BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žvejyba išsilaiko be popiežiaus

Neįsivaizduoju, kaip krikščionybė egzistuotų be bažnyčių“, - prisipažįsta žmogus, paskaitęs keletą NT citatų, draudžiančių skaldytis į grupuotes ir siekti valdžios.


Keista…
Sodininkai neturi nei sodininkų institucijos, nei vyriausiojo sodininko, tokio lyg savo popiežiaus, bet visi maždaug vienu metu išeina baltinti obelų, genėti šakų, rinkti vaisių… Arba žvejai. Jie neturi nei organizacijų, nei kunigų, nei vyskupų, nei kanonų, bet visi gyvena labai panašų gyvenimą - valandų valandas tupi prie eketės, įbegę žvilgsnį į plūdę. Ir neužgęsta jų tikėjimas kitą sykį pagauti didesnę žuvį!
Labai svarbu apsispręsti, kuo laikysime Jėzaus mokymą. Ko Ganytojas mokė? Gyvenimo ar ritualų?
Kas yra krikščionybė? Gyvensena ar valdymo būdas?
Jeigu krikščionybė - būdas valdyti minias, ji tikrai negali išsiversti be tam tikrų struktūrų.

Rodyk draugams

Komentarai (12)

Hablicelis2006-04-21 09:00

Gal ne visiškai viskas yra tokia neginčytina tiesa, bet jos labai daug Jūsų žodžiuose. Ir sodininkai ir žvejai turi vienus ar kitus stabukus, tiesa, kiekvianas individualiai, bet jiems tikrai nereikia jokių pašalinių ritualų koordinuojamų "iš aukščiau", kad sėkmingai veikt tą, kas jų širdžiai miela. Žinių ir išminties reikia viskame, ką veikia žmogus, bet yra tokia viena labai taikli jūsų pastaba: kad bendraut su labiau ar labiausiai patyrusiu kolega galinčiu vieno ar kito išmokyti, nereikia nei specialios vietos tam, nei trečio asmens, kuris tarpininkaus. :)

Anonimas2006-04-21 10:13

Jėzus sakė: “Jei tavo brolis tau nusidėtų, eik ir pasakyk jam apie jo kaltę prie keturių akių… O jei nepaklausytų, pasiimk su savimi dar vieną ar du, kad ‘dviejų ar trijų liudytojų parodymais būtų patvirtintas kiekvienas žodis’. Jeigu jis jų nepaklausytų, pranešk bažnyčiai. O jei neklausys nė bažnyčios, tebūna jis tau kaip pagonis ir muitininkas".

Mato evangelija 18;15-18

Taigi, brangusis, tavo zavia teorija sugriauna Jezus, kuris sako:"Pranesk baznyciai" ( tu pasakytum "sektai").:-)

Taigi, Petrai, netiki savo Draugo zodziais?

SAM

Petras2006-04-21 11:05

Matau, SAM labai norėtų, kad vieni Jėzaus žodžiai sugriautų kitus Jo žodžius, kuriuos SAM vadina "Petro teorija".

Bet Dievas vienų savo žodžių neneikina kitais - taip daro tik religinės institucijos ir jų tarnai.

Jeigu Jėzus neliepė verbuoti į savo "sektą" narių, tai neliepė. Jeigu draudė "davasios tėvus" vadinti tėvais, tai draudė. Jeigu perspėjo, kad jo mokiniai turi tarnauti, o ne valdyti ir siekti valdžios, tai perspėjo, jeigu mokė melstis ne sinagoghose ir gatvių kampuose, o savo kambarėlyje, tai ir tebemoko…

O kaip su atstūmimu nuo bendruomenės, kaip SAM įsivaizduoja, hierarchinės bažnyčios?

Pirmiausia, bendruomenė ne būtinai turi būti hierarchiška struktūra, kokią sukūrė imperatorius Konstantinas. "Kur du arba trys susrininkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų", - sakė mano Mokytojas.

Štai tau, SAM, ir visa bažnyčia, visa jos hierarchinė struktūra su ekscelencijosmis ir eminencijomis!

Bendruomenės - neišvengiama mūsų gyvenimo dalis, jos atsiranda natraliai ten, kur mes gyvename, dirbame, ilsimės, pramogaujame, mokomės… Galima ir dirbtinai sukurti sekmadieninę ritualų bendruomenę, atskirti ją nuo gyvenimo - pusantros valandos pabūti joje krikščionimis, o po to vėl gyventi, palikus Dievą bažnyčioje.

Beje, pirmieji krikščionys GYVENO savo bendruomenėse, jie net sunešdavo bendruomenei savo turtą. O šių laikų sekmasdieninės ritualų bendruomenės - nyki anų parodija. Tai - geriausias pavyzdys, kaip Evangeliją galima atskirti nuo gyvenimo ir paversti tuščiais ritualais.

Anonimas2006-04-21 15:01

Aga, tik matai, bendruomene yra bendruomene -tavo minimos bendruomenes renkasi del sodininkystes, o ne del dievo. Jezus kalba apie baznycia - gerai sakai apie tai kur 2-3 susirinke -sutinku - tik kad tu pats pabrezi, kad nikdie niekam nepriklausai, net ir tiem dviem zmonem:) V kai parasyai - mes trise Dieva garbinam - tai ir bus bendruomene, o kol jus trise aptarinejat skiepu reikalus - nesat baznycia.

beje, del "verbavimo", sakai, neliepe. Nu tai gal ir neliepe tau, o Petrui ir kitiems mokiniams paske - "as jus padarysiu zmoniu zvejais" ir “Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją visai kūrinijai.Kas įtikės ir krikštysis, bus išgelbėtas, o kas netikės, bus pasmerktas". Jezus pasiunte mokinius į pasaulį skelbti visiems, o ne į kambarėlį. Kažką maišai.

SAM

Petras2006-04-21 15:28

Nieko, SAM, aš nemaišau. Žinau, kad Jėzus siuntė savo mokinius skelbti Evangelijos, o pagydytus ligonius - liudyti apie Jo darbus. Aš irgi mėginu tai daryti.

Bet ar skelbti Gerąją naujieną reiškia verbuoti žmones kažkokiai struktūrai? Argi mano draugas žvejys, vasarą mokydamas mane meškerioti, verbavo mane į mažkokią meškeriotojų asociaciją?

Man atrodo, sujungi šalia esančius skirtingus dalykus. Gyventi pagal Evangeliją - ne būtinai priklausyti tavo bažnyčiai. Antra vertus, galima priklausyti tavo bažnyčiai, bet gyventi pagal savo "evangeliją"…

Bet jei ryžtiesi įrodyti, kad Jėzus kūrė religines struktūras, kad Jis mokė ritualų, tradicijų, o ne gyvensenos, mielai paskaitysiu.

Petras2006-04-21 15:52

Tik dabar pastebėjau šį tavo teiginį:

"…tu pats pabrezi, kad nikdie niekam nepriklausai, net ir tiem dviem zmonem:)"

SAM, jeigu nori su manimi diskutuoti, neklijuok man žodžių, kurių aš niekadada nesakiau.

Jeigu nestoju į jokias partijas, draugijas, sektas, klubus ir kitas struktūras, tai dar nereiškia, kad nepriklausau jokioms bendruomenėms.

Aš visada tvirtinu, kad žmonės yra bendruomeninės būtybės, kad jie vieni niekaip negalėtų išgyventi. Mes visi, o taip pat aš, priklausome įvairioms bendruomenės. Mano pažįstami net teigia, kad esu labai "bendruomeniškas" - kaip ir tas anekdoto žydas, kuris pasikorė dėl kompanijos…

Beje, turiu savo draugų, tikrų sielos brolių, kurie Evangeliją supranta taip pat, kaip ir aš. Mes Gerąja naujiena pasidalijame ir betarpiškai, ir laiškais. Labai džiaugiuosi šitais žmonėmis ir manau, kad jie paties Draugo atsiųsti į pagalbą - matydamas, kad kiti stengiasi gyventi (pabrėžiu - GYVENTI, o ne atlikinėti ritualus) pagal Jėzaus mokymą, mano tikėjimas irgi sutvirtėja. Kai mes du arba trys kalbamės apie Jėzų, tada pats Jėzus būna tarp mūsų - aš ir mano draugai tai nuolatos jaučiame, o kartais patys stebimės, kaip mums ateina į galvą panašios mintys ir asociacijos…

Tai kur problema?

Visa problema yra tai, kad religingi žmonės natūralių bendruomenių, kuriose gyvename, nelaikote bendruomenėmis. Jomis laikote tik formalias struktūras, tam tikras sektas. Jūs tikėjimą stengiatės iš gyvenimo nukelti į sekmadienines specialiai įformintas bendruomenes, aš su savo draugais mėginu Dievą pasikviesti į savo kasdienį gyvenimą. Iš to atsiranda kitas skirtumas - mums privalomas tik Dievo autoritetas, religinių struktūrų nariai pirmiausia turi vadovautis struktūros kanonais…

Yra ir kitų skirtumų, bet - kitą sykį.

Anonimas2006-04-22 10:05

Taip pat pasveikinkite bažnyčią, kuri yra jų namuose. Sveikinkite vieni kitus šventu pabučiavimu. Jus sveikina visos Kristaus bažnyčios.

Laiskas romieciams.

Paulius labai akis ispustu isgirdes tavo filosofija apie "naturalias sodininku bendruomenes".

Baznycia yra Kristaus, o jei jus nesate bendruomenej, tai jus ir ne Kristaus.O Baznycia, jei issikaitysi Biblija - kaip tik nera naturali bendruomene

Nesutiktu su tavim, kad krikscionybej nera strukturu ir Petras, kuris uzrase:

"Jūsų vyresniuosius raginu aš, irgi vyresnysis, Kristaus kentėjimų liudytojas ir dalyvis šlovės, kuri bus apreikšta: ganykite pas jus esančią Dievo kaimenę".

Taigi Biblija pries tave - Petras, kuris yra vyresnysis baznycioje, perspeja kitus vyresniuosius baznyciu. Ar dar toliau tvirtinsi, kad jie tik zvejojo ir jokiu strukturu nebuvo?:-)

SAM

kinder2006-04-22 14:31

Matosi, kad SAM moka diskutuoti. Įdomu būtų pamatyti jus šnekant apie sutampančius požiūrio taškus, o ne tai, kas skiria. Čia tikriausiai žmogaus būdo savybė, ieškoti, kuo mes skiriamės ir kuo aš teisesnis.

Jėzus berods labiau rūpinosi tuo, kas žmones jungia, o ne kas skiria.

Petras2006-04-23 13:35

Deja, Kinder!.. Jėzus nebuvo meilus ir patogus salonų pašnekovas. Būtų toks buvęs - nebūtų kunigai Jo pasmerkę šitokiai žiauriai ir gėdingai mirčiai.

Paskaityk Evangeliją ir pamatysi, koks tvirtas Jo tonas.

Tikrai reikėtų paskaityti prieš vertinant.

O SAM iš tiesų kalba apie esmę ir kritikuoja mano straipsnį, o ne autorių, kaip tai daro, sakysime, Water. SAM metodas yra teisingas.

Anonimas2006-04-23 13:57

Gerai, SAM, įtikinai: Jėzus sukūrė visą hierarchiją, pradedant ekscelencijomis ir baigiant jo šventenybe šventuoju tėvu, jis verbavo mokinius į savo organizaciją ir išrašinėjo savo sektos pažymėjimus, jo sekta buvo įregistruota Teisingumo ministerijoje, jis mokė eiti ratais apie bažnyčias, krikštyti kūdikius ir atlikinėti kitus ritualus, jis spausdino induligencijas ir pagamino pirmąsias inkvizicijos stakles tiems, kurie nestojo į jo organizaciją, jis mokė statyti aukštas paauksuotas bažnyčias, nes abu su Pauliumi tvirtino, kad Dievas nuo šiol gyvena žmonių rankomis pastatytose šventovėse ir nieko nedaro be sektos licenzijos…

Ar verta įrodinėti, kad natūraliosios bendruomenės - ir pastoviosios, tokios kaip šeima, ir laikinosios, tokios, kaip kelioms dienoms susimetę žvejai, turistai arba maldininkai - turi ir vyresniuosius, kurie šiais laikais vaidnami lyderiais? Argi neaišku, kad bendruomenė negali egzistuoti be alfų, betų, omegų?..

Šiandien jau ir katalikų bažnyčia pripažįsta "šeimų bažnyčias", tik stengiasi jas pasiimti į savo įtakos zoną, kad jų alfomis, neduok Dieve, netaptų pats Jėzus. Kokia religinei struktūrai nauda iš bendruomenių, kurios paklūsta kažkokiam Jėzui, o ne organizacijos hierarchui?

Beje, SAM įtikintas atšaukiu savo teiginį, kad žvejyba išsilaiko be popiežiaus. Prisiminiau, kad popiežius turi kažkokį žvejo žiedą, vadinasi, yra visų žvejų vadas. Nebūtų popiežių, jiems pavaldžių kardinolų, vyskupų ir kitų hierarchų, tą pačią dieną išnyktų ir žvejai mėgėjai.

Petras

Redagavo Petras 2006-04-23 14:00

Anonimas2006-04-24 08:52

Tai gal dabar atsauksi mano kryziaus zygius pries "Sektas"?:)

Anonimas

Redagavo Petras 2006-04-24 09:27

Petras2006-04-24 09:36

Tavo kryžiaus žygiai, bevardi žmogaus, tu juos ir atšaukinėk.

Nors sektų nariai tarnauja ne Jėzui, bet sektai, paklūsta ne Raštui, be savo įstatams, aš jiems jokio karo neskelbiau. Man net nesvarbu, ar tavo sekta leidžia naudotis prezervatyvais, ar neleidžia. Mylėkitės, kaip jums patinka.

Jeigu po tavo lova pasigirs bildukai, žinok - tai irgi ne aš…:))

Rašyti komentarą

Tavo komentaras