BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sektantai vieni nepaskaito

-Yra tokia maža kukli banžyčia Vilniaus pakraštyje, - džiaugiasi internete kažkurios sektos aktyvistė. - Ten žmonės tik pagieda ir paskaito Šv.Raštą…- Nesuprantu, kodėl sektantai Bibliją skaito būtinai visi kartu, - stebisi oponentas. - Ar jie negalėtų nusipirkti kiekvienas po Bibliją?


Klausimas truputį keistas, bet logiškas. Juk, turėdami savo meilės romaną, neiname jo skaityti kartu su kaimynais. Turėdami kiekvienas galime paskaityti ir civilinį arba baudžiamąjį kodeksą. O kodėl negalima Biblijos?..Problema ne Biblijoje, o žmonių galvose.


Dabar ne tie laikai, kai visame mieste viena bažnyčia arba vienas vienuolynas turėjo Bibliją ir saugojo Dievo Žodžio monopolį. Saugojo griežtai - bažnyčia perrašinėdavo Šventąjį Raštą paprastiems žmonėms neįkandama lotynų kalba, o jos invizicija degindavo ant laužo tuos, kurie vis dėlto ryždavosi “savavališkai” skaityti Dievo Žodį ir tokiu būdu laužyti religinės organizacijos monopolį.


Dabar Bibliją turi beveik visi, tačiau ne visi ryžtasi ją skaityti patys, be Rašto aiškintojų interpretacijos. Keista žiūrėti, kaip sektantų vadas skaito Šventąjį Raštą, o jo avinėliai vedžioja iš paskos pirštu - tarsi būtų paskutiniai kretinai ir negalėtų vieni įskaityti aiškiai parašyto lietuviško teksto.


Taigi ir išsiplėtojus Biblijos leidybai, religija daugeliu atvejų išlaikė Dievo Žodžio monopolį. Tai ir yra jos darbas - būti tarpininku tarp žmogaus ir Dievo, neleisti žmogui į Dievą nei pačiam kreiptis, nei pačiam Jo Žodį išgirsti.


Skirtumas nuo viduramžių toks, kad dabar žmonės patys savo noru religijos valdininkams suteikia teisę manipuliuoti Dievo Žodžiu ir jų tikėjimu. Kretinais jų niekais nepaverčia - jie patys tokiais pasiverčia.


O kas čia tokio? Kas kuo nori, tuo gali būti…


Galima eiti link Dievo pačiam, galima pasisamdyti etatinį bažnyčios gidą, kuris verčiasi Rašto aiškinimu. Tačiau nepažirškit: kada aklas aklą ves, abu į duonę įkris. Tokiais žodžiais pats Mokytojas perspėjo apie pavojų, kuris kyla iš Rašto aiškinotojų.


Būriu kristi drąsiau, ar ne?


Religija prieš Jėzų

Rodyk draugams

Komentarai (11)

Anonymous2006-06-27 15:25

Tikrai, baimė skaityti Bibliją yra išlikusi daugumai,ši baimė įskiepyta tėvų , senelių.Juk mes, paprasti žmogeliai, galime nesuprasti , juk ne veltui kunigėliai skaitė ir aiškino tiek šimtmečių…

O dabar kiekvienas galime ne tik pakyloti šią knyga ar pavartyti , bet ir studijuoti…

Bet ne kiekvienas drįsta "imti ją ir skaityti", kaip kažkada drąsino pirmosios lietuviškos knygos leidėjas…

aralzero

Anonymous2006-06-27 17:11

(Išvalyta. Palieku kelis protestantų davatkai būdingesnius žodžius: …kelnes užsimautu… nuliptų… sikt…)

Redagavo Petras 2006-06-27 19:27

Anonymous2006-06-27 20:29

(Išvalyta. Davatka nerimsta.)

Redagavo Petras 2006-06-27 20:57

Anonymous2006-06-27 20:31

O Romanus taip pat skaitome kartu …bibliotekose yra skaitymo vakarai.

Petras2006-06-27 21:06

Po karo partorgai kolūkiečiams skaitydavo dar ir laikraščius. Susodina visus ir skaito… Dabar absoliuti dauguma žmonių skaito neblogai patys, nors rašo sunkiai. Tai nėra sunku. Pimiausia išmoksti raidžių reikšmes, po to dėlioji skėmenis. Pavydžiui: tė-tė sek-tan-tas, ma-ma sek-tan-tė, vi-si sek-tan-tai.

Kitą sekmadienį bažnyčios susirinkime galite pamėginti. Esu tikras - daugeliui turėtų pavykti.

kinder2006-06-27 22:32

Ne iš piktos valios tie žmonės perleidžia išoriniam autoritetui spręsti kokia Biblijos žodžių prasmė. Jie tiki, kad taip geriau, kad "mokyti" žmonės, t.y. kunigai, geriau gali pasakyti, kas ten iš tikro rašoma ir turima omenyje.

Anonymous2006-06-27 23:26

Zmones turi savo nuomones ,jie skaito Biblija patys ,taciau susirinkimai skirti diskusijoms,nuomonems …del to zmones ir susirenka ,o sektantai yra kita kategorija.As turiu savo nuomone,o jus savo ir tai yra gerai ,sektantai taip pat turi savo nuomone ir kas idomiausia kiekvienas is musu mano jog jis teisus,bet kas buvo teisus tik veliau suzinosime,o kazkodel man atrodo jog "nera teisaus ,nerai nei vieno".

2ra2006-06-28 02:08

Gaila, kad nespėjau perskaityti tų komentarų, kuriuos Petras išredagavo. Labai būtų įdomu, kaip šv.rašto kolektyviniai skaitymai veikia kalbinę raišką.

O šiaip, kas link skaitymo, tai tebėra gyva tradicija. Pvz, Šiauliuose birželio 30 d. prasideda 9-ieji Povilo Višinskio skaitymai. Rods, galim ir patys pasiskaityti, bet atvažiuos sostinės profesūra, lekcijas apie Višinskį kelias 'sumes", žiūrėk, ir būsim išgirdę, ko iki šiol negirdėjom.

Man gražiausi gyvenimo skaitymai - pasakos prie vaiko lovelės. Ir kai pati toje lovelėje gulėjau, ir kai greta jos jau kaip mama sėdėjau. Ir šiukštu buvo mylimoj pasakoj bent žodį - ką žodį - intonaciją pakeisti, kitaip mintį perteikti. Riksmas ir protestai per visą kambarį. O šv.raštą, matai, galima ir taip, ir kitaip aiškinti - kaip tuo kartu patogiau. Galvoju, galėjau andai vaikams ne pasakas, o bibliją skaityti - juk tikrai būtų supratę be paaiškinimų. Tik kad man pačiai tuo metu iki biblijos skaitymo buvo kaip iki kosmoso…

Anonymous2006-06-28 09:09

(Išvalyta. Davatka nerimsta.)

Redagavo Petras 2006-06-28 09:52

Anonymous2006-06-28 10:32

Vienai giminaitei, uoliai davatkai, vieną sykį paskaičiau šias Gerosios Naujienos eilutes: "Kai meldžiatės, nebūkite kaip veidmainiai, kurie mėgsta melstis, stovėdami sinagogose ir gatvių kampuose, kad būtų žmonių matomi… Kai meldiesi, eik į savo kambarėlį ir, užsirakinęs duris, melskis savo Tėvui, kuris yra slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins viešai…" Mt 6:5,6

- Ką tu, bedievi, man aiškini? - pasipiktino uolioji bažnyčios lankytoja. - Kokią ateistų bibliją man čia skaitai?..

Religingam žmogui Jėzaus mokymas tikrai yra "ateistų biblija", nes Jėzus tikrai vadavo žmones iš religijos gniaužtų. Kaip davatka gali melstis viena, jeigu jos darbas - šliaužioti keliais po bažnyčią?

Taigi skaitymas gali nieko neduoti, jeigu prieš tai žmogui suformuotos religinės nuostatos. Dėl šitų nuostatų ir stengiasi šiuolaikiniai Rašto aiškintojai, dėl jų ir budi sektų vadai bei aktyvistai - kad tik žmogus nepaimtų į rankas Knygos pats, kad tik nepamatytų, jog ten iš tiesų kalbama prieš religiją…

Ačiū Dievui, religija nebeturi tokių galių, kurias turėjo prieš kelis šimtus metų. Dabar prasidėjo savotiškas tuštumos laikas - žmonės nebenori klausytis Rašto aiškintojų veidmainiškų pliauškalų ir susidėti su padidėjusio jautrumo sektantų kuopelėmis, bet patys imti į rankas Dievo Žodį dar baidosi.

Tačiau vis daugiau žmonių supranta, kad religiojoje nėra jokio gydymo, jokio gėrio, jokios išminties - tik manipuliacijos Dievo Žodžiu ir prietaringų masių kontrolė.

Štai ir šiame puslapyje viena arši davatka stengiasi įpiršti kitiems, kad "Petui visi sektantai", bet Petras nėra toks aklas ir mato - sektantai tėra tik saujelė padidėjusio jautrumo žmogelių, pardavusių sielas savo ganytojams.

Absoliuti dauguma žmonių atsikvošėjo nuo smilkalų tvaiko, ateis laikas - netrukdomi kunigų bei Rašto aiškintojų pasiims į rankas Evangeliją. Iš pradžių gal šiaip, dėl įdomumo, kaip kažkada pasiėmiau aš, tada paskaitys savo akimis ir sušuks iš nustebimo: "O Dieve! Juk čia visai ne tai, ką mums 2000 metų melavo bažnyčios tarnai!"

Petras

Redagavo Petras 2006-06-30 14:45

Anonymous2006-06-28 12:22

Kai ėjau į vidurinę, mokytoja iš manęs norėjo padaryti "raiškųjį skaitovą". Iš tų laikų turiu šiokį tokį supratimą apie "meninį skaitymą" - pakeitei šiek tiek intonaciją, perkėlei loginį kirtį į kitą vietą, ir turi dar vieną minties atspalvį…

Manote, sektų pastoriai užsiima meniniu skaitymu?

Nejuokinkit…

Iš tarybinių laikų prisimenu dar vieną, ideologinį skaitymą.

Literatūros mokytoja štai taip peskaitė A.Bliliūno "Brisiaus galą": šuo Brisius simbolizuojąs išnaudojamą žmogų, kaimo proletarą, neturintį jokių socialinių garantijų, o šuns šeimininkas - tai žiaurusis kapitalistas, kuris pribaigia išsunktą darbo jėgą…

Kad žinotumėt, kaip nustebau, kai universitete išgirdau, jog šuo Brisius ir tėra šuo Brisius, kad mūsų Biliūnas tada buvo tiek pralenkęs laiką, jog jau rūpinosi ne tik žmogaus, bet ir gyvulio likimu…

Štai taip iš didžiulio dalyko, aplenkusio savo epochą, galima padaryti idologinį niekalą.

Tam puikiai tika ideloginis skaitymas.

Tokiam skaitymui partorgas po karo surinkdavo beraščius kolūkiečius kur nors į gryčią ir skaitydavo laikraštį, tokiam skaitymui dabar Rašto aiškintojai surenka sektantus po kryžiumi ir Dievo Žodį perdirba savo reikmėms.

O sektantams patinka - nuo skaitovo jų neatmuši.

Petras

Redagavo Petras 2006-06-30 14:44

Rašyti komentarą

Tavo komentaras