BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seksualiniai kunigų nusikaltimai bažnyčiai kainuos 660 milijonų

Seksualinio pobūdžio nusikaltimai, kuriuos padarė Romos katalikų Bažnyčios Los Andželo (JAV) arkivyskupijos dvasininkai, šiai arkivyskupijai kainuos 660 mln. JAV dolerių, pranešė naujienų agentūra AP, remdamasi neįvardintais šaltiniais.

Tokią sumą Los Andželo arkivyskupija parengė nukentėjusiesiems nuo dvasininkų seksualinės prievartos.

Apie arkivyskupijos sandorį su nukentėjusiaisiais paskelbta liepos 16 dieną, kai vyko prisiekusiųjų atranka daugiau kaip 500 baudžiamųjų bylų, kuriose seksualinio pobūdžio nusikaltimais kaltinami dvasininkai, pranešė BBC.

Šaltinių duomenimis, 508 nukentėjusieji vidutiniškai gaus po 1,2-1,3 mln. JAV dolerių. Pinigus skirs pati arkivyskupija, jos draudikai ir keletas Romos katalikų Bažnyčios ordinų.

Arkivyskupija tikisi parduoti dalį savo nekilnojamojo turto, kad galėtų išmokėti kompensacijas.

Vien Kalifornijos valstijoje nuo 2002 m. ieškinius dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų Romos katalikų Bažnyčiai pateikė apie 1 tūkst. žmonių.

2004 m. pradžios Bažnyčios pranešimu, per pastaruosius penkis dešimtmečius daugiau kaip 4 tūkst. Romos katalikų kunigų Jungtinėse Valstijose buvo pateikti kaltinimai dėl seksualinio išnaudojimo.

Los Andželo Romos katalikų bažnyčia atsiprašė šimtų žmonių, kurie buvo seksualiai išnaudojami kunigų. Išnaudojimo aukoms skirtas rekordinio dydžio žalos atlyginimas, praneša BBC.

Kardinolo Rodžerio Mahonio (Roger Mahony) atsiprašymas išsakytas 508 aukoms, kai su bažnyčia buvo susitarta dėl 660 mln. JAV dolerių žalos atlyginimo.

“Labiau nei kada nors galėčiau supratau šios baisios nuodėmės ir nusikaltimo padarinius šių žmonių gyvenimams”, - spaudos konferencijoje teigė kardinolas R. Mahonis, patvirtindamas, kad dėl kompensacijos susitarta.

“Tikrai nėra būdo sugrįžti atgal ir suteikti jiems tą nekaltumą, kuris buvo atimtas. Tai vienas dalykas, kurį norėčiau duoti aukoms…, bet negaliu”.

“Dar kartą atsiprašau visų, kurie buvo išnaudojami, kurie buvo žeminami. Tai neturėjo įvykti ir tai nepasikartos”, - sakė kardinolas R. Mahonis.

Susitarimas, jei jį patvirtins teisėjas, nutrauks visus 15 artėjančių pedofilijos teismų prieš Los Andželo arkivyskupiją, o kardinolas R. Mahonis išvengs liudijimo apie tai, kokių veiksmų bažnyčia ėmėsi dėl nuo penktojo iki paskutinio praėjusio šimtmečio dešimtmečio besitęsusių išnaudojimų.

Los Andželo vyskupijos turimi dokumentai rodo, jog praeityje vaikų seksualiniu išnaudojimu apkaltintiems kunigams buvo paprasčiausiai paskirtos kitos pareigos arba teikiama terapija, nes bažnyčios vadovai manė, jog jie gali būti reabilituoti.

Pagrindinis aukų teisėjas Rėjus Bučeris (Ray Boucher) taip pat pabrėžė, jog sutarta paskelbti konfidencialias asmenines kunigų bylas.

“Skaidrumas yra kritinė šio ir visų kitų sprendimų dalis”, - sakė teisėjas.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

kambarys2007-07-17 10:32

Idomus straipsnis.

Moralas: JAV dvasininkija labai brangiai kainuoja, o JAv visuomenes polinkis teistis kompensacijas cia musa savo varpa.

be abejo pas mus irgi jau tai isryskeja.

Anonymous2007-07-17 12:59

Tėveliai, saugokit vaikus, ypač berniukus, nuo kunigų ir klierikų!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras