BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Poilsinė ant vandens žvejybai ir pramogai

Tai 800 kg keliamosios galios plaustas, kurį galima pasidaryti už 40 Lt. Iš tiesų jis man nekainavo nė tiek. Keturios statinės po 200 litrų, šiek tiek ąžuolinių lentų, vinių, varžtų… Statinių nuo tepalo autoservisuose galima gauti po 10 Lt už vieną, bet du draugai atidavė dykai.

Darbo turėjau dvi dienas. Konstrukcija labai paprasta, visas rėmas padarytas iš 5X5 cm ąžuolinių tašelių, kuriuos sujungiau baržtais. Per vidurį dar prikaliau grindis iš dviejų ąžuolinių lentų, o jų galiukų užteko grindims šonuose. Irklui nukirtau 3 metrų lazą, jos galus įpjoviau ir įstačiau plastmasės gabalus, po to priverčiau medsraigčiais.

Suoliukus ir staliuką padariau stumdomus pirmyn ir atgal. Jie laikosi ant rėmo tašelių ir turi pailgintą pagrindą, todėl stovi stabiliai.

Turėjau šiek tiek abejonių, ar mano laivas pernelyg nesisups. Aš jo nenorėjau daryti labai plataus ir ilgo. Jis tik 280 cm ilgio ir 140 cm pločio. Ar plaukdami galėsime atsistoti?

Rezultatas pranoko lūkesčius. Laivas stabilus, patogus žvejoti ir šiaip pramogauti, ant suoliukų gali susėsti 6 žmonės, ant staliuko tikriausiai tilptų tiek pat butelių Dievo kraujo arba kavos puodukų su pyragaičiais. Meškeriotojams yra kur susidėti meškeres ir visus kitus reikmenis. Vienas meįkeriotojas nuo tokio plausto gali žvejoti keliomis meškerėmis.

Laivas nėra greitas. Plaukinat statinės kelia sūkurius ir stabdo. Norint gretesnio laivo, jį reikėtų daryti iš 6 statinių, šonuose dedant ne po dvi, bet po tris statines. Eidamos viena po kitos, jos keltų mažiau sūkurių ir ne taip stabdytų. Toks polaustas jau būtų greitas kaip valtis. Bet man plūdurioti užteks lėtesnio. Juk tai plaustas, poilsinė ant vandens, o ne lenktyninė jachta!

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras