BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pats paprasčiausias saulės kolektorius

Norite pasidaryti vasaros dušą, tačiau neturite iš ko nusipirkti brangaus pramoninio saulės kolektoriaus, savo susimeistrauti nemokate? Pasikeltumėt kur nors aukščiau 200 litrų juodai nudažytą bačką, bet ir bačkos neturite? Be to, bačka - labai jau prastas vandens šildytuvas. Vanduo iš jos į dušą paprastai bėga iš apačios, pats šalčiausias, o šiltas palieka viršuje ir naktį atvėsta.

Nenusiminkit - jeigu turit vandentiekį ar bent vandens siurbį, galite pasidaryti labai gerai veikiantį vasaros dušą su pačiu paprasčiausiu saulės kolektoriumi. Kolektorių pasidaryti sugaišite gal kokį pusvalandį - tikrai ne ilgiau. Netikit?

Nusipirkit storesnio, tarkim, 32 mm skersmens juodo plastikinio vamzdžio ir prijunkite jį prie vandentiekio arba vandens siurblio (jeigu dar neturit vandentiekio). Tą vamzdį susukite lankais į spiralę ir pakabinkite kur nors ant pietinės sienos. Viskas. Turite patį paprasčiausią, koks tik begali būti, saulės kolektorių. Štai kad ir taip:

Jeigu taip suvyniotą vamzdį ne pakabinsite, bet užkelsit kur nors, tarkim, ant garažo stogo, jis visą dieną negaus šešėlio ir iki pat vakaro jums dykai tieks karštą vandenį.

Kodėl patariu naudoti 32 mm skersmens, o ne plonesnį vamzdį? Galima daryti ir iš plonesnio, bet storesniame telpa daugiau vandens. Skaičiuokime: 32 mm skersmens vieno metro vamzdyje telpa 0,8 litro. Nusipirksite 100 metrų - tai jau kaip ir 80 litrų statinė! Bet ne tragedija, jeigu įstengsite nusipirkti tik 50 metrų - ir 40 litrų yra visai nemažai. Išsimaudysit vienas, liks ir antram. Tokiame vamzdyje saulėtą dieną vanduo labai greitai šyla.

Vanduo šils ir apniukusią dieną, bet labai menkai. Norėdami pakelti jo temperatūrą, galite vamzdį ne šiaip pakabinti ant sienos arba numesti ant stogo, bet tvarkingiau suvynioti į spiralę ir uždengti polietileno plėvele. Tai bus dar “tikresnis” spiralinis saulės kolektorius.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Edas2011-06-02 17:57

Priėjau prie prūdo, 20 m skersmens, pi d kvadratu, visai neblogas kolektoriaus plotas gaunasi, kadangi gylį žinau, paskaičiavau ir rezervuaro tūrį (kaip rutulio nuopjovą), jokie saulės kolektoriai neprilygsta. Kadangi Lietuvoje spinduliavimas maždaug 1kWh į kvadratinį metrą, vanduo turėtų būti karštas, atėmus šilumos nuostolius dėl paviršiaus garavimo, vis vien gaunasi apie 30 laipsnių. Čia tai tikrai pigiausias saulės kolektorius. Jei jau taip,- nersiu. Išnėriau, nusikeikiau (gražiai), nepagalvojau apie rezervuaro šilumos izoliaciją, sustiręs nuėjau namo. Lauksiu liepos mėnesio :))))

Petras2011-06-02 19:53

Tai jau taip… O tu, Edai, apšiltink prūdo dugną, krantus, paviršių uždenk polietileno plėvele. :) Tada tikrai bus saulės kolektorius - jis tik surinks šilumą, bet neišleis. Abu maudysimės po kolektoriais - aš po savo spiraliniu, tu - po prūdo saulės kolektoriumi… Nei tau, nei man šalta nebus :)))

Edas2011-06-02 20:14

Tai va, pašiltinus ir uždengus bus jau nebe pigiausias (vandens išsiurbimas, polistirolas, betonas, kad neišplauktų, kančia nesimaudžius) :)))

Rašyti komentarą

Tavo komentaras