BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neįtikėtinas reiškinys

Prieš kelias dienas pasakojau, ko nematys sektantas - jeigu kuri nors Rašto eilutė prieštaraus jo religinėms nuostatoms, žmogus žiūrės į ją, bet negalės matyti. Vienas uolus sektos narys paprašytas fiziškai neįstengė perskaityti šių eilučių ir patvirtinti, kad tai yra Jėzaus nurodymas:


“Kai meldžiatės, nebūkite kaip veidmainiai, kurie mėgsta melstis, stovėdami sinagogose ir gatvių kampuose, kad būtų žmonių matomi. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė savo atlygį.
Kai meldiesi, eik į savo kambarėlį ir, užsirakinęs duris, melskis savo Tėvui, kuris yra slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins viešai.
Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite kaip pagonys: jie mano būsią išklausyti dėl žodžių gausumo”. Mt 6:5-7


Atidžiai dar sykį jas perskaitykite, net jeigu tai prieštarauja jūsų įsitikinimams. O dabar pažiūrėkite, kokį kito religingo žmogaus komentarą vakar radau savo puslapyje:


“Tavo rasinys ” Jėzus liepia su Tėvu kalbėtis ne minioje, bet užsidarius savo kambarėlyje, akis į akį su Tiesa”. ir daugiau tokiu tvirtinimu tavo yra.”


Žinoma, man didžiulė garbė, bet… Sektantai vienas per kitą skuba patvirtinti Jėzaus žodžius:


Jiems pildosi Izaijo pranašystės žodžiai: 'Girdėti girdėsite, bet nesuprasite, žiūrėti žiūrėsite, bet nematysite”. Mt 13:14

Rodyk draugams

Komentarai (17)

Anonimas2006-01-13 08:28

Klausimas buvo toks…jei kam idomu. Redaguojant, negalima pasakyti A, o nutyleti B :-)

Tavo rasinys " Jėzus liepia su Tėvu kalbėtis ne minioje, bet užsidarius savo kambarėlyje, akis į akį su Tiesa". ir daugiau tokiu tvirtinimu tavo yra.

Apaštalų darbai 20- 36 kur rašoma apie Paulių:

"Tai pasakęs, jis atsiklaupė ir kartu su visais pasimeldė"

Tai reiskia, kad Paulius nepaklusta sitam Jezaus isakymui, jei meldesi minioje, su kitais, kaip sako Biblija.

O jei nepaklusta, vadinasi jis nera Jezaus mokinys. Ar ne?

Tai galima su kitais melstis ar ne?

Linas

Petras2006-01-13 09:12

Įdomi logika: norint kartu su draugu ar šeimos nariais kreiptis į Tėvą, reikia pasistatyti sinagogą arba nubėgti į Teisingumo ministeriją ir įsiregtistruoti sektą.

Suprantu, kaip sunku įveikti religinę nuostatą ir priimti Jėzaus nurodymą melstis ne sinagogose ir gatvių kampuose, bet užsidarius kambarėlyje. Daug paprasiau sakyti, kad straipsnyje daug tokių "Petro teiginių".

Aišku, man didžiulė garbė, bet tikrai nesu vertas jos.

Anonimas2006-01-13 09:31

Nemanau, kad situos zodzius reiktu suprasti taip vienpusiskai ir tiesiogiai, kaip supranta Petras. Nematau situose zodziuose jokio nurodymo melstis vienam. Matau tik prasyma ar nurodyma melsti nuosirdziai, o ne tam, kad kiti matytu.

Anonimas2006-01-13 09:46

Rasai: "Įdomi logika: norint kartu su draugu ar šeimos nariais kreiptis į Tėvą"

Vadinasi, meldiesi irgi ne vienas?

O kaip su Jezaus liepimu tada iseina?

Linas

uzkietejes sektantas

Anonimas2006-01-13 10:12

Jėzus: "Kai meldiesi, eik į savo kambarėlį ir, užsirakinęs duris, melskis savo Tėvui…"

Anonimas: "Nematau situose zodziuose jokio nurodymo melstis vienam".

Redagavo Petras 2006-01-13 10:22

Anonimas2006-01-13 11:11

Labas, atpažįstamasis Linai, nors pažįstu tave tik iš tavo komentaru neformaluose ir Petro puslapyje. Kas darosi tavo galvytėje, kad tu taip įnikęs esi ginčytis lygioj vietoj? Gal koks nepilnavertiškumo kompleksiukas tave kamuoja, ar šeimyninė situacija nekokia? Kodėl tu taip? Jau kur įsisuki, tai nori sujaukti tai, kas nesujaukiama, o paskui pats kovoji su tuo sujauktu pasauliu.

Kam tu taip? Kas tave užgavo? Gal vaikystėje kas ne taip atsitiko, gal kas nuskriaudė ir tu dabar bandai visam pasauliui atkeršyti?

Tokia moteris Rita

Anonimas2006-01-13 11:50

Manau viska reikia aiskinti kaip visuma, o ne istraukti sakini is konteksto. As kalbejau apie visa pastraipa, o ne viena sakini. mano nuomone, sis konkretus paliepimas melstis vienam - ir yra tiems veidmainiams, kurie meldziasi, kai juos visi mato…

Anonimas2006-01-13 12:11

Ačiu Rita, labai reikia tavo užuojautos, tik priminsiu, kad jei vyras persirengia ar pasivadina moterim, nuo to moterim jis netampa:) Vis tiek ačiū.

Petrai, ar atsakysi į mano paprastą klausimą?

Linas

Nesukalbamas ir užkietėjęs sektantas

Anonimas2006-01-13 12:32

Linai, tokio įžeidimo, kad aš vyras, dar nesu sulaukusi. Aš esu moteris su tikru vardu ir pavarde — Rita Žadeikytė, gimusi 1968 metais gruodžio 29 dieną, gyvenu Šiauliuose, pažįstu Petrą 12 metų, nes dirbu laikraštyje ir sėdžiu su Petru gretimame kabinete. Kartais su Petru vaidijuosi, kartais sutariu, bet įstengiu matyti, kas parašyta ir suprasti tai, kas sakoma.

Vaikine, tavo galvytėje tikrai kažkas dedasi, aš neklydau užjausdama tave ir tavo galvoje gyvenančius vaiduoklius, kurie daro savo darbelį: iškreipia vaizdą ir tu vietoj Jėzaus matai vaiduoklių sukurtą stabą, moteris tau virsta vyru.

Sėkmės baubų pasaulyje.

Tokia moteris Rita

Petras2006-01-13 12:38

Neturiu po ranka Evangelijos, bet pamėginsiu iš atminties atsakyti Jėzaus žodžiais:

"Kur du arba trys esate susirinkę vardan manęs, ten ir aš esu".

Štai du jaunuoliai eina gatve ir ieško, kam atiduoti taupyklės pinigus, o kai suranda bekojį vargšą prie parduotuvės durų ir pinigus jam atiduoda Jėzaus vardu, šis nustebęs paželgia į juos, ir jie pamato Jėzaus akis. Jaunuoliai laimingi parskrieja namo, ir jiems nebūtina statyti sinagogą arba bėgti į Teisingumo ministeriją registruoti sektą.

Anonimas2006-01-13 12:51

Kiekvienas kalbamės su Dievu savo žodžiais ,guodžiamės , tariamės , džiaugiamės ,dėkojame. Tam nereikia specialiai paruoštos maldos ,kurią turime išmokti. Tai gal tam nebūtina ir specialaus pastato,kur bendrautume?!

Tik kasdieniais,įkyriais reikalais einame bendrauti į savivaldybes ar kitas biurokratines įstaigas. Nejaugi turi būti ir specialūs Dievo namai…Jeigu aš noriu bendrauti su Dievu "čia ir dabar" , tai turiu lėkti į maldos namus, ar laukti ,kada bus apeigos , pavyzdžiai - tik sekmadienį… Reiškia iš manęs atimama galimybė bendrauti tada ,kada noriu, ar kada man reikia… Turiu kaip sovietmečiu- žuvį valgyti ketvirtadienį… Manau,kad Petras teisus.Kreipamės tada ,kada mums reikia. Todėl tam puikiai tinka ir mano kambariukas:).Ir man nereikia minios, kurioje kiekvienas vistiek galvoja apie save…

aralzero

Anonimas2006-01-13 13:25

Rita, neslepsiu, man tikrai biski galvoj negerai, per ilgai uzsibuvau cia:) Nu kaip pavaldine ir pazistama tai pavyzdingai virsininka gini:) keista butu jei kalbetum kitaip.

O Petui,

jei jau pripazisti, kad galima melstis ir ne vienam, kaip Paulius meldėsi, už ka tada smerkti sektantus, jeigu jie taip pat daro, kaip ir tu - po du, po penkis, po desimt meldziasi?

Tai arba tavo cituota vieta kalba kalba apie kazka kita, arba niekas, iskaitant ir apastala Pauliu (kas visiskai neitiketina) jos nesilaiko.

Nepagaunu kampo…

Linas

Sektantas

Anonimas2006-01-13 13:45

Baubukai tavęs nepaleis, nes tau, Linai, jie patinka. Nesiruošiu nieko įrodinėti baubukams, tik būdamas vyras galėtum suprasti, kad Petras turi kelis šimtus pavaldinių, penki iš jų sėdi su Petru viename kabinete. Tavo baubukų supratimu, visi jie turėtų imti girti Petrą, bet jie to nedaro. Kodėl?

Sėkmės tau, Linai, ir tavo baubukams.

Tokia moteris Rita

Petras2006-01-13 16:33

Linai, statyk sinagogas, tarnauk sektai ar pačiam velniui - aš tau tikrai neuždrausiu. Tačiau kam užkabinėji žmones, moteris pravardžioji vyrais?

Ar aš su draugais ateinu į tavo sektą ir spjaudau kam nors į akis? Juk nė tavo sektos pavadinimo niekada neįvardijau. Tiesą sakant, man net neįdomu, kas tai per sekta, kaip vadinasi ir kuo užsiima. Mesk iš galvos, kad tave ir tavo sektą kažkas puola. Neskaityk straipsnių, kurie tave išmuša iš pusiausvyros, ir atgausi ramybę.

Nepyk, bet negaliu leisti, kad mano svetainę kas nors paverstų viešu tualetu.

Anonimas2006-01-14 08:54

Rasai - kam užkabinėji žmones?

Išvalyta. Rasos nėra. Linas sumaišė adresus.

Linas

Redagavo Petras 2006-01-15 11:04

menuliuke2006-01-14 14:42

Petrai, o ka reiskia sekta? :) ta prasme pats terminas…

Petras2006-01-15 11:06

Menuliuke, apie tai rašiau prieš kelias dienas.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras