BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mesti svorį - tai labai paprasta!

Dainiaus ŠUKIO pieš.

Dainiaus ŠUKIO pieš.

Ateina laikas, ir pasidaro baugu užlipti ant svarstyklių. O viešpatie, reikėtų numesti bent 20 kilogramų! Ar tai įmanoma?

Man taip atsitinka ne pirmą kartą, užtat galiu labai tvirtai atsakyti: tai ne tik įmanoma - numesti 20 ar 30 kilogramų yra labai paprasta. Kur kas sunkiau išlaikyti pasiektą rezultatą. Bet apie viską iš eilės.

Dabar kaip tik esu įpusėjęs savo darbą - apsisprendžiau numesti 20 kilogramų, ir per 30 dienų nuėjau lygiai pusę kelio, kasdien numesdamas vidutiniškai po 330 gramų. Mano galva, tai visai geras vidurkis - jis pakankamas, kad kiekvieną rytą matytumei realų pokytį ir sustiprintumei apsisprendimą, bet ne per didelis, kad nusilptumei ir imtų rytais drebėti kinkos. Dabar jau nei kiek neabejoju, kad kitą mėnesį darbas bus baigtas.

Turiu pažįstamų, kurie klausia, kaip man pavyksta taip paprastai nusikratyti viršsvorio. Tai itin svarbu būtų moterims, kurios dažniausiai kankinasi dėl apvalainos figūros, bet nežino vaistų, kaip ją suploninti.

Tiesą sakant, jokių vaistų nėra - nei tablečių, nei žolelių. Nepadės ir mistinis produktų gerinimas - ar tu valgysi bulves su mėsa, ar mėsą su bulvėmis, kaip buvai storas, taip ir liksi. Norint kažką pakeisti savo gyvenime, pirmiausia reikėtų labai aiškiai suvokti problemą. Kodėl taip atsitiko? Kodėl mano pilvas išsipūtė? Teisingas atsakymas parodys teisingą kelią,m klaidingas atsakymas nenuves niekur.

Dėl storo pilvo kalta viena vienintelė priežastis - valgei per daug. Dalį tavo suvalgyto maisto organizmas sudegino, o kurio buvo per daug, pasidėjo atsargai į lašinių sandėliuką. Biologai sako, kad tukimas - puikus evoliucijos išradimas, jis mūsų protėviams padėjo išlikti. Juk žiloje senovėje žmonės nemokėjo nei marinuoti, nei konservuoti maisto, tokių atsargų nelabai ir turėjo. Užmušei mamutą - viešėk mėnesį, nepavyko medžioklė - vaikščiok įtraukęs pilvą. Aišku, bado periodus lengviau buvo iškentėti tiems, kurie po savo oda turėjo nemažą riebalų sluoksnį.

Tačiau tai, kas anuo sunkmečiu išgelbėjo žmoniją, dabar, maisto pertekliaus metais, tapo baisia našta. Kai pilni šaldytuvai, nėra jokios būtinybės nešiotis su savimi riebalų atsargas. Bet juk taip norisi po pietų sukrimsti dar vieną šokoladuką! Ne - du šokoladukus…

Neapgaudinėk savęs - nėra jokių kitų priežasčių, dėl ko nutukai. Mažai judi? Taip, galimas daiktas, mažai judi, o valgai daug. Vadinasi, šitiek mažai judėdamas, valgyti reikėtų mažiau. Lėta medžiagų apykaita? Taip, esu girdėjęs ir tokį “pasiteisinimą”. Bet jei medžiagų apykaita sulėtėjo, tai sumažink ir savo davinį. O gal svoris nukris, jei daugiau mankštinsies? Taip, fiziniai pratimai galėtų padėti numesti viršsvorį, bet vien tik savęs varginimu didelio rezultato tikrai nepasieksi. Galų gale, tai be galo absurdiškas darbas - prisiryti tiek, kad paskui visą dieną vargintum save, mesdamas nereikalingus kilogramus. Pilti kasdien į mašinos baką 100 litrų, o paskui visą dieną trankytis po kalnus, kad tą 100 litrų sudegintum? Ar ne paprasčiau būtų imti mažesnę dozę, pataupyti ir kurą, ir mašiną?

Jeigu pagaliau pavyko įsisąmoninti vieną vienintelę nutukimo problemą, galima ir apsispręsti. Apsisprendimas nulems viską. Jeigu žmogus apsisprendžia, jis gali labai daug - ne tik numesti viršsvorį, bet ir mesti rūkyti, jeigu reikia - ir gerti. O kas yra apsisprendimas? Tai - veiksmo pradžia. Tokie “pasisprendimai”, kad pradėsiu nuo pirmadienio, nuo kito mėnesio, nuo naujų metų iš tiesų yra tik savęs apgaudinėjimas. Jeigu apsisprendei, imk veikti tuoj pat, šitą minutę - nuspirk svarstykles kūnui ir maistui, užsivesk sąsiuvinuką, kuriame kas rytą fiksuosi rezultatą ir kontroliuosi save. Jeigu šiandien nieko dar nedarai, vadinasi dar neapsisprendei. Su savimi nežaisk slėpynių.

Tu nepirksi jokių svarstyklių ir nesivarginsi nei kalorijų skaičiavimu, nei savęs kontroliavimu? O kaip tu aklosiomis gaudysi pušį? Nustatysi naują davinį iš akies, sustosi, kai tik pajusi sotumo jausmą? Neapgaudinėk savęs - tavo akis seniai sugadinta, o sotumas ateina tik tada, kai pilvas plyšta pusiau. Juk tėveliai mus persivalgyti mokė nuo kūdikystės: vaikeli, dar vieną dešrelę, dar gabaliuką sūrio!.. Kodėl palikai neišvalgytą lėkštę?

Apsauginės programos mūsų smegenyse seniai sugadintos, skrandyje įtaisyti davikliai, kurie turėtų pranešti smegeninei apie prisipildžiusį pilvą, beviltiškai išderinti. Tačiau mes galime nusipirkti mechanines arba elektronines svarstykles, elektroninį skaičiuotuvą, susirasti internete kalorijų lenteles ir savo davinį apskaičiuoti šaltu racionaliu protu. Tai - vienintelis kelias, jokio kito kelio nėra. Man, pavyzdžiui, svoris nekrenta, jeigu per dieną suvartoju daugiau nei 1200 kalorijų, jis krenta per smarkiai, ir rytais pajuntu silpnumą, jeigu suvartoju tik 500. Geriausia norma man yra 900 - 1100 kalorijų per dieną. Jūsų norma gali būti kita, bet jei esate vidutinio ūgio, tai ji labai nesiskirs.

Vėliau, kai įgusit skaičiuoti ir sverti, kalorijų kiekius išmoksite mintinai ir daug ką galėsite nustatyti iš akies. Bet kol atsiras tokia intuicija, turėsit naudotis tik prietaisais. Kol kas iš akies jūs nieko nustatyti dar negalite. Kai aš pirmą sykį pradėjau sverti maistą ir skaičiuoti jo kaloringumą, labai nustebau, kiek mažai reikia žmogui valgyti. Pasvertos ir apskaičiuotos porcijos man pasirodė vaikiškos - mano akis su tokiu daviniu niekaip nebūtų sutikusi. Maitintis tokiais trupiniais? Juk tai nesąmonė!..

Štai kodėl taip svarbu nepasiduoti pilvo gudravimams ir nepasikliauti “sotumo jausmu”. Tai būtų tas pats, kas alkoholiką mokyti gerti “su saiku”. Mes, nutukėliai, nebeturime sotumo jausmo, kaip ir alkoholikai nebeturi saiko. Tą gebėjimą mes jau praradome, ir dabar galime pasikliauti tik prietaisais. Tačiau tas racionalus kelias yra nesunkus ir garantuotas - svarbu nesiblaškyti į šalis ir nepasiduoti saviapgaulei. O tokių minčių truputėlį palepinti, pateisinti save tikrai atsiras. Juk ir metusiam gerti alkoholikui kyla minčių išgerti “ta proga” arba “per šventes vienas lašelis juk nepakenks”.

Geriausias būdas sukontroliuoti pilvą - valgyti vienu metu ir vienoje vietoje, laikantis tam tikro ritualo. Aš, pavyzdžiui, susidedu visą maistą ant stalo ir pareiškiu pats sau: tai viskas, daugiau negausi nei trupinio! Jeigu iš tiesų porcija buvo per maža, pridėsiu kitą sykį, o dabar - jokių “papildomai”, nei vieno kąsnelio!

Kartais, kada apninka abejonės, labai pravartu prisiminti: juk aš apsisprendžiau!

Metant svorį, paprastai iškyla labai praktiškas klausimas: valgyti mažas porcijas ar valgyti mažiau kaloringą maistą? Tenka spręsti pačiam. Aš, pavyzdžiui, esu pripratęs valgyti labai daug, mano skrandis gerokai ištampytas, todėl miniatiūrinės kaloringo maisto porcijos man atrodytų tikra egzekucija. Todėl ir mesdamas svorį valgau daug, labai daug - dvi lėkštes daržovių sriubos arba didžiulę lėkštę salotų patvarkau vienu sykiu. Jeigu mažai - išgeriu arbatos, kavos. Be cukraus, žinoma. Cukrus yra labai kaloringas, galima sakyti, tai tikras dinamitas. Vietoj to, kad gerčiau kava su cukrumi, aš suvalgysiu dar vieną virtą kiaušinį.

Kadangi esu silpnos valios ir negalėčiau kentėti alkio, savo racioną pertvarkiau taip, kad lėkštės išliktų pilnos, bet kalorijų gaučiau labai mažai. Pagrindinė taisyklė - kuo mažiau angliavandenių (saldumynų, makaronų, miltų, duonos, pyrago, kruopų), kuo mažiau riebalų (lašinių, aliejaus, sviesto, margarino, grietinės, majonezo) ir kuo daugiau baltymų (liesa mėsa, kiaušinio baltymas. liesas sultinys, žuvis), kuo daugiau vitaminų (obuoliai, daržovės). Iš daržovių kaloringesnės yra bulvės, pomidorai, burokėliai, morkos, bet jų kaloringumas nesiekia riebios mėsos kaloringumo.

Pasiėmę kalorijų lenteles, kiekvienas savo davinį labai nesunkiai apsiskaičiuosite pagal savo skonį. Jeigu rinksitės kaloringesnį maistą, jo turėsi valgyti mažiau, jeigu pasirinksite ne tokį kaloringą - porcijos galės būti didesnės. Bet jokiu būdu neužsiimkit badavimu. Badavimas veda į dar didesnį nutukimą - niekur kitur. Pabadavęs savaitę ar mėnesį, nutukėlis vėl grįžta prie stalo ir dabar jau ima valgyti nebe dvigubas, o keturgubas porcijas. Žodžiu, badavimas - tai ne tik beprasmiškas, bet labai pavojingas savęs varginimas. Svorį juk galima mesti lėtai, ramiai, be jokių kančių ir be alkio jausmo. Pamėginkit - tai garantuotas kelias.

Aš jį radau, paskaitęs gydytojos Almos J.S. Mieliauskienės knygą “Valgau ir lieknėju”. Ten labai detaliai aprašyta labai paprasta svorio metimo metodika, pateikta daugybė patarimų, kaip susidaryti meniu. Bet jei tos knygos nerasite, porcijas galite apsiskaičiuoti ir patys. To už jus nepadarys jokia knyga.

Linkėdamas sėkmės, norėčiau pridėti dar vieną labai svarbų dalyką: jums tikrai pavyks, jeigu visą atsakomybę prisiimsite sau. Jūs ir tik jūs esate atsakingi dėl to, kas atsitiko su jūsų kūnu. Niekas - nei aplinka, nei ekonomikos sunkmetis, nei medžiagų apykaita, nei tradicijos nėra atsakingi už tai, kad jūs nutukote. Jeigu dėl ankstesnės jūsų klaidos jūsų pilvas išsipūtė, tai dabar jūs ir tik jūs galite ištaisyti tą klaidą. Viena mano pažįstama sako: “Mesčiau svorį, bet juk ruošiu maistą visai šeimai”. O kuo čia dėta šeima? Tegu ji valgo kaip valgiusi, o tu sau dėk atskirai į kitą lėkštę. Ir kai tau pavyks numesti 20 ar 30 kilogramų, tai bus tavo ir tik tavo sėkmė!

Bet po to, žinoma, reikės pasistengti išlaikyti pasiektą laimėjimą. Man kol kas tai nepavyksta - praeina keleri metai, ir nereikalingi kilogramai vėl priauga. Vadinasi, teks keisti visus mitybos įpročius. Bet apie tai - kitame straipsnyje.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (368)

2ra2010-04-19 09:16

Petrai, nepiktžodžiauk. Valstybėje krizė. Beveik badmetis, jei tikėti kai kuriais leidiniais bei komentarais. Biedniausiems valstybės kruopas dalina, idant tie badu nemirtų. Turėtume kūsti natūraliai, be prievartos ir sistemos:)
Beje, šia sistema naudojausi, man tiko ir patiko. Pasiilgau to lengvumo jausmo, kai esi sotus ir neapsunkęs. Prie to dar reikia pridėti kokį nors azartišką užsiėmimą: būtinai pasisiūdinti mandrą rūbą, išskaptuoti koplytstulpį ar pan. Kai apninka tokios “kreizi” idėjos, pamiršti, kad valgyti reikia.

Petras2010-04-19 10:31

Dalija kruopas? Tai štai kodėl tiek storulių!..

Neseniai girdėjau tokią vienos storulės aimaną: “Tunku nuo bado. Krizė, gyvename sunkiai, valgau tik kruopas, makaronus, duoną… Nesuprantu, kodėl taip išsipūčiau.”

Iš tiesų ji tunka ne nuo bado, o nuo pernelyg kaloringo maisto. Kruopos, makaronai, duona - gryniausi angliavandeniai, jie labai kaloringi. Valgysi tai - tikrai nemirsi iš bado, greičiau nutuksi.

O sunkmetis tikrai gali padidinti viršsvorį. Juk pasidaro sunkiau susidaryti sveikesnį, bet ne tokį kaloringą maisto davinį. Ir jeigu žmogus nežino, kas yra kaloringa, o kas ne, jeigu jam atrodo, kad jis valgo “tik” makaronus ir “tik” kruopas, užsigerdamas “tik” rūgpieniu, tai savo svorio, žinoma, niekaip nesuvaldys. Nors ir nereikia būti mitybos profesoriumi, kad sustabdytumei savo tukimą, bet elementarios žinios tikrai reikalingos.

fortuna2010-04-27 21:16

Šventasis Petrai, prašau, užkoduokit šiuo straipsniu mane :) Aš viską darau taip, kaip prisakyta, bet stabtelėjau. Svarstyklių rodyklė gal užstrigo? Sąsiuviny nėr vietos svorio skalei paišyti? Knygelę Mieliauskienės žaliąją nuzulinau… Prašau, užkoduok! Arba sakykit: “Po velnių, atsipeikėk ir vėl pradėk iš naujo”. Na, kad taip kokius 10 kg nubraukus… :)

Petras2010-04-27 21:35

Būtinai užkoduosiu. Kai tik mane paskelbs šventuoju. :))
Tikiuosi, tai bus greitai, nes jau numečiau 13. Liko visai nedaug.
Paskui - viena tokia nedidelė smulkmena - pertvarkyti visus mitybos įpročius, visą gyvenseną ir daugiau nebenutukti.

Bernadeta2010-04-29 12:18

Porą metų svorio metime, šalia mažesnių porcijų, padėjo svarstyklės vos ne vidury virtuvės. Ir dabar dar jos ten yra, bet apdulkėjo… Dar, nemažas veidrodis vonioje. Kai nebesinori į jį žiūrėti, kąsnis pats stringa. Dviratis, darbas sode. Bet, laikui bėgant, atbunki ir aptingsti… Teks eiti ieškoti laisvesnių rūbelių:)

Anonimas2011-01-28 10:47

O aš esu valgio naikinimo ‘mašina’,taip man atrodė,kad reikia naikinti maistą.Iš keių kartų mėginau mažai valgyti rodos mano protas pagaliau įsisavino,nes pakyla spaudimas ir virškinimas streikuoja.Valgau per pusę mažiau ir apie kalorijas mastau tik iš akies kaip liaudis sako.Ir uogų pakandu ir duonos, tik vaikišką normą.Jaučiu nedidelį alkį,bet netrukdo.Po truputį svoris mažėja ir savijauta gerėja.Nenoriu būti ’skiedra

Petras2011-01-28 11:56

Aš irgi naikindavau maistą. :)

Netrukus bus metai, kaip išlaikau nusistatytą normalų svorį. Dar metai, ir pavojus vėl nutukti sumažės iki minimumo - taip esu kažkur skaitęs. Manau, taip iš tiesų gali būti, nes jau dabar keičiasi mitybos įpročiai - valgau ne taip riebiai ir visai nebesaldžiai, skrandis šiek tiek susitraukė, nebesutalpinčiau jame 6 cepelinų. :D

Aš irgi nebeskaičiuoju kalorijų kalkuliatoriumi - atsirado įgūdžių, ir davinį nusistatau iš akies. Svarbu nusistatyti prieš valgant, kol dar neapėmė godulys. Įsidedi porciją - baigta, jokių “dar trupinėlį”! :)

Persilaužimas įvyko tada, kai supratau nutukimo priežastį. Suvartotų kalorijų perteklius, ir nieko daugiau. Kai valgau mažiau kaloringą valgį (daržovių sriubas, salotas), jo įsidedu daugiau. Jei maistas stipresnis, jo imu mažiau. Apsisprendžiau valgyti daugiau, bet mažiau kaloringo maisto, todėl niekada nejaučiu alkio, ir man nekyla grėsmė kada nors nebeištverti ir “atsigriebti”.

Visgi sunkiausia yra ne numesti, net išlaikyti nusistatytą svorį. Tai - nuolatinis darbas. Gal kada nors, kai organizmas visiškai pamirš senuosius žalingus mitybos įpročius, galėsiu valgyti paprastai, neribodamas davinio. Taip valgo sveiki žmonės, kurių savireguliacijos sistema neišderinta.

BIG woman2011-02-19 11:32

taip,puikus straipsnis,mane ikvepe kazka daryt,nebegaliu daugiau,matyt priejau riba…… jau 4 metai esu xxxxLL o pries tai S tai ir depresuoja po visu bedu zadu pagaliau ir as susiimt zadu sau pasakyt zut arba but nebegaliu daugiau ACIU STRAIPSNIS IKVEPE parasysiu cia lyg po men Pasidalinsiu kaip einas Laikykit kumscius o straipsnio autoriui VALIOOOO

Petras2011-02-19 14:51

Sėkmės tau!..
Jeigu atradai priežastį - išeitis aiški. :)

Anonimas2011-02-20 14:10

Straipsnis įkvepiantis… kiek kokių dietų išbandžiau… o varge… apie paskutiniąją net nesinori kalbėti… manau, kad skaičiuoti kcal yra protinga… kam tinka dietos, tai VALIO, o kam ne, tai tenka griebtis kažko kito… Junsiuosi prie Jūsų!

gintare2011-03-06 15:41

geras straipsnis,ikvepiantis stiprybes,as dariau lygiai taip pat pries 5 metus,svori numeciau…likau patenkinta begalo…5erius metus svori islaikiau,pastojau,pagimdziau,ir liko daaaaaug antsvorio…ziauru,bet nesigauna imtis tu paciu priemoniu kaip pries 5erius metus…guodziu save ,kad po gimdymo praejo tik keturi menesiai…

Ilona2011-03-16 21:48

Sedziu dabar prisirijus kaip karve ir galvoju.Sveriu 108kg.Zadu skaiciuoti kalorijas,bet kokia mano oda bus jei sukusiu ,nes amzius jau ne 30m.Pries 12m.buvau numetusi 38kg.per 5men.Viskas buvo gerai.Lengvai skaiciavau tas kalorijas.Tik labai pikta buvau.Didele gimine,daug baliu ,o as nieko tik po darzoves kaip triusis.Visus nervinu su tuo nevalgymu.Gal 3m.isbuvau liekna,opaskui labai greitai priaugau.Ka po to bandziau nebesugebejau numesti svorio.Dabar jau virsune saves nekenciu,bet valios neturiu.

Petras2011-03-16 22:48

Ilona, arba aš kažko nesuprantu, arba tu apgaudinėji save dėl tos “odos”. :) Jeigu sykį buvai numetusi svorį, tai juk žinai, kad su oda nieko neatsitinka, žmogus be taukų kalno atrodo kur kas gražesnis, oda susitraukia labai lygiai- juk mes gyvos būtybės, o ne rankovės…

Dėl to piktumo man irgi nelabai aišku. Jeigu buvai pikta, tai gal buvai įsirašiusi į vegetarus? Vegetarai dažniausiai būna pikti, nes jų smegenys be gyvulinio maisto labai greitai išvargsta, viskas juos ima erzinti. Dar būna pikti alkani žmonės, bet jeigu iš tiesų skaičiavai kalorijas ir rinkaisi mažiau kaloringą maistą, tai neturėjai badauti. Jeigu maistas nekaloringas, jo galima valgyti daug, ir skrandis nejaučia jokio alkio.

Sakai, visus erzinai? Labai dėl to abejoju… Juk svorį metei tu, o ne visi kiti. Koks jų reikalas? Ir koks tavo reikalas dėl jų tikro ar tariamo susiserzinimo? Jie turi savų reikalų, tu turi savo problemą. Kiekvienas turime teisę patys tvarkyti savo gyvenimą.

Dar sykį perkratyk savo mintis - ar tik nerasi saviapgaulės? Kovojant su priklausomybės, tai būna viena iš pačių didžiausių kliūčių. Atrasi - džiaukis. Tada galėsi taisyti.

Ilona2011-03-18 13:47

Na va jau vakar ir siandien issilaikiau.Taip gerai jauciuosi kai pilvas neprigrustas.Seniau maistas nebuvo toks primaisytas visokiu priedu,oir kalorijos visur rasesi.Gal dar nesugebu issirinkti ka valgyti?Bet vakar buvo sunkoka.As pratusi prie didesnio kiekio : ) Su virtu maistu nera problemos.Bet kai dirbu turiu naudotis tik uzkandziais.Nieko isgyvensim! Daug meru rukiau,bet pries du metus meciau,tai pabandysiu ir su lieknejimu .Gal iseis.

Ilona2011-03-18 14:06

P.s. Na nesakykit del tos odos.Paziurekit kas numete,tai pagurkliai tintaliuoja kaip kalakutu,oir veidai siaubingai rauksleti.Del kuno odos nesuku sau galvos- nuoga nevaikstau :)

Petras2011-03-18 15:45

Taip. Ilona, turėtumei pasikeisti, jeigu pakeisi mitybos įpročius. Ir aš, ir kiti mano pažįstami nutukėliai valgėme ne tik per daug, bet ir per daug kaloringą maistą. Per kaloringas maistas - tai pagrindinė problema, bet ji lengviausiai sprendžiama. Galima valgyti tiek pat, bet mažiau kaloringą maistą ir per nepilnus keturis mėnesius nuo 108 kilogramų palengvėti iki 80. Ir jokių valios pastangų - išskyrus užsispyrimą keisti mitybos įpročius. Keli mano pažįstami mėgino badauti, valgyti tą patį maistą, bet gerokai mažiau. Labai greitai jų svoris pradėjo mažėti, bet paskui dar greičiau ėmė kilti. Rezultatas - jie nutuko labiau, nei buvo.

O dėl odos… Nesuprantu, kam save gąsdinti ir taip save kvailinti. Aš juk kiekvieną rytą, kai skutuosi, žiūriu į veidrodį. Kodėl turėčiau apsimesti idiotu ir mulkinti save, kad kažkur kažkas “kabo“? Man atrodo, tokie savęs gąsdinimai kyla iš nesąmoningo noro išvengti pokyčių. Juk mitybos įpročiai labai susiję su gyvensena, o gyvensena - su mąstyseną. Vadinasi, nepakeitus mąstysenos, neįtikinus savęs, kad reikia keisti pirmiausia maisto struktūrą (ne kiekį), nieko nepasieksi. Deja, kai kurie žmonės, o gal ir daugelis, labai bijo savo gyvensenos pokyčių. Jie nė už ką neatsisakys pamėgtų riebių padažų ir saldžių pyragėlių, tik šiek tiek pabadaus… Dar jiems nepradėjus badauti, galima iš anksto pasakyti būsimą rezultatą.

Pastebėjau dar vieną įdomų dalyką. Daugelis mano pažįstamų nutukėlių vienu ypu suvalgo visai nedaug, bet jie kramto ir kramto lyg triušiai. Ko gero, taip darydavau ir aš, nes kai ėmiau keisti mitybos įpročius, valgyti ne tik silpniau, bet ir tvarkingiau, reguliariau, tam tikroje vietoje ir tam tikru laiku, be jokių “papildomai”, svoris labai sparčiai ėmė mažėti. Pasirodo, valgoma paprasčiausiai iš įpročio, o ne iš alkio. Pakeitus įpročius, alkio neatsiranda, nes juk esi pavalgęs, bet labai svarbu tą nuolatinį kramtymą pakeisti kokiu prasmingu užsiėmimu. Žodžiu, nepakeitus gyvensenos, visos savo dienotvarkės, maisto struktūros, pasikeisti yra neįmanoma. Aš tuo įsitikinau ir savo kailiu.

Ilona2011-03-20 17:48

Labas Petrai.Viska idemiai perskaiciau ir su daud kuo nesutinku.Kiekvienas turi savo gyvenima,bet juk gyvena nevienas.Sakete nekreipti demesio i kitus kaip jie reguos del kudinimosi.Neiseina!! Sestadienis,buvom labai geru zmoniu jubiliejui.Stalai luzta nuo maisto.Dar tik trecia diena laikiausi.Visiems graziai,mandagiai pasakiau kad susilaikysiu nuo maisto,tai man atrode kad su visom lekstem sukis i gerkle.Jie vaisingi zmones,labai nuliudo.Kai visi linksminosi ir viska ragavo as suvalgiau truputi zalio agurko ir kelias vynuoges.Apie sampana net nekalbu.Geriau vandeni ir ryte atsikeliau visa sutinusi.Kaip Jus rasete as gyvenimo pokyciu nebijau,bet sutikit,kad valgyti pleska,liesa nekaloringa maista yra neskanu.Kadangi as laikausi tik 4 diena,tai negaliu normaliai tokio maisto praryti : ) Gal priprasiu.Yra taip, kaip yra. Dar nejauciu to tikrumo,kad laikausi.Ir isvis kazkokia tustuma,o tureciau dziaugtis.Ai bet vistiek dziaugiuosi uz tuos kurie jau apsisprende!

Petras2011-03-20 20:07

Ilona, jeigu iš tiesų būtumei atidžiai perskaičiusi mano publikacijas apie svorio metimą, tau nereikėtų “su daug kuo nesutikti”. Mesdamas svorį, aš ir pats sau skelbdavau, ir kitiems patariu pasiskelbti sykį per savaitę “apsirijimo dienas” (aš jas taip vadinu). Tai nėra tyčinis apsirijimas, tai paprasčiausiai poilsio dinos, kai pailsi nuo griežtos darbotvarkės, nuo griežto režimo. Jeigu koks balius, reikia pasiskelbti būtent šitokią dieną. Pastebėjau, kad viena diena savaitėje, net jeigu ją persivalgai, nėra jokia tragedija, Ją svoris, žinoma, nekrenta, bet ne visada kyla, o jei kyla, tai labai nedaug.

Šis tavo komentaras dar sykį liudija, kad nutukimas ir svorio metimas pirmiausia yra psichologinė, o ne biologinė problema. Štai tu tvirtini, kad “nebijai pokyčių” ir čia pat aiškini, kad nekaloringas maistas yra “neskanus”, kažkoks “prėskas”. Kodėl prėskas? Vegetariauji? Nededi prieskonių?

Nesugebėjimas atskirti, suvokti savęs kaip ATSKIRO individo - jau rimta problema. Labai rimta problema. Yra būdų įveikti ir ją, bet nematau jokio motyvo, kodėl turėčiau su tavimi ginčytis ir kažką įrodinėti. Aš juk savo problemą išsprendžiau, svorį numečiau, lygiai metai jį sėkmingai kontroliuoju. Girdėjau, kad dar po metų rizika vėl nutukti sumažės iki minimumo. Turiu pasakyti, jau dabar man yra lengviau, daug lengviau, nei buvo prieš metus. Gal taip yra dėl to, kad tai - ne pirmasis mano pokytis gyvenime, išmokęs atskirti savo priešus nuo tikrųjų draugų. Juk pirmiausia mečiau gerti, ir man, įklimpusiam trečios stadijos alkoholikui, teko atsiriboti nuo savo priešų (įskaitant ir gimines), kurie stengėsi išlaikyti mane atmatų duobėje. Kai mečiau rūkyti, priešų provokacijas atlaikyti jau buvo lengviau. O kai ėmiausi svorio, niekas manęs nebeatakavo ir nebestūmė atgal nuo tikslo - paprasčiausiai žiūrėjo, ar man pavyks.

Dabar, jeigu kas prašo, pasidaliju patirtimi, o jei kas priešinasi, “su daug kuo nesutinka” - tų nevarginu savo įrodinėjimais. Nesutinka - tai nesutinka. Tegu gyvena kaip gyvenę - kodėl jiems turėčiau trukdyti?

Beje, keletas žmonių manęs prašė, kad jų giminaičiams “padėčiau” mesti gerti. Jeigu tie žmonės norės mesti, patys manęs paprašys patarimo. Agituoti? Ne! Užsiimti agitacija būtų durnystė.

Ilona2011-03-20 23:28

Reiskia as turiu rimta problema.As saves nesuvokiu kaip ATSKIRO individo.As kaip BANDA.Jauciuosi lyg buciau Jusu isbarta.Daug svarstau,zinau kad pasikeisiu!Beje as turiu draugu buvusiu alkoholiku,kurie jau negeria 7metus.Man su jais idomu bendrauti,labai linksmai leidziu su jais laika be alkoholio.Jie labai nuosirdus.Daug ko is ju pasimokau.

Petras2011-03-21 07:25

Niekas tavęs, Ilona, nebara. Sakau, kaip yra. Aš juk buvau ten, kur tu dabar esi. Tu nesi padaryta iš prastesnės medžiagos, kad negalėtumei pasikeisti. Bet tau reikia suprasti savo problemą. Tai ne koks įgeidis, ne pomėgis, ne kokia pramoga, o labai DIDELĖ problema, ir visi, kurie tau trukdo ją spręsti, kurie priešinasi tavo apsisprendimui, yra tavo PRIEŠAI. Jų nereikia žudyti, jų nereikia nekęsti, kaip mano krikščionys, juos galima toliau mylėti, bet reikia suvokti, kad tai yra PRIEŠAI, kurie gali labai pakenkti tavo sveikatai, todėl nuo jų poveikio reikia atsiriboti. Tau teks nuo jų atitrūkti.

Jeigu pažįsti buvusių alkoholikų, gali pasinaudoti jų patirtimi, kaip jiems pavyko atsiriboti nuo taurelę brukančių savo draugų, giminių, tėvų ir kitų pačių nuožmiausių savo gyvenime PRIEŠŲ. Paprastai tie žmonės ima reikštis kaip brandžios asmenybės, o ne bambagyslės apriboti kūdikiai. Aš tau linkiu sėkmės. Ir dar, Nebus taip, kad pasikeis tik tavo svoris, o visa kita paliks kaip buvę. Ne. Jeigu pasikeis svoris ir tapsi normalia moterimi, tai pasikeis ir įpročiai, ir mąstysena, o nejučiomis - ir visa gyvensena.

INGRIDA2011-04-15 23:04

Perskaičiau straipsnį, ir, žinoma komentarus pavydžiu tiems kas turi valios. Visada nuo jaunystės buvau nepriekaištingos figūros na o priš penkis metus pradėjau taip sakant penėtis labai norėtūsi vėl būti normaliai, nesigėdyti savo išvaizdos. Manau atėjo laikas ant savęs supykti tikiuosi man pasiseks jau nuo šios minutės skelbiu karą persivalgymui.

Petras2011-04-15 23:22

Taip, Ingrida, pavyks. O kodėl turėtų nepavykti?
Aš tai aš neturiu valios, ir man pavyksta.
Aš žinau, kad esu silpnavalis ir elgiuosi atitinkamai - nedarau sau jokių išbandymų, bet atvirkščiai - padedu sau. Pavyzdžiui, neapsikraunu stalo valgiais ir netikrinu savo “valios”. Pasidedu tik tiek, kiek galiu valgyti, ir nė gramo daugiau.
Na, jau rašiau…

simas2011-04-18 02:05

medžiagų apykaita - rimtas dalykas. autoriui siūlau pasidomėt apie jos gerinimo būdus (panašu, kad nelabai apie tai nusimanote, o sakyčiau, yra svarbu metant svorį)

Petras2011-04-18 08:01

Taip Simai, kvaileli, aš padariau didelę klaidą - nieko nežinojau apie medžiagų apykaitą ir netyčia numečiau svorį. Būčiau žinojęs - būčiau išsaugojęs pilvą. Todėl kiti nepadarykite klaidos - ne svorį meskite, bet klausykitės kvailelio Simo pamokslų apie jo medžiagų apykaitą. Juk svarbu ne rezultatas - svarbu Simo tikėjimai.

Daugybė tokių simų man jau išaiškino, kad aš ne tik neteisingai numečiau viršsvorį, bet ir neteisingai mečiau gerti, neteisingai mečiau rūkyti, neteisingai išsivadavau ir religijos likučių, neteisingai įveikiau nerimą, neteisingai nutraukiau žalingus santykius, neteisingai tapau laisvas…Šis Simas nieko naujo nebepasakė. Tai tipiškas Simas - vienas iš tų, kurie patys nieko negali, bet jei galėtų, tai padarytų šimtą sykių geriau. :))))

Ilona2011-04-20 07:20

Labas,Petrai.Cia as,na ta kuri priestaravo :) Praejo menuo-numeciau 12kg.Nuo tokio didelio svorio tie 12kg.kaip lasas juroje.Bet pati jauciuosi liuks.Tik nesumastau ka valgyti.Tas pats maistas jau vargina.Apsirijimai buvo trys.Kita diena nekas buvo.Bet negaliu atprasti nuo didelio kiekio maisto.Todel ir nerandu ne kaloringo.I darzoves paziuret nebegaliu-fui.Vistos krutineles man sausos ir t.t.Tariausi su kitom moteriskaitemis jos tik lesioja maista,o man tada neuztenka.Gyvenu vis su birbianciu pilvu,kad ir kuom beuzsiimciau.

Petras2011-04-20 07:36

Sveikinu, Ilona, 12 kilogramų per mėnesį - tai labai geras rezultatas. Juk 400 gramų per dieną. Kai aš mečiau svorį, mano vidurkis buvo 330 gramų.

Vis dėlto teks ieškoti nekaloringo maisto - kito kelio nėra. Skrandis taip greitai nesusitrauks, teks jį apgaudinėti. Aš rinkausi iš kalorijų lentelės.

Neblogas būdas apgaudinėti skrandį - gerti arbatas. Tik be cukraus, žinoma. Svarbu, kad jis būtų pilnas ir nepradėtų maištauti. Badas - tai pasaulinis karas su savimi, jiis būtinai pasibaigtų kapituliacija ir dar baisesniu nutukimu.

Nuo drausmės pavargsti. Aš darydavau pertraukas. Vieną dieną, paprastai - sekmadienį, pasiskelbdavau išeiginę ir valgydavau be jokių dietų. Toks poilsis labai padėdavo. Ir dabar kartais, kada atvažiuoja svečių, leidžiu sau persivalgyti. Bet jau pastebiu, kad tai man darosi nemalonu. Pačiam keista, bet nebenoriu riebaus maisto. Man jis erzina gerklę. O kažkada ant lašinių tepdavau sviestą… ::))))

Inga2011-04-30 21:16

Sveiki,
Prieš penkiolika metų skaičiavau kcal ir aš. Per dieną surinkdavau nedaugiau kaip 1000. Per mėnesį numesdavau 4 kg. Nesuprantu kaip Jūs galite numesti iki 12 kg.?
Deja šiandien mano svoris sugrįžo :( Reikėtų numesti 20 kg., kad vėl mylėčiau save.:)Skaičiuosiu vėl. Labai noriu tikėti, kad pavyks. :)

Petras2011-04-30 21:31

Per dieną - mažiau nei 1000 kalorijų, o per mėnesį - tik - 4kg? Tikrai sunkiu patikėti… Kada laikiausi dietos, per dieną paprastai numesdavau po 330 gramų.Nei sportavau, nei dirbau sunkaus fizinio darbo. Beje, tokią kalorijų normą rekomenduoja ir dietologai. Gal skaičiuodama padarydavai kokią klaidą?

Inga2011-05-01 14:53

Nemanau, kad neteisingai skaičiavau. Kiekvieną dieną suvalgydavau 1000 kcal. ir nedaugiau. Ir nebūdavo jokių persivalgymų (taip vadinamų apsirijimo dienų (oi kaip baisiai skamba)). Net negalvodavau apie tai. Iš tiesų niekada ir neatrodžiau ir nebuvau tragiškai stora, bet pati jausdavausi blogai. ( Gal būt 10 ir daugiau kg. per mėnesį meta tie, kurie iš ties yra akivaizdžiai nutukę..).
Numetus tuos 20 kg. neliko jokių riebalų ir jokia oda nekabaldavo.
Super :) Verta PASISTENGTI. :)

Petras2011-05-01 17:51

Na, jeigu nesi našta pati sau (nedidelio svorio), tai tau, matyt, beveik užtenka to tūkstančio kalorijų. O mes, nutukėliai, daugiausia jėgų išeikvojame, nešiodami savo lašinius. Internete radau skaičiuoklę ir apsiskaičiavau, kad man per dieną reikia suvartoti apie 2000 kalorijų. Vartodamas pusę normos, labai sparčiai numečiau viršsvorį. O tu, Inga, matyt lieknėjai ne tiek iš bėdos, kiek dėl didesnio grožio. :)

Daugelis žmoniu bijo, kad be lašinių jų oda supliušks kaip prakiuręs futbolo kamuolys arba balionėlis. Nežinau, ar jie tikrai bijo ir tiki šia nesąmone, ar tik apgaudinėja save, nenorėdami pradėti didelio darbo su savo įpročiais. Bet žmogus - ne guminis balionėlis ir ne futbolo kamuolys, jis - gyvas organizmas, lieknėjant, sveikėjant, viskas jame harmoningai susitvarko. Aš, kaip ir Inga, manau, kad verta dėl to pasistengti.

Ilona2011-05-02 07:00

Kadangi as nesportuoju,tai pilvas nutyso,esu kazkokia pliuske.Gal vyru oda kitokia?Mano niekas nesitraukia.Gal per staigiai metu_nespeja.Paakiai susiraukslejo.Gal priprasiu.Kai lengviau jauciuosi,nebeimu taip i galva.Seniau labai greitai traukesi oda.Na nieko ! Juk pavasaris daugiau judesio bus.As darau kaip Petras.Savaitgaliais ar kai draugai atvaziuoja apsirynu!Bet jau nebelabai paciai norisi.Paskui slykstokai jauciuosi.Bet organizmas nebetunka is oro,jei per ta diena priaugu 300g.niekis.

Petras2011-05-02 11:42

“Bet organizmas nebetunka is oro” - labai svarbus pažinomo laimėjimas! Sveikinu, Ilona. Daugelis nutukėlių bėga nuo vienintelės nutukimo priežasties ir kaltina “medžiagų apykaitą”, “stresus”, “gimdymą”, “genus” ir kitus pašalinius dalykus, o tu jau žinai: organizmas netunka iš oro. Anie neįveiks savo negalios, kol neįveiks neurotinio savo neigimo, tu jau esi žengusi labai svarbų pažinimo žingsnį.

Oda susitrauks. Susitraukė man, susitraukė kitiems storuliams, kurie numetė lašinius - kodėl turėtumei būti tu išimtis? Gal lieknėji taip sparčiai, kad organizmas nespėja susiderinti? Bet jei pajutai pergalės džiaugsmą ir malonumą eiti lengviau ir nepavargti - nenuleisk rankų. Svarbu, kad nepradėjai badauti ir nepuolei į vegetarizmą - tu iš tiesų padedi savo kūnui įveikti negalią. Šaunuolė!

Inga2011-05-02 20:26

Smagu pasiskaitinėti kaip Jums sekasi, mažais žingsneliais einant svajonės link.. .
Linkiu visiems besiliekninantiems pagaliau tapti lieknais.:)
Visiems sėkmės! :)

Ilona2011-05-03 21:02

Na kai tokie grazus palinkejimai lyg ir negrazu butu viska mesti : ) Sunkokai sekasi,bet kapstomes.Kai budavau prisikimsusi pilna pilva ir vos pajudedavau tas jausmas zymiai baisesnis negu kai kartais ko nors nori akys,bet negalima.Uzsiimu kokia nors veikla ir greit pamirstu.

gita2011-05-06 11:42

ir as norėčiau į jusų tarpą.džaugiuosiu už jus. sėkmės jums. straipsnis labai palaikantis.ir uždegantis,tikiuosi kad ir man pavyks

Ilona2011-05-08 07:17

Jeigu to reikia tai prisijunk prie musu.Bus smagu : )

gita2011-05-10 17:36

Ilona dėkui,kad mane pastebėjai. O mūsų istorijos panasios.Aš taip pat prieš eilę metų numečiau 37 kg. dabar vėl priaugau. mečiau rūkyti. galėjau valgyti be sustojimo nuo ryto iki vakaro.supratau kad esu emocinė valgytoja, todėl pasigilinus į tavo istorija ,radau daug panašumų.Smagu skaityti kad tau puikiai sekasi. Todėl stengiuosi lygiuotis. nors dar tik 3ia diena. Kad tik taip toliau. Sėkmės tau. parašyk kaip sekasi tau.man įdomu.Bandysiu ir aš neatsilikt.

Taja2011-05-10 20:02

Noreciau paklaust, o kiek kartu per diena Jus valgote? Ir kiek surenkate kaloriju?

Petras2011-05-10 22:24

Paprastai valgau tris kartus, bet tai neturi didelės reikšmės - kaip ir paties maisto kiekis. Svarbu kalorijų kiekis. Kai mečiau svorį ir laikiausi dietos, stengiausi neviršyti 1200 kalorijų per parą. Suvartojus daugiau, svoris beveik nebekrisdavo arba nekrisdavo visai. Dabar nesilaikau dietos, neskaičiuoju kalorijų - net nežinau, kiek jų suvalgau.

Kalorijų kiekis - irgi šiek tiek individualus reikalas. Aukštesnis ir fiziškai aktyvesnį gyvenimą gyvenantis žmogus paprastai jų sudegina daugiau, mažesniam ir pasyvesniam žmogui jų reikia mažiau. Geriausia pačiam nusistatyti optimalią normą. Labai svarbu matyti dietos rezultatą (tokiu atveju labai pakyla ūpas, atsiranda daugiau pasitikėjimo savimi), bet nereikia ir perlenkti lazdos. Jeigu rytą jauti šiokį tokį silpnumą, tai yra ženklas, kad vakar persistengei. Mesdamas svorį, neturi badauti, neturi jausti jokios sllpnumo, nuotaika turi būti pakili. Labai svarbu saugoti tuos dalykus.

Ar galima numesti svorį, vartojant daug kalorijų ir sunkiai dirbant, daug mankštinantis? Ne, ką tik tai patyriau savo kailiu. Praeitą savaitę kirtau mišką,pjausčiau malkas ir vežiau į namus. Darbelio buvo tiek, kad nusivarydavau nuo kojų. Valgiau daug ir gana riebiai. Maniau - vis tiek sudegs. Pasirodo - ne.Po kelių dienų sunkaus darbo ir stipraus maisto priaugau du kilogramus. Nežinau, ką būčiau turėjęs daryti, kad sudeginčiau dar didesnį kalorijų kiekį.

Ilona2011-05-11 07:22

Sventa tiesa del kaloriju deginimo ir fizinio kruvio sako Petras.Turiu soda su nameliu,buta,irdar turiu gyventi vienkiemyje (kolkas be patogumu),dirbu visa para ir kartais nepamiegu po naktines i valias to fizinio darbo kaip moteriai su dideliu svoriu.Bet tik virsiju kalorijas ir tuoj arba sustoja svoris kristi arba apie 1kg.priauga.Kazkaip jau nesureiksminu maisto ir negyvenu vien isikibusi kaloriju skaiciuokle.As viska rasausi i knygute ir kai neturiu laiko atsiverciu bet kokia diena meniu ir ruosiu ta maista.Man nebereikia jokiu saldumynu ar riebiu maistu.Man visas tas metimo svorio stimulas yra Petro zodziai del APSIRIJIMO.Kai zinau jei uzeis tie priepuliai valgymo ir prisivalgysiu!Ir nesikankinsiu.Vis reciau uzeina.Jau baigia priprasti ir draugai prie mano normalaus valgymo,nebekaisioja man maisto ir nebesako “cia nera kaloriju” : )Gitai dideles sekmes linkiu ir bus viskas gerai!Jau mane labai pastebi aplinkiniai.Sako kad sparciai keiciuosi.Gita,vis paskaityk Petro komentarus ir isigilink.Ten labai geru minciu yra_pades igyvendinti tiksla!Lieknek ir grazek kartu su pavasariu!

gita2011-05-11 07:36

dėkoju už palaikymą.nukrito 1 kg.smagu ir tiek. Petro laiškas užkabino labai.dar vis paskaitau almos knygas jau suplyst baigia,nuo mano skaitymo. Dar supratau kad labai svarbu vidinė ramybė. Su pavasariu jus taip pat.

Petras2011-05-11 07:53

O taip, Gita, vidinė ramybė! Aš to neakcentavau savo rašiniuose, bet tai labai svarbu. Jau kurį laiką stebiu save ir stengiuosi nustatyti, kada man užeina apsirijimo priepuoliai. Nuo ko? Dabar jie užeina labai retai, bet vis dėto būna. Stebiu nei kritikuodamas save, nei teisindamas. Pastebėjau štai ką: vos tik patiriu didesnį stresą, tuoj noriu nusičiupti lašinių arba mėsos. Gerai ir batonas su obuoliene… :))

Su alkiu tokie apsirijimai neturi nieko bendro - juk būnu neseniai pavalgęs. Tai kažkoks mechaniškas valgymas, lyg tikas vaikams. Matyt, tokiu būdu organizmas tikisi nugalėti stresą. Nežinau, iš kur tokia reakcija, kaip atsirado šis įprotis. Dabar su juo kovoju taip: vos tik užeina noras ryti sočiam, pakeičiu mintį, nesisekantį užsiėmimą, užsiimu kuo kitu. Bet kai būnu ramus, kai užsiimu geru darbu, nieko panašaus neatsitinka - kartais net pamirštu pavalgyti.

Dabar valgymą stengiuosi atsieti nuo pašalinių dalykų. Valgau tik nustatytoje vietoje tam tikru laiku, bet jei nesijaučiu alkanas, nevalgau ir tuo nustatytu laiku. Mokausi atpažinti alkį. Vaikai šį pojūtį turi iš prigimties, man jis sugadintas. Ko gero - visiems nutukėliams…

Jokiu būdu nesmerkit savęs, nebauskit savęs už nesėkmę, nedavinėkit jokių priesaikų (sulaužę ją dar labiau nusivilsite savimi), paprasčiausiai darykit, kas reikalinga - tarsi tvarkytumėt namus, kapotumėt malkas, kastumėt daržą…

gita2011-05-11 08:20

Mano atvejis sudėtingesnis,jaudinuosi dėl visko.Ne taip pasakyto žodžio, žvilgsnio ir taip toliau…. gali prisigalvot eibę tokių dalykų.gal aš nenormali. o kai turėjau tikrai rimtų bėdų tai valgiau be sustojimo. kažkur skaičiau kad reikia atpalaiduot pakaušį. Padeda. bent man.

Petras2011-05-11 08:52

Na, tai gali būti rimtesnis dalykas, bet - pataisomas. Reikia atlikinėti atsipalaidavimo pratimus. Kažkada tai darydamas išmokau netgi autohipnozės. Labai efektyvu.

Jeigu nebijai tokių dalykų, parašyk laišką į elektroninį paštą - galėsiu atsiųsti audioįrašą. Klausaisi, paprasčiausiai darai, kas sakoma, ir užplūsta ramybė. Po pratimo atsikeli žvalus, darbingas, puikios nuotaikos. Aš taip išsigydžiau nuo sekiojančio nerimo būsenos. petrasdargis@gmail.com

gita2011-05-12 18:28

TAIP Petrai tu teisus. pataikei i 10. Pasirodo ne man vienai taip būna. stebiu save ir stengiuosi savyje palaikyt ramybę.Visam kame. ir pasirodo visai gerai. ir apetitas tvarkosi. Po truputį. bet savaitė praėjo gerai. Ir tuo džiaugiuosi. Okaip sekasi Jolitai? kiek nukrito? Įdomu. Petrai parašiau i elektroninį. nežinau ar gavai? jeigu kas pabandysiu dar kartą nes esu prasta kompiuterio žinovė. sėkmės jums ir iki.

Aiste2011-05-17 20:56

labai nuosirdziai papasakota.. Dekui kad pasidalinat patirtimi ir mintimis .. tikrai ikvepia,ir tikrai nebeatrodo kad ta svori numesti taip jau sunku.. patinka jusu metodas,logiskas paprastas ir protingas :) dziugu kad yra tokiu kaip jus.. tikrai smagu skaityti jusu keitimosi istorijas ,gerbiu jusu ryzta ir zaviuosi mastymu !! Saunuolis :)

Ilona2011-05-20 08:25

Gita,ar padejo ta autohipnoze?Dar i kaloriju lentele galetu irasyti kaloringiausia maista-stresa : ) Svori mesti man sekasi normaliai,stebiu save,kai tik stresuoju,blaskausi,tai tomis dienomis svoris krenta tik apie 350g.per diena,o jai viskas OK tai 500-700g.per diena.Niekaip nesugebu nekramtyi savo(kad ir mazu bedeliu)Nejauciu kaip suvalgau ne tai ka reikia.Bet vistiek per 1.5menesio numeciau 16.80kg.O kiek tu apsirijimu buvo!Bet nieko.Dziaugiuosi kad visiskai nenoriu saldumynu.Pastebejau,kad nebereiksmingas tapo maistas.O savo seimyna tai lepinu dar skanesniais patiekalais.Kazkaip uzsifiksavo mano galvoi,kad cia ne mano maistas,na lyg butu daiktas,o ne maistas ir nenoriu.Juk ir buves alhogolikas parduotuveje pamates degtine nepuola jos suvartoti.Va taip ir laikausi KOLKAS !

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘1579437299 which is not a hashcash value.

gita2011-05-20 19:32

kokie puikūs rezultatai.Pavydžiu.Baltai.Jolanta tu šaunuolė.man sekasi ne taip gerai.Ir vis dar griebiu ne tai ką reikia,bet stengiuosi nepykt ant savęs ir sekančia dieną vėl laikausi.O kai ramiai jautiesi tai ir nesunku laikytis. manau kad viskas susitvarkys,tuo labiau kad žinau savo bėdą. Kažkaip ir ramesnė pasidariau ne taip stresuoju.autohipnozės dar nenaudojau bet kai tik ji mane pasieks būtinai išbandysiu. Tiesa svoris man nekrenta. bet vis tiek pradės nes kaip kitaip gali būti.džiaugiuosi tuo kad savijauta mano puiki.Nors neįsivaizduoju kad tiek daug nukrito tau per tokį trumpą laiką.Net neįtikėtina. man daugiausia buvo nukritę per mėnesį 8 kg.,kai skaičiavau kalorijas.Tada valgydavau mažai , bet gryną maistą kad ir lašinukų. Dabar stengiuosi valgyt daržoves daugiau. Tai net nežinau bet jaučiuosi gerai,ir riebiau net nenoriu bent kol kas.Viskam reikia laiko.Negaliu jusų apvilti todėl stengsiuosi kaip tik galiu.Ačiū už palaikymą , man tai labai padeda. kad tik taip toliau. Supratau kad svarbiausia jaustis gerai ir mylėti save, ką mes dažnai užmirštam. SĖKMĖS.

Taja2011-05-21 15:22

Oi kokios Jūs šaunuolės :)
Sakykit, tarkim siandien pradedu skaiciuot kcal. Ar svoris pradeda mazet is karto, ar tik praejus kuriam laikui, pvz. savaitei ar dviem? Štai Gita rašo, kad svoris nekrenta.., gal iš ties tas svoris tik po kiek laiko pradeda pamažu krist.:( :)

Petras2011-05-21 21:40

Taja, svoris pradeda kristi tą pačią dieną, kai imi kalorijų vartoti mažiau, negu sudeginti, Čia nėra jokios mistikos - sudeginai daugiau, negu suvartojai - kaip svoris nekris? Gitai svoris nebekrenta todėl, kad ji nebesilaiko dietos ir jo nebemažina, kaip pati sako, “nebeskaičiuoja kalorijų”. Dabar ji tik džiaugiasi, kad daugiau nebekyla.

Svarbu suprasti vieną vienintelę tukimo priežastį - kalorijų perteklių. Suvartoji daugiau, negu sudegini - tunki. Suvartoji mažiau, negu sudegini “ lieknėji. Viskas labai paprasta. Žinoma, reikia pastangų, norint sumažinti viršsvorį. Tai yra darbas

Ilona2011-05-24 18:16

Man toks jausmas,kad jus nelaikotes kaloriju skaiciavimo.Tu arba laikaisi arba saves geriau neapgaudineti.Jei skaiciuoji tai ir krenta,jei skaiciuoji visa diena,o vakare vel privalgai-na stebuklu nebuna.Man taip pat sunku,nes vasara i sodyba suvaziuoja draugai.Jau nebekaisioja man maisto,bet pati neiskenciu.Bet vel susiimu.Jau turejau 5kg maziau sverti,bet taip nera.Bent jau suvokiu,kad negerai darau.Vistiek numesiu-zinau!

gita2011-05-24 18:52

Pagaliau mano svoris pajudėjo iš mirties taško.Nukrito 4 kg.Petrai Jolanta aš jus dievinu…..Jolanta, pratimai apie kuriuos tu manęs klausei tikrai verti dėmesio.Man jie labai tinka gali ir tu juos išbandyti,tikrai pagalvok. sėkmės…

Taja2011-05-24 18:55

Ačiū Jums Petrai už atsakymą.:)
Pabandysiu pasiskaičiuot kalorijas. Gal būt ir man pavyks 10 kg atsikratyt :).

Ilona2011-05-27 21:35

Jei jus sakot,kad man sekasi liekneti tai prasom pasidalinsiu savo meniu :Pusryciai:didelis kavos puodukas be cukraus-0 k.2trapuciai kvietiniasi 40k.tepamas surelis klasikinis Mildutes 2sauksteliai 70k.mazi konservuoti agurkeliai 10k.-cia sumustinukas.viso;120k.Pietus:vistienos ketvirtis be odos,be riebalu,virtas prieskoniuose 200g.-230k. 1virta su lupena bulve-100k.vievas pomidoras nedidelis-35k. uzplikomos magi sriubos su skrebuciais 1stikline-97k.viso:462k.Viska susismulkinu,dedu i grazia maza lekstute (atrodo daugiau : ) )Vakariene:Virta su prieskoniais zuvis 200g. - 225k.duonos riekele 100k.darzoves be aliejaus.Tarkuotas sv.kopustas,morka,svogunu laiskai,druskos,zoleliu prieskoniu,laseliai acto-100k.viso-425k.is viso-1007kalorijos.Dar galit kazka perkasti.nes yra apie 100k.dar.pvz:vaisiu.Tarp valgymu uzsiimkite kokia veikla,kad nepiktnaudziautumet maistu.Priprasit neliesti maisto.O jei turite ruosti seimai,na uzprogramuokite smegenis,kad cia ne jums skirtas maistas,arba kad cia visai ne maistas ir nenoresite :)Jau matau visas lieknas ir is anksto dziaugiuosi :).

Petras2011-05-27 21:58

“Priprasit neliesti maisto” -liuks! Tai labai svarbu - priprasti neleisti maisto. Kažkada pripratome kimšti reikia nereikia, dabar turim priprasti neliesti maisto, kai dar ne valgymo metas. Sakyčiau, tai visų nutukėlių problema ir užduotis - priprasti neliesti maisto tada, kai nesi alkanas. Maistas - ne stresui malšinti, ne susierzinimui mažinti, ne laikui “užmušti”, ne įvykiui pažymėti, maistas - tik energijos papildymui.

Nepaprastai svarbus Ilonos pastebėjimas.

gita2011-05-31 20:00

Jolanta ačiū už savo meniu buvo įdomu sulygint. Aš valgau taip 200 kcal. ryte. 300 kcal per pietus ir kas liko vakare17 val. toks mano dienos režimas. Jau taip esu įpratus. Buvau amžina svorio metėja ir esi teisi vakare dažnai padaugindavau saldumynų, todėl svoris ir nekrito.Su Jūsų pagalba pradėjau kontroliuoti save ir matau,kad man visai neblogai sekasi. Aišku dar anksti ką nors prognozuoti, betpradžia yra ir tuo džiaugiuosi, ko negalėjau padaryt eilę metų. Labai geri jūsų patarimai, jie taip man padeda.Tad ko geriausios sėkmės Jums ir tuo pačiu man…

Petras2011-06-08 07:13

Pagaliau svoris nustojo siūbuoti ir sustojo ties nusistatyta riba. Anksčiau jis krypavo sinusoide - tai pašokdavo, tai vėl numušdavau. Atrodo, pagaliau radau būdą jį sutvarkyti. Tam yra neblogas signalas - alkis. Alkis (ne badas) - labai puikus mums dovanotas dalykėlis! http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/susigr%C4%85%C5%BEinkime-alk%C4%AF

gita2011-06-10 11:32

Nepaprastai geras straipsnis.Taiklus kaip ir visos Petro mintys.Dar norėjau paklaust , o ką jūs manot apie vandenį. suprantu kad kalorijų neturi, bet kiek jo reikėtų gerti, nes man buvo laikas ,kai jo išgerdavau labai daug iki3 litrų. Dabar tiek negeriu.o kaip jūs? ar tam neteikiat didelės reikšmės? Dabar stengiuosi išgert apie1 arba1,5 litro. gryno vandens neskaitant kavos arba arbatos. Apetitui tai neturi reikšmės, bet bendra savijauta geresnė.

Petras2011-06-10 22:35

Kadangi vanduo kalorijų neturi, o mano inkstai sveiki, geriu jo kiek telpa, neteikdamas tam jokios reikšmės. Anksčiau, kai pradėjau mesti svorį, o valgyti buvau įpratęs labai daug, aš jo tyčia gerdavau daugiau (dažniausiai - arbatų), kad skrandis greičiau prisipildytų ir nekeltų panikos.

gita2011-06-18 21:01

O man vis geriau ir geriau sekasi. Jau negriebiu maisto kaip buvo ankščiau. sugebu kontroliuoti save, tad jaučiuosi puikiai.Valgau mažai ir to užtenka net nesijaučiu alkana. Kaip būdavo ankščiau kai mesdavau svorį, tiesiog save pastoviai tramdžiau dabar viskas gaunasi savaime. Petrai iš tiesų esi teisus.Svorį mesti paprasta….

ausrine2011-07-03 14:13

Sveiki skaiciau staipsni irnegalejau patiketi, kad sitiek galima virsvorio numesti per toki trumpa laika. SAUNUOLIS. As pati ikvepta straipsnio skaiciuosiu nes turiu nemaza virsvori jis man gyvenima gadina. Daug domejausi, dar daugiau skaiciau bet sis staipsnis mane pakylejo. Dar smagu kad pats Petras atsako i komentarus. Na matysime kaip man seksis labai tikiuosi geru rezultatu. Rasysiu kaip man sekasi, noriu buti kartu su jumis.

gita2011-07-04 18:43

Miela Aušrine, iš tikrųjų verta pasistengti. Patikėk.Ir tai daug lengviau negu tau atrodo. Aš irgi labai ilgai iki to ėjau.Matyt kiekvienam ateina savas laikas. Tad linkiu tau sėkmės. Ir lauksim pirmųjų rezultatų.

ausrine2011-07-05 13:02

Aciu gitai uz palaikyma. Siandiena tik antra diena bet jau ryte (vakar skaiciavau kalorijas) jau jauciausi lengvesne, tik nesisveriau uzlipusi nat svarstykliu taip norisi pamatyti matoma rezultata. Vakar ir siandiena susidariau 1500 kaloriju meniu, zinau kad reikia eiti prie 1100, valgau po nedaug. Ydomu kaip sekasi kitiems forumo dalyviams, smagu kad esu jusu draugijoje. Gita rasei kad tai yra daug lengviau negu atrodo, taciau turbut kiekvienam pradzia yra siek tiek sunkesne. Sekmes visiems

Petras2011-07-05 22:33

Sverkis, Aušrine, sverkis, kasdien matyk rezultatą. :)
Nebūtina numesti po daug - užtenka po kelis šimtus gramų.
Iš pradžių gali būti sunku, todėl patarčiau nebūti alkanai. Skrandis įpratęs gauti daug maisto. Ir tegu gauna jo daug, bet nekaloringo. Neblogai skrandį apgauna arbatos.
Iš savo patirties sakyčiau, kad pavojingiausi būna neurotiniai apsirijimai (aš taip juos vadinu). Tai tokie ūmūs, netikėtai užeinantys potraukiai ką nors kramtyti ir ryti. Jie nieko bendro neturi su alkiu - juk būni neseniai pavalgęs. Be to, alkis neužeina staiga, ūmiai - alkis ateina lėtai ir pamažu didėja. Alkis yra net malonus - juk žinai, kad netrukus valgysi.
Svarbu atpažinti tokius ūmius potraukius, nepasiduoti jiems, nepulti prie šaldytuvo ar stalo, bet nukreipti save kitur. Man tokių bangų dar vis užeina, dažniausiai - kada kas nors nelabai sekasi ir susierzinu. Bet išmokau tai atpažinti ir skirti nuo alkio.

deimantukas2011-07-06 18:42

Petrai, ką daryti? Kai kartais aš aplankau savo gerą draugą ir užkandžiauju, mano draugas irgi puola valgyti. Po to jis jaučiasi neva persivalgęs ar sulaužęs savo valgymo rėžimą ir kaltina mane. Aš jam sakau, kad jis į mane nežiūrėtų, kai aš valgau- juk valgau, kada noriu, kada išalkstu. Sakau,- tu nežiūrėk į mane, tu valgyk, kada tu alkanas, o jei jau valgai tai nekaltink manęs. Ką daryt?

Petras2011-07-06 19:17

Jeigu persivalgo tavo draugas, tai, aš manau, esi kaltas tu, o ne kas nors kitas. Tau reikėtų atgailauti.

O man yra kur kas blogiau. Aš turiu amžinai alkaną draugą apsirijėlį, kuris pavalgęs čiumpa už rūkytų lašinių ar česnaklinės duonis, vaikšto aplink algydamas ir čepsėdams, o kai aš susigundęs nejučiomis irgi nutveriu lašinį, tai jis ima teisintis, girdi, esąs nieko dėtas. Toks demonstratyvus valgymas yra taip pat pavojingas, kaip ir alkoholikui alkoholio siūlymas. Tik po to, kai tas apsirijėlis išvažiuoja, aš be jokių pastangų atgaunu normalų mitybos ritmą.

Šnekant rimčiau, tikrai yra svarbu gyventi savo ritmus ir neiti paskui kitus. Štai dabar pas mane atostogų atvažiavo būrys giminaičių, ir visi norėtų kartu pasivaišinti. Vieną dieną vaišinausi kartu su visais, kitą rytą žiūriu į svarstykles: nieko gero iš to nebus! Mes turime valgyti kiekvienas savaip! Tai ypač sunku namų šeimininkėms, kurios ruošia maistą ne tik sau, bet ir kitiems. Bet norėdamos ir jos atsiriboja, į svetimą maistą ima žiūrėti ne kaip į taikinį, bet kaip į neutralų, pašalinį dalyką.

ausrine2011-07-07 19:03

Sveiki, kreipiuosi turbut daugiau Petrai i jus, nezinau bet turbut esu visiskai beviltiskas zmogus nieko man neiseina pastoviai vakarais “perdozuoju”kaloriju visa diena man sekasi tiesiog nuostabiai o tie vakarai jau nebezinau. Nekenciu to virsvorio as, pries keturiolika metu pirma karta pagimdziau po gimdymo pirkau mieliauskienes knygele pagal jos metodika sulieknejau iki 65 kg, na o dabar po antro vaikelio vel ja pradejau naudoti taciau kaip koks prakeikimas nieko neina padaryti. Tada netycia internete aptikau Jusu straipsni manyje atsidare antras kvepavimas taciau porai dienu, nejaugi as esu viena is tu beviltisku. Su vakariniu “perdozavimu” gfaunasi apie2 ar tris tukstancius kaloriju. Prasau patarkite, kaip vel gryzti i ‘vezias” Na, o jums visiems forumo dalyviams linkiu kad neaplankytu silpnumo akimirkos, bukite stiprus.

Petras2011-07-07 19:37

Taip, Aušrine, pats pavojingiausias dalykas - šitie neurotiniai persivalgymai, kurie nieko bendro neturi su alkiu. Apie juos jau esu rašęs.

Stebėti tuos ūmius apsirijimus pradėjau dar neseniai, bet jau šį tą galiu pasakyti. Tai ne alkio, bet susierzinimo rezultatas. Tarkim, man kažkas nelabai sekasi, ištinka frustracija, o tada atsiduriu prie šaldytuvo. Norisi kažką kramtyti ir ryti. Dažniausiai tai būna vakarais. Matyt, vakare pavargsti, esi jautresnis, lengviau pažeidžiamas. O nuo vaikystės esame pripratę ramintis valgymu. Juk verkiančiam kūdikiui kišamas buteliukas su pienu, nors mažylis nėra alkanas.

Ką daryti? Pirmiausia, žinoma, reikia laiku pastebėti tuos ūmius apsirijimo potraukius. Kai pastebi, gali jiems nepasiduoti - juk esi sąmoningas žmogus ir žinai, kad neseniai esi valgęs, kad nejauti alkio. Būtų gerai nustatyti, kokios situacijos išprovokuoja tokius paūmėjimus. Gal kokie ginčai su namiškiais? Gal televizorius su kvaila reklama? Gal dar kas?… Atradus tikrąją priežastį, o tai greičiausiai yra erzinanti situacija, jos būtų galima išvengti. Reikėtų vengti tokių situacijų, o kai nepavyksta išvengti, imtis kokio racionalesnio sprendimo, kito nusiraminimo būdų, bet ne lašinių gabalo. Prabėgomis pasakysiu, kad televizorius yra didelis dirgiklis, ypač jo perduodama neigiama informacija bei “aktualijos”, ir ir labai klysta tie, kurie mėgina “nusiraminti”, žiūrėdami televizorių.

Aš jau antri metai kontroliuoju savo svorį, bet tokių apsirijimų dar pasitaiko ir man. Rečiau, bet pasitaiko. jeigu vakare apsiryju, tai kitą rytą nepusryčiauju - nevalgau tol, kol nepajuntu alkio. Tai irgi labai geras būdas kontroliuoti svorį - valgyti ik tada, kai pajunti alkį. Bet reikia išmokti atpažinti alkį ir jį skirti nuo ūmių neurotinių apsirijimo potraukių.

Petras2011-07-07 20:15

Dar norėčiau šį tą pasakyti apie savęs stebėjimą ir savęs pažinimą. Esu tikras, kad nutukimas pirmiausia yra psichologinė problema, kad natūrali organizmo savireguliacija yra išderinta kažkokių neįsisąmonintų veiksnių. Rašau, kad reikia atpažinti tam tikrus savo pojūčius, tarkime, alkį, bet dabar pagalvojau, kad daugelis neturime įgūdžių stebėti save, savo jausmus ir kūno pojūčius. Aš to mokiausi specialiais geštaltpsichologijos pratimais. Dabar tais pratimais užsiima Gita. Klauskite jos, ar tai bent kiek padeda. Jeigu ji rekomenduos, galėsiu pasiųsti ir kitiems. Nenoriu kitiems brukti savo “receptų”.

ausrine2011-07-08 13:29

Petrai jusu pastebejimai labai yra taiklus as kai tik susierzinu nieko nevalgau kokias pora valandu na o po to jau atsiimu. Man patinka kalorijas sakiciuoti lieknejant vien jau todel kad tu gali sau leisti ir cepelina ir pyrageli aisku proto ribose. Mano keletas bendradarbiu skaiciuojant kalorijas taip sulieknejo kad atrodo liko tik po puse zmogaus ir nei oda susiraukslejo. Taip sutinku nutukimas yra psichologine problema taciau manau kad mano dar ir skandis tebera issitampes, as labai noriu susitvarkyti su sia savo beda. labai
Gal Gita gali ka nors papasakoti apie geštaltpsichologijos pratimus?????????

gita2011-07-08 19:35

Aušrine,nurimk ir nusiramink. Viskas bus gerai. Aš kaip tik nuo to ir pradėjau. Man viskas tiko, kas veikė raminančiai, visame kame ieškojau tik teigiamų dalykų. Esu didžiausia jautruolė kaip ir tu, tad nieko keisto kad, nusiraminimo ieškom šaldytuve. Vakarais klausau Petro minėtus pratimus. Jie padeda, tad jeigu turi laiko sau rekomenduoju išbandyti. Tada ir pasirodo pirmieji rezultatai. Tada ir sukasi viskas i kitą pusę, nutrūksta tas velnio ratas,kurį taip sunku pasukt. Man labai patiko Petro parašyti žodžiai. Būtent po persivalgymo priepuolių. Tad dar kartą cituoju jo mintis. Jokiu būdu nesmerkit savęs, nebauskit savęs už nesėkmę, nedavinėkit jokių priesaikų. Sulaužę ją dar labiau nusivilsite savimi.Papraščiausia darykite kas reikalinga, tarsi tvarkytumėt namus ar kastumėt daržą. IR daugelis kitų perliukų. Petro pastebėjimų. Aš taip ir darau. juk visko pasitaiko. ir persivalgymų ir kartais griebiu maistą. Tad su gera nuotaika mesti svorį reikia o savigrauža nieko gero. Tiesa nukrito 10 kg. Aišku tai ne pabaiga.Aušrine brangioji, viskas bus gerai. Tu tik neliūdėk. Kai pagausi save kad lieknėji, apims toks džiaugsmas, kad pagalvosi ir ko aš čia taip ilgai kankinausi.Ir kad lieknėti visai paprasta. to aš tau ir linkiu. Pradėk nuo Petro pratimų….

Ilona2011-07-08 21:48

Labas Gita!Sveikinu su numestais 10kg.Pamenu sunkokai pradzioje ejosi,bet dziaugiuosi kad susitvarkai.Man ne taip kaip noreciau,bet nesuku sau galvos :) As vasara visada sunkiai tvardausi.Bet dziaugiuosi,kad nekenciu riebaluose plaukiojancio maisto ir saldumynu.Ir dar nezinau kokia cia mano busena(noreciau kad Petras pasakytu)Man dabar labai patinka ruosti seimai,draugams daug riebiai,skaniai,sociai ir paciai net nepaliesti to maisto-na lyg tai nemaistas butu jauciuosi.Gal as kokia egoiste pasidariau-jauciu malonuma tukindama kitus.Siaubas!Tikiuosi ne.Ir dar tikrai maistas valdo psichika!Pastebejau.1para bunu darbe.ten valgau tuo paciu laiku 3kartus grieztai isdalinta ir paskaiciuota kal. maista.Ir zinau kad jo daugiau neturiu ir alkis neateina.Po paros gryztu i sodyba ten ir prasideda nesamones.Maisto pilna,valgytojai keiciasi noriu saslyku alaus,keptos duonos ir tt.Ten pastoviai itampa,sunkus moteriai darbas(nes kuriames pamazu)Po paros gryztu i buta,nes turiu vel ruostis i darba parai.Bute maisto-NERASTA! Saldytuve pele pasikore :)Ir kazkodel smegenis zino kad valgyti nebus ir nereikalaija skrandis.Tai kaip cia dabar!

Petras2011-07-09 07:53

Ilona, tu pati puikiausiai nusakei savo būseną.

Tavo pasakojimas yra puikiausia iliustracija, kaip mūsų kūnas, mityba priklauso nuo gyvensenos. Kai vienos gyvenimo sąlygos, tu maitiniesi vienaip, kai kitos - kitaip. Dabar gali rinktis tavo tikslui tinkamiausią variantą.

Panašiai būna ir man. Kai privažiuoja svečių, ir mes pradedame maisto garbinimo ritualus, tarsi gerai ir skaniai pavalgyti mums dar vis būtų kažkoks išskirtinis įvykis (iš tiesų mes juk gyvename ne skurdo laikus ir kasdien valgome gerai), svoris tą pačią dieną pakyla. Tokius dalykus aš sau leidžiu tiktai kaip išimtį, kaip “išeiginę”, bet kitą dieną paprastai grįžtu prie paprastesnio maisto. O jie tegu gundo save skaniausiais padažais padažėliais, tegu pučia pilvus alumi… Aš gyvenu nebe taip.

Keisdami save, neišvengiamais keičiame šį tą daugiau. Neturėkit vilčių, kad pasikeis tikrai kūnas, o visa kita - įpročiai, skoniai, vertybės, mąstysena - pasiliks kaip buvę. Jeigu nutukimas pirmiausiai yra psichologinė problema, vadinasi, turės pasikeisti nesveika psichologija. Kas tikisi išsaugoti maisto kultą ir visą nesveiką gyvenseną, gali nė nepradėti.

Kad būtų aiškiau, palyginkim save su alkoholikais. Štai alkoholikas nori gyventi blaivus, bet neatsisakyti tokios didžiulės vertybės - alkoholio. Ar tai įmanoma?

Alkoholikas neatsisakys alkoholio tol, kol alkoholis jam bus vertybė, kol šitame nuode jis matys kažkokių “gerų” savybių. O mes nenustosime būti apsirijėliais tol, kol neįveiksime maisto kulto. Valgykim skaniai, sveikai, bet nedarykim iš maisto kažko daugiau, kažkokios šventės. Tegu maistas būna sveikatos, o ne ligos šaltinis. Ar matėt kur nors nenutukusį virėją, gaminantį kulinarijos “šedevrus”? Aš nemačiau.

Pažįstu nemažai alkoholikų, kurie metė gerti, bet po kurio laiko grįžo prie savo didžiosios vertybės. Iš tiesų tos vertybės jie niekada nė nebuvo atsisakę, jie alkoholį ir toliau laikė geru dalyku, o negėrė tiktai kentėdami, tiktai sukandę dantis. Anksčiau ar vėliau jie turėjo grįžti prie savo brangenybės. Negi žmogus kentės visą gyvenimą, negalėdamas paragauti tokio puikaus dalyko?

Aš padariau truputį kitaip. Susitaikiau su realybe - alkoholis yra nuodas, o ne vertybė, tai absoliučiai nereikalingas ir nuodingas dalykas, neturintis jokių “teigiamų pusių”. Dabar man nė už ką nebeįsiūlysit šito šūdo. O juk buvau alkoholikas.

Pradedantiesiems gali pasirodyti, kad juos gąsdinu. Iš tiesų aš raminu. Viskas keičiasi lengviau, negu gali atrodyti - svarbu nusiteikti pasikeitimams ir jiems nesipriešinti. Kažkada man būdavo labai skanu ant kiaušinienės užsiversti riebios kaimiškos grietinės, dabar man tai šlykštu. Ant kumpio tepdavau sviesto ir valgydavau be duonos - dabar nemalonu apie tai ir galvoti. Kartais užvalgau ką nors riebiau - riebalai lipa gerkle aukštyn. Kažkada gerdavau labai stiprią ir saldžią kavą, dabar kava su cukrumi man atrodo kažkokia nesąmonė. Geriu baltintą kavą, ir užtenka to cukraus, kurio yra piene. Pieną perku patį liesiausią, riebų kefyrą pakeičiau raugintomis pasukomis. Valgau kur kas daugiau daržovių…

- Man šlykštu rytą vakarą kimšti tas daržoves ir sausą mėsą! Nekaloringas maistas šlykštu! - atsimenu, kažkada protestavo viena nutukėlė.

Jeigu šlykštu - nevalgyk, būk nutukėlė. Negu kas verčia? Jeigu nenori keistis, niekas tavęs ir nepakeis.

Vieni žmonės yra atviresni permainoms, kiti bijo pačių menkiausių pasikeitimų, turi vadinamąją pokyčių fobiją. Tokia fobija - rimtas dalykas, pirmiausia teks gydyti ją. Bet jei nesate fobiški, jeigu bet kokius pasikeitimus priimate kaip ir patį gyvenimą (gyvenimas - tai juk nuolatiniai pasikeitimai), jūs pasikeisit labai nesunkiai. Svarbu tik nesipriešinti, nesilaikyti įsikandus seno dalyko, nekristi ant žemės ir nemakaluoti kojomis, jeigu nebeliko riebaus ir saldaus kremo ar padažo. Keisite pamatus - savaime pasikeis sienos ir stogas.

Beje, ar apsisprendėte?..

ausrine2011-07-10 16:17

Labas visiems is mirties tasko pajudejau jau ir as numeciau 2 kg. skaiciuojan kalorijas per diena suvartoju 1200 1100 kiek gita suvartoji per diena butu ydomu suzinoti, nes perskaiciau visas forumo zinutes irmatau kad tau pradzia kaip ir man buvo sunki. Dar noriu viena pastebejima parasyti ,tai Petrai tu simtu procentu teisus esant psichologiniam diskomfortui zmogaus organizmas reaguoja savaip taciau as jau rasiau kad manes tai nekamuoja kai kas nors man nesiseka o ypac jei tai rimta as galiu visai nevalgyti aisku as atsigriebiu po problemu isprendimo taip matyt as jas “aplaistau” taciau pastebejau kad man svori mesti sekmingai trukdo prakeikti yprociai skrandis jau pilnas viskas gana taciau patcios mintys nesamoningai sukasi apie maista, ir tada kaip robotas atsibundu prie saldytuvo ar spinteles su jau i baliona virstanciu pilvu, negaliu fui. gita arba Patrai gal galite man atsiusti tuos “raminamus” pratimus. Labai jums aciu. Beje gita sveikinu tu tikra saunuole sunkiai bet tu yveikia visus barjerus is sulauzei visus stereotipus ir mitus apie tai jog visagale yra tik genetika, pasirodo dar ir zmogaus apsisprendimas noras gera valia taip pat kazka reiskai.

Petras2011-07-11 07:07

Aušrine, jeigu psicholiginis diskomfortas, taip tu rašai, tavęs nekamuoja ir dėl jo gali visai nevalgyti, tai kam tau kažkokie “raminami pratimai”? Jie tau nereikalingi ir visiškai nepadės.

Norint įveikti neurotinį rijimą, pirmiausia reikėtų suprasti, nuo ko jisai kyla. Skrandis pilnas, o mintys vis sukasi apie maistą? Vadinasi, kažkas sukelia tokias mintis. Kas? Kažkokia kita mintis ar emocija? Niekas nesukelia? Tokiu atveju su niekuo nereikia kovoti, reikia gyventi taip, kaip yra.

gita2011-07-11 17:59

Man irgi norėtųsi geresnių rezultatų, kaip ir tau Ilona,bet juk vasara ir pagundų begalė. Manau su mažėjančiais kg. ne mažiau svarbu ir išugdyti įpročiai. Vakar buvau gamtoj, todėl sekėsi ne kaip. Jaučiausi kaip alkoholikė,tad jau šiandien iki pietų vandenukas,kava, arbata be cukraus, po pietų valgau įprastai. sudariau 700 kcal. O šiaip valgau nuo700 iki 1000 kalorijų. aišku kaip kada išeina.Dabar man svarbiausia už viską yra jaustis ramiai. Aušrine mano meniu jeigu įdomu.Pvz šiand. per pietus 100 gr. vištos krutinėlės 120 kcal. lėkštė salotų 200 kcal. vakare 2 virti kiaušiniai 140 kcal. 2 šaukšt. majonezo 70 kcal duonos riekutė 150 kcal. Štai toks mano meniu buvo šiand. o ryte valgau kokį vaisių . taip maždaug maitinuosi aš. tas mano meniu keičiasi bet maždaug taip.Dėl pratimų. manau kad jie niekam nekenkia. juk visi mes ieškom nusiraminimo. Kas bažnyčioj, kas jogoj,kas gamtoj . Ką gi sėkmės lieknėjantiems.Aušrine gera pradžia pusė darbo.

Maja2011-07-11 20:51

Sveiki, sveriu 65kg. ir noriu pasikeisti tik del Saves. Noriu sau atrodyti graziai.Noreciau kad per 2men. pasiekciau 56kg svori. Bet ar taip imanoma laikantis 1000kcl paros normos ir 1h sportuoti begiojant?

Petras2011-07-11 22:56

Maja, suvartotinų kalorijų kiekis kiekvienam žmogui yra skirtingas - jis priklauso nuo svorio, ūgio, amžiaus, aktyvumo ir dar kažko. Geriausia būtų internete susirasti skaičiuoklę ir sužinoti, kiek tau maždaug reikėtų suvartoti kalorijų per parą. Jeigu tą normalią normą pamažinsi, svoris kris. Padidinsi - augs. Tai labai paprasta.

Maja2011-07-12 18:43

Na siandien atsistojusi ant svarstykliu nudziugau, savaite laikantis sveikos mitybos numeciau 3kg :) ir ketinu toliau sveikai maitintis , kad per 2 men. numesciau 10kg. Atsiprasau kad trukdau ,taciau man smalsu suzinoti jei nutarei ,kad paros norma butu 900kcl , viena siena suvalgai maziau nei 900kcl, o kita tiek kiek reik. Svoris nepadideja?

Petras2011-07-12 19:35

Sveikinu, Maja, tu neblogai sieki tikslo. Bet dietos nereikėtų vadinti “sveika” mityba. Tai nėra sveika, nėra normali mityba - tai gana ekstremali priemonė numesti viršsvorį. Kai jo atsikratysi, turėsi grįžti prie normalios, tikrai sveikos mitybos.

Aš jau sakiau: jeigu suvartoji kalorijų tiek, kiek reikalinga, svoris nei didėja, nei mažėja. Jis padidės tik tada, kai viršysi normą.

ju2011-07-19 22:56

Labas,
pasidalinsiu savo istorija…. Buvau storuliuke paaugle ( 158cm, 68kg,). Aišku buvau nelaiminga paauglė svajojanti apie gražų ir romantišką gyvenimą. Kai pribrendo reikalas į rankas pateko , jūsų minėta Miliauskaitės knyga apie kolorijų skaičiavimą. Ji mano gyvenimą apvertė aukštyn kojom…Tikrai… Tiek įnikau , kad per 1,5m. netekau 35kg., turint omeny, kiek svėriau tai daug, labai…. Be to amžius koks… ( nors pažystu ir penkiadešimtmečių su panašiom problemom)Ačiū Dievui ar dar kažkam išsikapsčiau….
Dabar esu trisdešimtmetė sukūrusi šeimą, turiu sūnų… Gyvenu lyg ir neblogą kokybišką gyvenimą… Ūgis nepakito, sveriu 52-55kg (amžiais svyruoja ir tie keli kg veda iš proto :)… Bet nebmoku ramiai gyvent, kažkuri mano dalis nepasveiko… Po šiai dienai nesuprantu kokia porcija skaitosi normali :) Amžinas galvojimas apie svorį, mitybą ir panašiai vargina… (Arba jau serga didžioji dalis žmonijos, gal tai normalu). Savo pasisakymu, norėjau pasakyt, kad būkit atsargūs. Pasitenkinimas savimi prieš veidrodį padaro žmogų laimingesnį be jokios abejonės, bet nusviedžia taip giliai…… Jei trukdo tik keli kilogramai, o ne grėsmė sveikatai, siūlyčiau pagalvoti.

Petras2011-07-20 11:25

Daug sakanti Ju istorija. Iš teksto neaišku, kiek ji taip kankinasi, neišsivaduodama iš neurotinių apsirijimų, bet akivaizdu, kad dėl visko kalta ne knyga, ne kalkuliatorius kalorijų skaičiavimui, bet kita problema. “kažkuri mano dalis nepasveiko… ” - sako Ju. Taip, sveikti turėtų daugiau - ne viena dalis.

Visai gali būti, kad Ju pakeitė savo kūną, tapo liekna, o visa kita - jos vertybės bei įpročiai liko kaip buvę. Panašiai atsitinka anoniminiams alkoholikams, kai jie meta gerti, bet ir toliau alkoholį laiko vertybe. Vertybe, kurios jie nebegali pasiekti… Jie taip ir kankinasi, norėdami gerti, bet negalėdami. Gyvenimas virsta pragaru.

Apie neurotinius apsirijimus ir įprotį raminti save maistu, apie maisto kultą esu šašęs anksčiau, nebenoriu kartotis. Ju istorija patvirtina, kad neužtenka pakeisti kūną, o visa kita palikti kaip buvę. Arba pasikeis šis tas daugiau (vertybės, įpročiai, mąstysena, visa gyvensena), arba liks begalinis noras grįžti prie seno.

Kas bijo pokyčių, tiems būna sunku. Kas jų nebijo ir nesipriešina - viskas įvyksta labai paprastai, tarsi savaime.

Monika2011-08-03 14:06

aprasykit kaip galima numesti svorio man lb. reikia ;*

Petras2011-08-03 16:42

Monika, juk aprašiau! Ką dar aprašyti?

gabriele2011-08-10 18:48

as nezinau ka daryti mano ugis 148 o sveriu 60 man 11nors suprantu kad as jauna bet vistiek pagalvokite kaip skaudu kai is taves visi klases draugai saiposi

Ilona2011-08-12 07:13

Gabriele,gal valgai daug nesveiko na zinai cipsai,bandeles,desrainiai,salumynai maisto?O gal seimoje visi stamboki ?Jei esate drauges su mama pasikalbek apie tai su ja.Pati kaloriju skaiciavimu neuzsiimk.Labai dar jaunute,pakenksi organizmui.Arba paprasyk kad mama paskaiciuotu tiek kiek reikia.Turi pirmiau zinoti nuo ko tunki,apsispresti ar nori liekneti visam laikui ir del saves,o ne kad,, draugai,, juokiasi.Tarpkitko draugai padeda,o ne juokiasi.Jei nuspresi susiimti,tai nusluostysi jiems nosis : )

tiesiog aš2011-09-03 21:24

sveiki, paskaičiau apie jus. Šaunuoliai. Man septyniolika. Radau jus į google įvedusi žodžius ‘kaip mesti svorį?’, na, tagi, matyt jau suprantate… Esu 1,61, mano svoris 55 kg, sakysite idealu? deja… Man auga pilvukas, kuris verčia jaustis nepatogiai, sunku savimi pasitikėti. Esu vegetarė, kas jums nepatinka, nevalgau riebiai, nevartoju pusgaminių, kasdien bėgioju… nežinau. Padėkit. Dėkoju

Petras2011-09-04 10:05

Iš kur tu ištraukei, kad man nepatinka, jog tu vegetarė? Patikėk, aš tavęs net nepažįstu. :)

Susirgtų kas nors iš artimųjų, būtų kas kita…

Deja, padėti tau niekuo negaliu. Mano metodai ir patirtis yra aprašyti, bet tau nelabai tiks. Jeigu nevalgai riebiai, patarčiau mažinti angliavandenių ir kompensuoti juos baltymais, bet tai prieštarautų tavo tikėjimui.

tiesiog aš2011-09-06 21:13

Et, matyt, tiesa. Na, visvien dėkoju :)
aš tik nebežinojau ką daryti. Močiutė sako, jog tai giminės bruožas ir nieko nebegalim padaryti. Bet aš trokštu įrodyt, jog viskas įmanoma. Tik kad kol kas dar nepavyko…

Petras2011-09-06 22:22

Giminės bruožas? :D
Aišku, tai nesąmonė! Jeigu norėsi, įrodysi.
Vegetarai ne visi nutukę - pažįstu keletą ir labai sudžiūvusių. Bet nežinau, kaip jie maitinasi.
Manau, visų nutukėlių bėda yra bendra - toks beveik nevalingas neurotinis valgymas, kai sotus žmogus vis nori kramtyti, ryti, kramtyti… Taip jis mėgina raminti save. Aptikęs šį potraukį ir įsisąmoninęs priežastį, žmogus gali mėginti jį valdyti, tarkime, vengti tokio dirgiklio, dėl kurio jam užeina noras kramtyti ir ryti. Toks dirgiklis gali būti ir nemalonus įvykis, ir erzinantis pašnekovas, ir televizorius, ir nerimas dėl ko nors… Mėgink pasižiūrėti. Mat jau pats faktas, kad ėmeisi vegetarizmo ir valgai ne pagal žmogaus prigimtį, rodo tam tikrą vidinį konfliktą, apie kurį nieko juk nežinau.

Ilona2011-09-08 13:56

Sveiki, yra kvepavimo pratimai,kur svoris krenta ten kur nori.Galima butent tik pilvui.Yra knygu pasidomek (tiesiog as).Tai dariau pries 6metus.Tik kvepuoti reikia ismokti taisiklingai,kitaip efekto nebus.Man patiko.Kunas prisipildo deguonies,jautiesi puikiai.Gaila nebeturiu tos knygos.

Saule2011-09-15 17:09

Priminsiu grazaus piesinuko autoriu :) : Dainius Sukys

Petras2011-09-16 11:55

Taip, Saule, labai teisinga pastaba. Ačiū!

Neringa2011-09-30 13:03

Pilnai pritariu ju. Mano ūgis 1,60m o sveriu 57kg, man 21 , tačiau turiu tokią bėdą, kad riebalai kaupiasi pilvo srityje.Buvau apsėsta minties , kad mano pilvas milžiniškas ir dėl to manp figūra neproporcinga. Ir pradėjau mesti svorį… Valgydavau liesą maistą, pagrinde vartojau tik baltymus, angliavandenių ir riebalų visai nedaug… Žodžiu dienos norma išeidavo iki 1000 kalorijų, tačiau dažniausiai apie 800… Fizinė veikla? Viena valanda sporto: bėgimas apie 20 min., šokimas apie 20 min, ir kardio pratimai + atsilenkimai… Gan dažnai vietoj šokimo darydavau pratimukus skirtus pilvui, kuriuos susiradau internete… Deja juos ne visada atlikdavau teisingai - po jų dažnai skaudėdavo nugarą, bet ne pilvo raumenis, kaip turėtų būti. Tačiau buvau apsėsta noro turėti plokščią pilvuką. Ir taip du mėnesius, kol pagaliau pramerkiau akis (tiksliau į protą atvedė artimieji ) ir ką pamačiau - svoris-taip, jis nukrito, tik daugiausiai ne nuo ten kur turėjo: nukrito nuo rankų, nuo krūtinės, kuri ir taip nebuvo didelė, nuo kojų.. Tačiau pilvo apimtis sumažėjo labai nedaug, taigi figūra tapo dar neprorporcingesnė negu prieš tai. Taip atsitiko dėl to, jog valgiau per mažai, sportavau per daug, o pratimai, skirti pilvui, ne tik kad buvo neveiksmingi, bet išlenkė pilvą dar labiau, nes jie buvo daromi neteisingai. Dabar stengiuosi maitintis normaliai, sveikai - apie 1700 kalorijų per dieną - tiek man reikia pagal mano svorį ir fizinį aktyvumą… Na o pilvuko bandau nusikratyti pamažu, darau tam skirtus pratimus ir svarbiausiai ziūriu , kad jie būtų atlikti teisingai. Tačiau tas maisto apsėdimas paliko traumą mano smegenyse - jeigu suvartoju daugiau kalorijų nei reikia, arba, neduok Dieve, per kokį balių suvartoju daugiau nei 3000 kalorijų , atrodau sau kaip nėštukė, su dvigubai ar net trigubai didesniu pilvu , nedidele krūtine ir liesom rankomis… Nors kita mano smegenų pusė suvokia, kad tos papildomos kalorijos, gautos per balių, gali tik labai labai nežymiai matytis ant mano kūno… Tačiau tai suvokti mano kitąjai pusei reikia savaitės laiko, kai vėl gryžtu į normalią mitybą ir sportą… Tačiau tą savaitė būna kaip pragaras, kai žiūri į save veidrodį ir matai kabantį vieną didelį lašinį… Taigi numetus svorio laimingesnė nepasijaučiau… Hm… o galbūt, galbūt vietoj to , kad alinau save, reikėjo tiesiog treniruoti dvasią ir mokintis labiau mylėt save, nes tikrai neprikalusiau -au storųjų klasei, tiek kad turiu didesnį pilvuką….Dabar berašydama supratau, kad gal prblema visai ne tam pilvuky… bet vėl, čia kalba tik viena mano pusė.

Ausrine 22011-10-05 13:40

Sveiki, si puslapi radau paciu laiku - kai bloga nuotaika del svorio padidejimo (po gimdymo) eme virsti depresija.

Ausrine 22011-10-05 13:50

Tiesa, vis nesusigaudau tame kaloriju skaiciavime, niekada neteko to daryti, nes iki siol atrodziau ir jauciausi puikiai. Neturiu jusu minimos knygos - Valgau ir liekneju (ten turbut paasikinta, kaip skaiciuoti kalorijas ir susidaryti dienos ar savaites meniu), bet visu pasisakymai mane kazkaip ikvepe. Visada valgiau kiek norejau, kada norejau ir kaip norejau. Tiesa, ilga laikotarpi stengiausi net priaugti svorio. O dabar…kad kas grazintu ta laika…
Taigi, pagrindinis klausimas kaip suskaiciuoti tas kalorijas? Kiek man ju reiktu dienai pagal ivairius kriterijus jau issiaiskinau, bet kas, kiek ir kaip ju turi vis nesugaudau. Gal kas galite patarti kur rasti kokia nors kaloriju ar dienos patiekalu lentele ar ka panasaus. Kiek “guglinu”, deja, nieko knkretaus nerandu.
Is anksto dekoju :)

Petras2011-10-05 21:57

Internete daugybė kalorijų lentelių. Štai kad ir ta: http://sveikata-grozis-dieta.blogspot.com/2008/10/kalorij-lentel.html

Lentelėse rašoma, kiek kcal turi 100 gr produkto. Tarkime, bulvių 100 gr turi 70 kcal. Jeigu suvalgysi 200 gr bulvių, gausi 140 kcal. Kas čia nepaprasto?

Ausrine 22011-10-06 18:54

Aciu, Petrai. Kaip atskiro produkto kalorijas suskaiciuoti tai aisku, bet kaip apskaiciuoti sakykim troskintu darzoviu? Ar jas pries dedant troskinti, reikia kiekviena atskirai pasverti? Bet tad kaip nuvirimai, nukepimai ir pan. Zodziu, sunku suskaiciuoti patiekalo kalorijas. Tiesa, naktele panarsius radau ir siaip ivairiu skaiciuokliu, bet su patiekalo kaloriju skaiciavimu sudetinga, nes virto, troskinto ar kepto paiekalo kaloriju kiekis skiriasi (bent jau taip teigiama vienos skaiciuokles autoriaus). Kaip jus apskaiciuojate? Gal atrodo ir kvailoki klausimai, bet pradejus skaiciuoti kalorijas man tokie klausimai iskilo :)

Petras2011-10-06 19:45

Aušrine, tai visai nesunku - paprasčiausia aritmetika!
Pasveri bulves, pasveri makaronus, pasveri dar ką nors, ką dedi į cukrų. Ir viskas.
Pakui atsiranda įgūdžių ir nebereikia. Įgudęs virėjas iš akies gana tiksliai atspėja svorį. Galim a atspėti ir kalorijas, tik reiukia įgusti.
Svorio metimas - tai darbas. Ne stebuklinga tabletė, ne burtai, ne už tave viską padaranti knyga - darbas. tai toks pat darbas, kaip tvarkyti kambarius, ravėti daržą, skaldyti malkas…

Ausrine 22011-10-07 08:30

:) taip taip, isitikinau savo pasunkejusiu kailiu, kad tai darbas :). Tik dabar supratau, kaip vargsta grozio aukos skaiciuodamos salotu lapu kalorijas. Kaip jau ir jus patyret, nera lengva is esmes keisti savo gyvenimo stiliu, o ypac sunku susitaikyti su tuo todel, kad niekada to daryti nereikejo. Kai nusvyra rankos, paskaitineju vel vel siuos komentarus ir is naujo pakyla upas keistis :).
Petrai, visi apsirijeliai turetume buti dekingi, kad vedate si ikvepinti blog’a. Bent jau man jis reikalingas, kaip alkoholikui anoniminiai susirinikimai.
Na ka, einu skaiciuoti pieu kaloriju :)

Petras2011-10-07 10:59

Aušrine, nedaryk klaidos ir neįtikinėk savęs, kad tai sunkus darbas. Aš liudiju - numesti viršsvorį yra labai lengva. Tai - paprasčiausia aritmetika, o atsiradus įgūdžių, nė tos nebereikia.

Kiek sunkiau įtvirtinti laimėjimą ir pakeisti gyvenseną. Tik tada, kai aptinki neurotinį potraukį kramtyti ir ryti (ypač - susierzinus), atsiveria akys. Po daugelio priklausomybės metų patiri, kad alkis (ne badas - alkis) yra malonus, jis kažkuo panašus į kylantį lytinį poreikį ar į kokį kitą malonumo laukimą. Dar sykį atkreipiu dėmesį: kalbu ne apie badą, bet apie alkį. Badas ir celibatas vestų į ligą (ten veda nepatenkinti biologiniai poreikiai), o alkis ir lytinis potraukis veda į malonumą. Jeigu kalbame apie alkį, jis veda į malonumą valgyti. Ne į neurotinį kimšimą prikimšto pilvo, bet į natūralų gamtos duotą malonumą pasisotinti.

Taigi jau dabar galėtumei pradėti stebėti save ir mėginti atskirti alkį nuo neurotinio noro kramtyti ir ryti. Apsirijėliai tuos dalykus painiojame, bet labai norėdami imame skirti. Aš jau pramokau.

Pasitikrinti savo vertybes esu sukūręs testą: http://petras.blogas.lt/ar-tau-tavyks-mesti-cigaretes-alkoholi-virssvori-2047.html

Ausrine 22011-10-10 08:42

Siaip mano problema nera nuolatinis valgymas arba noras valgyti…o antsvoris vis kamuoja.
Jei dar siuo straipsniu ir jo komentarais susidomes moterys, kurios po gimdymo negali atsikratyti antsvorio si patirties galiu atsakyti - gali buti keleta priezasciu: trumpalaikis endokrininis sutrikimas, kuris isgydomas (jis daznai atsiranda nestumo metu ir kuri laika vargina po gimdymo), taip pat labai kenkia ir neteisingas rezimas. Mano atveju blogai yra tai, kad as iki pietu praktiskai nevalgydavau ir pagrindinis maitinimasis budavo apie 16 val. Internetineje skaiciuokleje (http://www.megaukismaistu.lt/index.php/maitinimosi-savikontroles-dienynas?n=4) paskaiciavau savo raciono kalorijas ir pasirodo, kad ju gerokai permazai, bet blogybe ta, kad tos kalorijos suvalgomos pries miega ir kaupiamos rytiniam badui.
Taigi, kaip rodo mano patirtis, antsvoris gali kamuoti ne tik apsirijelius, bet ir tuos, kurie nesugeba teisingai matintis, del to issibalansuoja endokrinine sistema ir ja sureguliuoti nera lengva.
Pasirodo, man sunku priprasti valgyti iki pietu ir dar tokie nemazi kiekiai maisto gaunasi. Jau penkais dienas delioju savo raciona pagal dietologu rekomendacijas (skaiciuoju ne tik kalorijas, bet ir riebalus, baltimus, angliavandenius) ir sunkiausia yra tiek daug ir daznai valgyti sveika maista. Bet per ta laika jau nukrito 1,3 kg VALGANT DAUGIAU.
Tad visiems isijungusiems i si reikala linkiu siek tiek pasistengti ir pakeitus blogus iprocius megautis pilnaverciu gyvenimu :)

Petras2011-10-10 14:30

Nei Aušrinė, nei kiti neurotiški apsirijėliai neįveiks savo bėdos, kol nenugalės neurotinio savo neigimo ir nepripažins, kad jie - paprasčiausi apsirijėliai. Kažkada ir aš fantazavau labai panašiai (endokrininė sitema, lėtesnė apykaita, genai ir t.t. ir pan. ir nepan.), bet kažkaip atreipiau dėmesį į Osvencimo kalinius. Kodėl tėn visiems ekndokrininė sistema veikė užtikrintai? Kodėl ten niekam nesukliudė genai ir nebuvo nė vieno nutukusio? :)

Būtų gerai, kad dar nepradėję sveikti apsirijėliai neklaidintų savęs bei kitų ir neskleistų čia savo stereotipinių pasiteisinimų. Kas nori sveikti, tegu mokosi iš tų, kurie jau turi patirties ir yra šiek tiek pažengę, o kas nori ryti kaip riję, tegu eina į dručių forumus, ten plepa apie endokriniją, kvailina vieni kitus ir džiaugiasi savo nutukimu. O tiems, kas nori sveikti, priminsiu banalią tiesą: sandėliuke lašinių daugėja tik tada, kai jų ten įneši daugiau, nei išneši. Taip - ir su pinigais, ir su kitais materialiais dalykais. Stebuklų nebūna. Jeigu apsirijėliui atrodo, kad jis valgo tik “leistiną normą”, o tunka dėl kažkokios “endokrinijos”, vadinasi, jo endokrinijai norma per didelė, o jis ryja per daug. Kam sukyla noras neigti šią abėcėlę, tegu prisimena Osvencimo kalinius.

Beje, labai panašiai yra ir alkoholiokams, ir narkomanams, ir rūkoriams. Kol alkololikas nepripažins, kad jis alkoholikas, tol jis nepakils - tik klimps gilyn. Kodėl turėtų būti kitaip narkomanui, rūkoriui, apsirijėliui ir bet kokios kitos prijklausomybė užvaldytam žmogui?

Ausrine 22011-10-10 16:06

Na, jus manes nepazistate, todel negalite teigti… (neurotiniai plepalai išbraukti. Aš galiu teigti tai, ką žinau, o Aušrinė gali pradėti savo tinklalpį ir ten mokyti kitus savo teorijų. Aš jai netrukdysiu. Šis puslapis nėra skirtas diskusijoms su alkoholikais, apsirijėliais, narkomanais ir kitais ligoniais - tam neturiu jokio noro. - P.D.)

Aušrė2011-10-12 14:56

O kaip čia pasakojama, tai nėra labai paprasta: http://kaip-numesti-svorio.lt/ :(

Petras2011-10-12 16:39

Na, labai norint galima susirasti ir dar sunkesnių būdų. Jeigu netinka paprastas, ieškok kokio fantastinio ir nepaprasto. Aš numečiau savąjį labai lengvai ir paprastai, jau pusantrų metų esu normalaus svorio, o tu norėdama gali likti liūliuojantis lašinių kalnas. Tai - jau ne mano, tai - tavo vienos problema. :)

Visiems apsirijėliams turiu labai rimtą patarimą: ne kibkite į atlapus tiems, kurie jau numetė viršsvorį, bet pirmiau apsispręskite, ar patys norėtumėte ką nors pakeisti. Tai - jūsų ir tik jūsų valia. Aš nesu psichiatras ir nesiruošiu įveikinėti jūsų neurotinį neigimą ar kokį kitą gynybinį pasipriešinimą. Supraskite: aš visisiškai neatsakingas už jus, neimu iš jūsų jokių pinigų, nesu netgi jūsų tėtis ar mama, kad įkalbinėčiau gydytis.

Jeigu apsisprendėte gydytis, galite naudotis ir mano ptirtimi. Į sveikatą! Galit ieškoti ir savo kelių. Kai bus patirties - papasakosit. Bet - tik tada, kai turėsite apie ką pasakoti. :)

Petras2011-10-18 17:19

Labai įdomus dalykas. Pasirodo, mūsų alkio arbo sotumo jausmas labai priklauso ir nuo… lėkštės dydžio! http://ekologija.blogas.lt/bwansinkas-kaip-priversti-vaikus-valgyti-morkas-interviu-16792.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+Ekonaujienos+%28Ekonaujienos%29

Birma2012-01-02 17:07

Ne visi turi ir gali turėti tokią geležinę valią kaip Petras. Aš pvz.turiu valios kažkuriam laikui, du kart tokiu būdu nemečiau po 17 kg, bet ir vėl jie grįžta, ir nieko negaliu padaryt. Dabar va netyčia užėjau šį straipsniuką ir atsiminiau kaip skaičiavau, rašiau, bet vos tik grįžau prie senos mitybos, kilogramai grįžo su kaupu, reiškia aš silpna, reiškia kad negaliu pakeist savo gyvenimo būdo. Esu maisto vergė. Kai pagalvoju, tai daug veiksnių įtakoja ryžtui, norui. Kai aplanko gyvenime nusivylimai, maistas būna geriausias draugas save dar labiau nubausti :D

Petras2012-01-03 02:13

Man atrodo, kad Birma esi toli nužengusi. Spręsdamas apie tave iš to, ką čia parašei, aš jokių būdu nepasakyčiau, kad tu esi vergė. Vien dėl to, kad supranti savo brobelmą, o būtent - aiškiai matai, kad valgai ne iš alkio, bet norėdama nusiraminti, be to, jau supranti, kad numesti svorį yra tik pradžia darbo, kad užduotis yra daugiau nenutukti, o ne periodiškai vis numetinėti viršsvorį. Tai labai daug. Esu nemažai bendravęs su likimo broliais nutukėliais ir turiu apgailestaudamas pasakyti, kad daugelis nesuvokia problemos esmės - jie tiki, kad yra amžinai “alkani” (neskiria tikro alkio nuo neurotinio poreikio ryti ir tokiu būdu nusiraminti), svaičioja apie savo “lėtesnę medžiagų apykaitą” ir kalba kitokias nesąmones. Jiems labai toli iki pasveikimo.

Žmogus tik tada gali išspręsti broblemą, kada ją aiškiai suvokia. O tu suvoki.

Suvokus problemą, svarbu pasirinkti tinkamą taktiką. Jeigu supranti, kad valgai nusiraminimui, tai gal ieškoti kitų nusiraminimo būdų? Gal ieškoti būdų, kaip nesusierzinti ir nesusikelti nerimo? Gal tave suerzina kokie draugai, kokios nors situacijos arba, tarkime, televizorius? Ar negalėtum išvengti šitų dirgiklių? O jei sunku išlaikyti kalorijų normą, tai gal padėtų kokie valgymo ritualai nustatytu laiku, gal reikėtų valgyti daugiau, bet nekaloringo maisto?..

Labai svarbu neįtikinėti savęs, kad esi “silpna”, “bevalė” ir panašiai. Jeigu tuos dalykus kalsi sau į galvą - pradėsi tikėti pati ir pasmerksi save nesėkmei. Štai aš esu toks pat “bevalis” ir “silpnas”, bet jau seniai mečiau religijos peršamus prietaruis pravardžiuoti save, niekinti ir žeminti. Nekenkdamas sau žmogus gali kur kas daugiau. Patikėk, kalbos apie “silpną” ir “stiprią” valią yra viso labo prietarai ir nieko daugiau. Užtat problemos suvokimas (sąmoningumas), motyvacija keistis ir tinkama metodika yra labai stiprūs dalykai. Ir tikėjimas savo jėgomis, žinoma, savęs drąsinimas, savęs stiprinimas. Man atrodo, tau betrūksta geros metodikos, turėtumei dar save nuolatos padrąsinti, ir viskas eitų kaip per sviestą.

Birma2012-01-03 08:39

Skaitydama Jūsų laišką, man pati įsipiršo mintis, aš jos nekviečiau… O ji buvo tokia… Kaip būtų super turėti šalia tokį vyrą kaip Jūs, aš jau net galiu matyti savo kilimą… Jūs nieko nepagalvokit :D Aš nesiperšu, tikrai ne, xi xi xi :D Bet Jūsų motyvacija, palaikymas, pastūmėjimas, dalyvavimas kartu petys į petį, čia labai didelė varomoji jėga… Taip savyje pamasčiau, kad kaip būtų tvirčiau ir koks dvasinis pakylėjimas, jei šalia būtų tokia jėga, ant kiek tai būtų paprasčiau viską įveikti, bet deja… dažniau kad būna atvirkščiai… Jei vienas nori siekti, tai kitas ne tai kad nepadeda to daryt, o dar labiau traukia atgal ar net dar blogiau, traukia į liūną… Palaikymas ir supratimas svarbiausia, o jei dar bendras darbas tai tada iš vis super :D

Petras2012-01-03 12:40

Na štai, turiu kandidatę į slaptas meiles. :)

Šnekant visai rimtai, Birma pastenbėjo labai didelę problemą, su kuria susiduria ne tik apsirijėliai: norėdamas keisti savo gyvenseną ir vaduotis iš kokios nors nelaimės, tarkime, alkoholizmo ar apsirijimo, žmogus susiduria su įnirtingu aplinkos pasiriešinimu. Kada mečiau rūkyti, mane labai stipriai atakavo ir tie, kurie niekada nerūkė. Kodėl? Manyčiau, būna daug priežasčių, bet kalčiausia tikriausiai yra pokyčių baimė. Žmonės pripranta pie savo aplinkos, nenori jos pokyčių, o aš irgi esu jų aplinkos dalis. Mano pasikeitimai gali juos paprasčiausiai gąsdinti.

Visgi nereikėtų pervertinti išorinių kliūčių. Jos nesunkiai įveikiamos. Svarbu suvokti, kad aplinkiniai, kurie priešinasi tavo sveikimui, elgiasi priešiškai, kad jie yra tavo priešai, kuriems jokiu būdu negali nusleisti. Tavo paties apsisprendimas yra daug svarbiau už pašaliknių kenkimą.

Kodėl aš palaikau metančius gerti, rūkyti ar besivaduojančius iš viršsvorio? Manau, taip būna visada, kai žmgus pirmas pereina užšalusią upę. Perėjęs jis paprastai ima kviesti kitus ir drąsinti: nebijokite, ledas iš tiesų tvirtas, aš jau išbandžiau!

Birma2012-01-03 13:47

Jūs net labai teisus, ką tik mane darbe aplankė analogiška situacija, be visų blogybių aš dar ir rūkau. Tai va, kelis kart su kolegėmis atsisakiau eiti parūkyt, ir susilaukiau replikos, kad aš visai po naujų sugedau, visai nenustebčiau, jei mesčiau rūkyt, būčiau net atstumtoji kolegių rate…

Petras2012-01-03 17:34

Na, dėl to nebūsi nei pasmerkta, nei atstumta - gali nesukti galvos. Rūkoriai paprastai labai greitai susitaiko, kad vienas iš jų metė rūkyti, svarbu kelias dienas ar savaites nepasiduoti jų provokacijoms. Užtat mesti gerti yra kur kas didesnis akibrokštas alkoholikų visuomenei, tai turi kur kas rimtesnių pasekmių žmogaus gyvensenai ir santykiams su aplinkiniais. Nors sakoma, kad visuomenė “gelbsti” alkoholikus, bet iš tiesų yra atvirkščiai. Alkoholizmas - socialinis užkratas, vusomenė jokiu būdu nenori, kad bent vienas narys atskiltų.

zaliaake2012-01-13 20:41

galiu pasakti kad ce tikra teisybe puikus straipsnis as po dukrytes gimimo priaugau 50 kg ….vis maneu kad svoris pats nukris kad medziagu apykaita ce kalta o jau praejo 2 metai ir nieko bet pries dvi savaites pati nusprendzeu kad viskas uztenka as pati uzsiauginau ta virssvori pati ir turiu ji tvarkyti..tai kolkas einasi gana gerai kolkas nesisveriu manau tai padaryti po menesio laiko bet rezultatus jau matau neblogus valgau 2 kartus dienoje tai dazneusei kepta be riebalu mesa (ant groteli) arba virta ir salotu lapus agurka paprika ir geriu labai daug zalios arbatos be cukraus…tikiuosi pakeisti savo mityba visam gyvenimui beje mano svori 110 o ugis 174 noreceu bent per metus netekti bent 30 kg

Petras2012-01-13 23:15

Sveikinu, zaliaake! Vis dėlto pasisverk.:)
Iš tiesų tai labai rimta. Kada sveriesi kiekvieną dieną ir kiekvieną dieną matai rezultatą, visai kita motyvacija dirbti. Labai geras dalykas kiekvieną dieną užsirašyti svorį. Tai ir drausmina, ir kelia ūpą.
Jeigu užteks ryžto ir pakeisi maisto struktūra bei mitybos įpročius, 30 kg numesi ne per metus, bet gerokai anksčiau. Per dieną labai nesunku (be jokio badavimo, žinoma) numesto po 200 - 300 gramų. Pati paskaičiuok, kiek galima numesti per metus. Per metus gali virsti balerina.
To ir linkiu - parodyti pavyzdį balerinoms. :)

Egle2012-01-14 12:59

Laba diena, labai jumis zaviuosi, kokie visgi jus saunuoliai. O as per du metus negaliu kazkokiu 6-7 kg numesti, neturiu jokios valios. Visa ryta skaitineju jusu pasisakymus ir negaliu atsistebeti kokiu yra stipriu zmoniu. Tiesa, niekur nerandu Mieliauskienes knygos “Valgau ir liekneju”, gal kas zinot kur galima butu ja isigyti? As kaip as, jau sakiau man reiktu numesti kokius 6-7 kg, kadangi sveriu 65 kg, mano ugis 1.68 m. Vyras is manes juokiasi, sko kaip tu atrodysi? o as manau, kad normaliai, nes visa gyvenima nuo mokyklos laiku tiek sveriau, tiesiog kazkaip nejuciom priaugau 10 kg. Pries pusmeti atsikraciau 4 kg ir viskas STOP, negaliu niekaip atsikratyti, nes vakarais vis padauginu. Teisybe, kaip sako Petras, koloriju skaiciavimas tikrai veikia, nors as to niekad nedariau. Taciau jau 1 metai laiko sveriuosi kikeviena ryta ir galiu pasakyti taip, kad jeigu per diena padaugini maisto, ero rezultato ryte nelauk, jeigu per diena maitiniesi normaliai, t.y. nepersivalgai arba valai maziau koloringa maista, ryte ziurek keliu simtu grazu ir nera. Vyras labai nori atsikratyti virssvorio, jo ugis 1,90 m, sveria 110 kg. Gal kas galetit siek tiek padeti? Norim pradeti skaiciuoti kolorijas irgi iki vasaros tapti neatpazystamais :). Kokios koloriju normos per diena turetumeme laikytis, kad svors kristu? Ar reikia rekomenduojama koloriju norinti drastiskai mazinti pusiau, kad svoris tikrai kristu? ar uztenka sumazinti vos keliais simtais koloriju per diena? Ir gal kas zinot kur galima butu isigyti Mieliauskienes knyga?

Egle2012-01-14 13:03

Skubedama pridariau klaidu ir neperskaiciau, labai atsiprasau :)

Petras2012-01-14 13:26

Egle, kaip tau galėčiau padėti, jeigu tu nieko, viškai nieko NEDARAI, tik kalbi apie kažkokią “valią” (velniai žino, kas tai yra) ir ieškai stebuklingos knygos? Knyga už tave nesuskaičiuos kalorijų ir nesunormuos maisto. Jeigu neskaldai malkų, knyga apie malkų skaldymą nepadės. Tas pats - su svorio metimu. Jeigu jo nemeti, knyga už tave nenumes. Nepadės jokie burtai, maldos, meditacija, švenčiausioji komunija, jokios knygos - net Mieliauskienės biblija.

Beje, toje Mieliauskienės knygoje jokių stebuklų nerasi, ten nėra jokios magijos - metodika ta pati, kuria naudojuosi aš ir kiti sveikstantys apsirijėliai. Aš tik pridėjau keletą psichologinių pastebėjimų - apsrijėliai valgo ne tada, kai būna išalkę, jie net nežino, kas yra alkis, nes niekada neleidžia sau išalkti. Valgo jie dažniausiai norėdami nusiraminti (kaip rūkorius užsirūkydamas ar alkoholikas išgerdamas bokalą alaus). Todėl labai svarbu atrasti susierzinimo (streso) priežastį (tai gali būti ir televizorius - jis labai stiprus dirgiklis), šalinti ją ir ieškoti kitų, sveikų nusiraminimo būdų. Be to, labai svarbu išmokti atpažinti alkį, pajusti tą malonų pojūtį, kada nori valgyti, ir valgyti tik tada, kai malonu, o ne dėl neurotinių reakcijų.

Ką besakytum, vis tiek reikia dirbti, o ne rūpintis ir liūdėti.

Inga.2012-01-14 14:29

Sveiki, sako, kad geriausiai svertis kiekvieną dieną. Gal ir taip. Bet nežinau kodėl tos svarstyklės kartais rodo ne tai ką nori matyti..:) Štai pavyzdžiui: skaičiuoju kalorijas, pasisveriu vieną dieną - rodo keliais šimtais gramų mažiau. Valio. Pasisveriu kitą dieną jau rodo daugiau, tarytum būčiau suvartojus daugiau nei galiu. Kame čia reikalas? Toks nervas suima, kad nesinori kiekvieną dieną svertis. Geriau po savaitės. O gal čia mano svarstyklės kvailioja? Kokias Jūs turite įsigiję?. Gal rekomenduotumėt? :)

Petras2012-01-14 19:27

Tai, Inga, jeigu rezultatas blogas, tada kaltas prietaisas. O kas daugiau? :)

Egle2012-01-14 19:27

Dekui uz atsakyma. Knygos ieskau ne todel, kad ji uz mane viska padarys, tiesiog tikiuosi ten rasti kazkokiu konkreciu patarimu kaip suskaiciuoti tas nelemtas kolorijas. Siandien su vyru prisedom susidarineti savaites maisto valgiarascio, pamaniau, kad taip bus paprasciau, kadangi reikia savo gaminto maisto ir i darba isideti ir zinoti ka valgai, koki kieki ir kiek koloriju tas maistelis turi. Ir viskas ne is vietos :), niekaip nesugebam susivokti koks to maisto kiekis turi buti, ir kiek jame koloriju. Kazkoks absurdas, suaugusi moteris, o nepagaunu tos sistemos :).
O aplamai as kartais pagalvoju, kad mes namuose vakarais prie teliko valgom is iprocio ir is neturejimo kas veikti, o ne del susidirginimo ar susierzinimo. Kadangi taip iprasta, ziuri TV ir kazka skanaus kramsnoji. Bjaurus iprotis kai pagalvoji ir manau vien jo atsikracius viskas butu zymiai paprasciau, gal ir koloriju nereiktu skaiciuoti

Petras2012-01-14 19:33

Egle, kalorijų skaičiavimas - tai aritmetika. Mieliauskienė savo knygoje nemoko nei daugybos, ne sudėties.

Bet gal tu tikrai nevark? Velniams tos prakeiktos kalorijos? Gal svoris nukris, kaip tu sakai, ir taip? :D

ramune2012-01-15 16:53

sveiki visi , labai idomiai perskaiciau jusu straipsnius, as va jau savaite ir sedziu ant dietos … gal galit kas papasakot kokiu zinot produktu kurie padeda liekneti zinau apie greipfrukta bet jis man ziauriai neskanus….

Petras2012-01-15 19:54

Ramune, nėra jokių stebuklingų produktų, jokių stebullingų žolelių ir sakramentų, kurie už tave numestų viršsvorį. Geriau tą visą magiją mesti ir galvos. Aišku, galima valgyti daugiau pektinų tyrinčiųs vaisius (pavyzdžiui, obuolius), naudoti sėmenų aliejaus ir valgomos druskos mišinį, kuris paleistų vidurius, bet juk negyvensi paleistais viduriais. Yra vienas vienintelis būdas atsikratyti taukų - jis atvirkščias tukimui. Būti sveikas gali tik sveikai valgydamas ir sveikai gyvendamas. Dirbant tokį svarbų darbą, labai svarbu sukoncentruoti visą dėmesį ir nesiblaškyti niekur kitur, neieškoti jokių galimybių išsisukti nuo jo.

Egle2012-01-16 13:11

Kaip matau temos autorius pilnas… (Išvalyta. Ši svetainė nėra skirta autorių svarstymui. - P.D.)

ramune2012-01-16 15:04

laikausi jau savaite ir numeciau virs triju kilogramu, labai sunku ypac pirmom dienom , ir sunku kai reik seimai daryti valgyt o taip atrodo viskas skaniai, bet daugiau kantrybes ir numesim tiek kiek norim:)

Petras2012-01-17 01:01

Taip, Ramune, įsivaizduoju, kaip turi būti sunku daryti maistą kitam, o pačiam nesmaližiauti. Reikėtų kokiu nors būdu atsiriboti nuo daromo maisto (nesuvokti jo kaip taikinio), bet neturiu tokios patirties - aš juk nesu šeimininkė. :)

Viena pažįstama ir labai gera šeimininkė, sėkmingai numetusi užsibrėžtus kilogramus, man pasakojo, kad ji sau darydavusi valgį atskirai, o dėl kitiems daromo laikėsi nuostatos “ne man”. Aš panašiai elgiuosi su vynu. Darau obuolių vyną, bet jį suvokiu ne kaip gėrimą, o kaip tokį skystį, kuris yra mano namuose ir kurį gers kažkas kitas, bet ne aš. Man niekada neužėjo noras jo išgerti, nes iš tiesų turiu labai stiprų norą būti blaivus ir sveiko proto. Gal kažkas panašaus padėtų ir lieknėjančioms šeimininkėms? O gal kas turi daugiau tokios patirties? Problema tikrai įdomi ir svarbi.

ramune2012-01-17 08:41

aciu uz patarima, bet manes savaitgali laukia baliukas jauciu reiks nusidet truputi:)na bet viena diena gal nieko tokio?

Petras2012-01-17 09:56

Taip, Ramune, nieko tokio. Vieną dieną savaitėje nusidėti yra netgi gerai. Kai mečiau svorį, buvau nusistatęs vieną “išeiginę”, kai atleisdavau save nuo dietos. Nauja griežta tvarka, kurią sau nusistatai, iš pradžių vargina. Tai vis dėlto stresas. Ta viena “išeiginė” atpalaiduoja psichologinę įtampą, o lieknėjimui nepakenkia. Per “išeiginę” mano svoris nepakildavo, jis tik nustodavo tą dieną mažėjęs.

Čia labai svarbus vienas momentas. “Išeiginė” turi būti griežtai suplanuotos gyvensenos dalis, o ne impulsyvus apsirijimas. Tai ne tas pats, kas vakare sėdint prie televizoriaus pasakyti vyrui: “Ai, gal šiandien atsinešam čipsų?..” Sėsti prie televizoriaus ir pradėti nevalingai kramtyti būtų grįžimas į ankstesnę nesąmoningą gyvenseną.

ramune2012-01-17 12:08

mmmmmm cipsai:)

Studencioke2012-01-17 21:08

labas, tikrai nuostabus straipsnis:) noreciau ir as pabandyti, bet niekaip nesuprantu kaloriju skaiciavimo, gal kas norit pagelbeti?

Petras2012-01-18 10:20

Kalorijų skaičiavimas yra paprasčiausia aritmetika. Ant maisto produktų pakuočių paprastai būna kalorijų kiekis 100 gr produkto. Gamindamas maistą, sveri tą produktą ir skaičiuoji, kiek jis turi kalorijų. Jeigu produktas neturi užrašo apie kaloringumą (tarkim, daržovės), reikia ieškoti internete - jame pilna kalorijų lentelių.

ramune2012-01-18 19:39

o kokia duona galima valgyti?nusipirkau septyniu grudu ar galima tokia valgyt laikantis dietos?

Petras2012-01-19 21:46

Galima, Ramune, valgyti ir septynių, ir aštuonių, ir dvidešimt devynių grūdų duoną. Ir mėsą, ir žuvį, ir lašinius… O kodėl negalėtumei, jeigu skaičiuoji kalorijas ir neviršiji nusistatyto jų kiekio?

ramune2012-01-19 22:02

na kiek girdejau baltos duonos negalima

Stors2012-01-19 22:38

Sveriu 115 ugis 190 internete radau kad mano dienos norma yra 3200kcal per diena ir 2200kcal butinu organizmo veiklai, ir tipo valgant 2200 organizmas degins lasinius, o cia visi kalba apie ~1000kcal, tai kiek man valgyt? :D

Petras2012-01-19 23:01

Nekvailiok, Ramune. Žiūrėk rimtai į rimtą dalyką arba nevargink savęs.

Petras2012-01-19 23:07

Stors, tavo ūgis nemažas, gal tau ir reikia 2200 kcal. O kur problema? Laikaisi 2200 kcal, o svoris nekrenta? Na, tada mažink.

Stors2012-01-22 14:27

Geras, per 3 dienas numeciau kilograma kazkur valgau ryzius darzoves ir truputi vistienos krutineliu vakare gaunasi ~1700kcal per diena

Petras2012-01-22 15:20

Puiku, Stors. Jeigu svoris krenta taip sparčiai, kalorijų kiekio gali ir nemažinti. Aš irgi mečiau po 300 gr vidutiniškai ir nejaučiau jokio silpnumo. Sakyčiau, optimalus tempas.

Arūnas 40m2012-01-27 13:16

Kalorijų skaičiavimo rezultatas [IMG]http://i744.photobucket.com/albums/xx82/sciroccio/Desktop.jpg[/IMG]

monika2012-01-30 22:21

labas petrai.tai va jau penkias dienas maitinuosi skaiciuodama kalorijas,nejauciu kad svoris kristu,nors jauciuosi gerai,lengvai,aisku ir alkana.dienai skaiciuoju iki 1100kcal.gal per daug?ar iskart su lig diena krenta svoris kai pradedi,ar turi kaskiek laiko praeiti?

Petras2012-01-30 22:32

Suvartoji tik 1100 kalorijų, ir svoris nekrenta? Keista… Tai gal tu labai smulkutė ir visai nejudi? Ir man, ir kitiems, su kuriais esu bendravęs, svoris pradeda kristi tą pačią dieną, kai suvalgai mažiau, negu sudegini. Tai - paprasčiausia fizika. 1100 kalorijų vidutinio sudėjimo žmogui būtų visai nedaug… Sakau, gal padarai aritmetikos klaidą beskaičiuodama? Pasitikrink. O jei klaidos nėra, turi mažinti kalorijų kiekį. Arba atsisakyti minties sulieknėti.

monika2012-01-30 22:43

smulki tikrai nesu.gal tikiuosi greitu rezultatu,o penkios dienos tai labai mazai.didelis aciu kad atrasei.

Petras2012-01-31 00:06

Penkios dienos yra labai daug. Per tiek laiko galėjo nukristi pusantro kilogramo. Kažkas čia ne taip.

Inga.2012-01-31 18:20

Kažkur esu skaičiusi, kad pakeitus mitybą kažkurį laiką (gal apie dvi savaites) svoris gali stovėti vietoje. Tik vėliau pradeda kristi.

Petras2012-01-31 20:56

Inga, ar tai nebuvo kas nors iš religinės literatūros? Žmogus nustojo valgyti, o svoris laikėsi iš Šventosios Dvasios… :D

Norint imtis esminių permainų, pirmiausia reikia gerai perprasti metodiką, patį jos mechanizmą. Daryti kažką ir netikėti, kad tai teisinga, nėra labai protinga. Jeigu žmogus neįstengia suvokti elementarios aritmetikos (malkinėje malkų daugėja tada, kai prineši daugiau, nei sukūreni, o mažėja tada, kai daugiau sudegini, nei prineši), apie sudėtingesnius dalykus kalbėti neverta.

Gali būti, pradėjęs laikytis dietos, žmogus dar nemoka skaičiuoti kalorijų, apgaudinėja pats save, ir svoris nekrenta. Bet nuo tos pačios dienos, kai žmogus ima eikvoti organizmo rezervus, tie rezervai ima mažėti.

Inga.2012-02-01 12:51

Na ne, religinės literatūros aš neskaitau :).
Skaičiuoju kcal ir per savaite numetu 1,5 kg. Kitą savaitę nebeskaičiuoju ir + 1,5 kg atgal sugrižta. Tai reiškia, kad kai numesiu 10 kg. ir vos pradėsiu vėl daugiau valgyti tie 10 kg. sugriš atgal.. ir ko gero dar ir draugų atsives :(.
Išvada: Norint būti lieknam, reikia pastoviai skaičiuoti kcal.. . ?

monika2012-02-01 13:35

krenta tikrai krenta svoris.nebeturiu jau 2kg.sunku net patiket.isigijau elektronines svarstykles,o ten grama i grama rodo.labai dziaugiuosi.

Petras2012-02-01 22:42

Monika, sveikinu!..

Ingą irgi galiu nuraminti: kalorijų skaičiavimas yra tik priemonė naujiems įgūdžiams išsiugdyti. Kai atsiranda nauji įgūdžiai ir susiformuoja nauji valgymo įpročiai, aritmetika pasidaro nebereikalinga. Aš jau seniai padėjau į šalį kalkuliatorių - normalią, sveiką porciją labai nesunkiai nustatau iš akies. Man atrodo, per ilgą laiką susitraukia ir skrandis. Bet, jei numetusi svorį grįši prie senų apsirijimo įpročių, viršsvoris labai greitai sugrįš. Apie tai esu rašęs čia: http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/vieneri-metai-normalaus-svorio

Ilgainiui atsiranda gebėjimas skirti alkį ir neurotinį polinkį kramtyti ką nors, ryti. Tai nėra tas pats! Apie tai - čia: http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/susigr%C4%85%C5%BEinkime-alk%C4%AF

Petras2012-02-09 18:34

Vaistinėje:
- Gal turite “Antinutukino”?
- Ne.
- O “Celiulitišnykino”?
- Ne.
- Tai gal “Svorispatsnukritano”?..
- Ponia, jums reikalingas “Mažiaurijinas”, “Daugiausubinpajudanas” ir “Pošaldytuvanelandžiojatas”.

monika2012-02-10 19:50

GERAS JUOKELIS.SVEIKI CIA AS.DAR 3KG DINGO,TAI VA ISVIS 5KG.LABAI GERAI JAUCIUOSI IR SAVIM DZIAUGIUOSI.

Petras2012-02-10 20:14

Sveikinu, Monika! Kilogramas po kilogramo, ir nebeliks naštos. O paskui, žiūrėk, pasikeis ir mitybos įpročiai… Tada būsi sveika.
Labai gerai, kad turi motyvaciją, kad kasdien matai rezultatą. Vieną dieną per savaitę gali atsipūsti nuo dietos ir ramia sąžine pasmaguriauti - nieko blogo tikrai neatsitiks. Atsipūtus darbas vėl kaip iš pypkės!

Inga.2012-02-10 23:44

Monika, kiek surenki kcal?

monika2012-02-11 09:14

NUO 1000 IKI 1100KCAL,NORS SALOTOS IR ATSIBODO,BET KAS RYTA SAVE MATANT KITOKIA,JOS DAROSI TIK SKANESNES.PIRMOS KETURIOS DIENOS BUVO BAISIOS,O DABAR JAU GERAI.

Inga.2012-02-12 10:14

O kodėl tik salotos?:) Pvz.: Galima būtų ir pusantro šokolado suvalgyti.. ir tai būtų dienos norma. Kažin ar kristų kg.? Mėgstu šokoladą.. niam, niam.. .
Artėja pavasaris, reikia keistis…, kad nieks nepažintų :).

Petras2012-02-13 00:15

Čia buvo toks Monikos komentaras, kurį netyčia ištryniau:

“tai zinoma kad ne tik salotos.pvz.as labai megstu grybus,jie turi mazai kcal.bulves,raugintas agurkas,daug ir skanu.zinok ir nuo sokolado krenta svoris,svarbu nevirsiti kcal.”

Labai atsiprašau.

Inga.2012-02-14 20:50

O kiek kartų į dieną valgot Monika? 5,1,2 :)? Ir ar tam tikru metu?

monika2012-02-15 19:27

tris kartus,pusryciai ir vakariene nu taip kukliai,o pietus jau sotesni gaunasi.as kiekviena vakara rasausi meniu kitai dienai.taiva ryte pasikabini ant saldytuvo ir zinai ka valgyti.kiek isbandziau patiekalu,tai geriausiai sriuba virti,gaunasi kiekis didesnis.pusryciai 10val.pietai 14val.vakariene 19val.stengiuos tuo paciu laiku.o tu daug nori numesti svorio?

Inga.2012-02-16 13:20

Et.. noriu numesti daaaug 20 kg.
Šiandienos valgis - 2 cepelinai. Manau, kad tai ir viskas šiai dienai :(, nebent vakarop sudžiūvusios duonos maža žiauberė :( :).

monika2012-02-17 00:17

man tai dar bent 30 kg.reiktu numesti.bet as net neisivaizduoju,jeigu man pavyks,tai as busiu pats laimingiausias zmogus pasaulyje,kazkas nerealaus vyksta.ir esu labai dekinga straipsnio autoriui,turbut ir dabar tebebuciau rijus,ir saves gaileciausi.sunku,bet imanoma.

Inga.2012-02-17 12:20

O dar prašau pasakykit kokias svarstykles turite? Mano el. svarstykles kažkokias nesamones rodo. Galvoju pirkti OMRON bf 508. Noriu tikslių svarstyklių. Kas galėtų patart?

monika2012-02-17 19:37

as turiu camry elektronines,tai lyg nieko.o maistui tai nera pavadinimo,paprastos tokios.

Petras2012-02-23 22:44

Jeigu svarstyklės rodo nesąmones, gali kaltos būti visai ne svarstyklės. Prietaisai nežiūri šeimininko lūkesčių ir kartais parodo labai nemalonią tiesą. Ypač - kelio pradžioje, kai dar nėra įgūdžių nei patirties, kada paprasčiausiai atrodo, kad valgei šitiek mažai, ir svarstyklės turėtų būti ne tokios žiaurios.
Ateina laikas, išsiugdo įgūdžiai, dienos normą nusistatai iš akies. Iš akies gali pasakyti, kiek sversi šį rytą (daugiau ar mažiau?), o svarstyklės jau niekada “nebekvailioja”.

monika2012-02-25 13:27

TAI VA,SENDIEN YRA LYGIAI MENUO KAI MAITINUOSI SKAICIUODAMA KCAL.NUMECIAU 9KG.GALVOJU KAD LABAI GERAI.TUREJAU VIENA APSIVALGYMA,BUVO GAN BLOGAI,LABAI GAILA TOS DIENOS.JAU SAKIAU MENESIO PROGA KEPSIU VISTOS KULSIS,NU VALGYSIU,BET TIKRAI TAIP NEDARYSIU.SENDIEN BUS DARZOVIU DIENA.TIKIUOSI KAD IR TOLIAU MAN TAIP KRIS SVORIS.DAR KARTA DIDELIS ACIU.

Inga.2012-02-25 19:16

Šaunuolė, Monika, smagu girdėt. Pavasarį pasitiksi graži :). O aš pradėjau skaičiuot nuo savaitės pradžios, bet vakar jau viską “susiskaičiavusi” dadėjau dėžę ledų :(. Šiandien ryte +0,5 gr. Tai va. Nereikia savęs apgaudinėt.. akivaizdu.
O Jūs ponas Petrai esat teisus, vis tik svarstyklės šiaipsau nekvailioja.. :).

monika2012-02-26 00:04

LABAS INGA.ATEIS LAIKAS IR TU NUMESI SVORI,TIK ATEINA TAS LAIKAS VIENIEM ANKSCIAU KITIEM VELIAU.MAN TAS LAIKAS ATEJO DABAR,TURIU KEISTIS.ESU 29METU,TURIU DVI DUKRYTES,SVERIAU 121KG.VYRAS JAU NEBETAIP ZIUREJO,SVEIKATA SLUBUOT PRADEJO.BAISU,GYVENIMAS GRIUVA.TAI VA NETYCIA SIS STRAIPSNIS,AHA GALIMA KASKA PADARYTI.TAI VA,O KIEK AS TAIP ILGAI NEZINAU.KAI NORIU VALGYTI SKAITAU SI STRAIPSNI,MOKESIU TUOJAU ATMINTINAI,BET TAI PADEDA.JEI SIANDIEN TAU NEPAVYKO,BANDYK RYTOJ,JUK IR TU GALI.PAVASARI BUTUMEM ABI GRAZIOS.NEREIKIA NUKABINTI NOSIES.

kaip numesti svorio2012-02-26 14:52

Pirmas žingsnis į svorio numetimą turėtų būti senų įpročių keitimas naujais. Kalbu apie mitybos įpročius. Juk papilnėjame ne per dieną ar dvi.

Petras2012-02-26 17:26

Pirmas žingsnis - pakeisti įpročius… :) Viens du, ir žengei pirmą žingsnį! Ate, senieji iįročoiai! :)
Kodėl žmonės negalvoja kalbėdami ir rašydami, iš kur jų galvose tiek abstrakčių nesąmonių, kurios gali dar ir kitus supainioti?
Ir pirmieji, ir antrieji žingsniai būna konkretūs - nusiperki svarstykles (o ne keiti įpročius), pasiskaičioji kalorijas (o ne kaiti įpročius), kasdien sveriesi ir seki kalorijų kiekį bei svorio kaitą (o ne keiti įpročius).
Įpročiai nėra kepurė ar batai, kuriuos galėtumei viens du ir pakeisti. Pakeisti mitybos įpročius - tai jau galutinis tikslas, kuris ateis labai pamažu, žingsnis po žingsnio. Kai pasikeis vertybės (išnyks maisto kultas), kai maistas bus tik maistas (o ne pramoga, nusiraminimo priemonė ar prestižo šaltinis), kai po daugelio metų sugrįš malonus alkio pojūtis ir nebegąsdins, tada būsim pasveikę ir niekas nebeprivers ryti be reikalo. Panašiai yra su buvusiais alkoholikais ir su buvusiais narkomanais - kada kvaišalai nustoja buvę Dievo krauju ar kokia kita vertybe, tada buvusiam alkoholikui nė už ką nebesinori imti nuodų į burną.
Štai Monika žengia labai ryžtingai, jos motyvacija aiški, ji suvokia nelaimės (nutukimo) vienintelę priežastį ir šalina ją. Svarbu, kad nepavargtų. Jos tempas yra geras, bet tai - ne badavimas, todėl nekyla grėsmės išprovokuoti dar didesnio nutukimo (taip baigiasi visi badavimai - jie paskatina organizmą dar atkakliau kaupti atsargas). Aš visgi patarčiau jai pasidaryti “išeiginių” - tokių dienų, kai nereikia laikytis dietos ir galima valgyti viską be sąžinės graužimo. Per vieną dieną neprarandi tempo, bet tai - labai gerai psichologinė priemonė. Atminkit - poilsis reikalingas ne tik raumenims, jis reikalingas ir psichikai! Štai kodėl visiems siūlau ( beje, ne tik aš, bet ir kai kurie medikai) iš anksto susiplanuoti “išeigines” ir bent sykį savaitėje pailsėti nuo labai didelio ir reikalingo darbo.
Visiems - kuo geriausios sėkmės!

kristope2012-05-26 21:18

Negalima tiek daug sumainti kaloriju kiekio…jeigu man reikia 1950 tai suvartoju 1600 ir krenta letai,sveikai be apsirijimu…kai nukrenta (sveriu 53kg) vel vartoju tiek kiek galima…niekada nesveriau daugiau nei 58kg ir tai tik po nestumo. Organizmas gudrus nereikia tiek susimazinti…sekmes visiems,as tik noriu kad jums tai liktu praeity ka numetet….

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Margo2012-06-03 21:34

O kaip įgauti valios tai padaryti? Tikrai didelis noras numesti to svorio, bet valios tai neturiu…

Petras2012-06-03 22:46

Valios ir aš neturiu. Net nežinau, kas tai yra.
O kam ji reikalinga?
Reikia nusistatyti naują režimą, o ne ieškoti valios.

Jekaterina2012-06-06 15:21

Sveiki. As viena is tu , kurias kankino ansvoris. Man dabar 21metai 1.67Cm sveriu 59kg sportuoju i diena po 1.5h mzai valgau, daug geriu ir man super :) Pries du metus sveriau 89kg :/ Buvau soruliuke, vajetau skaudu net prisimint. Bet pasiekiau, pasiekiau ir per puse metu netekau 30kg. Esu savim labai patenkinta, ir dabar siekiu savo idealaus svorio 54kg tikiu pasieksiu mazai beliko :)
Stenkites del saves, tik del saves . Juk buti sveikam, lieknam, graziam taip gera. :)

stani2012-07-21 18:26

Siulau gerai užsidirbti be dideliu pastangu!!!
Man pavyko gerai užsidirbti bunant namuose, pabandykite ir Jus paieškoti kvailių!!!
Viename iš skelbimu aš perskaiciau apie ši darba ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigu, idedant tik 12 litu. Iš pradžiu nepatikejau, bet vis tiek perskaiciau. Taigi, skelbimas siule persiusti po 2 litus i kiekvieno saraše esancio asmens banko saskaita, paskui išbraukti pirma saskaitos numeri ir irašyti savo saskaitos numeri i paskutine šešta eilute, ir patalpinti ši straipsni kaip imanoma daugiau forumu ir skelbimu (200 forumu, skelbimu, elektroniniu laišku – tai užtikrinantis skaicius). Supratau, kad tai geras dalykas. Pervedes šešiems žmonems po 2 litus, pat nieko neprarasiu, bet juk galima kitiems ir nepervesti, galima susrašyti savo šešių sąskaitų numerius ir paieškoti kvailių. Juk turėtų kas nors užkibti! Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!
Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar syki sau pripažinau, kad tai veikia. Per pora savaiciu susikaupe apie 2000 litu, po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000 litu. Dabar jau turiu uždirbes 4000 litu, po pusantro menesio turėtu buti apie 16000 litu. Ir ši suma po truputi toliau dides. O juk galima neišleisti nė lito, bene kas sužinos, jeigu niekam nieko nepervesi, tik skelbsi savo sąskaitas?
Siulau perskaityti šia informacija pora kartu ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukcija ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, kurios galite ir neatlikti, bet paprasčiausiai skelbti savo sąskaitų numerius. Jus niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog ieškote paitiklių žmonių, ir taip uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite demesi: tiksliai sekdami šia paprasta instrukcija, Jus uždirbsite daug – per kelis menesius 60000 litu ir dar daugiau bus Jusu.

Paprastos taisykles:

1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti šešias saskaitas bet kuriame Lietuvos banke.
2.Savo sąskaitas surašykite štai taip ir paplatinkite:
1. LT41730001009251617266
2. LT03214003000212408711
3. LT10214003000212405822
4. LT70214003000212404544
5. LT69730001009678143733
6.LT28730001012643080755

Reikalavimai:
Minimalios zinios kompiuteriu, polinkis ieškoti kvailių ir lengvatikių.
Aš visgi norėčiau, kad už tokius pamokymus pervestumėt po kelis litus į aukščiau nurodytas sąskaitas.
Sėkmės mulkinant liaudį!

lina2012-08-09 21:44

labas,Petrai,ka jau labas dabar jau naktis!!!Didelis Tau aciu,ilgai ir idemiai skaiciau ,ir supratau,kodel vis neislaikau savo svorio.Turbut sitas straipsnis jau senas ,bet,labai geras.Viska iki galo suprasti padejo ir Ilona su savo,,idomiais,, pastebejimais.Idomu,kaip Jums dabar sekasi.Aisku ,ir Ilonai.

Petras2012-08-10 10:21

Taip, straipsnis rašytas ne vakar, bet niekas jame nepaseno. Praėjo daugiau nei dveji metai, bet nei vieno žodžio neatšaukčiau.
Ką pamačiau per tą laiką?
Svoris tiktai krenta ne dėl kokių mistinių priežasčių, bet tik nuo kalorijų pertekliaus.
Sumažinus kalorijų kiekį, svorį numesti iš tiesų labai paprasta. Daug svarbiau po to jį išlaikyti. Tai nėra vienkartinis aktas, nėra vienas darbas, padarytas visam gyvenimui!
Numetus viršsvorį, reikia toliau kontroliuoti svorį. Svorio kontrolė (pasisverti ryte) tampa įpročiu, kaip ir nusiprausti, išsivalyti dantis. Tai irgi labai paprasta, viskas vyksta tarsi savaime - įpročiui juk nereikia valios pastangų.
Ir po dvejų metų svoris siūbuoja, jis nėra pastovus kaip negyvo daikto svoris. Štai aš dabar 2 kilogramais sunkesnis, negu nusistačiau, bet per kelias dienas nesunkiai grįšiu į normą.
Labai svarbu susigrąžinti alkio pojūtį, nebijoti jo. Alkis (ne badas) yra malonus pojūtis. Malonu valgyti tik alkanam.
Labai svarbu aptikti niaurotinius apsirijimus - netikėtai užeinančius norus kramtyti, ryti, nors nesi alkanas. Iš tiesų tai nėra maisto, tai nusiraminimo poreikis. Jį galima patenkinti kokiu nors kitu būdu, bet ne rijimu. Neurotiniai apsirijimai - didžiausia kliūtis sulieknėti ir išlaikyti sveiko žmogaus svorį.
Išlaikyti sveiką svorį įmanomą, ilgainiui tai darosi vis lengviau ir lengviau.

vertimu biuras2012-08-16 10:28

paveiksliukas tikrai demotyvojantis

Petras2012-08-16 22:50

Paveikslėlis tikrai linksmas. Jis - tiems, kas turi humoro jausmą ir gali pažvelgti į viską truputį kitaip, nuo kitos pusės.
O kas negali, tas vis tiek nieko negali. Tiems nė pradėti neverta.

garbanele2012-11-28 14:36

Sveikuciai,kur visi dingot?Paskaiciau Petro mintis ir nusprendziau mesti svori ir as…20 kg reiketu butinai:)gal 24…ziauriai daug,kaip pamastau..bet pries 5 metus skaiciavau kalorijas,labai gerai nukrito svoris…bet va,per 5 metus atsiauginau…vakar uzlipau ant svarstykliu-90???siaubas apeme,siandiena ilindau i kompa,ogi skaitau,taip graziai cia visi svori metat…bet kur dingot???taip reikia palaikymo:)

garbanele2012-11-29 21:35

Tai ar yra gyvu??auuu???

Petras2012-11-30 10:03

Gyvų nebėra. Jie visi persiėdė ir mirė nuo širdies smūgio. Likau tik aš. Dabar prisidėsi tu.
Svorį nereikalingą jau senokai numečiau, ir tai tikrai nebuvo sunku. Tai neilgai trunka. Išlaikyti normalų svorį - štai užduotis! Tai truks visą gyvenimą. Vėliau, kai pakeiti rijimo įpročius, o kartu - ir gyvensena, tai pasidaro nebesunku. Bet neįmanoma gyventi taip pat, o būti kitokiu.

garbanele2012-11-30 14:18

Tai labas:)prisidejau jau:)zinau,kad tai trunka visa gyvenimą:)Kažkaip man visada juokingai skamba žmoniu klausimai-o kas bus,kai baigusi skaiciuoti kalorijas,pradesiu normaliai valgyt,as tada priaugsiu????tai vadinasi,jei zinai,kad nuo maisto pertekliaus priaugai,tai zinok,kad ir vel priaugsi,jei vel “normaliai ėsi”…sunkiausia mesti svori tada,kai manai,kad tai didziausias malonumas…kad to malonumo negalesi atsisakyti,nes nebebus daugiau nieko malonaus tavo gyvenime…netiesa..malonumas,kai gali nesioti bet koki ruba,koki tik pamatai vitrinoje,kai telpi vyrui ant keliu,jis gali tave nesti ant ranku,kai vyru akys atsisuka,kai eini gatve,o tavasis spindi nuo to,kad tu priklausai jam:)kai nereikia nesioti maisu,ir pastoviai skustis einant i svecius-perkam ka nors,niekur nebeilendu….taigi,yra daugiau malonumu..tik reikia susidraugauti su alkiu..tada kas diena tampa vis lengviau…kas dar jungiasi?man jau antra diena..energijos,kaip niekada:)arbata-didziausia mano drauge:)pietus -2 virti kiausiniai su obuoliu,vakare laukia troskinta vistos krutinele su pekino salota:)tai,ar jungiates?ateisiu cia kas diena:)

Petras2012-12-01 12:23

Iš esmės tai - tiktai normos klausimas. Kas ta norma? Labai panašu į alkoholizmą, narkomaniją, priklausomybę nuo bažnyčios. Normalu būti girtam ar būti blaiviam? Mąstyti ar būti juodasvernių gąsdinamu avinu? Ir koks tas normalus valgymas? Toks, kuris paverčia tave taukų maišu ir pakerta sveikatą, ar toks, kuris garantuoja sveiką gyvenimą?
Visos priklausomybės, įskaitant priklausomybę nuo apsirijimo, pirmiausia yra vertybių krizė. Jeigu žmogus vertina apsirijimą ir nutukimą, jis niekada nepasveiks. Kaip ir tas, kuris alkoholį laiko naudingu dalyku, niekada neišsigydys alkoholizmo.

garbanele2012-12-03 10:32

Laba diena visiems,kurie skaito,ir tiems,kurie dar nedrista prisijungti:)siandiena svarstykles rode 87,3…nuo 90 per kelias dienas,manau,labai liuks:)o ir labai keista,kad norisi daug arbatos..ne maisto alkis,bet skysciu..visada zinojau,kad kuo daugiau geri skysciu,tuo labiau norisi..prie lovos visada “bambalis”vandens..darbe,namie-arbata..lengvai sulaukiu pietu nuo pusryciu be jokiu uzkandziavimu..smagu,kad atsirado energijos,kad nebesinori jausti persivalgymo jausmo…man patinka:)junkites,patiks ir jums..

elig2012-12-03 20:17

Sveiki, dar viena gyva atsirado..:) norinti numesti svorį ir nemažai 20 kg. Taigi svorio pertekliaus daug o ir metų nemažai {45}.. ar pavyks, sako su metais sunkiau svoris krenta. Ar tiesa?:)

Petras2012-12-03 21:09

Ne, Eling, šneki nesąmones. 20 kilogramų yra visai nedaug, 45 metai - jokia ne senatvė ir ne kliūtis.

garbanele2012-12-04 09:57

Labukas,negaliu pas jus neuzeiti:))o dar kai elig atsirado,tai is viso,super:))man lygiai tiek pat metu:)manau,kad tai visai nedaug:)o,kad siek tiek sunkiau,pritariu..anksciau,tai vakarelis,tai paskaitos,tai nemiga,jau ziurek ir sukasi sijonas aplinkui:))o dabar jau reikia ideti daugiau pasatngu..tas tiesa..5 metai bandau numesti svori…Nes per savo 40 meti sveriau 64..patikau sau..bet palengva palengva,svoris pradejo dideti…nes nieko nedariau,kad jis nedidetu:))))))taigi,lapkricio men sveriau jau 90 kg…kai uzlipau ant svarstykliu,net bloga pasidare..zinau,kad dietos nepadeda,bent man..nes reikia valgyti tai,ka raso vienokia ar kitokia dieta..o jos dazniausiai riboja kazkokius masto produktus…tada organizmas taip ju issiilgsta,kad viena diena pratruksti:)))skaiciuoti kalorijas nuostabu vien del to,kad gali valgyti tai,ko reikalauja tavo organizmas tuo metu…tik skaiciuok,sverk ir valgyk:)kuo maziau valgai kazko,tuo skanesnis tas maistas,valgai palengva,pasimegaudamas,o ne rydamas:))siandiena ryte sveriau 86,900..man tai labai didelis progresas…Taigi,elig,man irgi reikia daug numest…bet ne per diena priaugom,ne per diena numesim…as tikiuosi,iki vasario 14:))))

garbanele2012-12-04 13:11

Tiesa,noriu pasigirti,siandiena svarstykles rode 86,9,vat:)

Petras2012-12-04 14:37

Puikus rezultatas. Tik žiūrėk, neperlenk, nenusirisk į badavimą. :)
Badas - tiesiausias kelia į dar didesnį nutukimą.

garbanele2012-12-04 16:17

o ne,Petrai,valgau 1000 kal.darbas sedimas:)nesijauciu badaujanti:)

garbanele2012-12-05 08:53

Labas rytas…na ir kur musu elig?dar masto,kaip sunku prie musu jungtis?:)as vel 600 gr nusipurciau,ir visai nebadavau:)uz tai tiek energijos,kad grizus is darbo po 18 val.dar kopustus sugebejau sudeti ziemai:))pradek dabar,nes svoris nesustos auges…

elig2012-12-05 09:17

Aš tai tik šiandien pradedu skaiciuoti kalorijas, pažiūrėsiu kaip seksis. Žinau šį metodą, kažkada buvau numetusi tokiu būdu svorį, bet tai buvo seniai.. . Jeigu neapgaudinesiu savęs, manau pavyks :) O tu garbanele sparčiai eini į priekį, smagu.

garbanele2012-12-05 13:41

Sveika,elig,o kam save apgaudineti?uztenka,kad ir taip mus kiekviename zingsnyje apgaudineja,kas tik gali..tai jau bent saves neapgaudinekim:))))paziurekim i veidrodi,jis neapgaus:))ir neziurek kaip seksis,nes jei noresi,tai ir seksis…o jei nesiseka,reiskia,dar nelabai nori:)tai tada ir dejuot nereikia,kad stora esi..reiskia taip patinka..tai ko kaisioji nosi i tokius skyrelius???gerai as cia ,ar ne???:)))susiimk..ir prasyciau ataskaitos kiekviena diena…gali i mano pasta rasyti,jeigu ka;)

garbanele2012-12-06 09:51

Labas rytas..siandiena ryte svarstykles rode 0,5 kg maziau:)ir visai be dideliu pastangu:)negaliu pagalvot apie riebu maista,padazus,majonezus…fuuu,kazkas pasidare:))bet del to tik dziaugiuosi:)elig,kur tu?kaip praejo vakar dienele?:)

Petras2012-12-06 10:39

Garbanėle, elig nurodė labai rimtą problemą, kuri anksčiau ar vėliau ištinka visus priklausomus žmones - tai savęs apgaudinėjimas. Pamokslauti nereikia - reikia tik džiaugtis, jeigu žmogus išmintingai numato šį pavojų, ar jau pastebi pasireiškiant.

Savęs apgaudinėjimas nėra sąmoningas dalykas, todėl naivūs pamokslavimai ne tik nepadės, bet ir gali pakenkti. Priklausomybės kamuojano žmogaus asmenybė tarsi pasidalja į dvi dalis. Viena dalis nori keistis ir sveikti, o kita traukia atgal prie seno mitalo. Smegenyse savaime atsiranda “kompromisinių” variantų, kurie tarsi patenkina abi puses - žmogus lyg ir vaduojasi, lyg ir eina atgal, o kad nekiltų nerimas, įsijungia neurotinis neigimas, kuris ištrina visus grįžimo požymius ir pateisina priklausomybę. Tarkim, žmogus ima “nepastebėti”, kad jau valgo trečia kotletą, kad šokolado gabaliukas per didelis, ima “pamiršti” rytais pasisverti, “teisinti” nusistatytos tvarkos pažeidimus (”ai, nieko tokio, rytoj vėl susiimsiu”…) ir t.t. Bet, nuolatos budėdamas ir pasitikėdamas tik užrašais bei prietaisais (atmintis ir “akis” pradeda apgaudinėti), žmogus gali ne tik aptikti polinkį apgaudinėti save, bet ir jį demaskuoti. Kam tai pavyksta, tas išsikapsto.

Pažiūrėkit į komentarus - kiek čia buvo pasiryžusių sulieknėti ir pakeisti nesveiką gyvenseną! Kur jie dabar?.. Jie visi pradėjo gerai, bet po to apgavo save.

garbanele2012-12-06 11:15

Sveiki Petrai..Jus,kaip visada,rasote protingai..kartu ir liudna,kad Jus-teisus..Is tikro,nera taip jau paprasta rasti kompromisa su savimi..juk jei tai butu taip paprasta,pasaulyje nebutu nei vieno nutukelio…Numesti tikrai imanoma netgi per keleta menesiu,ar puse metu,,o kaip islaikyti,-kitam tai trunka visa gyvenima..As manau,kad storumas yra liga..Jei i tai ziuresim butent taip,gal nepamirsim pasisverti rytais,gal nepamirsim paskaiciuoti ka valgom,kiek valgom…juk sergantis cukralige niekada nepamirsta susileisti insulino,ar turintis dideli kraujospudi-isgerti vaistu nuo jo..nes zino-kitaip neisgyvens??

Petras2012-12-06 11:46

Taip, tai iš tiesų labai panašu į ligą. Labai vykęs palyginimas su cukralige. Jeigu diabetikas nepamiršta susileisti insulino, tai ir nutukėlis neturi pamiršti pasisverti ir pasimatuoti porcijos.

Visgi galiu nudžiuginti, kad tai nėra liga “visam gyvenimui”. Iš tiesų tai vertybių krizė. Ją išsprendus ir pakeitus vienas vertybes kitomis, problema išnyksta. Panašiai atsitinka alkoholikams - tai tik jie alkoholį išbraukia iš tariamų vertybių sąrašo ir ima suvokti kaip bevertį nuodą, noras nuodytis išnyksta akimirksniu. Nutukėlis mesti maisto negali, bet jis gali pakeisti “normos” suvokimą. Kas iš tiesų normalu ir kas - ne? Ar tikrai normalu taip maitintis, kad taptumei nenormalus nutukėlis ar invalidas? Ar verta gundyti save skanėstais ir stumti save į ligą?

Jeigu nutukėlis suvokią realų pavojų, į kurį veda nesveika gyvensena, jam atsiranda daugiau motyvų ją keisti. Svarbiausia yra suvokti, kad tenka ne šiaip sau numesti viršsvorį, bet pakeisti mitybos įpročius, o kartu - ir visą gyvenseną.

Patikėkit manimi, kuris tai daro ne pirmi metai, - įpročiai iš tiesų keičiasi! Štai aš jau seniai nebegundau savęs visokiais nesveikais tortukais, ir tas noras nusipirkti tortuką man jau kada praėjo.

garbanele2012-12-07 14:58

Sveiki,Petrai..tai ka,mes cia vel dviese..o gaila..zinau,kad nei vienas nenori buti storas,bet matyt,motyvacijos nera:)as tai nenuleisiu ranku:))jau matau save liekna,net isivaizduoju:)o torto,aciu dievui,niekada nekyla noras nusipirkt:)ir jau senokai…o kiek Jus kaloriju mazdaug laikotes,kai nebemetat svorio?

gita2012-12-07 20:57

Sveiki. Kaip smagu jus skaityti. Man sekasi ir nesiseka. jau praejo nemazai laiko, nukrito 13 kg.noreciau numesti dar tiek pat. susiimsiu. tuo labiau kad vis dar atsiranda bendraminciu. As jauciuosi kazkokia trepse.Tai laikausi, tai lepinu save. taip ir gaunasi ant vietos. tad as vis dar cia. ….

Petras2012-12-07 23:16

kalorijų nebeskaičiuoju. Nebereikia. Kai mečiau svorį, suvartodavau 1000 - 1200 kcal. Po kelių mėnesių įgidau atspėti iš akies ir apsieiti be svarstyklių. Žinoma, tokie įgūdžiai atsiranda ne iškart. Man padeda tai, kad valgau labai paprastą ir vienodą maistą - sriubos, cepelinai, mėsa, vėdarai, koldūnai… Nieko mandraus nesugalvoju. O ir nesistengiu savęs be reikalo gundyti.

Mano šaldytuve nerasi sviesto, grietinės, cukraus beveik nenaudoju. Šiek tiek medumi pasisaldinu arbatą, o kavą geriu tik su pienu ir užtenka pieno saldumo. Lašinių kartais išsirūkau, bet labai retai, nes jie mane veda iš kelio. Valgau daug sriubų, daržovių, nuo kurių prisipildo pilvas, o kalorijų nėra. O kažkada valgiau labai riebiai ir labai saldžiai. Tai buvo mano bėda.

Dabar aš jau atspėju, ar svoris rytą bus pakilęs, ar pamažėjęs. Jis visada siūbuoja. Kai vieną dieną šiek tiek pakylą, kitą nuspaudžius stabdžius. Įprotis svertis susiformavo seniai, tam nebereikia jokių pastangų. jei pamirštu, būna taip nemalonu, kaip ir neišsivalius dantų.

Kartais užeina noras pakramtyti (kai ne valgymo metas). Tam reikalui turiu džiovintų obuolių. Man atrodo, svarbiausias dalykas buvo pakeisti mitybos įpročius ir susigrąžinti alkio jausmą. Dabar stengiuosi patirti alkio jausmą (pasirodo, jis malonus), o tada valgyti.

Petras2012-12-08 12:18

Aš jau įsitikinau, kad svarbiausias dalykas yra ne dietos ir ne kalorijų skaičiavimas. Svarbiausias dalykas - vertybės.

Kol alkoholikas alkoholį vertins kaip “gėrį”, tol jis liks alkoholikas - nepadės nei kodavimas, nei draudimai, nei “valios pastangos”. Viska beviltiška. Daugiausia, ką toks žmogus gali, tai sulėtinti savo žlugimą. Bet jis niekada neišgis. Metęs gerti, jis atkritinės. Jokių vaistų nėra, tegu nė nesvajoja.

O su nutukėliais? Kol nutukėlis vertins nesveiką maistą, o savęs žalojimą vadins “lepinimu”, tol ir jis nieko nepadarys. Beviltiška. Daugiausia, ką jis gali, tai sustabdyti savo virtimą beforme ameba. Jokių vaistų nėra, jokios skrandžio operacijos nepadės. Nežinau, ar verta vargti ir apgaudinėti save tuščiomis viltimis?

Pažįstu vieną nutukėlę, kuri sukandusi dantis numeta kelis kilogramus, bet netrukus priauga vėl. Ji labai gera virėja, geros virėjos dukra. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad ir jos mama buvo beformis taukų maišas?

Dabar jau imu kitaip galvoti apie “geras” virėjas. Iš tiesų tai labai blogos virėjos. Jos pagamina tikrai labai skanų, bet nesveiką maistą ir juo gundo save bei kitus. Bet jei virėja iš tiesų būtų gera, ji turėtų pagaminti labai skanų ir sveiką maistą. Nesu kulinarijos ekspertas, bet žinau, kad vegetarai ir iš visokių žolių maistą padaro skanų. Pridėk liesos mėsos dėl baltymų, ir sveikumas išliks. Kodėl kulinarijos nepakreipus ta linkme? Kodėl “gerų” virėjų dukros negali kitaip?

O kodėl alkoholikų vaikai negali kitaip ir paprastai užauga alkoholikais? Todėl, kad jiems nuo pat vaikystės suformuojamas teigiamas požiūris į alkoholį. O “gerų” virėjų dukros iš motinų perima teigiamą požiūrį į nesveiką maistą ir užauga tokios pat “geros” virėjos ir tokios pat nutukusios. Ir bus tokios, kol nepakeis savo vertybių bei požiūrio ne tik į mitybą, bet ir į maisto gaminimą.

Bet ar įmanoma pakeisti tėvų sudėtas klaidingas vertybes? Įmanoma, bet toli gražu - ne kiekvienam. Nežinau, kodėl, bet dauguma pasilieka stovėti tėvų kurpėse.

garbanele2012-12-10 23:06

Sveiki..siai dienai esu numetusi 5 kg..nuo lapkricio pabaigos:)dar daug liko,bet zinau,kad numesiu..zinau,kad taip jaustis,kaip jauciuosi dabar yra be galo malonu,dauuug maloniau,nei jauciausi anksciau..atrodo,kas tie 5 kg??bet jau smagiau ir batus apsiauti,ir laiptaisuzbegti,..jau ir dviratuka issitraukiau..norisi judeti,kazka veikti..norisi ir gaminti..bet keisciausia,kad tai tik malonusdarbas…taip,kaip kepejos kepa bandeles:))juk jos nebutinai jas valgo?:)))taip ir as gaminu viska,o valgau,kas man patinka:))dabar jau zinau,kas man patinka:)dabar lauksiu ,kol pasikeis vyro poziuris i maista:))gal pasikeis,kai matys mane besikeiciancia:)dabar jauciu,kad esu verta gero maisto,skanaus,su saiku..keista ,kai zmones sako,kad brangu skaniai valgyt:))netiesa..esti skaniai-brangu,bet liekneti skaniai tikrai nera brangu..nes kiekiai juk mazi..vyras stebisi,kiek mazai besuvalgau..bet jei valgau daugiau,bet ne toki kaloringa maista,man darosi bloga nuo pertekliaus..dziaugiuosi,kad pradejau mastyti ka valgau,kada valgau,kiek..as valdau situacija,o ne mano akys…parduotuveje jau zinau,ka pirksiu,ka gaminsiu kitiems,ka valgysiu as…ir gera,kad viskas aplink svieseja..kaip is letargo miego keliuosi..aciu,Petrai,uz motyvacija..

garbanele2012-12-13 11:28

Sveiki visiems:)svoris krenta,gerai jauciuosi,laukiu svenciu..ir apskritai,pasaulis-spalvotas!!!!!!!

Petras2012-12-13 16:56

Sveikinu, Garbanėle. Kad tik nenubluktų!.. :)

garbanele2012-12-17 12:31

Nenubluks,Petrai,jei tik noresiu,tikrai nenubluks:)

garbanele2012-12-21 12:25

Labas visiems..Na va,siandiena svarstykles rode 83.2 kg..Nuo 90 per nepilna menesi manau labai liuks:)visiems geru svenciu,svarbu linksmu..biskuti pavalgykit skaniau,kaloringiau,tik ne per dideliais kiekiais:)ir pati galvoju taip daryti:)ir iki:)

vaida petraityte2012-12-29 19:43

labai noreciau numesti kie nors svori priaugau nezinau

Petras2012-12-30 18:12

Vaida, ko nežinai? Nežinai, nori ar nenori?

garbanele2013-01-02 10:26

Visus sveikinu su Naujais Metais!!!Linkiu buti graziems ir sveikiems:)Varom toliau:)

elig2013-01-05 15:51

Sveiki, su Naujaisiais Metais, su nauja pradžia :). Pasibaigus šventiniam šurmuliui ir skanioms pagundoms sakau stop, stop besaikiam valgymui ;). Parašysiu po mėnesio kaip man sekasi.. . Iki.:)

garbanele2013-01-07 11:47

Malonu,elig,kad grizai:)o tu ne po menesio rasyk,rasyk kas savaite:)sekmes mums:)

Juste2013-01-09 18:14

Sveiki, Labai fajnas straipsnis. As nusprendziau irgi liekneti. Mano ugis 1,67 dabar sveriu 85 - tikslas -20 . Pries keleta metu sveriau 80 , per keleta men. numeciau 10kg, sveriau 70… Visai neblogai buvo, bet vistiek per daug . Si karta tvirtai nusprendziau keistis, pavasari jau busiu liekna ir nekompleksuosiu del virsvorio. Ir sis straipsnis puikus ikvepimas :)

elig2013-01-13 19:40

Sveika garbanele, sugrįžau po savaitės :) Per savaitę numečiau 2 kg. Manau, kad gerai. Jaučiuosi l. gerai, nors iki akivaizdaus pasikeitimo dar toli :) Tikiuosi, kad su sniego ištirpimu, ištirps viskas kas nereikalinga :). Sėkmės ir man ir tau :).

garbanele2013-01-15 11:40

Sveikos visos…saunuoles,kas susiima…as 7 pameciau su nukrypimais per sventes:)laikomes toliau…

Petras2013-01-19 08:35

Aš vėl prie jūsų prisidedu. Prireikė numesti 6 kilogramus. Žiemą beveik nejudu, daugiausia laiko sėdžiu prie kompiuterio, o valgau kaip valgęs. Prisižaidžiau.

Per pirmas dvi dienas numečiau 2 kilogramus. Toliau taip sparčiai reikalas neis. Ir nereikia. Per dvi savaites normalus svoris bus atstatytas.

Kaip tai darau? Man jau nebereikia svarstyklių maistui - gana tiksliai “pasveriu” iš akies. Greit bus treji metai, kai kontroliuoju svorį. Sveriuosi kasdien, užsirašau, taigi žinau, nuo ko jis ir kiek padidėja. Neurotinio neigimo (”kaltas ne maistas”) seniai neturiu.

Dabar mano užduotis susitvarkyti mitybą. Nevalgyti, kol nepajusiu alkio. Alkis - nuostabus jausmas, nebijokite jo. Alkis - ne badas, nemaišykite. Badas - tai nuolatinis, labai stiprus sekiojantis alkio jausmas. Badauti - durnystė. Jis visada pasibaigia dar didesniu svorio prieaugiu.

Kita taisyklė: valgyti tik nustatytoje vietoje ir pagal nusistatytą tvarką. Atsimatuoji, kiek reikia, susidedi viską ant stalo. Viskas, Petrai, daugiau nebus jokių “dabavkių”. Jokių šaldytuvo patikrinimų.

Trečioji, bene svarbiausia taisyklė: sutramdyti neurotinį apsirijimą. Staiga užėjo noras kažką praryti? Bet juk neseniai valgei! Ne, tai ne alkis. Tai noras nusiraminti, tarkim, nuslopinti pyktį ar baimę. Yra kitų, geresnių būdų. Koks nors fizinis darbas. Verčiau išsiplausiu indus. Man jau nebus kaip nutukėliams. Pažiūrėkit į juos. Jie kramto ir kramto lyg triušiai. Nuo kūdikystės išmokė mamos. Kūdikis verkia, vadinasi, nori pieno!

Dar apie maistą. Reguliuojant svorį, galima valgyti ir daugiau, jeigu maistas mažiau kaloringas. Sriubos, arbatos, sultys, kava be cukraus užpildo skrandį, o energijos beveik neduoda. Jautiena mažiau kaloringa už kiaulieną, bet brangesnė. Aš atradau kiaulės širdis - tai grynas raumuo, baltymas, beveik be riebalų. Ir labai pigus. Tiesa, ne visos sriubos yra toks jau nekaltas maistas. Tirštos makaronų ar kruopų sriubos su dideliu angliavandenių kiekiu ir dar pabaltintos riebiu pienu yra dinamitas. Prieš trejus metus jomis taip prisižaidžiau, kad turėjau imtis dietos. Nuo tada svorį ir kontroliuoju.

Kontroliuoti svorį, o ne paprasčiausiai numesti viršsvorį, yra tikroji užduotis. Kokius 20 kilogramų galima nesunkiai numesti per kelis mėnesius. O paskui? Jeigu nepakeisi gyvensenos, viską paliksi, kaip buvę, kilogramai grįš. Man jie šiek tiek siūbuoja, bet aš labai nesunkiai susigrąžinu pablogėjusią formą. Žinau - taip bus ir dabar. Beje, man tai - gana malonus užsiėmimas.

garbanele2013-01-22 10:37

Saunuolis Petrai,kai visada linksminat ir teikiat gera nuotaika:))taigi lieknekime linksmai:)

Ilona2013-02-01 00:10

LabasPetrai.Skaniai pasijuokiau is Jusu(2012-11-30-10:03)citatos.”Gyvu nebera,Jie visi persiede ir mire nuo sirdies smugio”Panasiai ir as manau.Na pradzioje diskusijos buvo idomesnes.Kai ko reikia tai ir pasiskaitau.Manekene tiesa netapau,bet dabar susigalvojau vaikscioti su siaurietiskomis lazdomis.Juk gyvenu tarp misku vienkiemyje.Buvau paatostogauti Londone ir nusprendziau,kad musu lietuviskos ukininku darzoves superines ir siaip maisto dar pas mus yra normalaus,tad ponios ir paneles valgykit su protu ir viskas bus gerai.Klausykit Petro patarimu,nes ten tikra tiesa sako.Prisiziurejau britu jaunimo,svoris 130kg.Su skuteriais vazinejasi ir bezda kur papuole.Labai daug vaiksciojau pestute,valgyti gatves maisto nenorejau,tai svoris krito.Kalorijas zinau mintinai ir prisilaikau.Va taip Petrai,dar nemireme :))

Ema2013-02-01 16:00

Sveikas Petrai, o ar galima viena diena valgyti maistą turintį mažai kolorijų, bet po daug, o kita tarkim maistą turintį daug kolorijų, bet po labai mažai ? Ar reikia pasirinkti vieną iš šių variantų ? :)

Petras2013-02-01 16:17

Svarbu išlaikyti tam tikra kalorijų normą. Jeigu maistas mažiau kaloringas, gali kirsti daugiau, jeigu labiau kaloringas - mažiau. Juk tai - paprasčiausia aritmetika!
Žmonės nutunka dėl to, kad valgo daug ir stiprų maistą. Jų skrandžiai labai ištampyti. Todėl staiga sumažinti normą iki kelių gramų būna nepaprastai sunku - norisi dar, ištampytas skrandis neduoda sotumo jausmo. Užtat racionaliau mažinti riebalų ir angliavandenių, bet davinio kiekį palikti tą patį ar beveik tą patį. Labai gerai skrandį apgauna arbatos, sriuba, nekaloringos daržovės. Juk pilvą taigi prikemši!
Žinoma, metant svorį būtų protinga pagalvoti ir apie ateitį. Juk viršsvorį numesti - tai tik pradžia darbo. Jis labai greitai sugrįš - dėl to gali nei kiek neabejoti. Būtinai sugrįš, jeigu nepakeisi žalingų mitybos įpročių. Todėl jau dabar reikėtų apie tai galvoti ir pratintis prie mažiau tukinančio, kitaip sakant, mažiau kaloringo maisto. Antraip nėra prasmės vargintis dietomis.

Ema2013-02-01 16:22

Kaip atsimatuoti tam tikrą maisto kiekį dienai ? :)

Petras2013-02-01 17:09

Internete yra daugybė kalorijų lentelių, ten rašoma, kokio maisto kiek kalorijų yra šimte gramų. Imi svarstykles, kalkuliatorių ir skaičiuoji. Ilgainiui atsiranda įgūdžiai - jeigu maistas žinomas, kalorijų kiekį galima atspėti iš akies. Tačiau tai bus negreitai. Mat akis vis nori “pamažinti”. :)

O kiek kalorijų reikia suvartoti per dieną? Kai aš laikausi dietos, nusistatau 1200 ribą. Jeigu valgysi iki 1000, svoris labai greitai kris, bet gali nusilpti. Viskam yra ribos.

Beje, internete yra skaičiuočių, pagal kurias galima sužinoti, kiek kuriam žmogui reikia per dieną suvalgyti. Tai priklauso nuo ūgio, amžiaus, gyvensenos aktyvumo ir pan.

garbanele2013-02-07 17:26

Visiems labas:)Tai,kaip Petrai,ar jau pasieket reikiama svori?:)as dar ne,bet svoris krenta..bet tik su 700-900 kcal.Jei daugiau-ne krust..va,ka reiskia,kai judesio-nulis:))na,bet laukiu pavasario:)

Petras2013-02-07 21:05

Ir man panašiai. Per dieną - pora lėkščių sriubos, juodos duonos riekė, vištos šlaunelė, obuolys, o svoris - vietoje. Net kaista, kiek mažai žmogui reikia maisto, kai jis visiškai nejuda. O čia dar pasigavau gripą, visa savaitė net lauk neišeinu… Visiškai nieko nesudega!
Dar liko numesti pusantro kilogramo. Šį sykį - lėčiau, bet reikalas juda. Tokiu tempu dar savaitė praeis.

Juste2013-02-09 23:57

Labas. Praejo menuo, numeciuau 5 kg savaitgaliais o kartais ir dazniau nusizengdavau, .. Man asmeniskai toks tempas tinka, kadangi neatsisakau beveik nieko, jeigu vartoju nepatartinus patikelaus ar gerimus, vartoju juos saikingai. Jeigu valgau riebiesni maista tai maza kieki , jei salotas ar sriuba tai galima daug. Dabar sveiru 80 kg,(-5kg) liko 15 iki 65 . Zinau kad pasieksiu savo tikslo . Kaloriju skaiciavimas tapo mano kasdienybe, hoobbiuuu :)) Man tai patinka,jauciu kiap lengveju, drabuziai laisveja :)

elig2013-02-10 18:54

Štai ką šiandien perskaičiau: Pakanka per dieną gauti tik 100 kcal daugiau, negu sunaudoja organizmas, kad žmogus per savaitę pasunkėtų 0,5 kg, o per metus - 24 kilogramais. Verta susimąstyti, tiesa? :)
Na o man sekasi, nors pamažu ir mažais žingsneliais einu link tikslo :)

karina2013-03-05 20:12

sveiki, prasau patarimo , kaip surasti stiprios valios, vasara buvau numetusi 15kg, dabar vel ataugo, kasdien pradedu nuo dietos ir baigiu kas vkara apsirijimu…ka daryt….

dainora2013-03-11 18:00

jungiuosi ir as prie jusu! mano ugis 164cm, o svoris 112kg. Taigi turiu daug svorio numesti. Ikvepete jus mane laikytis dietos ir skaiciuoti kalorijas

garbanele2013-03-18 17:21

Karina,niekas uz tave nenustos esti…dainora,kaip sekasi?

dainora2013-03-21 22:49

truputi nukrito, jau sveriu 109,5 kg. Savijauta tai puiki, kai kiekviena ryta svarstykles rodo vis maziau :)

karina2013-03-23 10:15

jungiuosi ir as prie jusu,:)) tik si straipsnis mane ikvepia:) siuo metu traukiu 90kg….171cm,

sonata2013-03-26 23:52

Sveikuciai visi,noreciau labai prisijungti prie jusu ,o jums Petrai labai noreciau padekoti uz toki ikvepianti straipsni .

Loreta2013-03-28 13:36

Svori numesti galima tik sportuojant ir sveikai matinantis.

Petras2013-03-28 16:30

Sportuoti tikrai nesportuoju. Neklausykit Loretos.

aiste2013-04-16 16:31

sportas 30% maistas 70% itakos turi metant svori :))

vaida petraityte2013-04-25 18:38

labai vakarai turiu ben vakarais vandeni gerti is parduotuve s nusiperku sulciu kur daug e isokiu femiku

vaida petraityte2013-04-25 18:41

padekit man numesti svori beveik ne beilendu i kelnes reike patarkit kadaryti man 24 siauliete vaida esiu as vakrasi ir kas ses valandas turiu gerti vandeni arba valgau ir auga mano svoris 95 beveika simta sveriiu kadaryti patrkit petras

Petras2013-04-26 09:37

Aš jau parašiau, kaip mesti svorį ir kaip numečiau pats. Kuo tau padėsiu daugiau, jeigu neskaitai ir nedarai, ką patariu? Niekuo aš tau nepadėsiu, tai beviltiška. Tu arba darysi, kas sakoma, arba paskęsi savo pačios taukuose. Rinkis.

Jurate2013-05-07 04:33

Labas visiems.Noriu ir as pasidalinti savo mintin ir nuomone apie taip,kaip mesti svori.Mielieji storuliukai.Petro pamokymai,kaip mesti svori yra aukso vertes-PATYKEKIT ! Sis zmogus zino ka kalba,o jis kalba labai teisinga.Jus esate Petrai saunuolis !Matau,kad esate gerai ivaldes lieknejimo mena. Pritariu simtu procentu Petrui,kol kiekvienas ansvorio turintis nenustos saves gailetis,kad negali prisivalgyti visko,kol neismoks liesai valgyti,jis niekad nenumes svorio.As asmeniskai pries 8 metus laikiaus Chazano dietos ir per 6-7 men.numeciau 40 kg.Ten yra ne daugiau kaip 1200 kcal. Man asmeniskai labai lengva jos laikytis. Valgai 3 kart per diena savo norimom nusistatytom valandom. Manes nevarzo ir tai,jeigu pavyzdziui as 13 val.turiu valgyti pietus, o butinai turiu mieste kazkokiu reikalu. Pietus t.y mesa arba zuvis su darzoves as isidedu i indeli ir vezuosi su savim,pareinu i masina ir ramiai suvalgau.Jeigu esi uzsibrezes tiksla nenesioti tu prakeiktu riebalu ant savo kuno, tai is salta kepsni gali suvalgyti ir masinoje.Kol ieskosim priezasciu ir saves gailesim, tol nenumesim tikrai. Reikia pirma viska galvoje uzsifiksuoti,kad as noriu buti grazus,kam man tas ansvoris,pasakyti grieztai sau,kad as galiu,as privalau,as padarysiu.Kol saves gailesit ir rasit issisukineti visokiu priezasciu,tol nepasieksit savo tikslo.Kas apsisprendet mesti svori,gerai kelis kart skaitykit ka Petras raso ir jums pavyks,nes sis zmogus zino matau kaip reikia su savimi dirbti. Kas liecia tuos balius,kad ten visi siulo ir panasiai,ismokti reikia pasakyti griezta NE !Dabar negaliu ir trumpa kalba be jokiu isvedziojimu. O per diena suvartojus tuos 1200 kcal svoris tikrai,tikrai krenta,jei ne tai reiskia kazka ne taip darot.Aisku jokiu budu niekur cukraus,kaip Petras rase ir alhogolio.SEKMES ! visiems.Petrai siunciu jums linkejimu ir spaudziu desine,nors ir jusu nepazystu.

ANONIMAS ;)2013-05-15 15:05

Laba diena visi :), padėkit žmonės esu 19 metų ir sveriu 94 kg.nebegaliu pakęsti patyčių , bet ir kaip numesti svorį nežinau .Turiu didelę bėdą , bet sunku ją išspręsti .Padėkit !!!! Prieš kelerius metus buvau pasiekusi itin gerų rezultatų - 10 kg.bet db vėl priaugau , ką daryti .

Petras2013-05-15 16:04

Ką daryti, yra parašyta: skaičiuoti kalorijas, nusistatyti ribą, valgyti tik tiek, kiek priklauso. Viską turėsi daryti pati - niekas kitas už tave nenumes svorio. O po to pratinkis gyventi pagal naujus, sveikus mitybos įprtočius.

Ranka2013-05-16 07:30

Na nežinau, nežinau ar taip jau čia paprasta… :) Pats sveriu 135 kg. ir išbandžiau (kaip ir visi) viską, bet nukritus iki kokio100 kg. - kaip visad apsidžiaugiu pasiektu rezultatu, atsipalaiduoja valios varžtai ir pirmyn po truputį iki 130 plius kilogramų. Na reiks išbandyti Jūsų metodą, blogiau juk nebus :)

Petras2013-05-16 08:07

Taip, tai gerai žinoma ir mano jau aprašyta bėda: numetęs viršsvorį, žmogus patiki, kad jis jau pasveiko. Iš tiesų - ne. Numesti viršsvorį - tai tik darbo pradžia. Tikroji užduotis - pakeisti mitybos įpročius. Kada gali SUKONTROLIUOTI savo svorį, tik tada esi pasiekęs tikslą.

Mergina2013-05-29 16:46

Nžn kaip jums tas svoris krenta taip greitai, pradėjau skaičiuoti kalorijas ir aš, 1000 į dieną, pirmas pora dienų nukrito po 300 gr. na bet paskui sustojo ir jau antra savaitė į pabaigą, o svoris stovi vietoje, aš plius dar tris dienas sportuoju, tiek salėje su svoriais tiek bėgioju, tai per kiekvieną treniruotę papildomai apie 500 cal. sudeginu, bet svoris stovi nors tu ką, kartais net padideja…Arba riebalai tampa raumenimis (o jie daugiau sveria), arba nžn kas vyksta…

Petras2013-05-29 22:01

Man keista… Jeigu suvartoji tik 1000 kalorijų, svoris bent po 300 gramų turi mažėti. Stebuklų taigi nebūna. Nesu girdėjęs, kad taukai taip intensyviai virstų į raumenis. Aš bevelyčiau ieškoti aritmetinės klaidos. Gal geri saldintą kavą ir neskaičiuoji cukraus kalorijų, gal kokius kitus saldžiuosius gėrimus, gal dar kas nors… Kažkur yra klaida.

Mergina2013-05-30 08:31

Kavą tai saldintą geriu, bet cukrų priskaičiuoju, valgau lb paprastą maistą, pusryčiai varškė, pietūs vištiena su salotom, vakarienė kiaušiniai, užkandžiai obuoliai, bananai… Atskiri produktai, o ne kažkokie sudėtingesni patiekalai, todėl ir apskaičiuoju lengvai, ir visad dar užmetu keliom kalorijom daugiau, kad ne duok Dieve ne į didesnę pusę…Man ir įdomu, kodėl taip yra, kažkur skaičiau, kad pradėjus skaičiuoti kalorijas svoris gali visą mėnesį nekristi, kadangi organizmas patiria šoką ir bando taupyti energiją, tai va ir nžn, kai rezultato nėra antrą savaitę, motyvacija lb krenta…Na aišku mano ir kūno sudėjimas normalus, 164 cm 62kg, gal dėlto irgi taip greitai nekrenta…

Petras2013-05-30 13:22

Hmm… Jeigu suvartoji tiek nedaug kalorijų ir dar nemažai sportuoji, tai negi kūnas gauna energijos iš kosmoso arba iš šventosios dvasios? Kaip jis taupys, jeigu tik degini ir nepapildai? Kažkas čia ne taip.
Ir dar. Jeigu sveri tik 62 kg, tai ką dar mesi? Gal nebėra iš ko - liko tik kaulai? :D

Mergina2013-05-31 10:03

Petrai, yra dar ka mesti :) idealus svoris pagal nurodymus 54 kg :) gal tiek ir nepasieksiu, bet bent dar 5 kg noretusi numesti… Seip ar taip, laikysimes plano toliau :)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Jonas2013-06-17 23:28

Petrai, bandom tavo metoda :) pradzia 95kg tikslas 75kg

Atgimusi2013-06-30 13:29

Labadiena, Petrai, noriu Jūsų paklausti: ar normalu, kad per dieną nukrenta svoris nuo 300 iki 450? Stengiuosi į dieną suvartoti po 700-780 kcal. Gal persistengiu? Bet maistą gaunu įvairų ir savęs neprievartauju, viską darau su didele nuotaika ir žvaliu nusiteikimu. Ir tiesa, mane kankina vienas klausimas, sklandantis mano galvoje: ar visi kilogramai kris tokiu pat tempu, ar tik šitie, kurie priaugo gan per greitą laiko tarpsnį? Ačiū iškarto. :)

Petras2013-07-01 12:50

Viskas, Atgimusioji, puiku, tempas geras, visai nepavojingas. Svarbu, kad yra motyvacija, o puiki nuotaika - sveikatos rodiklis. Svarbu nepamažinti baltymų ir vitaminų. Jeigu ir toliau laikysies tokio režimo, svoris toliau kris tokiu tempu. Tik kai jis nukris labai žymiai, tau sumažės fizinis krūvis (juk vaikščioti pasidarys daug lengviau), štai tada tempas geli šiek tiek sulėtėti. Arba kaip nors kitaip didinsi krūvį, tarkim, mankštinsies. Bet tai nėra esminiai dalykai. Svarbu išlaikyti neigiama suvartotų ir sudegintų kalorijų balansą - jeigu suvartosi mažiau, nei sudeginsi, svoris neišvengiamai mažės. Juk stebuklų nebūna, nestorėsi nuo šventosios dvasios. D

Atgimusi2013-07-01 16:37

Petrai, labai ačiū už išsamų atsakymą, esate nuostabus žmogus, kad padedate kitiems ir nepagailite savo laiko. ;) Viskas ką pasakėte yra tikra tiesa, siūlyčiau visiems patikėti Šio žmogaus žodžiais ir pradėti keistis! ;)

karina2013-07-19 08:54

noriu paklaust kaip sekasi garbanelei, kiek pavyko numest,

karina2013-07-22 08:57

kur jus visi dinge:)

Petras2013-07-23 07:59

Visi grįžo prie to paties. :)

elig2013-07-23 14:59

Ko gero Petrai Jūs teisus :), nes valgymas ko gero vienas didžiausių malonumų.. :). Aš numečiau 10 kg, galečiau dar tiek pat numesti, galvoju, kad taip ir padarysiu. :))

garbanele2013-07-31 14:47

Labukas:)kol kas sastingis:)bet,pradejau sportuoti,rytais ir vakarais,keiciu poziuri i maista,tai tik del to,kad gyventum..malonumus reikia rasti kitur:))kol kas sekasi,tik svoris labai letai krenta..per daug as ta savo organizma stresindavau per pastaruosius 10 metu:)dabar jis man kerstauja:)be to,nusmesti-ne taip jau baisu,islaikyti-va kur menas..to mokausi..

karina2013-08-07 18:53

P.PETRAI ATSAKYKIT MAN I KLAUSYMA:) KODEL SUVARTOJUS TIEK PAT KALORIJU SVORIS KRENTA NE VIENODAI , VIENA DIENA -400, KITA -100 KITA -200 , KODEL TAIP YRA? KARTAIS ANT VIETOS,

Petras2013-08-08 08:49

Jeigu kasdien suvartoji labai tikslų ir vienodą kalorijų kiekį, o svoris krenta nevienodai, tai gal sudegini skirtingai? Vieną dieną kažką dirbi, o kitą, sakysim, sėdi prie kompo?..
Beje, labai abejoju, kad galima idealiai paskaičiuoti suvartotų kalorijų kiekį, nes kalorijų lentelėse skelbiami tik teoriniai, apytiksliai duomenys. Mėsos gabalas gali būti skirtingo kaloringumo.
Na, bet jeigu tikrai suvartoji idealų kalorijų kiekį ir labai tikslų kiekį sudegini, tada reikia daugiau melstis Švenčiausiai Mergelei Marijai, šventam Izidoriui ir, žinoma, šventam Bonifacui, kad jie daugiau neišdarinėtų su tavo kūnu stebuklų.

karina2013-08-08 16:50

DEKUI, UZ ATSAKYMA:) REIKS DAUGIAU PASIMELSTI:)

Mėta2013-08-09 15:01

Sveiki, dabar supratau, is kur tiek kantrybes turi Petras atsakineti i tokius naivius klausimus, jis meldziasi auskciau isvardintiems sventiesiems!;)
O jei rimtai, esate saunus Petrai, kad dalinates savo paties isgyventa patirtimi.Ir tikrai profesionaliais patarimais.Taip skatinate ne tik save, bet ir kitas maisto “aukas”keisti iprocius ir neapsiryti. :)Pati tokia buvau ir esu, nes kaip alkoholikas turi tikimybe atkristi, taip ir maistoholikas-visi mes tik zmones:)
Visi pasisakantys sprendzia ta pacia dilema-valgyti ir nebuti aptukusiam.Ir manau, kad visi puikiausia zino, ka valgyti, tiesiog tikisi stebuklu.O ju nera.Stebuklas paprastas-kuklus racionas.Kas geriausia is sio Blogo?Kad galima pasisemti IKVEPIMO, PALAIKYMO ir SUPRATINGUMO.Tai svarbiausia.Ne receptai ka ir kiek valgyti…
Neatsitiktinai ir as uzklydau,nes tokio mitybos principo (skaiciuoti kalorijas)laikausi jau apie eile metu.Ir as ne sventoji, mat pries 10 m.nusikraciusi 25 kg,su -iki 10 kg pasvyravimais, taip gyvenu ligi siol.Siuo metu sveriu 70,esu 1.65 ugio ir 46 metu amziaus. Ir ta nelemta 10 “per daug”mane jau uzkniso :).Turejau pries gerus metus sunkia operacija, mazakraujyste po jos, nes netekau daug svorio staiga(per 10 dienu, net 6 kg) ir jis graziai, su kaupu, sugrizo, nes del anemijos,teko maitintis koloringiau…kaip kad jau buna tas nelemtas jo jo…..Tik vargais negalai pavyko “atgauti” leukocitus bent iki minimumo, tad…laikas keistis:)
Tai va, bet ne apie tai.O apie tai, kad viskas imanoma, svarbu motyvacija.O geriausia motyvacija prisiminti ir isivaizduoti, kaip lengva dirbti be antsvorio, kaip dailiai atrodo bet koks rubelis, kaip gera nesidrovint issirengti papludimyje ir kokie pavydus draugiu zvilgsniai:)Sakysite anokia cia problema tie 70 kg?Juk vyras sako, kad esu pati graziausia ir t.t.Bet juk paciai gera, lengva, sveika..ne del kitu mes norime buti grakscios, bet tik del saves.Savo geros savijautos.Noriu paantrint Petrui-liekneti pradeti reikia SMEGENYSE.Kai tai pavyks, jokios pagundos nebaisios.O nusideti kartais irgi ne tragedija.Mano pacios “priaugimas” rodo, kad linkusi nusideti ir as :)Svarbiausia laiku, kaip kad ir Petras sustoti.Ir del to nesijausti kankiniu ir auka…Gyvenimas per tumpas, kad kasdien su savim tampytum pusmaisi ar net maisa bulviu:) Sunku juk.
Prisipazinsiu.. nuliudau, kad taip entuziastingai ir dziugiai dalinesi savo svorio netekimu, viena po kitos dingo Garbanele, Ilona, Ausrine….Taip uz jas dziaugiausi, juk zinau ta kaifa, kai nekantriai gurgianciu pilvu lauki ryto, zinodama, kad busi vel lengvesne, bet savimi labai besididziuojanti.Tai ikvepia nuversti kalnus, o ne- vel apatiskai inigti i tv su skanumynu rankoje…
Moterys, mergaites, sugrizkit…..o gal jus jau sio puslapio neprisimenat, kaip nunesiotu slepeciu, nes taskotes ezere apsitempusios grakstu kuna madingu bikiniu?:) Na tada dar idomiau:)
Nes ir as prisijungiu prie jusu, arba nauju nariu.Mes vertos buti sveikos ir energingos:)

Petras2013-08-09 20:39

Labai išmintingas Mėtos laiškas. Iškart matyti, kad žmogus rašo iš patirties.
Taip, jeigu ne tas kvailas stebuklo laukimas, mes daug ką pakeistume savo gyvenime. Būtent - pakeistume. Tai juk yra tikroji užduotis - pakeisti gybenseną. Ne tais 10 ar 20 kilogramų atsikratyti, bet išmokti gyventi kitaip. Man atrodo, kaip tik baimė keisti ką nors yra didžiausia kliūtis. Noras gyventi taip pat ir būti kitokiu - tai jau stebuklo laukimas.
Žmonių kvailumu šiandien naudojasi ne tik bažnyčia, bet ir medicinos verslas. Kiek daug medicina žino stebuklingų būdų sulieknėti be pastangų!.. Kam vargintis, jeigu gali nusipirkti stebuklą?

karina2013-08-10 19:25

PAGARBA, JUMS META, KAD BUDAMA NEBE 16 SUGEBATE VALDYT SAVE…

karina2013-08-10 19:26

STEBUKLU NEBUNA…NEBENT PATS TO NORI IR SIEKI:)

Atgimusi2013-08-12 13:44

Sveiki, rašau galvodama apie jau nueitą kelią, jo sukeltus išgyvenimus ir kliūtis. Nebūčiau jo nuėjusi be Jūsų pagalbos, be visų šitų laiškų, prašančių kartu tiek daug, o kartu tiek mažai. Atsimenu kai pirmą kartą čia užsukau ir labai jumis žavėjausi dėl užsibrėžto tikslo, domėjimosi ir besąlygiško atsidavimo tam-ką pradėjote… (savęs kontroliavimu). Nuėjau nei daug, nei mažai, nuo manęs nukrito jau 10 kg, bet vėlgi, neteikiu pirmenybės skaičiui, teikiu pirmenybę atsigavusioms ląstelėms, naujiems pojūčiams bei savo kūno pažinimui, nes labiausiai žmogui reikia psichologinės tvirtybės ir visakiariopo nusiteikimo tam, ką jau pradėjai. Rašau šią žinutę, vildamasi toliau siekti savo tikslų, bei nuteikti daugiau žmonių susižavėti šiuo metodu. :) Ir ne tik metodu, noriu, kad visi jūs, gerieji žmonės, kurie dar tik pradedate ieškoti laimės šiuo keliu, arba kurie bandė, bet jiems nepavyko, o gal ir tiem kurie tik pradės eiti šitais vingiais noriu, kad pamatytumėte save, pirmiausiai kaip žmogų. Noriu jums palinkėti didžiausios sėkmės ir pagaliau ištarkite didelį ir svarų žodį savo gyvenime “ne” tam, ko jums jau tikrai nereikės, šiuo atveju apsiryjimų.. Sėkmės jums ir ačiū taipogi. :)

garbanele2013-08-12 21:14

Sveika Meta,prisijungus:)ir niekur mes nedingome:)dirbam dirbam ta linkme..tik tie kg taip greit nekreinta,kaip priauga:)

ronda2013-08-22 21:30

LABAS.fainas tas PETRAS:)patiko straipsnis…jungsiuos ir as prie jusu,vis siokia tokia palaikymo komanda…sveriu 74,pageidauciau 67..tad,kibsiu i darba…:)

Gintare2013-08-24 17:24

Sveikuciai! Kiekvienas komentaras perskaitytas, o Petro ir po du kartus:) radau si straipsniuka jau 3 diena beskaiciuojant kalorijas. Petrai, tu nerealus! Mano istorija ilga ir niekam neidomi, bet esme tame kad ryjimas mane uzvaldes . Taigi susiimu ir po pirmos dienos minus 600 gr, po antros minus 500 gt. Planuoju suvalgyti 800-1200 kcal per para be apsirijimo dienu. Turiu tokia drauge , kuri mane visuomet vadina pilnute, negaliu pakest to zodzio, nes as jau greit busiu liekna!sekmes visiem ir man paciai!

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Nerijus2013-08-25 13:10

Zmonės dažniausiai pergreitai nori numesti svori, tai ir yra didžiausia klaida. Nes jeigu jus laikotes dietos apie 1200 kcal tai tikrai labai mažai net ir moterims dauguma galėtu puikiai mesti nereikalingus kilogramus ir su 2000+ kcal. Kcal is cukraus tikrai niekad nebus lygu kcal gautai is vaisiaus, energijos prasme taip, bet kaip jusu kunas neatrodys tikrai ne.Didžiausia problema noras per greitai numesti nereikalinga svori, taip gal tai ir pavyksta, bet dažniausiai kas greit numeta tas greit ir atauga su kaupu taip jau yra sutvertas organizmas.Organizmas sutvertas išgyventi todėl kai tik jus vėl gryžtat i ”normalų” rėžima jis kompensuoja su kaupu riebalų atsargas. O metant svori pagrindinis jusu tikslas turėtų būti pagreitinti medžiagų apykaitą ir letai po 0.5-1 kg per savaitę mesti svori tai galima padaryti nusistacius reikalingas kalorijas palaikyti svori ir atemus is ju apie 600kcal per diena, nors siulyciau pradėti nuo reikalingu islaikyti svori kcal kiekio ir tiesiog pradėti sportuoti tada žiurėti kaip kinta svoris ir taikytis. Sportas turėtų būti bet kokioje svorio metimo programoje.Tik taip kai iprasite reguliariai sportuoti, valgyti sveikesnį maistą nustebsite kiek daug galite suvalgyti, kaip puikiai jausites ir niekad nereikės mastyti apie dietas ir savęs alinimą.

Petras2013-08-25 17:10

Štai jūs turita pasirinkimą. Galite vadovautis teoriniais Nerijaus pamokslais, galite remtis mano patirtimi, kuri absoliučiai priešinga Nerijau abstrakčioms fantazijoms. Aš jau kada numečiau riebalų kalną ir ketvirti metai sėkmingai išsilaikau be jo. Pastangų reikia, bet labai nedaug.

Nerijus ir kai kurie nutukėliai žmonėms perša dvi baisia ydas. Jie nenormalų apsirijimą laiko “grįžimu į normą” ir siūlo taukų kalno atsikratyti sportu. Siūlyti nutukėliui sportą vietoj mažesnės porcijos yra tas pats, kas mokyti alkoholiką “saikingai gerti”. Sportas gali padėti numesti kokį kilogramą ar išlaikyti norimą figūrą. Nieko daugiau. Nutukėlis paprastai per dieną suryją tiek, kad ir sunkiausiu fiziniu darbu nesudegins per parą. Be to, tai panašu į absurdą: prisipilti pilnus bakus degalų ir laužyti automobilį po kalnus, siekiant sudeginti visą kurą.

Nutukimas atsiranda dėl vienos vienintelės priežasties - apsirijimo. Ir nėra jokių kitų stebuklingų būdų įveikti nutukimą, nepašalinus priežasties. O kokiu tempu reikėtų mesti svorį, kiek reikėtų sumažinti porciją? Tai iš tiesų svarbus klausimas. Aš rėmiausi vienos gydytojos rekomendacija (”Valgau ir lieknėju”) mesti kasdien apie 300 gramų. Tačiau numesti 500 gramų nėra jokia nuodėmė. Pradžioje, kai valgai mažiau, o nešioji su savimi tiek lašinių, tai yra labai paprasta. Sakoma, kad kasdien po kilogramą mesti būtų nebesveika. Nežinau, nes tokio tempo nesilaikiau, nors nukrisdavo, aišku, ir po tiek. Vadovavausi tokiu gydytojos patarimu: jeigu jauti kad ir menkiausią silpnumą, esi perlenkęs lazdą. Turi šiek tiek padidinti normą. Mano pasirinktas kelias kaip tik yra toks, kad turi mesti svorį ir jaustis labai gerai.

Norint gerai jaustis, svarbu ir psichologija. Jeigu per dieną nenumesi nė 100 gramų, kaip siūlo šis “teoretikas”, vargiai galėsi pajusti pergalės džiaugsmą. Turėsi laikytis kažkokių apribojimų, kontrolės, o rezultatas? Nematydamas gero rezultato, gali labai greitai nusivilti “bergždžiu” darbu.

Svorį numesti iš tiesų nėra labai sunku. Daug sunkiau išlaikyti pasiektą rezultatą. Tai neįmanoma, nepakeitus mitybos įpročių, neatsisakius, Nerijaus žodžiais, “normalios ribos”. Kai aš pirmą sykį numečiau svorį, maniau, kad darbas padarytas, o tai budo didžiausia klaida. Praėjo metai, antri, ir viskas sugrįžo į “normos ribas”. Turėjau pradėti iš naujo. Bet dabar jau nekartoju senosios klaidos. Pakeičiau daugelį mitybos įpročių, atsisakiau labai riebaus ir saldaus masto. Galima sakyti, gerokai pasikeitė gyvensena, kurią neišmanėlis vadina “savęs alinimu”.

O kaip su sportu? Sportuoju tik tiek, kiek yra reikalinga, skaldant malkas ar darant kokį kitą namų darbą. Papildomai savęs nevarginau jokiais bėgiojimais ir geležgalių tampymais. Gyvenant sveikai ir valgant sveikai tai VISIŠKAI NEREIKALINGA. O ryjant trigubas porcijas, jokie sportai jums nepadės.

Taigi rinkitės: arba remiatės seniai patikrinta patirtimi (ne tik mano, beje), arba renkatės Nerijaus fantazijas.

Gintare2013-08-26 12:45

Po 4 dienu, minus 1.7 kg. Puikiai suprantu, kad toliau svoris nekris taip greit, bet pora kg per sav noreciau nusikratyt kaipnors:) .Taigi mano startas buvo 64 kg, noreciau svert 52, bet buciau patenkinta ir su 55.Tiesa mano ugis tik 1.62cm, man 29. Tikiuos istversiu ir cia karts nuo karto parasysiu, jei tik kam idomu. Sekmes skaiciuotojai!

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Anonimas2013-08-27 09:46

Nerijau,ka jus turejote omenyje-sugrįžta į “normalų”rėžimą?Jei jis jau toks normalus tas rėzimas,tai kodėl parasėte jį kabutėse?:))ir kodėl tada nuo jo kyla svoris?Ar ėsti taip,kaip ėda kas antras lietuvis-yra normalu?:)Jei sutvarkai savo mąstyseną,niekur nereikia grįžti…

Vėja2013-08-27 10:21

Gintare, kiek suvartoji kaloriju per diena ?

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

vivilma2013-08-27 16:59

Nerijau,paaiskinkit viena dalyką..ka reiškia Jūsų pasakymas-grižti į “normalų”rėžimą?Jeigu tas rėžimas toks jau normalus ir nuo jo neauga svoris,tai kam parasėte jį kabutėse?:)o jeigu nuo jo auga svoris,tai jis jau aišku,kaip diena,nėra normalus:))tai pasakykit,kam prie jo grįžti?Tam,kad vėl priaugti svorio,kad vėl jį mesti?Petras aiškiai parašė,reikia pertvarkyti smegenis ir nustoti ėsti,ar tu meti svorį,ar jo nemeti..vietiek nereikia ryti be jokio saiko..taip,kad nėra jokios reikšmės per kurį laiką numesi svorį,greitai,ar palengva..svarbu,kaip elgsies toliau.o vieniems tas svoris krenta greičiau,kitam ne taip greitai..priklauso ir nuo metų ir nuo pomėgių..ir nesakykit,aš ir sportuoju,ir šiaip mėgstu aktyvų gyvenimo būdą,ir valgau daržoves,vištos krūtinėles,be jokių padažų,o svoris laaabai lėtai krenta..va tau ir 2000 kcal:)))netilpčiau pro duris nuo tiek kcal:))

Gintare2013-08-28 11:38

Po 6 paru, minus 1.9 kg..paskutines dienas suvartojau siek tiek daugiau kcal, apie 1300, manau delto ir suletejo kritimas. Sarvuojuosi kantrybe ir stengiuos dabar iki 1000 kcal vartoti.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Mėta2013-08-30 22:51

Sveiki, malonu, kad riebalu naikinimo karavanas eina toliau :) Visi metodai svoriui mesti yra geri, jeigu zmogus nejaucia diskomforto ir neissaukia tai kancios, bei gresmes sveikatai.Reikia prisitaikyti prie savo organizmo poreikiu.Nepykdyt jo.Jei vien zodis “sportas” kelia siauba, nesportuokit.Maisto apribojimas + sportas, tai baubai kuriu bijo visi nutukeliai. :) 2 baubai is karto.O gal visu pirma reikia prisijaukinti viena?Na, cia Nerijui norejau pareplikuoti.Tikrai nebutina alinanciai sportuoti, norint numesti ir islaikyti svori.Tai labai gasdina potencialius svorio metikus.Gal geriau pradeti nuo pasivaiksciojimu?Niekada saves nereikia prievartauti.Svori mesti reikia pradeti smegenyse.Tai trunka ilgokai.Visaip psichologiskai pasiruosti, itikinti..Be to-neverta pradeti, tik pagautam impulso, ar netycia uzlipus ant jau, apduklejusiu nuo nenaudojimo, svarstykliu….Po to, kuri laika- tik kuri laika apkarpineti raciona.Palaipsniui.Ilgokai..Bus neistverimu, ypac vakarais.Nieko tokio.Bet iki vakaro juk istveret? Ateis TOKS vakaras, kai imsit ir atsipirsit.Svarstykliu rodmenys rytą-paskatins atsisakyti pagundos apsiryti ir kita vakara..ir taip, zingsnelis po zingsnelio..ir patikekit (kas dar nepatyre, kas patyre, sakyti nereikia) :), po to dingsta mintys apie maista.Apima euforija.Lengvumas.Lyg isimylejus :D .Atsiranda noras dazniau pazvilgcioti i veidrodi, kazkuo (ne maistu) save apdovanoti.Nieko nera maloniau, uz pergales jausma.Pergales, pries save.Savimi pasidiziavimo jausmas.Juk tiek yra pasaulyje apkuniu zmoniu, visi dejuoja, iesko stebuklu.. vadinas, jie labai silpni zmones.O as-stipri :) Beje, man labai malonu stebeti apsipirkinejancius zmones :) Siuo metu gyvenu Vokietijoje ir ten perkama vezimais.Ir tikrai, zmones, dauguma, labai apkunus.Man teikia stiprybes, ziurint i tokius, kraunancius i VEZIMUS visoki kaloringa bruda-TOKIA NEBUTI.Tai stipri motyvacija-pabandykit :) O as isidedu darzoviu, ananasa,vistienos, naturalaus bio jogurto.Kiausiniu..O kiek sutaupau pinigeliu..oooo..:)Tai va.Kokie vakariniai pamastymai.O pati, per 3 savaites netekau 3 kilogramu.Alkis visiskai nekamuoja.Net specialiai vakare ka suvalgau, kad nebutu silpna, nes galiu netgi ir nevalgyt.Beje, kelinta diena nenoriu pusryciu.Tad ir nevalgau.Klausausi savo organizmo :)Linkiu visiems sekmes, pati pastiprinu, pakraunu JUS siuo rasiniu…Grazinu ir is JUSU pasisemta stiprybe :)

Petras2013-08-30 23:14

Baikit durniavę. Nei visi būdai yra geri - geri tik tie, kurie padeda. Nutukimas - tai liga, kuri atsiranda dėl APSIRIJIMO, o ne dėl nepakankamo sportavimo. Nei vienas alkoholikas nepagijo, nenustojęs gerti, nei vienas storulis netapo lieknu, neatsisakęs apsirijimo.
Nuo šiol blokuosiu visus neurotinius mėginimus suklaidinti save ir kitus. Kas nori sportuoti, tegu pasiima lašinių paltį ir eina į sporto salę. Kas meta svorį, tegu čia dalijasi patirtimi.

Brigita2013-09-02 11:42

Petrai, jūs labai įkvepiantis! Nors aš jau savaitę skaičiuoju kcal ir pati suvokiu savo bėdą dėl valgymo, kai nesi alkana, puikiai suprasdama, kad iš oro nestorėjama ir, iš tiesų, žinau savo tikslą, kurio siekiu (jau 3 kartus esu numetus apie 10 kg., bet vėl grįždavau prie to pačio, o dabar priaugus dar extra 5), tačiau paskaičius jūsų straipsnį, bei komentarus, susimąsčiau apie tai, jog visada badauju, dėl to svoris ir atauga… prieš 5 dienas svėriau 76kg., šiandien - 72. Tai per greit, veikiausiai. Suvartoju apie 600 - 800 kcal. per dieną, mano ūgis 175cm. Paskai2iu suvokiau, kad turiu keist savo liekn4jimo 5pro2ius taip pat, bet labai bijau, kad suvalgant 1000 - 1100 kcal., svoris stov4s vietoje. K! patartumėt? Galbūt man užtenka tiek kcal., o svoris tik pradžiai taip sparčiai krenta?

Petras2013-09-03 08:56

Lieknėjimo tempą geriausia pasirinkti pačiam. Jeigu perlenkėte lazdą, tai būtinai pajusit kad ir menką silpnumą. Vadinasi, reikia šiek tiek pridėti kalorijų. O jeigu numetate per dieną labai daug ir jaučiatės gerai, tai kur problema? Vadinasi, viskas tvarkoj!
Atminkite: svoris vėl pakyla ne todėl, kad anksčiau laikėtės dietos ir atsikratėte taukų kalno. Svoris sugrįžta į senas ribas tik todėl, kad laikotės senų mitybos įpročių. Nepakeisite įpročių ir savo gyvensenos - nepadės nei lėtas, nei greitas lieknėjimo tempas. Tada geriau nė nepradėti.

Savo draugams nutukėliams turiu priminti dar vieną itin svarbų dalyką: mes esame nuolatiniai įvairaus verslo taikiniai, mus nuolatos medžioja profesionaliai organizuojama įvairių prekių rinkodara (marketingas), kuri TV mėgėjams yra itin pavojinga. Ką turiu galvoje?
Pirmiausia mus atakuoja įvairių skanumynų-saldumynų bei saldžiųjų gėrimų verslas, formuodamas mums savo prekių POREIKĮ. Atminkite: rinkodara yra kur kas daugiau, negu tam tikrų prekių reklama. Tai POREIKIŲ formavimas. Žiūrėdamas TV ar skaitydamas kokį žurnalą, to gali nė nepastebėti. Turėkite omenyje, kad tam labai brangiai samdomi ir medikai. Jeigu skaitai kokį gydytojo straipsnį apie kokio vaisto ar maisto naudą, tai gali būti visai ne mokslinis rašinys, bet paslėpta reklama. Visas kompleksas marketingo priemonių mums gali suformuoti ir “moksliškai pagrįsti”, tarkime, coca colos poreikį.
Kai mes jau nutunkame, į mus ima taikytis kitos rūšies verslas. Tai ir sporto klubai, ir sportinės įrangos pardavėjai, siūlantys mums labai “lengvą ir elegantišką” būdą sulieknėti “be dietos kančių”,. ir medicinos verslas, gundantis stebuklingomis “medžiagų apykaitą greitinančių” tabletėmis ar skrandžio sumažinimu. Beje, medikus samdo ir sporto klubų marketingas - parsidavęs gydytojūkštis netruks nemąstančiam televizoriaus gyventojui įrodyti, kad 50 kg galima nesunkiai numesti, ryjant kasdien po 3000 kcal. Juk ne kiekvienas mokės pasiskaičiuoti, kiek kw galingumo turi būti svarčių kilnojimas, kad sudegintumei tiek energijos…
Kaip apsiginti nuo tokių psichologinių atakų? Jeigu dar galite, mėginkite skeptiškai žiūrėti į viską, ką rodo TV, o ypač - į reklamą. Bet jeigu kasdien žiūrite TV, ir jūsų smegenys nuolatos plaunamos, tai abejoju, kad tai pavyks.
Tokiu atveju gal jums padėtų vienas vienintelis, pats svarbiausias dalykas - priežasties suvokimas?
Įsikalkite sau į galvą vieną vienintelį dalyką: jūsų nelaimės priežastis yra ne kokia medžiagų apykaita, genai, nepakankamas sportas, šeima, nervingas darbas, bet netinkamas suvartotų ir sudegintų kalorijų santykis. Jūs kalorijų SUVARTOJATE DAUGIAU, NEGU SUDEGINATE. Jokios kitos jūsų nelaimės priežasties paprasčiausiai NĖRA. O norėdami pašalinti pasekmę, turite likviduoti priežastį. Pirmiausia - sumažinti nesveikas porcijas ir nusikratyti taukų kalno. Kartu reikia keisti mitybos įpročius ir liguistą gyvenseną. Tai abėcėlė.
Aš suprantu, kad savo draugų nutukėlių neapsaugosiu nuo TV ar spaudos skleidžiamo marketingo. Bet čia, šitame spontaniškai “atsiradusiame” klube, aš esu administratorius ir galiu tai padaryti. Jau tiek prirašyta ir tiek prikomentuota, kad nebėra jokios prasmės ginčytis su kokiu nežiniuku Nerijumi ar “sporto kelią” pasirinkusia nutukėle. Kas nori atsikratyti taukų kalno bėgiojimu ar svarsčiais, tegu bėga į sporto klubus ir ten leidžia pinigus. Tai - jų asmeninis reikalas. Čia jų daugiau nebus nė kvapo.
Tiesa, nepagalvokit, kad aš jums siūlau NESPORTUOTI. Aš to jums tikrai nesiūlau. Tai - jūsų asmeninis reikalas, mažai ką bendro turintis su mūsų pasirinktu bendru tikslu - pasveikti ir išsiugdyti sveiką gyvensena, naujus, sveikus mitybos įpročius. Žinoma, mankšta ir bėgiojimas jums tikrai nepakenks, gal net šiek tiek padės. Bėgiokite į sveikatą, stokite į bėgiotojų klubus, ten dalykitės patirtimi. Čia užsiimkime kitais dalykais, nieko bedro neturinčiais su jokios rūšies marketingu.

Petras2013-09-03 09:51

Man atrodo, dar šį tą reikėtų pasakyti apie “dietos kančias”, kuriomis taip mėgstama gąsdinti apsirijėlius. Ar tai kažkoks realus, ar išsigalvotas dalykas?
Reali gali būti tik bado kančia. Jeigu perlenkėte lazdą ir pradėjote badauti, pirmiausia pajusit silpnumą. Stop! Meskite svorį greitai, kad kasdien matytumėt gerą rezultatą ir išlaikytumėt motyvaciją, bet kartu turite būti geros savijautos. Apie mazochistus, kurie badauja vos ne iki nualpimo, čia nekalbu. Jiems yra psichiatrinės.
Na, o kančia, kai nori viso riebaus viščiuko ar aštuonių cepelinų, bet negali?..
Tokia “kančia” naujoką tikrai gali ištikti. Priklauso ji tik nuo žmogaus psichologijos, nuo jo nusiteikimo, nuo jo vertinimo, kas yra gerai, o kas - ne.
Palyginkime save su alkoholikais. Daugelį metų buvau alkoholikas ir matau didelį panašumą. Kai kurie žmonės visą gyvenimą taip ir lieka alkoholikais, nors ir stengiasi gyventi kitaip: jie vaikšto į AA klubus, palaiko vienas kitą, bet kenčia sukandę dantis be savo didžiausios šventenybės - dievo krauju vadinamo C2H5OH. Būna, kad atkrenta, o paskui vėl kenčią sukandę dantis.
Ar tai reali kančia, ar išsigalvota?
Realu yra tai, kad žmogus tikrai kenčia. Bet kenčia jis ne dėl kažkokių “fiziologinių” priežasčių. Pagirių kančios pasibaigia per kelias dienas, kai organizmas išsivalo nuo nuodų likučių ir atstato pusiausvyrą. Realiai jokio fiziologinio alkoholio poreikio nėra ir nebuvo. Tai - išsigalvotas, kultūros, o ypač - krikščionių religijos sukurtas žalingas poreikis, vertybių yda. Kol alkoholikas vertins alkoholį kaip kažkokį “gerą”, “atpalaiduojantį”, “bendrauti padedantį” dalyką ar net kaip “dievo kraują”, tol jis ilgėsis savo vertybės ir kankinsis be jos. O štai aš laiku supratau, kad Kristaus kraujas nėra jokia vertybė, kad tai už srutas bjauresnis dalykas, ir alkoholio poreikis išnyko akimirksniu. Kur jūs girdėjot, kad sveiko proto žmogus pasiilgtų išgerti srutų?
Panašiai - ir su apsirijimu. Kol jūs ilgėsitės apsirijimo, kol gundysit save kaloringais skanumynais, tol ir kankinsitės. Aš suprantu, kad mitybos įpročiai labai stipriai įkimba į žmogų, ir juos nelengva pakeisti. Bet jei žinai ligos priežastį ir nori pasveikti, tai tikrai pakeisi. Labai svarbu įsikalti į galvą, kad tie skanumynai, tos apsirijimo puotos nėra joks gėris, kad tai - degradavimas, o ne šaunumas.
Pastebėjau, kad nutukėliai labai dažnai kančia laiko paprasčiausią alkį. Daugelis jų metų metrais nėra patyrę alkio jausmo ir jį seniai pamiršę, kitiems nuo vaikystės įkalta į galvas, kad alkis - tai kažkas baisaus, vos ne tragedija. “Vaikeli, tik neišalk!”
O juk alkis - tai natūralus dalykas, tai paties kūno duodamas signalas, kad laikas pavalgyti. Deja, apsirijėliai paprastai valgo be to signalo, jie paprasčiausiai ryja, nes “atėjo laikas”, nes “vaišina”, nes… “susinervino”. Taip, mėginimas nusiraminti maistu yra visų nutukėlių rykštė.
O jūs pamėginkit nebebijoti alkio, patirti alkį, įsiklausyti į jį. Patikėkite, alkis - nieko baisaus. Alkis gali būti toks pat malonus, kaip ir sekso laukimas. Žinoma, aš jums nesiūlau vaikščioti alkaniems visą dieną. Alkis - tai juk signalas, kad laikas užkąsti. Tai ir užkąskit.
Taigi klausykite alkio ir nevalgykite ne jo komandos net ir tada, kada “ateina laikas”. O nusiraminimui raskite kitų būdų. Jų tikrai yra, ir daug geresnių, negu gabaliukas šokolado ar rūkytos dešros rinkis.

Asta2013-09-17 11:14

Sveiki noriu ir aš pasidalinti savo mintimis.Esu 163 ūgio, po gimdymo praėjo daugiau nei metai ir dabar svarstyklės rodo 69-70 kg.Po gimdymo buvau nukritusi iki 57 ,taciau po truputį svoris augti pradėjo.Suprantu tiesiog judesio mažai,valgau daugiau nuotaikos niūrios ,jaučiuosi pavargusi.Pastebiu,kad kartais valgau nors nenoriu arba valgau,kai vaikelis miega,nes tada atrodo na stai ramiai pavalgysiu.Prašau patarkite,kaip proto ribose atsikratyti viršsvorio?

Petras2013-09-17 11:34

Taip, žinoma, jeigu norėsi, atsikratysi. Asta, tu juk pati matai nutukimo priežasti. Rašai: ” kartais valgau nors nenoriu arba valgau,kai vaikelis miega,nes tada atrodo na stai ramiai pavalgysiu.”
Pašalink priežastį, ir padarinių neliks.
Kaip kovoti su neurotiniais apsirijimais? Reikia griežtai atskirti valgymo ir nevalgymo laiką, o nusiraminimui ieškoti kitokių būdų. Tai gali būti koks įdomesnis darbelis, skaitymas, bendravimas, pasivaikščiojimas, dar kas nors, kas pakeistų beviltišką mėginimą nusiraminti maistu. O geriausia būtų pasiieškoti nerimo, susinervinimo, pykčio priežasčių ir jas pašalinti.

Asta2013-09-17 12:09

Ačiū už patarimus.Taikliai pataikėte neurotinis apsirijimas!Dabar bent žinosiu diagnozę.Gal ir su tuo kovoti bus lengviau .Bėda ta,kad nežinau kaip susitvarkyti su savimi….esu pavargusi,niekas man neįdomu…..nieko aš nenoriu…..

Petras2013-09-17 18:07

Susidarė toks įspūdis, tarsi nejaustum po savimi kažkokio pagrindo. Bet juk tas pagrindas galėtumei būti tu pati. O jeigu imtumei stebėti save - savo pojūčius, savo mintis, kaip gimsta nerimas, kokios staiga ima sekti mintys? Gal tai pamėgintum? Kas tai per būsena, kai soti puoli prie šaldytuvo? Baimė, pyktis, dar kas nors?.. Svarbu ne kritikuoti save, ne kaltinti, bet paprasčiausiai stebėti. Tai gali būti labai įdomu. Ir naudinga. Tu geriau pažintum save ir galėtumei sau padėti. Vien tik prievarta užčiaupti save būtų trumpalaikis metodas. O gal yra dar kažkas, ne tik maistas, kuo galima būtų užpildyti tuštumą?

Simona2013-09-28 18:40

Sveiki :) tikrai labai ikvepiantis straipsnis, idomus komentarai :) Sveikai maitinuosi jau 25 dienas,esu nusiteikus labai rimtai:)) geriu nemazai vandens ir arbatos be cukraus.Viena is mano dienu: na mano diena prasideda 7 valanda su juodos nesaldintos kavos puodeliu, priespieciai 12 valanda- vaisius, pietus 13.30- tarkuota morka, svogunas, 100 gramu visitenos( troskinta viskas kartu) , vakariene 17.30- kelios darzoves. SVORIS NEKRENTA, nesuprantu kas ne taip….

Petras2013-09-28 22:33

Skaičiuok kalorijas.

dovile2013-10-16 13:00

PETRAI …MALDAUJU …PAZADINKITE MANO SAZINE…NEBEGALIU SUSTOT ESTI, VIS RYTOJ IR VIS RYTOJ..DUOKIT MAN VELNIU VISI :)

Petras2013-10-16 23:32

Nu ne… Tu tik pati - niekas daugiau.
Aš galiu tiktai patarti gerai pasvarstyti, ar tau tikrai reikia ėsti mažiau, ar tau tikrai reikalinga numesti svorio, ar viršsvoris tau tikrai kenkia, yra pavojingas?..
O gal tau nieko daryti nereikia, gal viskas gerai?

dovile2013-10-17 07:55

REIKIA NET STIPRIAI.. 170-90

Petras2013-10-17 22:30

Jeigu tikrai suvoki, kad reikia, tai apsispręsi ir mesi. Tie, kurie abejoja “reikia - nereikia”, nenuveikia nieko. Kol yra abejonių, neverta nė pradėti.
Nemanau, kad abejones galima išsklaidyti, pačiai sau neatsakius, KODĖL reikia. O gal ir ne taip blogai būti nutukusiai, gal yra kokių nors nutukimo pliusų? Jeigu randi bent vieną nutukimo pliusą, nė nepradėk. Neapsimoka vargti.
Suvokus, kad tikrai reikia, laukia dar vienas apsisprendimas - turi išsirinkti vieną vienintelį teisingą kelią. Tų kelių yra siūloma visokių: gerti i žoleles, actą, sportuoti, pasidaryti plastinę operaciją, susimažinti skrandį, susitvarkyti mitybą ir t.t.
Tas kelio pasirinkimas susijęs su nutukimo priežastimi. Kodėl nutukai? Atsakymų irgi gali būti įvairių: lėta medžiagų apykaita, tokie genai, gimdymo įtaka, klimaksas, apsirijimas, stresas ir t.t.
Tik teisingai nustačiusi nutukimo priežastį, galėsi teisingai pasirinkti ir išgijimo kelią.
Kai išsirinksi tą vieną vienintelį teisingą kelią ir suvoksi, kad kito nėra, tada juo patrauksi, ir reikalai pajudės.

dovile2013-10-18 09:04

abejoniu nera …100 proc. zinau, kad reikia..bet yra bet.. maistas kaip priklausomybe, ir manau ne man vienai..

dovile2013-10-18 09:05

bet reikalai pajudes!

Arunas2013-10-21 10:48

“Petras2013-09-17 18:07
Susidarė toks įspūdis, tarsi nejaustum po savimi kažkokio pagrindo. Bet juk tas pagrindas galėtumei būti tu pati. O jeigu imtumei stebėti save - savo pojūčius, savo mintis, kaip gimsta nerimas, kokios staiga ima sekti mintys? Gal tai pamėgintum? Kas tai per būsena, kai soti puoli prie šaldytuvo? Baimė, pyktis, dar kas nors?.. Svarbu ne kritikuoti save, ne kaltinti, bet paprasčiausiai stebėti. Tai gali būti labai įdomu. Ir naudinga. Tu geriau pažintum save ir galėtumei sau padėti. Vien tik prievarta užčiaupti save būtų trumpalaikis metodas. O gal yra dar kažkas, ne tik maistas, kuo galima būtų užpildyti tuštumą?”

Geras straipsnis, o sitas komentaras isvis super.

Klaudijus2013-10-23 10:26

Labai įdomus pasisakymas. Manau daugelį Jūsų minčių tikrai pritaikysiu savo savianalizei.

Arvydas2013-12-03 21:12

sveiki,
isbandziau ir as ant savo kailio sia ,,prabangia dieta,,.Tiesa nebuvau skaites siu komentaru ir p.Petro super geru patarymu.Nuo 92kg.iki 78kg. man prireike 2men. super malonaus uzsiemimo.tiesa man padejo zmonos draugija ir jos super skanus maisto paruosimas.Valgeme skaiciuodami kalorijas ir stengemes griežtai valgyti tuo paciu laiku..pusryciai 7val. priespieciai 10,30val.pietus 13,30val.pavakariai 16,30val, ir vakariene 19,30val.Viskas pasiseke puikiai,sio rezimo laikemes du menesius,per trecia men,valgiau viska,viska,viska…….taciau su protu ir laiku.Kolkas viskas labai gerai.Tiesa siulau visiems pries sia super gera ,,dieta,,pasidaryti kompleksini kraujo patikrinima,ir po ,,dietos pakartoti.Sekmes Jums visiems.

dovile2014-01-05 17:27

NA VA…NORIU PASIDZIAUGT SAVO REZULTATAIS:) NUO 90KG IKI 75 :) PETRAI ACIU UZ JUSU SAUNU bloga :)

Petras2014-01-05 23:53

Sveikinu, Dovile, labai įspūdinga pradžia! Svarbu, kad nemestumei darbo, kad nepagalvotum, jog pasiektu svoriu viskas pasibaigė. Išlaikyti pasiektą - štai didysis išbandymas!

dovile2014-01-07 11:37

aciu:) dar nepasiekiau issvajoto rezultato…

Hmz2014-02-02 12:55

Eksperimento dėlei pabandžiau per pietus valgyti tik pusę porcijos. Net keista - jaučiuosi žymiai žvaliau, o vakare alkis ne ką didesnis nei įprastai. Vakarienei stengiuosi gamintis nekaloringų valgių ir tikiuosi, kad pamačys. Taip ir nesupratau, kodėl tada valgydavau tiek daug :)
Ačiū, Petrai, už sugebėjimą užkrėsti entuziazmu :)

Emilija2014-02-04 13:38

nezinau kaip kovoti su savimi,vis bandau pakeist mitybos yprocius bet vel grystu prie topacio.po gimdymo sveriau 90 numeciau iki 55kg ugis164 ,metus laikesi svoris,valgiau viska,sverdavaus kas kelias dienas jei priaugdavo truputeli,tai iskart vakarais nebevalgydavau,darydavau seimai valgyt reikedavo paragaut koks skonis,bet as isidedavau I burna sukramtydavau ir ispjaudavau,gal ziauriai skamba bet man buvo gerai gerai jauciausi tikrai buvau grazi netik sau ir kiti gyre kad atrodau super,labai nuostabus jausmas,paziuriu I nuotraukas ir vis galvoju kaip cia vel save sutramdyti….nezinau kodel taip atsitiko,kad pamirsau apie visa sita,apie savo svajota svori,isvyko I uzsieni vyras nuoto ir prasidejo,buvo liudna tai palepindavau save ir vaika kokiu piragaiciu…ir atsileidau,pradejau reciau ziuret I svarstykles,jau ant tiek savo kuna pazystu kad jauciu kai uzsideda kilogramas virs.. galvoju apie tai nuolatas,esu nelaiminga dabar bijau net svertis ,nes pasisverus is nevilties prisikimsiu,paskutini kart sveriaus pries menesi sveriau67 dabar bus panasiai nes bandau vel maziau valgyt,bet nezinau kaip save sutramdyt ta akimirka kai atsidarai saldytuva jei paragauji kokios desros kasni,tai bus taip kad suvalgysi visa rinke,su kepalu duonos,suriu ir dar kuonors,dadesi sausainiu ir t.t kas papuola ,as galiu viska suslamt vakare guli ir galvoji kaip blogai jautiesi ir kaip kovoti su tuo,va galiu uzsispiriu ir nevalgau kokias kelias savaites vakarais po 6 nevalgau,,buna padarau iskrovos dienas kelias,porcijas pamazini,nukrenta kokie5 arnet 7 kg per pora sav.,dziaugiuosi,ir vel nuo pradziu…….pradedu pavalgyt daugiau,po keletos dienu isvis nebejauciu ribu viska suvalgyt galiu iki paskutiniu trupiniu,vyras paznaibo mano sonus,juokdamasis,o man pyktis ima kad mane znaibo nes nepatiinka man tie lasiakai ….. zodziu ir vel atsileidziu,nezinau kaip neapsileist,as nuolatos apie tai galvoju,nezinau galnet pas psichologa reiktu,bet va vel islaidos ..zodziu situacija tokia,kad turiu valios susiimt ir laikytis,bet kaip sutramdyt kad visada prisilaikyt ir neapsileist….isprotesiu turbut nuo sito..neturiu sukuo pasidalint ir kas patartu kaska,ar gal palaikymo kaskokio reikia pati nezinau,ir taip kovoju kokie 3 metai su savimi……nesinori niekur eiti kol nenumeti kilogramu,nenori susitikti su jokiais draugais,na jauciuos baisiai,va vakar galvojau nevalgysiu bet neiskenciau tai zuvies suvalgiau kelis kart dienoj,na bandau bandau bet bijau vel po kokiu keliu savaiciu kad nebutu viskas veltui na zodziu gal perdaug viska jau kartoju tapati per tapati,issiliejau as cia jum…….kaip as sau galiu padeti kas gali atsakyti man……………

Petras2014-02-06 23:00

Pirmiausia patarčiau nutraukti tuos karus su savimi. Mes turime PADĖTI sau, o ne nugalėti save. Toks nusiteikimas prieš save nieko gero neduos.
Kaip padėti - žinai pati. Reikia imtis darbo. Ne priešokiais svertis kokių drastiškų žingsnių, bet keisti mitybos įpročius. Tas darbas turi būti dirbamas kasdien, Tai nuosekli svorio kontrolė. Kasdien svertis, kasdien užsirašyti duomenis ir stebėti situaciją, kaip ji keičiasi nuo papildomos bandelės ar saldainio. Ilgainiui svorio kontrolė taps įpročių ir nebereiks jokių “valios pastangų”.
Visų nutukėlių didžiausia problema, kad jie valgo, nebūdami alkani, dažniausiai - susinervinę, tarsi maistas būtų raminamieji vaistai. Todėl pirmiausia derėtų labai giliai įsisąmoninti, kad maistas nėra raminamieji vaistai, o nusiraminimui susirasti kokį nors kitą užsiėmimą.
Svarbu, kad žinai, nuo ko randasi lašiniai - nuo pernelyg kaloringų ir pernelyg didelių porcijų. O jei žinai, vadinasi, gali išvengti.

Emilija2014-02-11 16:21

dekoju uz mintis jusu.jau savaite kai maitinuos kitaip sekas neblogai,maista deduos i maza lekste,ir vadovaujuos tuo,kad nesuvalgyt daugiau kaip kumstis maisto:)))valgau beveik viska ka ir valgiau nes kitaip negaliu,nuo 6val nevalgau vakare,jei labai noriu, valgau vaisius ar taip koki kopusto lapu ar morka;)na atsisakau dar pokolka tokiu produktu nuo kuriu poto negaliu sustot valgyt nuo blyneliu ar bandeliu,pyrageliu,..va cia mano peilis.jau keli kilogramai nukrito isties dziaugiuos,sveriu jau 65nedaug iki norimo svorio,.stenksiuos pakeist savo valgymo iprocius parasysiu kaip sekas po dar savaites,gal bus lengviau pasidalinus su kaskuo kitu..

Agnė2014-02-12 22:02

Sveiki,perskaičiau viska.. Tai dienai buvau nusiteikusi ,atrodo tai bus lengva… Viso labo kai esi 15 metų yra kur kas sunkiau,nes maistą tėvams neįsakysi ką pirkti.. Taigi ,mano ūgis 168 cm. Dabar sveriu 87-88 kg.. Prieš žiemą numečiau 10-11 kg.. Bet niekaip nesuprantu kaip,valgiau viska.. Visokias bulkutes,keptas bulves,šokoladus ir panašiai.. Bet numečiau svorį,kyla mintys jog tai padėjo didelis krūvis vaikščiojimo. Esmė jog žiemą nesinori niekur eiti ypač kai yra daug sniego ,pūgos ar pan.. Visą mėnesį ėjau į sporto klubą ,numečiau apie 2-3 kg ,bet ir vėl priaugau. Keista buvo jog ryte pavalgiau , apie 10 val vaisius,12 vaisius ,prieš 14 val vėl vaisius ,tada po pamokų tiesiai į sporto klubą. Tą dieną nukrito ~600 g. Labai apsidžiaugiau ,bet ir vėl priaugau.. Suprantu kas yra sveikas maistas ,bet pati jo nemoku normaliai susireguliuoti. Kai suvalgai ką net baisu pagalvot o jei aš priaugau ?? Visi kalą į galvą jog maisto sutvarkymas viską nulemia,taip tą žinau,bet neišeina atsispirti savo pagundai,ką matai tą ir valgai,kitaip tariat apie ką mąstai - to ir nori.. Patarkit kaip reikia prisiversti galutinai sveikai maitintis ir tai tiesiog palaikyti ilgam laikui…

Rita2014-02-28 20:22

atradimas…kaip aš džiaugiuosi, kad ”iškrito” šitas psl.,.numesti reikia 6kg,betbuvo juoda neviltis užplaukus. Šiandien visą pusdienį skaitau Petro mintis,paremtas geležine logika irpasidarė net gera, kad turiu ką mesti(lašinių)…..Ir tik nemanykit , kad 6kg ne tragedija.Jie mane nervuoja jau visi metai. Kol kas pilna ryžto,tur būt reikia ir man melstis šv. Bonifacijui, kad jis neišgaruotų ir mane nepaliktų. Petrai, jums būtinai reikia rašyti knygą _ juk įkvėptumėt daugelį žmonių. Ačiū.

Emilija2014-03-06 10:40

Aciu Petrai! Ir pritariu Ritai..nezinau jusu visi pasisakymai mane kaip uzhipnotizavo:DDD
aciu uz patarimus!dabar sveriuos kasdien,nusipirkau dar elektronines svarstykles,matau ir gramu kiek nukrenta,esu uzsiklijavus lapeli ant saldytuvo,ir kiekviena diena rasaus svori sitas irgi padeda,kai kasdien po kaskiek nukrenta,suteikia daugiau upo stenktis ir nepasiduot,as visa menesi valgau kitaip,neuzkandziauju,,nepersivalgau,nekaip anksciau viska kas papuola..vakarais tik vaisiai,kai noris stipriai valgyt prieinu prie saldytuvo ir matau rezultatus,pagalvoju,kad geriau ten nelysiu,ir pasimu kokius 2 obuolius suvalgau ir jauciuosi soti,o ryte vel atsikeliu linksma ir lekiu svertis..noriu svert 55 kg nemaziau,ugis 164.man beliko 5kg numest.nuo antradienio pradedu sportuot esu uzsirasius..zodziu keiciu savo gyvenymo buda,ir isties neblogai sekas pokolkas..tik turiu dar klausima cia pradzioj labai krito svoris,o dabar taip letai,kasdien tik po 200 gramu nedaugiau,kur priestai nukrisdavo net po puse kg

Emilija2014-03-06 10:49

kelias dienas isvis laikesi taspats svoris.va priaugti lengva bet kai reik numesti..

Petras2014-03-06 19:42

Sveikinu, Emilija, kad taip gerai einasi. Labai gera idėja svorio rezultatus pasikabinti ant šaldytuvo. Ir stabdis, ir motyvacija. :)
Bet jeigu svoris pradėjo kristi lėčiau, vadinasi, atleidai vadžias arba netyčia užsirovei ant kaloringesnio maisto. Jeigu gerai supratau, kalorijų neskaičiuoji, paprasčiausiai sumažinai davinį iš akies? O iš akis labai sunku pataikyti, tai galima padaryti, tik turint nemažai skaičiavimo patirties. Kai aš visus metus skaičiavau kalorijas, tai po to pradėjau visai gerai išsiversti ir be svarstyklių.
Jeigu krenta svoris, vadinasi, kalorijų sudegini daugiau, negu suvalgai. Jeigu nebekrenta - sudegini tiek, kiek suvalgai. Jokių kitų priežasčių nėra. Tai reikia įsikalti į galvą.

Emilija2014-03-07 21:36

ACIU!!!NESKAICIUOJU KALORIJU,TAIP VISKA IS AKIES.PORCIJOS MAZESNES,I ARBATA DEDUOS MEDAUS SAUKSTELI VIETOJ CUKRAUS,NEZINAU AR TAI GERA MINTIS,BET VISAI BENIEKO KASKAIP NEINA GERT.NA ISTIES DAR PADAZU ATSISAKIAU,BATONO,KEPTO STENGIUOS ATSISAKYT,SALDAINIU BULKU..NEBEUZKANDZIAUJU,SKAICIAU ALENO.K KNYGA LENGVAS BUDAS MESTI SVORI TAI MAN PATIKO TIK PALYGINIMAS ZMOGAUS SU SIUKSLEDEZE,TAIVA DABAR I SKRANDI NEBEMETU VISKO KAIP I SIUKSLIU DEZE:))NA CIA REIKTU PAGALVOT APIE SKAICIAVIMA,MAISTUI SVERT SVARSTYKLIU NETURIU,REIKTU PRASYT VYRO DOVANU;)) BET NEZINAU AR ILGAI TEMCIAU SU SKAICIAVIMU,KAIP DABAR MAN TIKRAI PUIKIAI SEKAS DZIAUGIUOSI SAVIMI.O ZINOKIT TIKRAI PADEDA TAS LAPELIS ANT SALDYTUVO:))TETAI SAVO IRGI PATARIAU,NES MAN TAI PADEDA:)AHA REIK ISIKALT SITA,SUTINKU SU JUMIS.

Petras2014-03-08 00:49

Emilija, kalorijų skaičiuoti ilgai nereikės - kai turėsi patirties, atsiras nuojauta, tada gana tiksliai “pasversi” iš akies.
Kad valgai mažiau kaloringą maistą - irgi gera idėja. Jeigu mažiau kaloringas, gali valgyti daugiau. Aš tai aptikau, skaičiuodamas kalorijas. Buvo tiesiog atradimas - atsisakęs kavoje cukraus, galiu valgyti dvigubus pusryčius! Taip ir padariau. Nuo tada kavą geriu be cukraus, su pienu. Išnyko mano valgiaraštyje ir grietinė, majonezas, riebūs padažai, o vietoj šaltibarščių kefyro pradėjau pirkti vieno procento pasukas. Žiūru, jos dar skaniau!

Emilija2014-03-08 16:48

ACIU KAD PASIDALINAT..NA REIKTU PABANDYT KAVA BE CUKRAUS,SU PIENU. O MAN ZIURIU REIK LABIAU SUSIIMT, NES PER PARA VEL NUKRITO TIK 100GRAMU.KASKO SIAME PUSLAPYJE KASKO KOMENTUOJANCIU MAZAI;)))SEKMES JUM PETRAI IR VISOM KITOM,GALETU DAR KAS PRISIJUNKT I POKALBIUS BUTU DAR IDOMIAU :)

Rita2014-03-09 14:44

norėčiau netik į pokalbius, bet ir draugijos svorio metimui. gal būtų efektyvu kasdien pasidalinti rezultatais , ar kartą savaitėje . kaip Jums atrodo? gal verta pabandyti?

Rita2014-03-09 14:53

mano nelaimė, tai vakarinis valgymas. Vat ir suprantu pati priežąstį , bet…galiu iki18 n evalgyti, o jau tada… na ,ir kaip tvarkytis? . ūgis 178, svoris 85kg metų 55. Dar taip nesinori būti stora!!!!!! DAROM!!!!!!!

Emilija2014-03-15 11:20

NA MAN POKALKA SEKAS GERAI,NEBEPERSIVALGAU,O VAKARE JEI LABAI NORIU VALGYT VALGAU OBUOLIUS AR KRIAUSES,NA PAS MANE DABAR SIU VAISIU NIEKADA NETRUKSTA;)O SUVALGIUS 2 OBUOLIUS TIKRAI ESI SOTUS,DAR GERIU DAUG VANDENS PRIES KIEKVIENA VALGI PO STIKLINE KAD JAUSCIAUS SOTESNE,MAZIAU IR SUVALGAI,MAN ISTIES KAIP IR NEBEREIKIA SVORIO MEST DAR 3KG,AS NESKUBU NIEKUR ZINAU KAD NUMESIU:)VA KAI PRADEDI SUNKU MAN BUVO 1 SAVAITE,POTO KAI SVERIES KASDIEN IR MATAI KAD SVORIS KRENTA ATSIRANDA STIMULAS,NEPASIDUODI,JO BUVO,KAD SUVALGIAU IR TA TORTO GABALIUKA,BET 2 GABALO NEBESIDEDI KAIP ANKSCIAU;)O PER BALIU KAIP ATSISAKYSI,BET NEPASIDAVIAU ,KAI NORI BUT SVEIKA ENERGINGA IR GRAZI VERTA STENKTIS,ZINAU KA REISKIA BUTI LABAI STORAI,KAI SVERIAU 90 CIA PO GIMDYMO,PRAKAITUOJI DAUG,NENORIS EITI NIEKUR,ESI IRZLUS…NA NENORIU TOKIO GYVENYMO..OBETO MAN TIK 28 GREIT BUS,APAUGI TAIS LASINIAIS IR METU KIEK PRISIDEDA,NA NEGRAZU,AS MANAU VISADA ZMOGUI REIK SAVE MYLET IR NEBIJOT NUEIT I BASEINA PRIE JUROS AR T.T.NEKOMPLEKSUOT,ZINAU KA REISKIA KAI NENORI NIEKO,OI BAISU…KAI PATI ZINAU DEL KOKIOS PRIEZASTIES..ESU DEKINGA PETRUI LABAI DAUGKO PRITAIKIAU IR SAU,KO ANKSCIAU BIJODAVAU SVERTIS,DABAR KASDIEN LIPU DRASIAI,RASAUS KIEK SVERIU KASDIEN,NA ZODZIU NEPASIDUODU,DAZNIAU PAZIURET KALORIJU LENTELE,KO GERIAU ATSISAKYT.ACIU!!!!!!!!!!!TIEK LAIKO STENGIAUS NEBEGRYSIU PRIE TOPACIO..RITA ZINOMA REIK STENKTIS,MES MOTERIS VISA GYVENIMA JUK NORIME BUT GRAZIOS,IR VISADA MALONU ISGIRST GRAZU ZODI;)

Emilija2014-03-15 11:25

AS KAS SAVAITIKE UZEISIU CIA GALIM PALAIKYT VIENAS KITA,MAN DABAR BEREIKS TIK ISLAIKYTA TA NOTRIMA SVORI.VALIO RITA PRIE MUSU!!!;)))

Emilija2014-03-15 11:40

RITA MAN BUVO ANKSCIAU IRGI TAIP ISBUDAVAU NEVALGIUS VISA DIENA,O ATEIDAVO VAKARAS..IR TIEK PRISIVALGYDAVAU KAD NEJUDEDAVAU IS LOVOS:)TAI TAS NIEKO GERO NEDAVE BADAVIMAS POTO VISKAS SUGRYZDAVO..IRVIS TAS KOVOJIMAS SU SAVIM,NA KAI PRADEDI MAZIAU VALGYT IR ZIURET KA VALGAI MAN PADEJO,IR NERA TAIP SUNKU,ZINOMA VALIOS REIKIA,BET KAIP APSIPRANTI VISKAS GAUNAS LIUKSISKAI,SVARBU NEPASIDUOTI,TIEK MAN TIEK VISIEMS;)

irmuke2014-03-17 16:51

Sveikuciai likimo broliai ir seses:)ir man ta pati problemele,labai dziugu kad radau cia Petro straipsni kuris yra suuuuupeeeerinis!!!!!aciu jums.Startuoju pagaliau,po daugelio metu dietu,nevalgymu,per kuriuos tik svorio prisiauginau,taigi labai labai noriu pradeti protingai liekneti,dabartinis mano svoris,baugu:),95,butu nerealu kaip nors pasiekti 70,vat paimsiu ir pasieksiu:)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

emilija2014-03-18 16:17

Irmuke mes su tavim;) viskas imanoma ,nuo vasario pradzios numeciau 12kg.viskas imanoma

emilija2014-03-18 16:25

Petrai paskaicius jusu nuomones ir as nusprendziau gert kava,arbata be cukraus:)))

Studenčioke2014-03-19 22:04

Sveiki. Šitą straipsnį aptikau gal prieš keletą metų, ir visai netyčia. Perskaičiau ir suvokiau, kad ir man reikia pabandyti skaičiuoti kalorijas. Vos paskaičiavus savaitę, draugas pamatė ir iškart paklausė - Kas atsitiko? Svorio numetei? Va tada buvo euforija man :)Tiesa, tada svėriau 78kg. o man buvo 20 metų. Kažkaip straipsnis įkvėpė ir užkabino, tad nusprendžiau, kad laikas ir man pabandyti. Šiandien galiu pasidžiaugti, kad šito blogo pagalba sveriu 60kg. ir tuo labai džiaugiuosi! Tačiau tai dar ne pabaiga, kasdien stengiuosi ir bandau numesti dar keletą kg. iki galutinės laimės. Tik to ir tikiuosi. Šiandien ir aš galiu visiems, kurie tik burnoja, nieko nedaro ir netiki, pasakyti, kad visgi kalorijų skaičiavimas veikia! :)

emilija2014-03-26 12:18

NAVA PASIEKIAU SAVO NORIMA SVORI.JAUCIUOSI PUIKIAI!DABAR BEREIK JI TOKI ISLAIKYT,NA ISTIES PRIPRATAU TAIP MAITINTIS,NEBERA SUNKU,KAIP BUVO PIRMAS SAVAITES,PRIPRATAU.KA DEL GROZIO BEI SVEIKATOS NEPADARYSI,MES VISI GALIME..

Petras2014-03-26 16:22

Sveikinu, Emiloja, dabar tavęs dar laukia nemažas darbas - susiformuoti naujus mitybos įpročius. Svarbu, kad nepadaraytumei tos klaidos, kurią aš kažkada padariau, pirmą sykį numetęs viršsvorį. Aš pamaniau, kad viskas jau padaryta, ir svoris nebesugrįš, todėl nebeužsiėmiau kontrole. O jis sugrįžo!
Dabar jau lygiai ketveri metai kontroluoju savo svorį. Esu toks, kaip nusistačiau. Jis pasiūbuoja, pakyla keliais kilogramais, bet netrukus numetu ir sugrįžtu į normą. Atsirado įdomi patirtis - rytą atsikėlęs aš jau žinau, esu pasunkėjęs ar palengvėjęs. Pasisveriu - tikrai! Sveriuosi kasdien, tai labai įdomu. Maisto jau seniai nebesveriu, kalorijas nesunkiai nutaikau iš akies.
Manau, per laiką ir Emilijai susitrauks skrandis, tilps mažiau, o paskui sugrįš sotumo ir alkio pojūtis. Labai svarbu susigrąžinti alkio pojūtį. Tada jau galėsi valgyti tik tada, kai esi alkana, bet ne dėl kitų priežasčių. Sugrįš organizmo savireguliacija.

emilija2014-03-27 12:34

ACIU PETRAI,NA AS SITA SUPRANTU KAD SVORIS GRYS JEI NEZIURESIU KA IR KIEK VALGYT,IR SUTINKU CIA DARBAS NEMAZAS NORINT SVORI ISLAIKYT..VISADA GAUSIU SAVE KONTROLIUOT.SVERIUOS KASDIEN,DABAR MANO RYTINIS RITUALAS PO VONIOS ANT SVARSTYKLIU;) NA TAIP ALKIO POJUTI TIKRAI REIK SUSIGRAZINT,NES PAVALGAU NESIJAUCIU SOTI TAI PRIGERIU DAUG VANDENS,KAD JAUSTIS SOCIAI,ESU LAIKA NUSISTACIUS KADA VALGYT,KASKUR KAS 3VAL BET PO NEDAUG,O VAKARE NE KASNIO.VISADA NESIOJUS RANKINUKE PORA OBUOLIUKU,AR KRIAUSE JEI ISALKCIAU,KAD POTO NEBUTU TAIP KAD ISBADEJUS GRYSTI KAIP ANKSCIAU,IR NUSIAUBI PUSE SALDYTUVO…MAN YRA SUNKU TIK TAS KAD KARTAIS NORETUM DAR PORCIJA ISIDET BET SUSILAIKAI.., NESINORI RANKU NULEISTI O DAR KAI KOMPLIMENTU SULAUKI KAD ISGRAZEJAI,TAI TAIP SIRDI PAGLOSTO,KAD VIEN DELTO VERTA STENKTIS,IR KITAIP JAUTIES,NORIS ISEITI PASIZMONETI..NENORIU VELTO JAUSMO KAD KOMPLEKSUOJI DEL ISVAIZDOS IR NERA NORO NET EITI NIEKUR,O DABAR PIRMYN AUKSTAI ISKELUS GALVA;)))GREICIAU MAN SUGRYSTU ORGANIZMO SAVIREGULIACIJA!!!;))

Laura2014-05-06 13:44

Nekaloringas maistas kiekvieną dieną ir kilogramai kris savaime :)

elena2014-11-30 17:23

Labas , turiu problemele ir ji jau senai kankina nezinau ko grieptis . Sveriu 67 kg , ugis 1.57 o tas svoris su kiekvienais metas dideja ir man darosi baisu gal galite patarti kaip atsikraciusi bent kokiu 10?

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Petras2014-11-30 20:33

Ką dar patarti? Viskas čia surašyta.
Beje, jokie patarimai už tave nieko nepadarys.

daugiapolis2014-12-17 22:17

Valios pastangomis pasiektas rezultatas nereiškia laimingos pabaigos, nes jį reikia dar ir išsaugoti. O ši veikla yra mechaninė kaip ir pats jūsų siūlomas metodas. Mechaninė veikla yra skurdi maloniais pojūčiais ir emocijomis, todėl anksčiau ar vėliau pasieksite ribinę būseną. Jeigu pradžioje pats procesas ir buvo mechaninė veikla, bet buvo džiaugsmas nuo kiekvieno krentančio kilogramo tai yra rezultato. O dabar rezultatą reikia išsaugoti, todėl dabar liko grynai mechaninė veikla, be džiaugsmo. Žmogus nėra mechaninis prietaisas, todėl mechaninė veikla išvargina ir jis pratrūksta, tuomet viršsvoris atauga vėl.

Petras2014-12-20 00:27

Na, bet ir kvailas tu, anonimini daugiapoli. Gal tu, sakau, esi koks prasigėręs kunigas ir negali atprasti nuo pamokslavimo, šnekėjimo už kitus? Turiu patarimą: nekišk nosies ten, kur neišmanai, neaptarinėk dalykų, kurių neuostei. Tada taip kvailai neatrodysi.

daugiapolis2014-12-20 16:58

Petrai, patarimą priimu. Nepyk, kad užėjau ir išsakiau savo patirtį, kuri nesutampa su tavo asmenine patirtimi. Sėkmės.

Petras2014-12-20 17:36

Kvaily, tu neskiri patirties nuo abstrakčių svaičiojimų. Tai aš išsakiau patirtį, ir viskas, ką aš rašau, yra patikrinta. O tu, religingas kvailys, išdėstei tikj savo pritarus ir dar nori suklaidinti žmonėes. Netikėkite šituo asilu - mesti svorį ir kasdien matyti vis gerėjantį rezultatą yra didelis malonumas, sakyčiau, tai kaifas.

daugiapolis2014-12-20 17:54

Petrai, aš ir rašiau, kad pradžioje kiekvienas krentantis kilogramas teikia džiaugsmą, bet tu nesugebėjai to perskaityti. Bet rašiau ir tai kad paskui reiks išsaugoti pasiektą rezultatą! Tuomet ir atsiras irzlumas, dirglumas, galimi net agresijos protrūkiai ir visitiek pratrūksi kaip tau daugelį kartų ir buvo, pats rašei ir vėl priaugai svorio. Galite manimi netikėti man vienodai šviečia, neperšu, bet pastebėjau ir tai, kad buvę alkoholikai tampa diktatoriais. Pavyzdžiui, kai vyras meta gerti tai žmona neretai sako, kad jau jis geriau būtų gėręs, nes kai išgerdavo suminkštėdavo charakteris, nustodavo prievartauti žmoną taisyklingumu. Jis tarsi metasi iš vieno kraštutinumo į kitą ir dabar savo požiūrį pradeda laikyti taisyklingu, su kuriuo važiuoja kaip tankas ant namiškių ir t.t.

Petras2014-12-20 20:30

Religingas kvaily, kodėl tu neklausai žmogaus, kuris jau sėkmingai nuėjo tą kelią? Beje, esu buvęs ir alkoholikas,. ir jeigu nebūtumei visažinė pasaulio bamba, galėtum paklausti manęs, kaip pavyko pasveikti visiškai ir galutinai. Bet juk tu - dar ir tipiškas alkoholikas, juk blaivią būsena, nesinuodijimą laikai “kraštutinumu”. Tikriausiai ir šūdo nevalgymą, nežudymą, nevagiliavimą - irgi kraštutinumu?.. Kad alkoholikų žmonoms reikalingi mazgotės alkoholikai - tai jau banali tiesa, apie tai žino bent kliek praprusęs vidutinis žmogus.
Jeigu nepasisekė sėkmingai numesti viršsvorio, nepavyko išsikapstyti iš alkoholizmo, tai gal tu paprasčiausias nevykėlis? Kuo čia dėtas aš ir kiti, kuriems pasisekė? Neturi ko pasakytu vertingo, tai neturi. Nešik kitiems smegenų. Daugiau su tavimi nė žodžio. Be reiklalo gaištu laiką su visažiniu kvailiu.

Simas2015-01-01 19:48

Petrai, jei nepaslaptis, kiek siandiena sveriate ?

Petras2015-01-02 10:34

Ne paslaptis, bet šiandien nesisvėriau. :)
Kai nusikračiau nereikalingų kilogramų, aš jau retai besisveriu. Svoris svyruoja apie 80 kg. Tai mano paties nusistatytas svoris.
O koks jis turi būti?
Taisyklių vergai mėgina ieškoti taisyklių ir “mokslo” rekomendacijų. Tačiau taisyklė yra viena - turi jaustis gerai ir nesijausti sunkus. Kartais jaunos merginos kompleksuoja, sverdamos 60 kilogramų ir mažiau. Vadinasi, jos nusistatė sau dar mažesnį svorį, bet jo negali pasiekti. Bet greičiausiai tokį tikslą joms nustatė mada. Dabar kartu su drabužiais labai reklamuojama moterų anoreksija.
Man nusistatytą svorį pavyksta išlaikyti jau keleri metai. Truputį kitokia mityba jau tapo įpročiu ir nebeliko problemos.

simas2015-01-13 01:05

Na,ten sakaiciuoja pagal ugi vistiek jei zmogus sveria 60 bet ugis 180,manyciau butu mazoka nors jis ir gerai jaustusi ? :)

Petras2015-01-13 08:23

Tegu skaičiuoja, kas kaip nori. Nebūkim taisyklių ir skaičiuotojų vergai. Daug kas priklauso nuo žmogaus konstitucijos. Aukštesnis gali būti smulkesnių kaulų, žemesnis - daug stambesnių. Svarbu, kad žmogui gerai, ir jis gerai atlaiko fizinį krūvį. Jeigu gerai jaučiasi, nepirškime jam ligos.
Šiuo metu kartu su drabužiais labai reklamuojama moterų aneoreksija, bet negi sergančios anoreksika gali jaustis gerai? Žiūrėtų merginos savijautos, o ne mados - tos mirtinos ligos nebūtų.
Pradedant kontroliuoti svorį, labai svarbu vidinė motyvacija ir sąmoningas apsisprendimas. Juk tai MANO svoris ir AŠ nusprendžiau jį keisti. Ne svorių lentelių sudarinėtojai, ne madų menedžeriai, bet aš dabar imu iniciatyvą į savo rankas.

ausra2015-02-08 18:59

KLAUSYKITE MESTI SVORI YRA LENGVA JEI SKANEI IR SVEIKAI VALGAI GALI SAVAITE VALGYTI GRIKIUS NUMESTI 1OKG O AS VALGYDama skaniai numeciau tik 5 bet as laiminga valgiau skaniai nesijauciu nelaiminga saves nenuskriaudziau per puse metu numeciau 16kg valgau sveikai skaniai mano kredo negaliu mesti svorio jei valgau neskaniai garbanele

drugelė2015-03-08 16:39

sveiki…ačiū už išsamius komentarus.aplamai už motyvaciją, norą keistis….viską išbandžiau…ir tik čia būdama supratau, kad apgaudinėju save…startuoju…

Lora2015-04-12 14:54

Sveiki! Storuliai ir pasveikę!
Nežinau ką pasakyti, tiesiog galiu pasigirti dešitmečio senumo rezultatais -25kg, kuriuos išlaikiau apie 6 metus.
Pastojau, nėštumo metu pdriaugau apie 12 kg, po nelegvo gimdymo nukrito 15kg, dar 5kg iš streso ir bemiegių naktų nukrito per tris savaites. Liekna ir laiminga po kelių mėnesų išėjau į darbą. O po to krizė ir sėdėjimas namuose. Pradėjau stresuoti ir valgyti be stabdžių… Prisikrizenau :-) tyrimus jaau savo proto ribas, sveriu virš šimto… Prisižiūriu truputi maisto ir vėl pasiduodu, o po pasidavimo “baudžiu” kūną skanėstais, ledais. Baudimo saldumynais savaitėmis suvalgau tiek saldumynų, kad protu sunku suvokti, artimieji be žado. Kartais jie net nori atimti maistą, bet bijo mane erzinti. Jaučiuosi priklausoma nuo maisto… Gydytojai mane kas pusmetį seka kūną, daro tyrimus jau antri metai ir atsako - šiandien organizmas gerai laikosi, bet rytoj - garantijos nėra jei nenustosiu ryt… Žinau, kad galiu, bet nežinau kodėl nedarau? Ačiū, kad išklausėte ;-) prašau patarkit kaip padėti sau randant stiprybės veikti….

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

atsiskyrele2015-04-13 18:40

sveki as bevale manau kad numesti svori galima tik skana valgant ar galima valgyti skaniai aisku galima reikia tik zinoti receptus kurie sveiki ir labai skanus taip as numeciau per 6men 15kg net nepajauciau jokio sporto tk tinkamai suderinta mityba ir skanus maistas

Roberta2015-05-28 10:35

Turbūt vienas dažniausių klausimų, kuris kamuoja tiek vyrus, tiek moteris Kaip numesti svorį Mityba yra vienas svarbiausių dalykų

Lina2015-09-05 17:29

Sveiki, šiandien 10-ta diena, kai įkvėpta šio straipsnio pradėjau skaičiuoti. Sažiningai, be griekų. Rezultatas - minus 3.3 kg. Aišku, yra iš ko :) Bet klausimas toks: nėra taip, kad kasdien pasisveriu ir minus kažkiek. Būna diena minus 1 kg., ir kelios po to “ant vietos” arba netgi į viršų. Ar taip ir turi būti (svarstyklės stovi vienoj vietoj, sveriuosi kasryt tuo pačiu metu)?

Kaloriju skaiciuokle2015-09-10 13:20

Agha.. bet vistiek geriau naudotis sita kaloriju skaiciuokle - http://dietatau.lt/clc-kaloriju-skaiciuokle/

Gražvyda2015-10-29 20:36

Sveiki ,ačiū jums Petrai už paprastus, bet labai įtaigius žodžius MESTI SVORĮ -TAI LABAI PAPRASTA.Aš esu emocinė valgytoja prisiauginusi antsvorio .Perskaičius straipsnį patikejau kad ir aš galiu,dar tik pradžia bet 1kg pajudejo aš nebijau maisto ,mano mintys nesisuka vien apie tai ka čia sukrimtus,valgau daug sriubos,keptus obuolius ir ryžiu košes.Aš turiu tiek energijos kad vakare sunku užmikti.Iš savo patirties galiu pridurti kad sportas man nepadejo.Begiojau vasara menesį laiko kasdien po 5kilometrus o svoris tik pradejo augti, apsurdas kuris tik veda į dar didesnę neviltį.Gaunasi ratas iš kurio neišbrendi susinervini, valgai pyksti ant savęs.Todel dar prie pradedant skaičiuoti kalorijas pasistengiau susidraugauti su savimi.Rytais pasakau sau -žodžius žiūrėdama į save veidrodyje.Gražvyda aš myliu tave.Tai saviytaiga kuri labai padeda pamilti save.PABANDYKIT tie kurie sako kad neturit valios ,jūs valios turit tik neturit vidines ramybės o tai pagrindas.VISIEMS SEKMĖS.

Ilona2015-11-05 00:55

Labas,gryzau po 5metu vel su tomis paciomis problemomis.Tada sveriau 108kg.dabar 112kg.Jau 3 kartus buvau numetusi ir vel priaugusi apie 20kg.Visus ankstesnius komentarus Petro ir kitu zinau beveik mintinai.I viska reguoju ir suprantu,bet ateina laikas ir as paluztu.Noriu paskatinti kitas Petro postus gerai isiskaityti.Tai vienintelis blogas.lt kur raso prasmingus postus ir priestarauti nereikia.Kai daug dirbu ir rupinuosi kitais,daznai pati pavirstu i parseli.Pasiekiu dugna ir vel keliuosi.Aciu,kad isklausete.

Petras2015-11-05 09:20

Ilona, aš tau patarčiau susirasti tikrąją apsirijimo priežastį, Juk šiaip sau be priežasties žmogus būdamas sotis neryja maisto. Apie tai čia mažai rašyta, o gal nerašyta visai… Tikriausiai maistą vartoji vietoj raminamųjų. Patarčiau pastebėti tuos momentus, kai pavalgiusi vėl puoli “užkąsti”. Pamėgink suvokti, kas tai per jausmas? Nerimas, pyktis, liūdesys, dar kas nors?.. Koks jausmas veja prie šaldytuvo?

Svarbu nesmerkti savęs ir aptikti, kokioje būsenoje puoli prie maisto. Sotumo jausmas susijęs su ramybe, tikriausiai tau susidarė sąlyginis refleksas (įprotis) nusiraminti būtent tokiu būdu - vartojant maistą. O gal yra koks kitas būdas nusiraminti? Gal vieną įprotį (ramtis maistu) galėsi pakeisti kokiu kitu, tarkim, nusiraminti fiziniu darbu, mezgimu, dar kuo nors?.. Tik jokiu būdu nepatarčiau sėsti prie televizoriaus. Televizorius - labai stiprus dirgiklis. Kažkada žiūrėdavau televizorių, o per reklamos pertraukėles puldinėdavau rūkyti arba prie šaldytuvo. Televizoriaus reikia vengti, o jautresniam žmogui geriau jo visai nežiūrėti, nebent kokius lyriškus filmelius. Ilonos nepažįstu, bet drįstu tvirtinti, kad esi jautri moteris. Čia gali būti atsakymas.

Ilona2015-11-05 15:10

…….sakote manes nepazystate?Ka Jus.Mane matote kiaurai.Taip as nerima,liudesi,pykti ypac pykti malsinu maistu.Puikiai tai suvokiu.Bet kad keisciausi turiu nusiristi iki pacios baisiausios ribos.Manau jau priejau liepto gala.Siandien atsiverciau savo senuju skaiciavimu ir pastebejimu sasiuvinuka.Siandien esu suvartojusi dar tik388kalorijas.Pradzia man visada lengva.Bandysiu.

Petras2015-11-06 12:23

Kažkada buvau alkoholikas, t.y. turėjau įprotį svaigintis alkoholiu. Paskui jo atsikračiau. Kaip? Valios pastangomis priversdamas save negerti? Ne. Aš neturiu jokios valios ir net nežinau, kas tai yra. Aš paprasčiausiai vietoj įpročio gerti išsiugdžiau kitus du: užimti laiką kitais įpročiais ir vengti alkoholio.
Nežinau kito būdo atsikratyti žalingo įpročio, tik jį pakeisti kokiu kitu.

Ilona2015-11-07 17:11

Jau biski sulaimingejau.Kazkada 2011m.buvau Jusu grupeje.Puikiai sekesi mesti svori…….bet galutinis mano rezultatas kaip visada.Persiskaiciusi savo senuosius postus suradau,kad buvau issiugdziusi toki dalykeli- nekreipti demesio i ta maista kuris tau nepriklauso,kurio tu metant svori ir veliau nebenaudosi.Puikiai sekesi jo neragauti.Cia as kalbu toms moterims,kurios teisinasi,kad seima reikalauja kitokio maisto(stipraus,riebaus,saldaus)ir jos neatsilaiko ir pratruksta ryti.Kadangi laikausi tik 3diena(krito 2kg)tai prisiminusi apie savo isivaizdavima,kad seimos maistas ne mano,kad jis nevalgomas,kad cia ne maistas,o koks brudas puikiausiai viska jiems gaminu ir man jo nereikia.

Peleda2015-11-11 07:06

Oi, Ilona, kaip jus suprantu, atrodo, kad butumete parasiusi apie mane.100 kartu perkaiciau si foruma :) Uzteks esti,reikia ismokti valgyti mums. O ,kazkada valios tai daug budavo, nors ir dabar, pasake drauge, kad nesitiki, kad nukris man kg, emiau ir susiemiau ir numeciau, ir nebuvo sunku :) Nuo mastymo reikia pradeti, pati ta suprantu,bet nugrybauju i sona. Issitraukiau Mieliauskienes sulopyta knygele, startuosim :)

Ilona2015-11-11 16:05

As jau septinta diena.Kol kas labai puikiai vyksta viskas.Lengviau negu seniau budavo.Esu po menisko operacijos,tai tik sedziu ir is leto vaikstau visa menesi.Bet per tas 6dienas 3,5kg numeciau.As ir pradejau nuo mastymo,bet ir sveiki kadanors suserga.Kas svarbiausiai viska suprantu,suvokiu,dziaugiuosi kai sekasi.Nu bet ateina laikas ir vel pist(atsiprasant)prie to seno.Tada ta kiaule ant paveikslelio pradzioje, atrodo kaip lele pries mane.O kai susiimu atrodau,kaip kiauke ant paveikselio,bet protinga:)))))

Peleda2015-11-11 18:41

Nu prajuokinot :) šiaip ir aš taip jaučiuosi gera kiaulaitė.Bet,nebenoriu ja būti.Visokių dietų išbandžiau,bet skaičiavimas geriausiai. Kaip jums taip greit krenta.Kiek jus kalorijų suvartojate?

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Ilona2015-11-11 21:32

Dazniausiai,man krenta greiciau,bet tada buna 900kal,dabar kad taip nesikankinti,tai apie 1200kal.Siandientik 700kal.Valgysiu vaisiu einant miegoti.Pusryciu ziauriai nemegstu,bandziau zaliuosius kokteilius gerti,gal ir nieko.Nes maisto po kavos nenoriu.

Peleda2015-11-12 07:07

Aš pusryčių irgi nemėgstu,po kavos.Bet dabar nors mini valgysiu,nes kitas valgymas kol dirbu, būna tik vakare. Pasirinkau skaičių iki 900,vakar 800. Esu nusiteikusi mesti tą riebalą šalin ;)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Ilona2015-11-12 21:59

Nu i pirmin varyk,baltai nepasiduosiu.Sekmes rasinek kaip sekasi ;)

Zana2015-12-26 17:09

Sveiki, jungiuosi prie jūsų, reikia numesti 15 kg. Kompanijoje bus tikrai lengviau. Reikalas tas kad valgyti nenoriu, bet valgau vistiek, puikiai tai suvokiu, bet kaip ir daugumai…, paskui sėdžiu su išsipūtusiu pilvu ir kiaulės jausmu.
Gal kas nors turite Mieliauskienės knygą atsišviesti? Petrai, ar dar galėtumėte atsiųsti tus atsipalaidavimo pratimus, manau man jų labai reikia

Zana2015-12-26 19:22

Žinot Petrai, šitą jūsų sakinį atsispausdinsiu didžiausiomis raidėmis ir prisiklijuosiu ne tik ant šaldytuvo, bet ir ant kompiuterio, taip pat pasidarysiu skirtuką užrašų knygelėje, kad galėčiau perskaityti kiekvieną dieną po kelis kartus: Jeigu ne beprotis - kam valgai, kai esi sotus?
Superinis sakinys, liuks :)

Petras2015-12-29 19:09

Dėl atsipalaidavimo pratimų reikia rašyti man į elektroninį paštą.
Jeigu norisi valgyti, kai esi sotus, tai maistas - už raminamuosius. Dėl to nereiktų savęs niekinti ar kaip kitaip su savimi kariauti. Verčiau susirasti kitų būdų nusiraminti. Maistas - labai prasti raminamieji. Dar galima vengti nervinančių situacijų, stiprių dirgiklių, tokių, kaip televizorius.

Silvija2016-02-09 15:54

Aš kažkaip dažniausiai valgant pagalvoju… kaip numesti svorio? Turbūt man maistas, kaip raminamieji. Esu soti, o valgyti vis vien norisi.

Petras2016-02-10 13:18

Taip, Silvija, jeigu valgai soti, maistą tikriausiai vartoji vietoj raminamųjų. Mėgink ieškoti kito būdo nusiraminti.
Bet pirmiausia reikia sutvarkyti impulsyvų valgymą. Nusistatai porcijas, tikslų valgymo laiką ir daugiau - jokių “dar”. Užeina noras pakramtyti? Štai tada vietoj to reikia susirasti kitkį nusiraminimą. Gal kokį darbą, tarkime, mezgimą, jį moterys mėgta. Gal dar ką nors? Gal išeiti pasivaikščioti?..
Nusiraminimo nereikės, jeigu nesusinervinsit. Reikia surasti pagrindinius dirgiklius, kurie labiausiai suerzina, ir jų atsikratyti. Buityje didžiausias dirgiklis paprastai būna televizorius, nors daugelis jį žiūri “nusiraminimui”. Tai gali būti ir internetas, tarkim, kokios diskusijos internete, ir dar kas nors, sakysim, internetu gaunama neigiama informacija.
Aš nežinau, kas jus labiausiai erzina ir nuo ko ieškote nusiraminimo. Turite pati surasti dirgiklį ir jį neutralizuoti. Vien tik savęs stabdymas, porcijų mažinimas be psichologinės pusiausvyros ilgai negelbės.

Jūratė2016-02-22 14:04

Laba diena. Nebegaliu ir aš savo svorio nešioti. Bet turiu ir papildomų dirgiklių, kurie jaučiu ir dalyvauja kaip paskatintojai “svorio priaugimo” procese. Man reikia 20 kg atsikratyti… buvau atsikračius ir daugiau kažkada, bet per keturis metus vėl sėkmingai susigražinau viską ir dar su gražiu pertekliumi. Padėkit ir man :))

Simona2016-02-23 14:09

Laba diena, Petrai, sakykite, ar 800 kaloriju per diena tinkamas pasirinkimas, norint numesti 7 kilogramus?

Arnol122016-04-06 08:34

Sveikas, Petrai. Patiko straipsnis, taciau noreciau paklausti. Trys dienos atgal iskeliau sau ultimatuma numesti 20kg. Atsisakiau viso nesveiko maisto. Taciau kaloriju neskaociuoju nes dirbu fizini darba. Ar labai tai blogai yra? Valgau su protu zinoma, pvz: ryte 3 kiausiniai su duonos riekele ir arbata. Pietus-vistienos krutinele su agurku. Po darbo (5-6) h daugiau darzoves, truputis lesos mesos, vakariene pasukos, kiviai ar varske. Po darbu dar islendu pasivaiksciot, pazaist krepsini ar dar ka. Stengiuos kuo daugiau judeti. Ar siuo atveju tikrai butina skaiciuoti kalorijas? Niekada neuzkemsu skrandzio.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Arrr2016-04-06 08:35

Sveikas, Petrai. Patiko straipsnis, taciau noreciau paklausti. Trys dienos atgal iskeliau sau ultimatuma numesti 20kg. Atsisakiau viso nesveiko maisto. Taciau kaloriju neskaociuoju nes dirbu fizini darba. Ar labai tai blogai yra? Valgau su protu zinoma, pvz: ryte 3 kiausiniai su duonos riekele ir arbata. Pietus-vistienos krutinele su agurku. Po darbo (5-6) h daugiau darzoves, truputis lesos mesos, vakariene pasukos, kiviai ar varske. Po darbu dar islendu pasivaiksciot, pazaist krepsini ar dar ka. Stengiuos kuo daugiau judeti. Ar siuo atveju tikrai butina skaiciuoti kalorijas? Niekada neuzkemsu skrandzio.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rakshtys2016-04-22 13:21

Nu va, kilo labai daug klausimų bet supratau, kad daugiau į juos atsakyta nebus. Persikraustymas įvyko :)

daivux2016-05-04 07:58

Sveiki. Aš taip pat vieną dieną sau uždaviau klausimą: kaip numesti svorio?. Kad ir kaip bebūtų gaila, nėra universalios dietos, kuri tiktų visiems - kas tiks vienam, kitam tai gali pakenkti sveikatai. Svarbiausiai nepamesti galvos metant svorį, nes taip sveikatą galima susigadinti negrįžtamai.

Pilnoji2016-07-11 20:59

Sveiki. Esu labai jauna, 169cm, o sveriu 95kg. Visada buvau (ir esu) kovotoja, kai prieš metus pasiekiau 80kg ribą, susiėmiau ir numečiau svorį iki 63kg. Na va, ir dabar sveriu 95kg. Nebemoku savęs kontroliuoti, nes iš šeimos palaikymo nulis. Ką gi, net ir neskaičiusi jūsų straipsnio tiek kg numečiau kcal skaičiavimu, ir dabar pradėsiu daryti tą patį, bei pasistengsiu išlaikyti svorį..Koją pakiša man saldūs dalykai, esu tiesiog priklausoma nuo cukraus. Žinoma, jo niekur nededu, bet nė dienos be saldainio ar kažko kas saldu. Gal turite kokių patarimų kuom pakeist saldumynus ir kaip jų lengviau atsisakyti?:) Perskaičius jūsų komentarus, atėjo noras, labai didelis keistis. Ačiū jums už tai ir sėkmės visiems:)))

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Ex-pilnoji2016-08-03 09:53

Pilnoji, aš irgi esu didelė saldumynų mėgėja. BET - supratau, kad nevaldomas saldumynų potraukis atsiranda iš karto kai suvalgai bent vieną saldų dalykėlį… ir tada nebegali sustoti… imi dar vieną, po to dar… Kai mečiau svorį Petro nurodytu būdu, sąmoningai nevalgydavau to pirmojo saldaus kąsnelio, ir pagundų nebekildavo. Ir apetitą kontroliuoti buvo lengviau. Šeimos palaikymas? Kaip Petras rašo - tai bus Jūsų puikus rezultatas, ne šeimos :) O šeima tik džiaugsis, turėdama laimingą ir sveiką moterį :) Stiprybės ir kantrybės! :)

As2017-03-28 21:25

Nekenčiau savęs buvau 95kg ir mažo ūgio maniau kad kokia liga ir kilogramų ne atsikratyti bet paskaičiau čia suteikė vilties ir numečiau 20 kg

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Skaičiuoklė2017-11-24 14:28

Man tai ši kalorijų skaičiuoklė labai patiko http://www.metusvori.lt/kaloriju_skaiciuokle

Rašyti komentarą

Tavo komentaras