BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laimė ir traktorius T-14

Bene pats kvailiausias klausimas, kuris daugybę netų kamavo mane, - ar pinigai atneša laimę? Žiūriu, ir dabar daugybė žmonių blaškosi po internetą, norėdami sužinoti,  ar pinigai nepadarys jų laimingų. Jeigu jie turės ne 99, o, tarkime, 100 litų… Arba ne 10, o, sakysime, 11 tūkstančių eurų… Ir kas iš to, jei turės? Juk vis tiek vienam trūks vieno lito, o kitam - vieno tūkstančio eurų.

Dabar suprasčiau, jeigu žmogus klaustų: “ar padaro žmogų laimingą automobilis volkswagen golf?” arba: “ar atneša laimę traktorius T-14?” Juk ir golfukas, ir T-14 yra konkretūs daiktai, su kuriai gali atlikti labai daug konkrečių darbų. O litas, patikėkit, ne daiktas.

Mano tikėjimas pinigų laime žlugo po to, kai sykį barmenas iškrapštė mus į gatvę ir po nosimi užrakino aludės duris. Mes turėjome pilnas kišenes pingigų, bet išmaišėme pusę Vilniaus ir niekur negalėjome gauti alaus, niekas su mumis nenorėjo net kalbėtis, tik kažkuriam mieto gale, berods, Šeškinėj, milicijos patrulis pasiūlė guminių lazdų. Atsimenu, kokie mes buvom tada nelaimingi.

Turint auomobilį volkswagen golf, galima nuvažiuoti alaus ir į kitą miestą. Alaus nebegeriu, bet nuvažiuoju kur nors pagrybauti arba pariešutauti. Atsimenu, koks buvau laimingas šį rudenį, kai automobiliu volklswagen golf nuvažiavau pie Medvėgalio kalno ir per valandikę prisirinkau gerą pusmaišį riešutų, iš kurių didžioji dalis buvo beveik nesukirmiję. O kai kurie mano draugai neišmanėliai šaiposi, girdi, golfukas - netikusi mašina…

Laimė - gana pastovus dydis. Kada sugenda golfukas, būnu dar laimingesnis, jei gaunu nuvažiuoti į darbą vyresniojo sūnaus audine ar jaunėlio roveruku. Būčiau laimingas, jei bėdai prispaudus kas nors paskolintų ir tokį plento guzą kaip reno klijo ar kokią citrinikę. Įsivaizduoju, kokie nelaimigi būdavo žmonės prieš kelis šimtus metų, kai niekas neturėjo jokių autopmobilių.

O kaip dėl traktoriaus T-14? Aš jo neturiu, bet visa širdimi jaučiu, koks būčiau laimingas, jeigu kas nors dovanotumėt.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

deimantukas2007-09-24 16:06

traktoriaus neturiu,bet,pažadu,su citrinike tikrai kada nors pravešiu :-)

Anonymous2007-09-24 16:42

Jeigu anksčiau žmogui trūko lito, tai dabar turėtų trūkti daugiau - tūkstančio ar milijono. Lošiant didesnėmis sumomis, laukiama vis didesnio laimėjimo. Štai kodėl pralaimima vis daugiau ir daugiau.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras