BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas dešimtas vokietis nežino, ką reiškia Kalėdos

Kas dešimtas vokietis nežino, ką reiškia Kalėdos, parodė apklausa, kurios rezultatus skelbia žurnalas “Stern”.

Per apklausą 90 proc. respondentų teisingai atsakė, kad ši šventė kasmet minima dėl Kristaus gimimo. Tuo tarpu 10 proc. nurodė visai kitas priežastis.

Nuomonių tyrimo institutas “Forsa” apklausė 1 tūkst. 1 žmogų.


 

O Lietuvoje dar neapklausta nė vieno. Įdomu, kiek reklamos valdomų žmonių tiki, kad jie, šturmuodami parduotuves ir šluodami visą šlamštą, laukia Jėzaus gimimo?

 

Rodyk draugams

Komentarai (11)

Anonymous2006-12-14 13:23

Kalėdos - tai visuotinė išpardavimo akcija metų gale, skirta sandeliams patuštinti ir apyvartai padidinti. Iš čia kilo kalėdinių nuolaidų pavadinamas.

Kuo čia dėtas Jėzaus gimimas?

Deepblue2006-12-14 13:37

Kaldes, velykos, uzgavenes, t.t. argi tai ne ta pati proga prisigert iki zemes graibymo? Jezus? koks jezus? i sveikata….

Petras2006-12-14 14:43

Ką tik buvau "Norfoje". Ten skamba tos pačios Kalėdų giesmės kaip ir bažnyčioje.

Vertindami prekybą, turėtume išlikti nešališki ir klausti, kodėl švenčių metas turėtų duoti didesnes pajamas tik bažnyčiai? O kodėl kitos prekybos šventovės negalėtų pasiimti savo dalies?

Aš klausiu visai rimtai, be pokštų. Prekyba yra prekyba. Tikrai nemanau, kad prekyba Dievo kūnu, užburtu vandeniu, visais tai stabukais ir ritualais yra kuo nors šventesnė už prekybą batonais, šampanu, degtine, mineraliniu vandeniu.

Antraip Jėzus nebūtų vaikęs religijos pardavėjų ir savo Tėvo namų.

menesis2006-12-15 01:39

Kalėdos švenčiamos dėl to kad sugrįžta Saulė, ir buvo švenčiama daugybę metų prieš Kristų… Ir dabar dauguma tradicijų visai nesusiję su Kristaus gimimu. Keista kad tik 10% vokiečių pasakė pagrindinę priežastį.

Petras2006-12-15 08:58

Menesis teisus - pirmiausia tai buvo saulės grįžimo šventė. Ir dabar ji švenčiama tada, kai dienos nustoja trumpėti. Bažnyčia turėjo palikti šventę, bet įstengė pakeisti jos prasmę - tą dieną paskelbė Kristaus gimtadienį, nors jo tikroji gimimo diena iš tiesų nežinoma.

Mūsų dienomis ši šventė transformavosi dar kartą - tai jau padidėjusio vartojimo ir kalėdinių nuolaidų metas. Parduotuvių šturmas neturi nieko bendro ne tik su Kristaus gimtadieniu, bet ir su saulėgrąža. Nei čia Saulės, nei Dievo laukimas.

Laukti negalima - reikia naudotis proga.

deimantukas2006-12-15 11:19

i baznycia turbut neisiu,stengsiuos neprisiryt ir neprisigert,o va labiausiai dziugina,kad vel prades ilget dienos.Man tai Saulegrizos svente.Ir zinau,kad ji buna,kai kazkas svencia Kaledas.Džingul bel,džingul bel,džingul ……

Petras2006-12-15 12:58

O aš Kalėdas švenčiu po keletą kartų. Kartais jos sutampa su Saulėgrįža, o kartais ne.

Nežinau, kodėl, bet mano Kalėdoms reikalingas tam tikras oras ir tam tikra nuotaika gamtoje - šviežias sniegas, apsnigusios eglės ir, žinoma, tyla.

Anonymous2007-12-16 16:12

krc gaidziai jus as jums gerai nzn nu pyyyzda jums bus kaip jus kalbat apie isa nuosstabia svente ( ps. as is Kauno).

Anonymous2007-12-16 16:25

krc gaidziai jus as jums gerai nzn nu pyyyzda jums bus kaip jus kalbat apie isa nuosstabia svente ( ps. as is Kauno).

Petras2009-12-14 20:50

As tai tikiu, kad Kaledos svenciamos del to, kad gime Jezus. Gerai kad 90proc. zmoniu suprato kokia Kaledu prasme

Petras2009-12-15 10:14

Petrai, taip tiki ne tik tu, bet ir ir daugybė kitų žmonių. Jiems atrodo, kad Jėzus gimė būtent tą dieną, nors tam neturi jokio pagrindo, tik tuščią tikėjimą. Mano kaimynas, pavyzdžiui, tikėjo, kad akmenys auga, ir netgi rasdavo kuo pagrįsti savo įsivaizdavimą - kiekvieną pavasarį akmenų dirvoje padaugėja, vadinasi, jie veisiasi.

O aš žinau, kad saulėgrąžą nuo neatmenamų laikų švenčia daugybė tautų. Neturėdamas tikros statistikos, nefantazuosiu, kad tai 90 procentų, bet šiaurinėje pusrutulio dalyje ta diena tikrai ypatinga, nes diena nustoja trumpėjusi, o trečią parą ima ilgėti. Daugelis pasaulio dievų, kaip ir dievažmogis Jėzus, mirė ir prisikėlė trečiąją dieną - šiandien tai neturėtų būti paslaptis ir religijos aptemdytam protui. O štai mūsų protėviai, kol jų nebuvo nukariavę popiežiaus pasiūsti vienuoliai kryžiuočiai, giedovavo kalėdų giesmes, melsdeami, kad saulelė močiutė sugrįžtų. Ir saulutė sugrįždavo! Aišku, jie šventai tikėjo, kad saulelė močiutė grįžta būtent nuo jų giesmių.

Ar kvailas buvo šitas senvės tikėjimas? Sakyčiau, tiek pat protingas, kaip ir tikėjimas advento pasaka. Pasaka graži, tik infantiliškas protas pasakų neskiria nuo realybės.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras