BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ką tai galėtų reikšti?


Palikau lauže aliuminį puoduką, o radau išsilydžiusį ir nuvarvėjusį metalo gabalą. Žinojau, kad jis neblogai lydosi, bet nemaniau, kad taip. Man tas nuvarvėjęs metalo lašas patiko, kaip ir apsilydęs šampano butelis, kurį buvau radęs vienoje laužavietėje. Pritaisiau tuos daiktus kambaryje ant sienos, dar pakabinau raktą, iš juodos izoliacijos priklijavau rėmus, ir išėjo kažkoks paveikslas.

Įdomiausia, kad dabar, būdami sykiu, šitie daiktai kelia asociacijas. Viena kolegė, pažiūrėjusį į šitą šedevrą, atrado labai gilią prasmę. O jūs ką pasakytumėt? Išsilydęs butelis, varvantis lašas, raktas - ką visa tai sako?

Rodyk draugams

Komentarai (13)

tired2007-02-15 20:28

kokia gilia prasme?

Petras2007-02-15 20:33

tired, tai ir yra klausimas tau.

Anonymous2007-02-16 09:00

Žinant, kad autorius yra negeriantis alkoholikas, paveikslą būtų galima pavadinti "Atsisveikinimas su šampanu". Tačiau neaiški rakto paskirtis… Na, sakysim, tuo raktu Petras "užrakino" butelį.

Anonymous2007-02-16 09:23

Pafantazuosiu ir aš. Kai išgeri šimtą gramų, per kūną nueina maloni šiluma, kitam užkaista žandai. O šis butelis pateko į tokį karštį, kur išsilydė metalas ir stiklas. Tai pragaro karštis. O raktas gali būti ir nuo dangaus :)

deimantukas2007-02-16 09:35

taip:nuo gerimo(alkoholio)issilydo viskas,net buteliai ir metalas,bet tik ne raktas sugrizt ir bandyt atgaivinti savo samone,jausmus,sirdi :-)).Geriantysis visada turi su savimi ta rakta,nors gal pats to kartais ir nezino.O juoda izoliacija reiskia,kad geriantieji yra visada isprausti i remus-juodus remus,kurie reiskia pagreitinta(aiskiau uzprogramuota)mirti.

Anonymous2007-02-16 09:36

"Paskutinis lašas"

deimantukas2007-02-16 14:07

i save dar reikia surasti ,kad ir kaip jis aiskiai matosi Tavo,Petrai,paveiksliuke.Bet jis yra.Jis maziukas,bet galingas.Ir kuo labiau tie buteliai traukiasi,raitojasi,tuo labiau matosi tas raktas,nors ir tada,kai jis aiskiai matyti-ne visiems Dievas padeda ji surast:-((.

Ajona2007-02-16 21:15

Sakyčiau, tai - deformuotos, sumaitotos praeities nuolaužos, kurias mirtinai įrėminai savo valios pastangomis ir užrakinai. Bet raktas primena, kad juo vėl galima atrakinti…

Anonymous2007-02-18 01:22

man išsilydęs butelis nesiasocijuoja su alkoholiu, metalo gabalas "nesiriša" su išsilydžiusiu buteliu, nebent tik tuo, kad jie abu gavę ugnies… o raktas kam - nedašunta niekaip… ir rėmai - ir dar iš izoliacijos. Sakytum modernioji kompozicija, bet esu gavęs gerokai nuo dailės dėstytojo, kuris mano panašią "mišrainę" pavadino "visiškanesamone" - net ir moderniausią meną kurdamas neturi dalyti "belekaip" - reikia minties ir kad ta mintis "skaudėtų" pačiam autoriui. Mano spėjimas — petras nori vėl mus pagauti ant asocijacijų. tiesiog mes vėl visi būsim teisūs :) Ką norim, tą matom. Ir ne per Petro akinius, o per SAVO visada žiūrime

deimantukas2007-02-18 11:38

nieko nenori apgauti.Visi mes matome savo akimis,aisku jei jos veikia.Ir visi mes esame teisus.Gincas beprasmiskas.

Anonymous2007-02-21 13:05

o kas gincijasi?

Deepblue2007-02-21 19:40

nematau jokios prasmes paveiksle ir nebandau ieskot, matau ka matau…

Anonymous2007-02-23 11:12

Buvo nepaprastai paskaityti jūsų fantazijų išsilydžiusio puoduko, aptirpusio butelio ir rakto tema. Visi tie daiktai, tapę simboliais, sukėlė kur kas daugiau asociacijų, nei galėjau tikėtis. Paisrodo, ugnies matęs butelis gali priminti pragaro karštį, kitam sužalota butelio forma - tai nuoroda į sužalotą gyvenimą. O paprasčiausias pirties raktas, kurį dėl tvarkos pakabibau tuščioje "paveikslo" vietoje, gali būti ir nuo dangaus, ir nuo pragaro vartų… Juo galima ir "užrakinti", ir "atrakinti" butelį.

Žodžiu, šitie sykiu sukabinti daiktai gali būti ir "atsisveikinimas su šampanu", kaip rašė vienas mano skaitytojas, ir priminimas apie nepagydomą alkoholizmą.

Su tokiu savo kompozicijos interpretavimui visiškai sutinku. Jis labai logiškas, o loginė asociacijų seka būtų kad ir tokia: išsilydęs butelis - karštis - pragaras - alkoholis - sužalotas gyvenimas - raktas - užrakinti - atrakinti - butelis - vartai - dangus - pragaras - rėmai - apriboti - suvaržyti - išsivaduoti…

Kiekvienas šią seką galėtume tęsti iki begalybės.

Tačiau ne visiems ant sienos sukabinti daiktai sužadino fantaziją ir pranešė apie kažkias papildomas prasmes.

"Kokia gilia prasmė?" - nustebo Tired. "Nematau jokios prasmes paveiksle ir nebandau ieskot, matau ka matau…" - prisipažino Deepblue.

Jokių papildomų prasmių daiktuose neradęs Allvydas nežti įžvelgė atoriaus kalstą: "Mano spėjimas — petras nori vėl mus pagauti ant asocijacijų. tiesiog mes vėl visi būsim teisūs :)"

Žinoma, teisūs yra visi, o Allvydas po eksperimentų su simboliais pasidarė labai jau gudrus…

Taigi vienas ir tas pats daiktas vienam gali sužadinti fantazijas, o kitam - ne. Vienam butelis yra tik butelis, o kitam jis - kažkas daugiau, kitam jis - nebe paprastas daikats, o simbolis, kuris užkliudo kažkur giliai pasąmonės kloduose įrašytą patirtį.

Taip veikia ir religiniai simboliai. Kai žmogus į juos suprojektuoja savo baimes, viltis ir agresijas, jis ima simboliniuose daiktuose įžiūrėti kažkokią teigiamą arbaneigiamą "energertiką", paslaptingas "vibracijas", "auras", kurių patys daiktai savaime neturi, tačiau jas turime mes savo galvelėse.

Petras

Rašyti komentarą

Tavo komentaras