BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dvi citatos apie prakeikimą

Detalė iš “Nacionalinės geografijos” filmo apie holokaustą. Pasakoja po žudynių Eišiškėse išlikęs gyvas ir iš lavonų duobės išsikapstęs žmogus:

- Iššlindau iš po lavonų ir einu. Paprasčiausiai einu - nežinau kur. Visas buvau kruvinas. Einu, einu, aplink vieni krūmai. Ir štai priekyje pamačiau tris žmones. Tai buvo vietiniai lenkai, kaimiečiai, jie ėjo plėšti lavonų, pasirinkti drabužių. Buvo leidžiama eiti ir susirinkti sušaudytų žydų drabužių, ir kaimiečiai traukdavo į žudynių vietas. Tie žmonės apžiūrėjo mane, aš buvau nuogas ir kruvinas, jie suprato, kad aš esu žydas, pradėjo sakyti: “Žydas, žydas”. Vienas iš tų vyrų, jis buvo su kryžiumi ant krūtinės, o kiti neturėjo kryžių, atsimenu, toks didelis kryžius su nukryžiuotu Jėzumi, man pasakė: ” Žydeli, grįžk atgal į kapą, ten tau ir vieta”.

Du tūkstančius metų romėnų religijos kurstoma neapykanta žydams pasiekė neišvengiamą kulminaciją. Bet ir šiandien visose krikščionių bažnyčiose girdžiu į žydų lūpas įdėtą siaubingą klastotę:

- Jo kraujas tekrinta ant mūsų ir ant mūsų vaikų!

Girdi, taip žydai patys prisišaukę Jėzaus kraują ant savo ir savo vaikų galvų. Mat gerasis Romos imperijos vietininkas norėjęs išgelbėti Jėzų, tik jam sutrukdžiusi blogoji žydų tauta:

Pilotas, pamatęs, kad nieko nelaimi, o sąmyšis tik didėja, paėmė vandens, nusiplovė rankas minios akivaizdoje ir tarė: ‘Aš nekaltas dėl šio teisiojo kraujo. Jūs žinokitės!’ Mt 27,24

Visi žmonės šaukė: ‘Jo kraujas tekrinta ant mūsų ir ant mūsų vaikų!’ Mt 27,25

Kažkaip nematau atomazgos… O gal holokaustas - dar ne kulminacija? Juk vis girdžiu: žydai nužudė Jėzų.

Vadinasi, žydai kalti? Žydšaudžių tikėjimas lieka?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

deimantukas2009-11-05 14:39

Nesu perskaitęs visos biblijos. Nežinau, kokį vaidmenį tada atliko žydai. Man iki šiol yra keistas mistinis ir keistai paaiškinamas daugelio nusiteikimas prieš žydus.
Kai buvau mažas vaikas mano geriausias kiemo draugas buvo žydas. Dabar, kai prisimenu jį ir jo šeimą, atmintyje iškyla nepaprastai protingi ir tvarkingi žmonės. Kiek esu dabartiniu metu bendravęs su žydų tautybės žmonėmis, nesu jais nusivylęs, o tik priešingai- susižavėjęs jų gabumais, bendravimo subtilumu. Tai kas čia per velnio mitas apie juos? Gal atėjo metas ir šitą mitą sugriauti?

Petras2009-11-05 18:30

Taip, žinoma, pirmiausia reikėtų atsisakyti mito apie žydų “kaltę”, tada atsirastų vilties nuslopinti krikščionių panieką ir neapykantą žydams. Tačiau to mito sėkla - pačioje krikščionybės širdyje, evangelijoje, kurią prietaringi žmonės laiko Dievo žodžiu. Jeigu taip sako pats Dievas?..

Savo esme krikščionybė, kaip ir bet kuri kita religija, pirmiausia yra neapykanta kitiems ir kitokiems. Pamažu slopsta civilizuoto pasaulio religingumas, nyksta ir religinis nepakantumas. Šiandien sunku būtų įsivaizduoti, kad kurioje nors katalikų parapijoje vienuoliai imtų laužyti laisvamaniams kaulus arba deginti juos miesto aikštėje. Bažnyčia dabar šiek tiek pažabota, bet religijos prietarai dar kutena tikinčiųjų agresiją.

chiko2009-11-10 16:10

Du tūkstančius metų romėnų religijos kurstoma neapykanta žydams pasiekė neišvengiamą kulminaciją. Bet ir šiandien visose krikščionių bažnyčiose girdžiu į žydų lūpas įdėtą siaubingą klastotę:….

Jus teigiate, kad krikscionybe yra romenu religija? Ir kodel sie zodziai turetu buti ideti i lupas, o ne istarti?

Petras2009-11-10 23:05

Galvok, chiko, mąstyk, mėgink pasaulį pažinti protu, o ne paveldėtu tikėjimu. Gal pavyks.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras