BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dovanos liko

Gavęs pirmąją algą, Alius Sakinis patraukė į krautuves pirkti namiškiams lauktuvių. Tėvui nupirko žaliosios, juodosios ir vaisinės arbatos,  motinai - vazą su gėlėmis, broliams - apelsinų, bananų, riešutų ir maišelį šokoladinių saldainių. Iš pradžių atrodė, kad kišenėje banknotų labai daug, bet po šeštosios parduotuvės piniginė gerokai suplonėjo, ir Alius pagaliau susirūpino:
- Oho, kiek popierinių išleidau! Vaikine, nupirksi tėvui kaklaraištį, ir bus gana!
Taip ir padarė - nupirko kaklaraištį, užsegė piniginę ir įsikišo kišenėn. Einant gatve, nosį patraukė vėjo dvelksmas nuo konditerijos krautuvės, kur sudėti torai, torčiukai ir panašūs stebuklai. Traukdamas nosimi orą, Alius nejučiom padarė didelį lanką ir atsidūrė prie krautuvės, bet tarpdury pagavo save už rankos.
- Vaikine, ir dovanas pirk su saiku! - subarė save, apgręžė 180 laipsnių kampu ir varyte nuvarė į autobusą.
Įsitaisęs ant plačios sėdynės, padėjo šalia pilną maišelį, bet kišenėj kažko pasigedo. Šukos yra, cigaretės yra… o piniginė? Siaube, nėra piniginės! 
Alius išsigandęs aptapšnojo visą save, išvertė visas kišenes - ne, piniginės nė kvapo. Spūstyje kažkas ją ištraukė.
Nusiminęs atsirėmė į atlošą ir vos nepravirko. Žuvo visi pinigai, kurių jis nespėjo išleisti. Iš viso mėnesio darbo liko tik keli pakeliai arbatos, vaza su gėlėmis, krūva apelsinų, bananų, tėvo kaklaraištis ir sauja riešutų.
- Koks aš dar kvailas, nepraktiškas ir nepatyręs! - ėmė graužti save Alius Sakinis. - Kodėl negalėjau išleisti dovanoms visų pinigų?

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Anonimas2005-10-21 10:21

Tikrai, vietoj to, kad leistum sau aptureti besalygiska malonuma, imi zmogus ir pasiduodi taisyklems: visu pinigu istaskyti negalima. Ne karta kazkas tokio yra ir man nutike. Blogiausia tai, kad isleidusi pinigus ir isigijusi koki nors daikta-pirkini ne dziaugdavausi juo, o imdavau grauztis, na kodel as ji pirkau, juk buciau turejusi pinigu. Visi zmones taupo, o as amziais pinigus niekams ismetau. Rezultasa nepavydetinas: nei pinigu, nei malonumo. Spjoviau i tokia praktika ir ismokau nuosirdziai dziaugtis viskuo, ka atsiuncia Dievas.

Rita

Anonimas2005-10-21 11:23

Pinigai irgi Dievo dovana- arba jie yra arba nėra… Ramiau,kai nėra -mažiau reikalų. Bet , iš kitos pusės, smagu juos leisti …O taupyti juos… Na nebent jei turi pomėgį -kaip tie kurmiai iš senojo multfilmo "Coliukė", jei jau mėgsta skaičiuoti ir mėgautis ilga skaičiukų eilute…O šiaip pinigai -tik tarpinininkai tarp mūsų ir daiktų arba kitų poreikių ir malonumų.

aralzero

Rašyti komentarą

Tavo komentaras