BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dievas kažkur kitur

Tetulė atvažiuoja pas savo giminaičius ir ima blašyktis po jų didelį butą, puldinėti iš kampo į kampą, pradeda kažkaip niurmkti lyg rujojanti katė. Pagaliau paaiškėja, kas tame gražiame bute negerai:

- Čia nėra kur pasimelsti!

Pasirodo, niekur ant sienos ji nerado nei kryželio, nei švč. nekalčiausios mergelės Marijos paveikslo kopijos. Kaip ji kalbėsis su Dievu, jeigu jo niekur nėra?

Pagaliau prisiminė turinti šiokį tokį Dievą savo rankinuke. Pasiknisusi išsitraukė nutrintą maldaknygę, kurią per šimtą metų galėjo išmokti ir mintinai, pavartė jos puslapius ir išsitraukė paveiksliuką su savo Dievo atvaizdu. Tas jos Dievas buvo bazdotas graikų jaunuolis su nimbu apie galvą.

Atrėmusi kičinį paveikliuką į vazą, tetulė parkrito prie stalo ir ėmė karštai jam melstis.

Būdama jaunesnė ir sveikesnė, ji mėgdavo kartu su kitais piligrimais keliauti kur nors į Šiluvą, į Kryžių kalną, prie Vilniaus Aušros Aušros vartų ir į kitas Dievo gyvenamas vietas. Niekaip neįstengdavau suprasti, kodėl ji negali su savo Dievu bendrauti kur nors kitur, tarkime, bulvių vagoje ar tualete? Pasirodo, ten Dievo nėra! Jo niekur aplink nėra, todėl turi nuolatos ieškoti, baladotis šimtus ar tūkstančius kilometrų.

Iš bėdos gali nusipirkti molinį ar popierinį, bet tokio Dievo galia kur kas menkesnė.

Oho, kaip nyku religingam žmogui!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

vimpautas2009-11-23 11:08

oj tos tetulytės:D

Petras2009-11-23 11:19

… ir diedukai, ir jų kunigėliai. :D

Martynas2009-12-18 21:56

Tetulės požiūris visiškai neatitinka katalikų Bažnyčios mokymo. Esi melagis.

Petras2009-12-18 22:16

Taip, sukčiau Martynai, aš išgalvojau tavo bažnyčios stabus ir pristačiau jums dievo namų, o pakeliais į medžius prikėliau specialių inkilėlių, kuriose įsikūrė tavo dievulis ir jo nekaltoji mamytė. Viso šito nėra,sukčiau Martynai, visa tai išgalvojo tavo šventosios bažnyčios priešai.

Martynas2009-12-21 13:53

Savo argumentacijoje naudoji „šiaudinės baidyklės“ triuką, kuriuo suklaidini skaitytojus. ( http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0iaudin%C4%97_baidykl%C4%97 ). Visiškai nėra būtina melstis prieš „kičinį paveiksliuką“, tiesiog kai kuriems žmonėms tai yra lengviau/priimtiniau. Dievas yra visur. Tavyje taip pat:). Atraski jį.

Petras2009-12-21 16:39

Taip, sukčiau Martynai, tu vėl teisus, kaip ir tavo neklystantis popiežius. Tavo bažnyčia niekada negarbino jokių paveiksliukų, kryželių ir statulėlių, visus stabukus išgalvojo ir į tavo ažnyčias sunešė klastingi šmeižikai, tokie kaip aš, kurie be tavo išmintingo pamokymo nežino, kur jiems sekmadieniais ieškoti dievo. Stabukai atsirado tik todėl, kad kai kuriems žmonėms, tarkime, tavo kunigams, vyskupams, kardinolams ir, žinoma, popiežiui, taip patogiau. Aš su tuo visiškai sutinku.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras