BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didvyriškumas be idealų

Amerikiečių psichologai, ištyrę 50 gelbėtojų, dėl kitų žmonių rizikavusių savo gyvybėmis, aptiko jiems visiems būdingą neįtikėtiną charakterio bruožą. Pasirodo, jie visi - nepaprastai praktiški žmonės. Jie mažiausiai laiko gaišta, svajodami apie kilnius tikslus ir aukštus idealus, bet visą dėmesį paprastai sukoncentruoja į labai konkrečias, paprastas ir realias gyvenimo užduotis.

Remkitės į žemiškuosius realistus, o ne į padebesių svajotojus!

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

verygentlemen2011-08-19 17:14

Kam į ką remtis - asmeninis reikalas. Pats remtis gali, o jei nori - atsisėst.

Petras2011-08-19 21:59

Atsisėsti, tiesą sakant, nėra už ką - neturit įrodymų. :))

Edas2011-08-27 11:04

Kai reikia gelbėt, nėra kada svajot. Svajotojui gelbėjimo užduotis gali pasirodyti rizikinga ar neįmanoma, o praktiškam žmogui (o jeigu dar išmano fiziką, supranta gamtos dėsnius) - ta pati užduotis gali būti visiškai paprasta. O padėti artimui, manau, “įsiūta” visų genuose, kaip ir savisaugos instinktas, kuris yra galingesnis.

Petras2011-08-27 21:44

Na, su tais gelbėjimais yra truputį kitaip. Praktiškas žmogus ne visada žino, kad pavyks išgelbėti kitą ir pačiam pasiseks nežūti. Bet vis tiek gelbsti. Kodėl? Todėl, kad jis PRAKTIŠKAS žmogus, o ne padabesių svajotojas, jis daro PRAKTIŠKAI, o ne fantatazuoja, ką padarys, jeigu darys, Svajitojas paprastai trypčioje vietoje, realius darbus ir realų gyvenimą jam pakeičia įvairiausios fantazijos, išsigalvoti idealai.

Religiniai idealai - geriausias pavyzdys. Davatka žino, kaip REIKĖTŲ gyventi ir ką reikėtų daryti, bet daugiausia, ką ji realiai padaro, tai pamoko kitus, perduoda kitiems tą žinojimą. Štai kodėl davatkas (fariziejus) Jėzus nevadino niekaip kitaip, tik veidmainiais, gyvatėmis, angių išperomis, jis mėgino priversti religingus žmones ne tik kalbėti, bet ir daryti. Žinoma, jam nepavyko, nes realumo principas pažeistų religijų esmę - gyventi fantazijose, pliauškaluose, o ne realybėje.

Edas2011-08-28 20:57

Taip, įlūžusiam žmogui praktiškasis staigiai sugalvos ir suras būdą ištraukti, o svajotojas trypčios ir šauks: - ir koks velnias tave ant to ledo nešė ?!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras