BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Blogiukas ir gerulis

Štai prieš jūsų akis du žmonės. Tokio pat amžiaus, išsilavinimo, abu važinėja tokia pat mašina. Ir situacija, į kurią jie atsidūrė, beveik tokia pat.

Gerulis kelyje Kaltinėnai - Šilalė pamatė stovinčią mašinikę ir dvi moteris, kurios, keldamos rankas, prašė pagalbos. Nors truputį skubėjo su reikalais, nedvejodamas sustojo ir pasisiūlė padėti. Patempė moterų mašinikę, bet ši neužsivedė. Tada nutempė 15 kilometrų į Šilalę, norėdamas pristatyti jas su visu automobiliu kokiam nors remontininkui,  ir gerokai pasitąsė po mietelį, kol tokį remontininką surado. Už paslaugą, žinoma, nieko neėmė, sakė, kad jam buvo malonu padėti kitam.

Blogiukas vairuotojas kelyje Šiauliai - Tauragė netoli Kryžkalnio pamatė sustojusį automobilį ir šalia du žmones - vyrą ir moterį, kurie mojavo ir prašė sustoti. Rankoje vyras laikė virvę, tokiu būdu rodydamas, kad reikia patemti jų automobilį. Jeigu nelaimėliams pasibaigė benzinas, paremti iki degalinės būtų reikėję vos kelis kilometrus, o blogulis niekur neskubėjo. Nežiūrint į tai, jis pralėkė nesustodamas pro prašančiuosius pagalbos.

Ką galėtumėte pasakyti apie tuos du žmones?

Išoriškai jie niekuo nesiskiria, elgesio skirtumus galėtume paaiškinti kokiomis nors vidinėmis priežastimis. Kokiomis?

Kaltas auklėjimas - vienas nuo mažens mokytas padėti kitam ir turi tokių įpročių, o kitas ne? Gal skiriasi jų vertybės, įsitikinimai? Ką galėtumėt pasakyti apie jų tautybę (kuris panašesnis į “tikrą” lietuvį?), socialinę kilmę? O religingumas? Kuris, jūsų nuomone, galėtų būti religingas, o kitas ne?

Ką dar galėtumėte pasakyti apie tuodu vairuotojus? Gal įvardintumėte kokiu nors kitų priežasčių, kurios galėjo nolemti tokį elgsenos skirtumą?

Būtų labai įdomu paskaityti kitų įžvalgas.

 

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Anonymous2007-10-24 11:10

Tikiesi, kad žmonės rašys: gerulis yra religingas, o blogulis - ne? Tai būtų labai primityvu.

Anonymous2007-10-24 12:21

Tautybė, religingumas nieko dėti. Žmonės paprasčiausiai skirtingi. Vienas jautresnis, kitas mažiau…

Anonymous2007-10-24 13:46

egoizmas. saves bereikalingas apkrovimas svetimomis problemomis. visu ligomis nepersirgsi. kiek zmoniu, tiek nuomoniu…

deimantukas2007-10-26 11:39

Kartais,praėjus tam tikram laikui,nesuprantu,kodėl pasielgiau taip,o ne kitaip,kartais gailiuosi,jei įmanoma-atsiprašau.Bet nesmerkiu per daug nei savęs,nei kitų.Visiems tikrai nepadedu ir nesiruošiu padėti.Juk prarasčiau savo asmeninį gyvenimą.Svarbiausiu dalyku laikau-padėti sau.O po to jau galima padėti kitam.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras