Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-03-30

Renkuosi laimę

Publikuota: Liudijimai

- Kai atsitinka kas nors gero, dėkojame Dievui, kai blogo, tada jau Dievo keliai nežinomi… - sako skeptikas  Deepblue, paliesdamas milijonams žmonių labai aktualią temą. Tikintieji žino, iš kur gėris. Jis eina nuo Dievo. O ką daryti su blogiu, kam jį priskirti? Kaip išteisinti Dievą, kai aplink tiek blogio? Ar ne lengviau tokiais atvejais dėti į krūmus su savo Dievu? Kaip ironizuoja  Deepblue, tokiais atvejais imama skelbti, kad Dievo keliai nežinomi.- Taip, Deepblue, yra žmonių, kuriems nelaimėje Dievo keliai nežinomi. O man pasisekė - kai buvau atsidūręs labai labai didelėje bėdoje ir jau nurašiau save į sąvartyną, sužinojau apie Dievo kelius.
Dabar gyvenu visai kitaip. Dievas ištraukė mane iš duobės, iš kurios milijonai žmonių patys neišsikapsto, - tai mano atsakymas.


- Gerai, kai Dievas duoda šansą rinktis - sekt paskui jį arba mirt, bet ar nepagalvojat, kad toli gražu ne visiems tas šansas duotas? Kartais pamąstau: kur tada Dievas buvo?..


- Deepblue, Dievas davė šansą ne tik man, bet ir mano draugams. Iš penkių girtuoklių, kurie girtaudavome beveik kasdien, likau gyvas tik aš vienas. Kai sužinojau, mane tai sukrėtė.
Ar tie kiti keturi neturėjo savo šanso?
Kai aš pasukau kitu keliu, jie juokėsi.
Dievas nėra lėlių teatro direktorius, o žmonės - ne marionetės. Dievas suteikia tik šansą, o mes jį priimame arba atmetame.
Atsakomybė tenka mums, nes mes laisvi.
Manau, ne aš vienas namuose turiu Evangeliją. Dabar ją turi beveik visi. Tačiau kodėl laiko padėtą ir neskaito? Kodėl jie nesikreipia tiesiai į Dievą, kaip moko Jėzus, o eina į bažnyčias ieškoti apsišaukėlių tarpininkų?
Taip jie daro todėl, kad yra laisvi ir gali rinktis.
O kodėl aš pasukau kitu keliu?
Aš irgi laisvas, aš irgi renkuosi.
Čia nėra jokios neteisybės.


- Petrai, kaip manai, ar Dievas dave šansą rinktis kudikiui, kuris gimė aklas? Ar davė šansą rinktis žmogui, kuris susirgo vėžiu?


- Labai gerai, Deepblue, kad užsiminei apie vėžį. Kaip tik norėjau papasakoti vieną istoriją, kurią prieš kelerius metus aprašė mūsų laikraštis, ir kuri man vis neišeina iš galvos.
Dar jauna moteris susirgo vėžiu. Gydytojai jai didelių stebuklų nežada - na, dešimt metų ji tikrai dar gyvensianti kokybišką gyvenimą, o kas bus toliau - vienas Dievas težino.
Pusė “limituoto” laiko praėjo. Ką sako ta moteris?
Dar niekada nebuvau tokia laiminga, tvirtina ji. Niekada iki tol ji taip nesižavėjo ryto aušra ir savo vaikų čiauškėjimu. Tik dabar, supratusi laiko tėkmę, ji ėmė vertinti kiekvieną akimirką. O iki tol dienos ir metai biro pro jos pirštus tarsi smėlis. Dabar ji laiminga.
“Jeigu ne ši liga, aš gyvenimą būčiau iššvaisčiusi”, - tvirtino “pasmerktoji” žurnalistams.
Štai toks buvo jos pasirinkimas, kai pasirinkimo kaip ir nebebuvo. Ji pasirinko būti laiminga.
Lyg ir paradoksas, bet iš tiesų ne taip jau retai nepagydoma liga primena žmogui apie laimę. Vėliau mūsų žurnalistai panašių ligonių surado ir daugiau.
Beje, mano liga irgi nepagydoma - iki gyvenimo pabaigos turėsiu saugotis alkoholio, kad jis nepatektų į burną. Bet tik tada, kai susirgau, pradėjau gyventi kitaip. Šita liga ir man - Dievo dovana.
Galimas daiktas, tik tau, Deepblue, atrodo, kad esi laimingesnis už akląjį. Pažįstu vieną aklą žmogų, Seimo narį, kuris tikrai nusijuoktų iš tokios galvosenos. Žinoma, aklumas sudaro tam tikrų sunkumų, tačiau jis paskatina psichiką ir visą organizmą rasti savyje privalumų, kurie kompensuotų negalią.
Tai jau - atskira kalba.
Trumpiau kalbant, šuo girdi ultragalsą, mudu negirdim. Ar šuo laimingesnis už mus?


Šis dialogas nebaigtas ir, manau, niekada nesibaigs. Jis tęsis tol, kol žemėje gyvens bent keli žmonės. Jie irgi galės pasirikti, kuriai pusei pritarti, o kuriai oponuoti. Manau, ir jūs skaitydami nejučiom darėt sprendimą ir kažką rinkotės.


Šia tema dar:


Tikėjimo anatomija


Atgal į: Renkuosi laimę