Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-01-17

Apsisprendimas

Publikuota: Liudijimai

Metu svorį. Sprendimas galutinis ir neapskundžiamas.

Kažkurime smegenų vingyje jutau, kad nešioju su savimi per daug lašinių, bet nemaniau, kad tiek daug. Vis raminau save, kad “norėdamas numesčiau”. Juk kažkada esu numetęs 27 kilogramus. Bet visa tai - proto gudrybės kuo toliau atidėti didelį darbą.

Neseniai vienoje knygoje susiradau maldelę, kuri neva padėjo veinam žmogui atsikratyti žalingų įpročių. Aš ją šiek tiek perdirbau ir pritaikiau savo situacijai:

“Aš visiškai išsilaisvinau iš savo įpročio persivalgyti. Aš visiškai laisvas nuo maisto ir pats nusprendžiu, kiek valgyti. Aš valgau tik tada, kai būnu alkanas. Man lengva vaikščioti, mano lašinių atsargos harmoningai traukiasi. Manyje vyrauja darna ir dvasios ramybė. Viešpatie, įtvirtink šią mano būseną.”

Tačiau Viešpats neturėjo ko įtvirtyinti, nes tokios būsenos nė nebuvo - tai buvo tik saviapgaulė. Bet aš vis kartojau maldelę du kartus per dieną, kaip ir pataria įtaigos specialistai - ryte pabudęs ir vakare prieš  miegą. Svarbu, kad būčiau ramoje, malonioje apsnūdimo būsenoje, ir mano norai nukeliautų į pasąmonę, o tada pasąmonė tarsi koks dievas padarys iš manęs lengvą ir liekną žmogų.

Nieko man net nereikės daryti - tik kartoti maldelę!

Maldelę kartojau tol, kol vietoj dviejų cepelinų (normali porcija) vakar sušveičiau keturis.

Vakare pradėjo rastis mintis, kad pasąmonės stebuklų tikriausiai neužteks. Tikriausiai turės įsikišti ir sąmoningas apsisprendimas.

O kas yra sąmoningas apsisprendimas?

Pirmiausia, aišku, sąmoningas žinojimas. Kiek iš tiesų sveriu? Juk šimtą metų nesisvėriau. Ko gero, geroji pasąmonė vis mulkino mane, viliodama kuo toliau nuo svarstyklių.

Pasirodo, svarstyklės sugedusios.

Jos rodė 102,5 kilogramo. Nesąmonė, šito negali būti! Juk mano normalus svoris - 80. Rodytų kokius 90 - dar sutikčiau…

Ieškiodamas svarstyklių gedimo, patikrinau jas 24 kg svarsčiu. Neįtikėtina, jos rodo netgi truputėlį mažiau -  23,5 kilogramo! Ar gali būti, kad svarstis irgi sugedo?

Atrodo, proto gudravimams galas.

Mano sąmonę pagaliau pasiekė žinia, kad esu 22,5 kilogramo per sunkus.

Dabar turiu apsispręsti.

O gal nuo rytojaus? Arba nuo pirmadienio - bus savaitės pradžia, paprasčiau skaičiuoti…

Jokių pirmadienių! Jokių rytojų!

Arba dabar, arba apsisprendimo nėra.

O kas tai yra - apsispręsti?

Tai reiškia veikti.

Viskas, nusprendžiau.

Lentynoje radau anų laikų sąsiuvinuką. Jis man padėjo kontroliuoti kalorijas aną sykį, kai numerčiau 27 kilogramus. Padės ir dabar.

Braižau lentelę kilogramų ir kalorijų buhalterinei apskaitai, vadinasi, jau veikiu. Pirmoji skiltis - data, po jų dvi skiriamos svoriui, esamam ir norimam, toliau - savaitės dienos, per parą suvartotų kalorijų kiekis ir galiausiai svorio kitimas - plius arba minus gr per parą. Turiu svarstykles, kurios rodo 100 gr tikslumu. Kilograminio tikslumo netiktų - mat svoris nekris kilogramais, todėl kas rytą negalėčiau matyti rezultato.

Rezultatą pamatysiu kasryt išlindęs iš vonios.

Širyt svėriau 101,8 kg. Kur dingo 700 gramų? Na, vakar svėriausi apsirerngęs, o širyt - ne. Jokių stebuklų kol kas nėra.

Laikysiuos tos pačios tvarkos, kaip ir praeitą sykį. Per parą valgysiu 900 - 1000 kcal, bet ne daugiau 1000. Viena diena per savaitę, sekmadienis - apsirijimo diena. Tašysiu be jokių varžtų. Kiek norėsiu, tą dieną tiek valgysiu. Pailsėjęs vėl prie darbo. Jokių nuolaidų pasąmoniams gundymams. Jokio neplanuoto saldainio, jokio palipdomo sausainiuko.

Valgysiu tris kartus per parą - ryte, per pietus ir vakare. Arbata arba kava - be cukraus. Tada jos galėsiu neriboti. Pradžioje labai svarbu turėti pilną skrandį, kad jis nekeltų protestų. O cukraus šaukštelis, tai jau berods 40 kcal. Kam švaistyti kalorijų limitą tokiems niekams? Geriau pataupysiu papildomam kiaušiniui arba dešrelei. Ir daržovių, nemaistingų daržovių! Sumaišai su liesomis pasukomis, prikemši pilvą, ir tas nė cypt. Juk prikimštas!

O kaip su maldelėmis?

Mano Draugas perspėjo:

“Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite kaip pagonys: jie mano būsią išklausyti dėl žodžių gausumo. Nebūkite panašūs į juos, nes jūsų Tėvas žino, ko jums reikia, dar prieš jums prašant”. Mt 6,7

Mano Tėvas tikrai žino, ko man reikia. Jis mane nuolatos palaiko, kiekvieną minutę. Man nereikia laukti sekmadienio, kad galėčiau susitikti su Juo katalikų stabmeldykloje arba protestantų susirinkime. Mano Dievas visur, kiekvienoje vietoje, todėl man nereikia trenktis nei į Jeruzalę, nei į Kryžių kalną. Be to, mano Dievas labai neišdidus, paprastas, Jis nebijojo užgimti tvarte tarp gyvulių ir ateiti pas tokius, kaip aš. Todėl galiu bendrauti su Juo betarpiškai, be jokių tarpininkų bei manipuliatorių ir visada sulaukti pagalbos. Svarbu, kad mano noras būtų stiprus ir aiškus, be jokių priemaišų ir gudravimų.
 

Mano Gerasis Drauge, sustiprink mano apsisprendimą! Apsaugok mane nuo gundymų ir visų priešų, kurie dabar stengisis mane įveikti atkalbinėdami, šaipydamiesi, provokuodami ar paprasčiausiai nuteikinėdami, kad nieko iš to nebus. Padaryk taip, kad kiekvieną kartą pajutęs ataką ar gundymą aš dar labiau užsispirčiau nepasiduoti.

Dar šia tema:

Vėl apsisprendimasSugedęs autopilotas
Atgal į: Apsisprendimas