Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-03-29

Patogumų našta

Publikuota: Liudijimai


Ar gali civilizuotas žmogus išsiversti be vandentiekio?


Pasirodo, gali!


Tuo įsitikinau, kai sodyboje sugedo siurblys, o aš maniau, kad per speigus užšalo vamzdžiai, ir du mėnesius laukiau, kada atšils. Būčiau galėjęs laukti iki pat vasaros, bet sekmadienį susipratau tikrinti, ar bėda ne kitoje vietoje.


Dabar stovi naujas siurblys. Buvo kažkaip keista, kai atsukau čiaupą, ir iš jo pliūptelėjo vanduo. Tiesiog neįtikėtina: pasuki rankenėlę su mėlynu taškeliu - vanduo šaltas, pasuki su raudonu - karštas! Išsrebi sriubą, pakiši lėkštą po srove, ir tvarka. O man jau norisi lėkštes, šaukštus, šakutes ir puodelius krauti į didesnį puodą. Per du mėnesius, kai gyvenau be vandentiekio, įpratau plauti iškart didelį kalną indų. Plauti po vieną - labai netaupu.


Tiesą sakant, atprasti nuo patogumo buvo sunku, labai sunku. Jei ne tas gedimas, nė nebūčiau žinojęs, koks tapau priklausomas nuo visokių niekų. Be televizijos ir radijo išmokau išsiversti prieš porą metų. Dabar turėjau progą pagyventi be vandentiekio… Įdomu, ar be elektros ištverčiau?


Turistai juk ištveria!


Dabar man aišku, kodėl jie apsikrauna sunkiomis kuprinėmis ir pėsti arba dviračiais patraukia ieškoti sunkumų. Jų kuprinės iš tiesų yra lengvos, labai lengvos. Jose nerasi nei televizoriaus, nei šaldytuvo, nei dujinės viryklės, nei minkštos sofos… Esi priverstas imti tai, kas būtiniausia, kas tikrai reikalinga. Patogumų našta lieka kažkur ten, dideliame, nuo dulkių ir dūmų sunkiai alsuojančiame mieste.


Užtat kokia romantika skrudinti bulves karštuose pelenuose, virti sriubą iš rūgštynių ir kiaulpienių, maišyti arbatą pagaliuku, kepti kiaušinienę tuščioje konservų dėžutėje!


Juk visa tai - laisvė!


Laisvė nuo patogumų naštos.


Atsimenu, į mūsų stovyklavietę ant Dubysos kranto atvažiavo lengvasis automobilis. Vyras ir žmona iš jo krovė ir krovė daiktus. Pasistatė didelę palapinę, užsikūrė dujinę viryklę, išsivirė kavos, po to įsijungė mažytį televozoriuką ir sėdo žiūrėti laidos apie gyvūniją.


- Negalime be gamtos, - prisipažino žmona.


Yra daugiau


Priklausomybės. Į katalogo pradžią


 


Atgal į: Patogumų našta