Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-02-10

Prašnekau liuteronų balsu

Publikuota: Liudijimai

Pažįstamas liuteronų kunigas pranešė keistą naujieną - Lietuvos evangelikų liuteronų žurnalas “Liuteronų balsas” įsidėjo mano straipsnį “Krikščionybės iliuzija“. Šiaulių knygynuose bei spaudos kiskuose tokio žurnalo neparduoda, patraukiau į Šiaulių liuteronų bažnyčią, bet ji paprastomis dienomis užrakinta. Internete žurnalas neskelbiamas, tik jo aprašymas, iš kurio supratau, kad tai visuomenis teologinis leidinys.


Tikrai keista, kad teologinis žurnalas skelbia straipsnį, kuriame aprašoma religijos sukelta iliuzija. Įsigeidžiau gauti bent vieną numerį.


Savaitgalį užsukčiau į Šilalės liuteronų bažnyčią ir nusipirkčiau kokį egzempliorių, bet tarp Lietuvos liuteronų yra prasidėjęs toks broliškas karas, kad tauragiškiai neįsileidžia į savo apskritį vilniškių “Liuteronų balso”.


“Į Tauragę grižo spaudos draudimo laikai? Atsiprašau!” - pasisakydamas ta tema, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios tinklalapyje piktinasi žurnalo redaktorius Povilas Pukys. Sakau, gal liuteronus tebeveikia kažkurio katalikų popiežiaus prakeiksmas, kurį jis su broliška meile adresavo Martynui Liuteriui ir visiems juo pasekusiems reformatoriams?


Kai pagalvoji apie tokias religijos pasekmes, plaukai pasišiaušia. Reikės kokio kataliko paklausti, ar tas jų vyriausiojo burtininko prakeikimas nekris ir ant manęs, jeigu parbilau liuteronų balsu? Ar nereikės vasarą, kada atšils, nueiti į Kaltinėnų bažnyčios šventorių ir kokį  pusdienį pagulėti kryžiumi ant žolės?


P.S. Tik spėjau paskelbti žinutę - atnešė paštą. Vienas vokas buvo labai didelis. Atplėšiu - ogi “Liuteronų balsas”! Iš pažiūros - tvarkingas, profesionaliai sumaketuotas žurnalas. Dauguma straipsnių verstiniai, bet yra ir originalių. Patraukė akį Kazio Almeno “Kryžiuočiai ir valdžios pagunda”. Dar neturėjau laiko, bet būtinai perskaitysiu. Ar tik nebus Dievo pirštas atšaukęs katalikų prakeiksmo?


Atgal į: Prašnekau liuteronų balsu