Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-23

Tai Dievas yra ar ne?

Publikuota: Straipsniai

Štai jums atsakymas: Vokietijos matematikai 62 proc. tikslumu įrodė, kad Dievas egzistuoja. Apie tai skelbia mokslinis leidinys “P. M. Magazin”.

Mokslininkai iškėlė hipotezę “Dievas egzistuoja” ir pamėgino atsakyti į tokius klausimus:

Kokia yra tikimybė, kad Dievas sukūrė Visatą?

Kokia yra tikimybė, kad evoliucija Žemėje įvyko Dievui dalyvaujant?

Kokia yra tikimybė, kad gėris neatsiejamas nuo Dievo?

Kiekvienas teigiamas atsakymas - taškas Dievo egzistavimo hipotezei, o kiekvienas įtikinamas paaiškinimas, nesusijęs su Dievu, mažina Dievo egzistavimo tikimybę.

Galiausiai mokslininkai, tiesa, tik 62 proc. tikimybe, įrodė, kad Dievas egzistuoja.

Kai kurie teologai ir filosofai ieško alternatyvos ir remiasi dvasininko ir matematiko Tomo Beiso (Tomas Bayes) formule. Buvo atlikti tyrimai ir skaičiavimai penkiose stambiose kategorijose: kosmoso atsiradimas ir susiformavimas, evoliucija, gėris ir blogis bei religiniai postulatai.

Atlikę visus skaičiavimus mokslininkai teigia, kad yra 62 proc. tikimybė, jog Dievas egzistuoja.

Bet nesinervikit, ateistai! Štai kitas mokslininkų atsakymas, kuris jums turėtų patikti: ne Dievas sukūrė pasaulį.

Savo naujoje knygoje mokslininkas Stephenas Hawkingas sako, kad ne Dievas sukūrė pasaulį. Profesorius S. Hawkingas mano, kad Didžiojo sprogimo ir fizikos dėsnių dėka atsirado mūsų planeta: „Gravitacijos dėsnio dėka visata gali susikurti iš nieko”.

„Spontaniškas pasaulio susikūrimas rodo, kad egzistuoja kažkas, iš kur atsirado pasaulis, iš kur atsiradome mes”.

Knyga, parašyta kartu su JAV fiziku Leonardu Mlodinowu ir išleista rugsėjo 9 d., imasi užginčyti I. Niutono teiginį, kad pasaulį turėjo sukurti Dievas, todėl, kad jis negalėjo susikurti iš chaoso.

Jis remiasi planetos ne iš Saulės sitemos atradimu 1992 m. „Tai padaro sąlygas - Saulę, atstumą tarp Žemės ir Saulės, Saulės masę - ne tokias ypatingas ir būtinas.”

Tai kokias galim daryti išvadas?

Kokias norim, tokias darykim - tuo klausimu mokslas mums nepadės.

Svarbu, kad tvirtai tikėtume savo tikėjimu ir naikintume tuos, kurie tiki ne taip ir atlieka visai neteisingus ritualus. Tikėjimas - jau reali jėga, ne hipotezė ir ne vaiduoklis. Turiu galvoje - organizuotas, viena kryptimi paleistas minios tikėjimas.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Tai Dievas yra ar ne?