BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vokietijos matematikai įrodė, kad Dievas yra

Vokietijos matematikai 62 proc. tikslumu įrodė, kad Dievas egzistuoja. Apie tai skelbia mokslinis leidinys “P. M. Magazin”.

Mokslininkai iškėlė hipotezę “Dievas egzistuoja” ir pamėgino atsakyti į tokius klausimus:

Kokia yra tikimybė, kad Dievas sukūrė Visatą?

Kokia yra tikimybė, kad evoliucija Žemėje įvyko Dievui dalyvaujant?

Kokia yra tikimybė, kad gėris neatsiejamas nuo Dievo?

Kiekvienas teigiamas atsakymas - taškas Dievo egzistavimo hipotezei, o kiekvienas įtikinamas paaiškinimas, nesusijęs su Dievu, mažina Dievo egzistavimo tikimybę.

Galiausiai mokslininkai, tiesa, tik 62 proc. tikimybe, įrodė, kad Dievas egzistuoja.

Kaip jie tai įrodė, galima perskaityti naujausiame “P. M. Magazin” numeryje.

“Tariamų Dievo egzistavimo įrodymų sąrašas yra ilgas, - teigia mokslininkai. - Tačiau jie neišlaido patikimumo išbandymo”.

Kai kurie teologai ir filosofai ieško alternatyvos ir remiasi dvasininko ir matematiko Tomo Beiso (Tomas Bayes) formule. Buvo atlikti tyrimai ir skaičiavimai penkiose stambiose kategorijose: kosmoso atsiradimas ir susiformavimas, evoliucija, gėris ir blogis bei religiniai postulatai.

Atlikę visus skaičiavimus mokslininkai teigia, kad yra 62 proc. tikimybė, jog Dievas egzistuoja.

Rodyk draugams

Komentarai (30)

Petras2006-11-20 12:57

Tiesą sakant, aš tais įrodymais nelabai tikiu. Mano galva, kiekvienas turi įrodyti sau, pats padaryti šį itin asmenišką atradimą.

Anonymous2006-11-20 13:56

aš tai manau, kad čia provokacija "Davinčio kodo" tema. Dabar reikėtų laukti romos katalikų dvasininkijosgriežtos nuomonės šiuo klausimu. Kita mano nuomonė, velniam tada tai, ko daugelis ieško, vadinama tikėjimu arba netikėjimu? Gal netrukus tai bus vadinama "žinojimu"?

2ra2006-11-23 19:05

Kaip tai įmanma - paskaičiuoti Dievo buvimą matematiškai. Na, gal įmanoma - aš ne matematikė, bet kodėl buvimo - tik 62 proc? O kur likęs Dievas?

Petras2006-11-23 19:21

Likusį tikriausiai nurašė į nuostolius…:) O kur tu, gudruole 2ra, buvai dingusi? Aš jau seniai tavęs pasigedau.

2ra2006-11-23 19:44

Aš dirbau svarbius ir atsakingus darbus:). O šiandien ryte susirgau, į svarbius ir atsakingus darbus nenuėjau, pasijutau žmogum ir pasiskelbiau gyva tebesanti.

2ra2006-11-23 19:45

Aš dirbau svarbius ir atsakingus darbus:). O šiandien ryte susirgau, į svarbius ir atsakingus darbus nenuėjau, pasijutau žmogum ir pasiskelbiau gyva tebesanti.

2ra2006-11-23 19:50

Na, tie paskaičiavimai vistik duoda naudos: dabar net didžiausias skeptikas gali būti priremtas prie sienos tais 62 proc., kurie reiškia, kad Dievas labiau yra negu nėra.

deimantukas2006-11-24 08:32

Man šitas matematinis paskaičiavimas ir į rodinėjimas-visiška nesamonė.Na,gal ne visiška,bet-juokinga.Palyginimui pasakysiu,kad tai yra tas pats,kai aš kitam žmogui įrodinėčiau,kad aš noriu valgyti labiau,negu jis arba,kad man tas pyragas skanesnis,negu jam. Man taip asocijuojasi iškart.

Impintinas2006-11-25 20:20

Arba tai parodo, kad žmogus dar neturi atsakymų į 60% klausimų…

bambukas2010-05-04 16:40

Japonijos mokslininkai nustatė, kad žmonės virsta druskos maišais su 69% tikimybe. Tikimybė padidėja iki 95% Sodomos ir Gomoros regione.

Logika2010-06-21 13:18

Kur tie yrodymai kad dievas yra?mano nuomone tai nuo senoves sugalvoti 10 dievo isakymu kuriais rementis zmones butu padoresni.Pagal visokias zmoniu nelaimes sprendziant daugiau yrodo jog jo visiskai nera.

Petras2010-06-21 13:58

Na, jie ten skaičiavo, kažkokią tikimybę… Aišku, tai viso labo tikėjimas, toks pat tikėjimas, kaip ir tvirtinti, kad dievo nėra.
Vadinamieji dievo įsakymai - tai, žinoma, žmonių susikurtos bendruomeninio gyvenimo vidaus taisyklės, bet jokiu būdu ne “absoliučios” taisyklės, kaip dabar kartais jas mėgina interpretuoti bažnytininkų kvailinami žmonės. Pavyzdžiui, įsakymas “nežudyk” jokiu būdu nereiškia draudimo žudyti ką nors apskritai. Jis draudžia žudyti tik saviškius, o kitatikius, kitų tautų žmones, ta pati Biblija liepia žudyti, ir labai žiauriai žudyti, nepaliekant gyvų netgi vaikų.

Elonas2010-09-15 19:10

kas kazin bus po mirties?

Petras2010-09-15 20:47

Po mirties bus pomirtinis seksas. :)) Pasiklausk bet kurio parapijos kunigo, ir jis viską detaliai paaiškins.

O dėl tų mokslinių “įrodymų”… Štai neseniai vienas mokslininkas “įrodė”, kad pasaulį sukūrė ne Dievas. Štai: http://www.alfa.lt/straipsnis/10406502/?Ne.Dievas.sukure.pasauli=2010-09-02_16-43

Gabiux2010-12-22 22:58

As pati esu 100 % isitikinusi, kad Dievas yra. Ivairiausi irodymai kad visata susikure, kaip manoma per „Didyji sprogima“ir, kad zmogus issivyste is bezdziones yra moksliniai faktai ir visiskai nesipjauna su religija as nesuprantu siais laikais zmones vis dar arba kaip gudziausiuose viduramziuose, kur mane kad Dievas spragtelejo pirstais ir zmogus akimirksniu atsirado arba kaip krastutiniam renesanse, kad teisus tik mokslas ir jokio cia Dievo nera. Visi sudetingiausi moksliniai darbai aiskina kaip kas vyko, vystesi, ir tai labai gerai tik cia visada lieka neuzpildytu spragu: kodel butent taip atsitiktine tvarka kazkas ivyko , kokes atomas yra butent toks koks yra, kodel zeme yra butent tokiu atstumu nuo saules kad galetu egzistuoti gyvybe kodel zmogus yra butent toks koks yra ir kodel vienos bezdziones evoliucionavo kitos isliko tokios pat? Visur niekas kitas kaip atsitiktinumai. Pusiausvyra. Visa privercianti suktis jega. Kas as manau ir yra Dievas.

Petras2010-12-23 11:03

Aš irgi manau labai panašiai, kaip Gabiux. Man Visata be Kūrėjo atrodo kažkokia “tuščia” ir “nelogiškas”. Žinoma, neturiu jokių įrodymų, o tai, kaip man atrodo, nėra joks įrodymas. Niekaip nesutiksiu su bažnyčios fanatikais, kurie savo įsivaizdavimus laiko “įrodymais” ir juos daro “privalomais” visiems kitiems.

Tačiau su Dievo vaizdiniu atsiranda viena labai rimta problema. Dabartinis Dievo vaizdinys yra sukurtas monoteistinės religijos, apie “vienatinį” Dievą mes svajojame, paveikti tokios religijos. tačiau dievų, kaip ir religijų, yra daugiau. Štai man Visata be Dievo atrodo “tuščia” ir “nelogiška”, o mano protėviams žemaičiams, kol jų kardais nebuvo nukariavę krikščioniai, taip pat kvailai atrodė pasaulis, nevaldomas Perkūno, Ažuolo, Žalčio ar kokios kitos dvasios. Ateistinės religijos, tokios, kaip budizmas ar joga, pasaulį puikiausiai įsivaizduoja be Dievo, kaip kokią kaip tuštumą.

Žodžiu, religinis pasaulio vaizdinys nuolatos kinta, o ir šis nėra galutinis. Kol nebuvo mokslinio požiūrio į pasaulį kaip visumą (jis įsivyravo tik prieš kelis šimtus metų), tokie fantastiniai reginiai su dievais, angelais, velniais buvo vienintelis būdas suvokti visumą. Dar ir šiandien daugybė žmonių tiki, kad po pasaulį tebelaksto kunigų paleisti velniukai su uodegikėmis ir triražėmis šakėmis, kad kažkur virš debesų skraido pliki angeliukai, kurie Mariją gyvą nusitempė į dangų, o pagiringas jų parapijos kunigas kažkokiu stebuklingu būdu į paprasčiausią vafliuką per magiškas mišių apeigas įpučia “šventą dvasią”.

Štai tu rašai, kad “siais laikais zmones vis dar arba kaip gudziausiuose viduramziuose, kur mane kad Dievas spragtelejo pirstais ir zmogus akimirksniu atsirado”. Žmonės ne šiaip sau “mano”, kad Dievas spragtelėjo pirštais, ir viskas atsirado savaime, - tokį vaizdą jiems sukūrė ir įtvirtino religija, taip pasaulio “sukūrimas” vaizduojamas ir Biblijoje, kurią religingieji laiko “Dievo žodžiu”. Tarp mokslinio požiūrio į pasaulį ir religinių fantazijų yra tokia pat properša, kaip ir tarp sapno bei realybės. Nenorėdama užleisti vietos moksliniams požiūriui, religija visomis jėgomis ir labai žiauriai kovojo dėl išlikimo. Kankinimo technologijas sukūrė ir ištobulino ne naciai ir ne bolševikai, o gailestingumą deklaruojanti krikščionybė, tiksliau - popiežiaus valdomi krikščionių vienuoliai.

Štai tu rašai: “Ivairiausi irodymai kad visata susikure, kaip manoma per „Didyji sprogima“ir, kad zmogus issivyste is bezdziones yra moksliniai faktai ir visiškai nesipjauna su religija” Tai netiesa.

Mokslo nustatyti faktai labai pjaunasi su religija. Religija, kol tik turėjo jėgų, visomis išgalėmis kovojo prieš mokslą. Prisiminkime Galilėjų ir Darviną. Bažnyčia privertė Galilėjų atsižadėti savo atradimo, kuris šiandien ir pačiam popiežiui tikriausiai atrodo “savaime suprantamas”, o Darvinas, giliai tikintis žmogus, buvo apšauktas ateistu, jo evoliucijos teorijos oficialiai dar nepripažįsta didžiosios bažnyčios. Pasiduoti religijos diktatui - nusigręžti nuo mokslo ir paskęsti Biblijos pasakų vingiuose ar mistiniuose religinių šizofrenikų kliedesiuose.

Išeitų, aš ateistas? Visiškai ne. Pasaulio aš negaliu suvokti be Kūrėjo, tačiau to Kūrėjo įvaizdis nei kiek nesikerta su mokslo žiniomis, kurias turiu. Ima kirstis - keičiu pasaulio vaizdinį.

Nors bažnyčios fanatikai to nepripažįsta, bet Kūrėjo vaizdinys gali būti ir nereliginis, jis gali nieko bendro neturėti su vaikiška pasaka apie Adomą ir Ievą, su erotinėmis fantazijomis apie tai, kaip dievai gulinėjo su žemės moterimis, dažniausiai - nekaltomis mergelėmis, ir joms darė vaikus, tokius, kaip Dionisas, Jėzus, Krišna… Religija - tai būdas valdyti žmones, įprogramuojant į jų sąmonę fantastinį pasaulio vaizdinį su vienu Dievu centre arba dievų panteonu, lyg kokiu parlamentu, viršuje. Man atrodo, tas vaikiškas vaizdinys dar ilgai plevens virš pasaulio - lyg sapnas, lyg vaikiška pasaka. Juk visi puikiai prisimename, kaip sunku vaikams išsiskirti su pasaka.

Nojus2012-03-17 14:36

Dievas is tikro yra, aš žaidžiau su juo kortomis. tie matematikai nesupranta. jeigu nori suzinot ar jis yra, tai yra. Dievas su mumis. mes jo nematom nes jis mus stebi, o kai jis nusigręž nuo mūsų, tada pamatysim. dieva pamatysit, kai tikesit - jis yra toks aukštas su barzda ir bakenbardais.

arimka2012-08-15 18:20

man labai parupo is kur tas dievas atsyrado kodel jis atsirado kam jo reikejo jis sukure zmones kad galetu juos bausti kazkoks siaubas negi dievas koks tyronas;] isikalkit i galva dievo nera

as esu dievas2015-03-15 01:37

O zinot kas dieva sukure ? dieva sukure zmones ir patys jo pradejo tiketi tai zmogaus pasamone susikure asmeni kuri jis garbintu ir tiketu juom . visos religijos tiki i tapati dieva tik kitu pavadinimu ar asmeniu . zmones isikalkit i galavas kad tokio kaip devas nera , o jai manote kad yra supraskit ta dieva kaip paty save tai tu esi dievas mes visi esame dievai . dievas yra viskas tik jam uzdetas vardas devo nepamatysi nepajusi tik jusu samone sukure intelekta o intelektas dieva

Petras2015-03-15 10:37

Taip, tu esi dievas. Tik neprasitark sanitarams.

Va'Jezus2015-05-12 00:40

1. versija dievas yra - tai ką matai, girdi, jauti, užuodi, lieti, ragauji, supranti, nesupranti, užjauti, nekenti ir t.t.. Tai alfa ir omega - absoliutas. Kuris susikūrė pats, o sukurdamas save, kartu sukūrė viską ką matai, girdi, jauti, užuodi, lieti, ragauji, supranti, nesupranti, užjauti, nekenti ir t.t.. Tai dievas tėvas, dievas sūnus, dievas šventoji dvasia.

2. versija dievo nėra, yra tik tikėjimas - religija, kurią sukūrė pati žmonija, kęsdama savo egzistavimo kančią šioje žemėje. Kai kūrėjo nėra, viską ką matai, girdi, jauti, užuodi, lieti, ragauji, supranti, nesupranti, užjauti, nekenti ir t.t. - susikūrė savaime, palaipsniui iki šių dienų ir dar vis kuriasi, ir kursis, ir evoliucionuos dar kitaip, į begale formų, ir materijų, kokių žmonija dar nematė, ir nežino, ir t.t.

man tinka 2 versija, ji logiškesnė, skirta žmonėms kurie neturi baimės gyventi išsilaisvinę nuo priklausomybės “dievui”. Tai mokslo ir pažinimo kelias į žinojimą, kuris yra neišvengiamas mūsų tipo butybėms. Tai tik laiko klausimas, kada sužinosime viską apie alfa ir omegą, ir tai nebus stebūklingas tikėjimas į tikėjimą, bet bus mūsų tikslios žinios viską ką matai, girdi, jauti, užuodi, lieti, ragauji, supranti, nesupranti, užjauti, nekenti ir t.t.

…Tuo metu, kol tikintis klūpėjo bažnyčioje ir meldėsi dievui prašydamas duonos ir vandens, netikintis stropiai dirbo siekdamas parūpinti duoną su vandeniu sau ir kitam…

tai mano versijos, į jas tikėti nebūtina.
lai nesupyksta tikintys, nes aš įžeisti nenorėjau, tai mano nuomonė.

A.2015-05-24 13:52

Pritariu Petrui.

O tokie”dievai” galėtų prasitarė sanitarams. Gal pagelbėtų :D

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

3znius2015-06-03 20:54

Tavyje yra visi dievai. Jie tave varo į ateitį, o protas prižiūri tavo namus( kūną).
Mes, žmonės, esame unikalūs tuom , kad mokam rašyti, piešti, fantazuoti, kurti darbo įrankius ir savo kūryba džiaugtis…

3znius2015-06-03 21:01

Neturėk kitų dievų, tiek kiek reikia jau turi ir jie tavyje. Tobulink save, nugalėk savo tinginį ir ieškok prasmingos veiklos. Kam tau kiti dievai. Net žydai nurodo kas yra dievas - Jahve tai yra išvertus AŠ ESU. tad ir būk savimi. Nereikia kitų dievų, nenorėk būti vergu. O tavo malda turi būti susikaupimas apmąstymas ir pasirinkimas sprendimų ( pasitarti su savo dievais) ir duoti nurodymus protui vykdymui.

Petras2015-06-04 10:55

Taip, aišku, dievas arba daugiau dievų yra mūsų fantazijoj. Pafantazuoti visai blogai, tik bėda, kad žmogaus fantazijoj gyvenančius dievus valdo lyg lėles Vatikanas, patrariarchai, mulos ir kiti parazitai. Žmogus tampa lyg ir savo dievų vergu, nors tie dievai iš tiesų bažnyčios nuosavybė.

Liudvikas2015-09-24 15:10

Petrai, tu rimtai silpnaprotis, didesnis net už mane. Jeigu nieks neirode, kad po mano lova vaiduoklio nera, tai nereiskia, kad jo nera. Cia zmogaus pasirinkimas, yra ar ne. O del moksliniu irodymu, jei tau reikia moksliniu irodymu, nes i tavo supista galba neateina mintis, kad pasaulis ne is mokslo sudarytas, tai yra daugybe moksliniu priezasciu, kad babaužis po mano lova gali buti, ir 0 priestaravimu, kad čiupakabros nera. O ta straipsni, kad ne Buratinas sukure pasasuli, sukisk man i viena skyle giliai giliai, jeigu sugebėįsi, nes yra naujesnes info, kurią girdėjau, gulėdamas nervų skyriuje. Pasiskaityk http://videnskab.dk/kultur-samfund/danske-domstole-hardere-end-inkvisitionen

Tomas2016-03-01 17:54

Dievas yra , bet jis nera kazkoks senis su barzda sedintis ant debesies. Jis yra visuma, jis yra viskas paprasciau ji vadinti aukstesniuoju intelektu.
Todėl nežiūrėkite į šventus paveikslus bažnyčiose ir Vatikane, kur Dievas vaizduojamas tokiu seniu. Žinokit - visos bažnyčios, įskaitant ir Vatikano, meluoja, meluoja ir šventi paveikslai, įskaitant Rafaelio freskas. Dievas pakeitė senąjį savo įvaizdį, dabar jis nebe senis, bet visuma. Nebetikėkite motina Bažnyčia, šventais paveikslais ir apskritai jokiais šventumais. Amen.

Linux2016-10-08 00:19

skaitykite BIBLIJA ,ten visi jus domintys atsakymai apie Dieva, kaip jis moko naikinti kitas tautas, užmušinėti akmenimis dirbančius šabo dieną, koks jis pavydus ir kerštingas )

Žuvis Tavyje2016-11-08 13:28

žmogus susikūrė dievą, tai jis yra 100 procentų. Nėra apie ką diskutuoti.

maza2017-05-05 22:11

Mes nematome Dievo veido, ir negalime suvokti Jo pilnai, irodyti, nes esame prarade sia dovana, kai grysime i Tevo namus sia dovana atgausime, man apie tai sakė palatos draugai, kurie pabendrauja ir su pačiu Viešpačiu, ir su jo angelėliais.. As trokstu kasdien Jo ieskoti, Ji pazinti, Juo sekti, atsiprasyti už tai, ko nesu padariusi, bet dar [adarysiu, kad mažai aukoju naujam kunigo džipui . Ir kaip sirdis spragsi, oi kaip spragsi is dziaugsmo atradusi Ji, išgirdusi Jo balsus galvoje, ir atrandanti vis naujai ir naujai.. ir supranti kad tai Jo vedama esi pas sanitarus, kurie leidžia skaudžius vaistus, o kartais avelka tramdomuosius.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras