BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vietoj rytinės mankštos

Vakar Hammerklavier  puslapyje radau V. Jerofejevo pasvartstymų apie meilę:


Meilė niekada nesibaigia gerai. Mylimas žmogus - pats pikčiausias priešas. Mylimas žmogus įgyja nebūtų bruožų ir užglaisto akivaizdžias ydas. Jei ko gyvenime ir reikia bijoti, tai tik meilės. Meilė - tai pasiutligė. Meilė - melagingi žodžiai, pelėkautai, pralaimėjimas. Mylimas žmogus gali taip skaudžiai smogti, kad atsigausi jau kapuose… (Visą skaitykite čia)


Įdomumo dėlei V. Jerofejevo dogmas pamėginau apversti aukštyn kojomis, nubraukdamas neiginius arba atvirkščiai - teiginius paversdamas neiginiais.
Išėjo štai toks rezultatas:

Meilė niekada nesibaigia blogai. Mylimas žmogus - pats didžausias draugas. Mylimas žmogus išsaugo tikruosius bruožus ir išryškina paslėptas ydas. Jei ko gyvenime ir reikia bijoti, tai tik ne meilės. Meilė - tai ne pasiutligė. Meilė - tiesūs žodžiai, išsigelbėįjimas, laimėjimas. Mylimas žmogus gali taip karštai pabučiuoti, kad atsigausi jau kapuose……

Parašiau ir susimąsčiau: o jei kitas žmogus mano padarytus teiginius paverstų neiginiais bei neiginius - teiginiais?.. Įdomu, ar nežinodamas gautų pirminį rezultatą?
Netrukus gavau štai tokį žaismingą 
Hammerklavier  atsakymą:


Komentarai su subtiliu humoro jausmu visados nuteikia gerai. Humoro jausmas - pats didžiausias draugas. Humoro jausmas išsaugo ir išryškina tikrąjį gyvenimo skonį. Jei ko gyvenime ir reikia bijoti, tai tik ne komentatorių, turinčių humoro jausmą. Subtilus humoro jausmas - tai improvizacija, intelektas, žaismė. Komentaras su humoro jausmu gali taip pralinksminti, kad atsigausi po nemiegotos nakties net be espresso puodelio :)


Linksma, ar ne?
Kas mėgsta proto žaidimus, gali rasti puikios medžiagos bet kuriame religiniame puslapyje. Kiek čia vadinamųjų pamąstymų, išmąstymų, pasvarstymų, pagalvojimų!.. Kartais žmogui atrodo, kad jis dėsto nepaprastą išmintį, bet kai minčių konstrukcijos nepagrįstos jokia patirtimi ir pateiktos kaip absoliučios formulės, galime jas nesunkiai apversti aukštyn kojomis ir gausime lygiai tokių pat “išmintingų” sentencijų rinkinį. Pavyzdžiui:


Mes pasigendame gerų žmonių = Mes nepasigendame gerų žmonių. Stebimės trūkumais žmonių kuriais mes nusiviliame = Nesistebim trūkumais žmonių, kuriais mes nusiviliame. Susimastome apie tai, kaip sunku su tokiais netobulais gyventi = Nesusimastome apie tai, kaip sunku su tokiais netobulais gyventi. Manau, jog mums reiktų susimastyti ar tą tobulą žmogų mes radome savyje = Manau, jog mums nereiktų svarstyti, ar tobulą žmogų mes radome savyje… (Puslapio nuorodos neskelbiu dėl suprantamų priežasčių)


Daugelis tiki vadinamaja “liaudies išmintimi” - patarlėmis ir priežodžiais. Yra žmonių, kurie kolekcionuoja sentencijas, tokiu būdu tikėdamiesi sukaupti išminties. Bet mažai kas yra pastebėjęs, jog kiekvienam “išminties perlui” liaudis yra sugalvojusį lygiai tokį pat “išmintingą” atvirkščią perlą. Kuriuo pasinaudoti, sprendžiame pagal aplinkybes. Štai:


Darbas žmogų puošia = Nuo darbo nebūsi bagotas, tik kuprotas. Ką gali atlikti tuoj, niekad nesakyk “rytoj” = Darbas - ne vilkas, į mišką nepabėgs. Mokslo ant pečių nenešiosi = Iš didelio rašto išėjo iš krašto. Anksti kėlęs ir jaunas vedęs nesigailėsi = Iš vystyklų - į vystyklus. Rytas už vakarą protingesnis = Negirk dienos be vakaro. Išminties žilas plaukas = Žilė galvon - velnias uodegon…
Kas daugiau?..

Rodyk draugams

Komentarai (13)

Anonimas2005-12-09 09:19

Kur Petras prisiliečia, viskas griūna. Kažkoks sprogdintojas. Bijau, kad neužsuktų į mano garažą. :)

Hammerklavier2005-12-09 10:59

Taip, kiekvieną dogmą, patarlę ar posakį galima prisitaikyti pagal esamą situaciją ir nuotaiką :) Nepatiko - išsivertei atvirkščiai ir vėl ramu :) Bet yra toks priežodis, kuris tinka absoliučiai visiems gyvenimo atvejams, ir, mano kuklia nuomone, nepasiduoda "vertimui". Ar žinote, koks? ;)

Petras2005-12-09 11:54

Prisipažįstu - nesu girdėjęs.

Mano supratimu, tai turėtų būti kažkokie neišverčiami abipusiai kailiniai, moneta su tuo pačiu herbu abiejose pusėse…

Vaikystėje turėjau pasidaręs tokią monetą ir visą dieną su ja žaidžau spėlionių. Buvo žaidžiama taip. Prieini prie kito vaiko ir sakai: metu monetą. Iškris herbas - duodi man atsikąsti obuoplį, iškris pinigas - duodu aš atsikąsti tau.

Turiu pasakyti, man labai sekėsi. Burtai vis krisdavo taip, kad ne aš, bet man turėdavo duoti atsikąsti obuolį ar bandelę, ne aš, bet man privalėdavo atiduoti saldainį…

Bet neiškentęs vienam draugui parodžiau, kaip ta moneta suklijuojama, ir už nuoširdų atvirumą vos negavau į kailį.

Tai koks tas posakis?

Hammerklavier2005-12-09 12:50

Hmmm…gal man kokią virtualią premiją įsteigti tam, kuris atspės? :))

Petras2005-12-09 14:43

Virtualų, aišku, galėčiau. Pavyzdžiui, virtinukų rinkinį. Virtualų, žinoma…

kinder2005-12-09 16:09

Ką pasėsi – tą ir pjausi

Petras2005-12-09 16:35

Kinder, šiems teigianiams nerandi priešingų posakių?

Paieškok, tikrai rasi.

Prizas - tam, kuris randa, o ne tam, kuris neranda.

Hammerklavier2005-12-09 19:22

O gal tortas? Jei niekas neatspės, tai pati suvalgyčiau..Virtualiai, žinoma ;)

Kinder, bandyk dar kartą :) "Ką pasėsi, tą ir pjausi" tinka ne viskam, pvz., gausi kokio trečios eilės proprosenelio iš Prancūzijos palikimą, dvarą su vynuogių sodais, kurių nei sėjai, nei prižiūrėjai :)) O manasis priežodis tiktų ir šiai situacijai…

Hammerklavier2005-12-11 22:37

Kadangi labai užsimaniau Petro virtinukų, kad ir virtualių, atsakau - yra toks senas kinų priežodis (mano mėsgtamiausias), tinkantis absoliučiai visoms gyvenimo situacijoms - "Ir tai praeis". :)

"Atvirkštuko" nesugalvoju, o jei ir būtų kažkas panašaus į "tai tęsis amžinai", tai, logiškai pagalvojus, šiam pasaulyje amžinas tik laikinumas, taigi, viskas laikina = ir tai praeis :))

Anonimas2005-12-12 07:57

Tiek to, Hammerklavier, siunčiu tau internetu nuostabų virtinukų kvapą, bet tai viso labo… paguodos prizas. Mat tavo posakis nesunkiai apverčiamas aukštyn kojomis. Atsimenu, kai tarnavau rusų kariuomenėje, viršila amžinai sakydavo "Tai jums nepraeis!"

Dabar galiu įtarti, kad Hammerklavier nugirdo viršilos posakį, apvertė jį aukštyn kojomis ir gavo "Ir tai praeis". :)

Hammerklavier siūlomas variantas man būtų malonesnis, jis įmanomas pagrįsti logika ar gyvenimo patirtimi, bet ir mano viršilos posakis "Tai nepraeis!" būdavo absoliučiai teisingas ir pagrindžiamas įvairiausiomis bausmėmis - menkiausias nusižengimas mums tikrai nepraeidavo…

Kur problema? Kalbama buvo apie niekuo neparemtus, konteksto neturinčius teiginius, kurių nebūtų įmanoma apversti aukštyn kojomis ir gauti lygiai taip pat "išmintingą" atvirkščią teiginį.

Atrodo, vietoj pusryčių pats suvalgysiu virtualų konkurso organizatorės torčiuką…

Redagavo Petras 2005-12-12 07:57

Hammerklavier2005-12-12 10:14

Buvo kalbama ir apie posakį, kuris tinka visiems gyvenimo atvejams!

P.s. ačiū, kvepia skaniai :))

Anonimas2005-12-12 11:22

xa - zinojau ta posaki, bet ,,,, post faktum visi protingi :)))) tik nesiruosiau sio posakio visiems gyvenimo atvejams - tik sunkiems. kai linksma - nesinori, kad praeitu. viena atvirkstinini sitam sakiiniui sugalvojau, bet jis tik dar labiau ptavirtino si posaki - "ir ne tai praeis"

taigi - sis posakis - vienas is septyniu rytu filosofu auksiniu minciu smulkiai surasytu ant kazkokiu adatu…

Anonimas2005-12-14 16:51

Antano Dambrausko knyga apie lietuvius konclageriuose - "Viskas praeina".

O dar anksčiau, antikos laikais, tą patį yra sakęs garsus filosofas - jo vardą pamiršau.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras