BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Velykų išvakarėse geradaris sugrąžino bažnyčiai elektrą

Vytautas RUŠKYS
Kruopiškiai Velykų rytą savo bažnyčioje pasitiks prie sušvitusių elektros lempučių. Tai paaiškėjo penktadienį, kai vienas geradaris sumokėjo elektrikams bažnyčios skolą ir sugrąžino elektrą, kuri buvo atjungta prieš kelias savaites.
Kruopių bažnyčioje beveik dvi savaites apeigos buvo atliekamos tik prie žvakių šviesos. Parapijos klebonas Arvydas Mačiulis vis delsė sumokėti elektros tiekėjams skolas už anksčiau suvartotą energiją, todėl šie nutraukė jos tiekimą.
Kruopių bažnyčia vasario mėnesį išnaudojo elektros už 44 litus, tačiau parapijos klebonas A.Mačiulis skolos nemokėjo. Taip jis elgėsi ne pirmą kartą, o Vakarų skirstomųjų tinklų darbuotojai vis siuntė įspėjimus, kad bus nutrauktas energijos tiekimas.
Dvasininkas delsdavo sumokėti skolą iki paskutinių akimirkų. Tačiau kovo trisdešimt pirmąją klebonas A.Mačiulis to nepadarė, ir bažnyčioje nebeliko elektros.
Vakar “Šiaulių kraštas” kalbėjosi su Kruopių parapijiečiais. Vieni tvirtino nepasigedę daugiau šviesos bažnyčioje. Kiti sakė, jog melsdamiesi tik prie žvakelių jaučiasi tikrai esą bažnyčioje. Tačiau daugumas norėjo, kad per Velykas vis dėlto būtų elektra, nes, anot kruopiškių, per tokią šventę kuo daugiau šviesos, tuo Dievui didesnė garbė.
Mokestį už vasario mėnesį Kruopių bažnyčioje sudegintą elektrą ir 118 litų už jos pajungimą sumokėjęs vietinis gyventojas stengiasi išlikti nežinomas. “Šiaulių kraštui” pavyko jį rasti, bet geradaris pareiškė, jog nenori kalbėti bažnyčios tema.
Vengia šia tema kalbėti ir kiti parapijiečiai. Ne vienas tyliai yra apsisprendęs geriau lankytis kurioje nors kaimyninėje bažnyčioje, negu savo parapijos. Mat kruopiškiai seniai pastebėjo, kad klebonas A.Mačiulis yra pasirinkęs “dvasininkui ne visai tinkantį” gyvenimo būdą.
Vakar “Šiaulių kraštas” norėjo pasikalbėti su A.Mačiuliu, tačiau jo nebuvo nei bažnyčioje, nei klebonijoje. Šventoriuje lapus grėbusios moterys matė, kad dvasininkas išvažiavo su lengvuoju automobiliu, o kada grįš – nėra įpratęs kam nors sakyti. Klebono A.Mačiulio mobiliojo ryšio telefonas visą dieną buvo išjungtas.


“Šiaulių kraštas”


Kruopščiai aprašydamas surinktus faktus, autorius užfiksavo vieną aplinkybę, kurios galėjo pats ir nepastebėti: katalikų sektos nariai yra tokie sukaustyti, kad bijo bet ką pasakyti apie savo instituciją ir dvasios tėvą. Visam kaimui bado akis kunigo pasileidimas, tačiau katalikai negali jo įvardinti, o vietoj to mala kažką abstraktaus apie “ne visai tinkamą gyvenimo būdą”. Davatkai bažnyčios institucija yra dangaus karalystė, po kurią vaikštinėja sutanuotas Dievas. Net pagalvoti ką nors blogo baisu


O varge, kokia tai priklausomybė! Tai – ta pati vergija, kuri atima iš alkoholiko teisę galvoti savo galva, kuri narkotikų apakintam žmogui nebeleidžia matyti savo akimis.


Atitrūkę nuo Tėvo, šitie žmonės tikrai yra savo bažnyčios vaikai, nuo asmeninių problemų pakrikęs kunigas tikrai yra jų dvasios tėvas.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Anonimas2006-04-16 12:37

O vis dėlto jis kunigas! :))

Rašyti komentarą

Tavo komentaras