BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tiksliai nustatyta apaštalo Pauliaus kapo vieta

Pirmą kartą per beveik 500 metų tikintieji Romoje vėl galės išvysti apaštalo Pauliaus kapą, pranešė ELTA. Archeologai tiksliai nustatė sarkofago buvimo vietą po Šv. Pauliaus bazilikos altoriumi. Dabar Vatikanas sprendžia, ar kapą atidaryti, kad būtų ištirtas jo turinys.

“Kapas dar niekada nebuvo atvertas, jis visada buvo uždarytas ir gerai saugomas”, - pirmadienį žurnalistams sakė kardinolas Andrea Korderas di MontecemolasLemiamą žodį šiuo klausimu turi tarti popiežius.

Marmurinis sarkofagas rastas maždaug pusmetrio gylyje po antikine marmuro plokšte su užrašu “Pavlo Apostolo Mart” (Apaštalui ir kankiniui Pauliui). Dabar lankytojai per mažą langelį galės pažvelgti į šoninę kapo sieną. Kasinėjimai bazilikoje vyko nuo 2002 metų iki 2006-ųjų rugsėjo.

Pasak krikščionybės tradicijos, apaštalas Paulius mirė 67-aisiais metais Romoje ir buvo palaidotas prie Ostijos kelio, kur IV šimtmečio pradžioje virš jo kapo buvo pastatyta didelė bazilika. Prieš maždaug 500 metų kripta su sarkofagu buvo uždaryta. Tiksli kapo vieta dėl rekonstrukcijų, restauravimų ir gaisro nuėjo užmarštin.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Petras2006-12-13 11:01

Bažnyčiai, kuri pastatyta ant mirusiųjų kaulų, tai itin reikšmingas dalykas. Be abejo, kapas galės papildyti "lobynus" tokių šventenybių, kaip Turino drobulės klastotė ar Marijos pėda kur nors Fatimoj arba Kelmės rajone. Atvertas kapas, kaip ir Lenino mauzoliejus Maskvoje, turėtų patraukti naujus turistų srautus. Yra žmonių, kurie savo dievus pažinti gali tiktai per stabą, tik per tarpininką kunigą arba šamaną, tik per tam tikrus simbolius ir ritualus.

Galimas daiktas, jie niekada neatitrūks nuo savo vaizdinių ir baimių, sulipusių su tais vaizdiniais.

2ra2006-12-13 11:47

Ar tikrai liekanos būtų personų - būtinai klastotė? O gal tai faktas, kad tokių žmonių būta? Tai žmonės, mirtingieji gyvieji, padarė iš jų stabus. Gal tie, kurie buvo \"įstabinti\", tokios šlovės net negeidavo? Kuo daugiau tokiais dalykais domiuosi, tu dažniau įsitikinu, kad yra kategorija žmonių, kuriems \"stabai\' būtini jų pačių tobulėjimui arba asmenybės įprasminui, yra didelė dalis žmonių, kurie pagal būtus žmonių žygius formuoja savo egzistencią. Tarnystė žmogui, žmonijai - ar tai ne sektinas pavyzdys?

Petras2006-12-13 13:07

Taip, 2ra, apaštalas Paulius, skleidęs Jėzaus mokymą ir kovojęs prieš stabmeldystę, magiją bei kitus prietarus, tikrai nepageidavo, kad iš jo kūno liekanų darytų stabą. Dar labiau turėtų pasibaisėti Jėzus, pamatęs, ką stabmeldžiai daro su jo mokymu.

Manau, kad tas kapas tikrai gali būti Pauliaus. Bet jeigu jis ir ne Pauliaus, jeigu tai - tokia pat klastotė, kaip ir Turino drobulė ar "Marijos pėda" kur nors akmenyje, tai nebūtų kliūtis garbinti kapą ir jo kaulus. Juk ir po to, kai buvo nustatyta Turino drobulės klastotė, daugelis katalikų ir toliau neatsisako šio stabo. Tai - jų "dvasinio lobyno" dalis.

Manau, stabmeldystė, šamanizmas, fetišizmas, magija kaip archajiškos pasaulėjautos formos ir toliau gyvuos. Ir tegu sau gyvuoja - nėra jokio reikalo steigti inkvizicijos, kuri kovotų prieš inkviziciją. Bet labai svarbu žinoti, kad stabmeldystė, šamanizmas, magija, fetišizmas neturi nieko bvendro su Bublija, o tuo labiau - su Jėzaus mokymu. Slėpdami nuo kitų klastotę, mes nuslėptume Tiesą nuo savęs.

Anonymous2006-12-13 13:34

ar prisimeni petrai kažkada pasakojai tokį nutikimą - vienas kažkoks vyskupas atsakingai pareiškė, kad ant turinos drobulės esantis atvaizdas labai panašus į tikrąjį jėzaus atvaizdą. O kur jis matė gyvą jėzų taip ir nepasakė

Petras2006-12-13 14:09

Taip, Alvydai, atsimenu. Tiesa, tai buvo ne vyskupas, o vienuolis. Įdomu, ką jis pasakytų dabar, kai Vatikano leidimu drobulę tyrę mokslininkai paskelbė, jog tai - Viduramžių klastotė?

Manau, visai įmanoma, kad tas vienuolis ir toliau tvirtintų matąs panašumą tarp klastotės ir "originalo". Juk vadinamasis originalas - tokia pat klastotė ir fantazijos vaisius.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras