BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tikrasis greitis

Gepardas bėga greičiausiai, tigras bėga lėčiau, vėžlys šliaužia šliaužte. O koks žmogaus greitis?

Mieste žmonės lekia tarsi pamišę, kaime jie eina koja už kojos. Nesu buvęs Šiaurėje, bet vienas draugas lankėsi pas eskimus ir pasakojo, kokiu greičiu juda gamtos vaikai.

  - Skirtumas toks, kaip tarp didmiesčio metro ir vienkiemio. Mums atrodo, kad vienkiemio šeimininkas vos juda, eidamas apie savo apsėtus laukus. Bet jeigu lyginsim mūsų kaimietį su eskimu, jis bėga bėgte.

  Tai koks tikrasis žmogaus greitis? Ne dopingų prišerto sportininko, bet tavo? Kaip tu eitumei, jeigu rūpesčiai nevytų tavęs į pasitarimą, jeigu pats neturėtumei vytis autobuso, jeigu nelenktų tavęs mintys apie šio vakaro susitikimą?..

  Ar tu žinai savo greitį?

  Gali sužinoti.

  Kai eini, jausk, kad eini. Kaire koja pajunti po padu vieną plytelę, dešine – kitą. Šita plytelė truputį pakrypusi, o po dešine koja pasitaikė akmenukas. Visai įdomu padais pajusti spaudimą, kai padedi koją. Nei pėdų, nei kelių sąnarių tikriausiai nejauti, nes jie lankstosi nepaprastai lengvai, bet gali suvokti, kaip su kiekvienu žingsniu įsitempia ir atsileidžia kojų raumenys. Jie dirba tarsi savaime, ir tau nereikia galvoti, kaip kelti kojas, tu tik jauti, kaip padai paliečia žemę, kaip lankstosi kojos, kaip dirba raumenys, kaip šaltas vėjelis atvėsina dešinę blauzdos pusę…

  Žiūrėk, tave lenkia eskimas.

Rodyk draugams

Komentarai (7)

Deepblue2006-10-28 15:41

Taip jau yra, miesto gyvenimas vercia skubet, leki, skubi galvodamas kelias dienas i prieki, o kai pavarges atsisuki atgal pamatai veltui visa tai…

deimantukas2006-10-28 18:32

….nes kiti pamanys,kad esu,bent jau zemesnes rusies.Yra madinga lekti,kad ir be tikslo,lenkti kitus,o ypac vaziuojant automobiliu.Jei leistinas maksimalus greitis yra 50 km/val,o as ir vaziuoju tiek-ziuriu pro galrodeli,kad jau baigia uzsilipti ant mano masinos galinio buferio koks tulas"lakunas"su kokiu "geresniu" automobiliu,o jei aplenkia-pamatau jo visokiausiu mimiku.Ryte i darba jei vaziuoju letai,kadangi atsikeliu gerokai anksti,kad nereiktu lekti,jauciuosi visiskai atitrukes nuo isorinio pasaulio,nes paziurejes pro automobilio langa-pamatau formule-1 varzybas.Tai gal yra madinga???Bet man patinka neveluoti.Ir kas dar labiau patinka-neskubeti ir neveluoti.Tiesiog atsikeliu anksciau.Ir viskas.

Petras2006-10-28 21:49

Žinoma, jūs abu sakote tiesą. Bet jeigu pamėgintumėt praktiškai atlikti šį pratimą, apie kurį čia rašau, ko gero turėtumėt dar ir naudos.

Jūs iš tiesų galite sužinoti savo natūralų tempą - tokį, kuriuo eitumėt, jeigu jūsų nevytų nerimas. Reikia tik pamėginti. Tai nieko nekainuoja ir visai nepavojinga.

Kažkada turėjau rimtų nerimo problemų, ir tokie suvokimo pratimai buvo rimtas žingsnis ramybės link - į pagijimą.

deimantukas2006-10-29 14:45

…o ir parasiau,kad "geda nelekti" visuomenes (man taip rodos)akimis.Man visai negeda neskubet.Aciu ,Petrai,pabandysiu.Jau trecius metus analizuoju save visais imanomais budais-tai labai idomu ir naudinga man,net ir mano aplinkiniams(jie taip sako).

vap2006-10-29 19:29

Aš dažnai iš darbo patraukiu pėsčiom ir niekur neskubėdamas judu link namų. Nieko negalvodamas, tiesiog einu ir gėriuosi gamta (nors mieste ir sunku tokią rasti).. Tada nusiraminu.. Nebūtina skubėti..

O šį pratimą pridėsiu prie savo pasivaikščiojimų.

Viktoras2012-06-19 11:25

Jeigu žinotumėte kad judant greičiau laikas lėtėja, paskubėtumėt…

Petras2012-06-19 12:42

Gera mintis. :)
Jeigu dar pavyktų pasiekti šviesos greičiui artimą skubėjimą, ir laikas sulėtėtų realiai… :D

Rašyti komentarą

Tavo komentaras