BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tikėjimas ir žinojimas

Ar tikėjimas ir žinojimas - nesutaikomos priešybės? Kas atsitinka, kai tikėjimas ima prieštarauti sveikam protui? O gal tikėjimas ir žinojimas yra tas pats? Apie tai - šio katalogo straipsniai.


Tikėjimas prieš žinojimąŠalia žinojimoNei tikėjimas, nei žinojimas


Pažinimo ribaNuo tikėjimo iki beprotybės


Rodyk draugams

Komentarai (3)

kostia2008-08-02 11:32

(Išvalyta. Kas nesilaiko šios svetaionės taisyklių, negali čia reikšti savo nuomonės. Tikiuosi, tai buvo paskutinis kataliko Kostios komentaras.)

Redagavo Petras 2008-08-02 23:21

Anon2008-08-03 08:26

Nesuprantu vieno dalyko. Dažnai šaipaisi iš stabmeldžių ir jų stabų, vadindamas tai beprotybe. O kodėl tavo tikėjimas kažkokiu nesudaiktinamu Absoliutu - ne beprotybė? Juk stabmeldžiui gali atrodyti, kad tu pats esi kvailas.

Petras2008-08-03 08:46

Neprisimenu, kad būčiau šaipęsis iš stabmeldžių, tarkim, indusų, krišnaitų, budistų ir kitų, kurie atvirai tiki tuo, ką išpažįsta. Tiki savo dievais ir savo stabais - koks mano reikalas?

Su protu stabmeldystė ima pjautis tada, kai stabus garbina tie žmonės, kurie deklaruoja savo ištikimybę stabus draudžiančiai Biblijai. Argi su sveiku protu suderinami tokie dalykai, kai akys mato vieną, lūpos taria kitą, o rankos daro visai kitą? Tarkim, vadinamasis krikščionis prisiekdamas deda ranką ant Biblijos, kuri (Naujais Testamentas) draudžia prisiekti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras