BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Susitikimas prie bačkos

Sale sulaikė kviepavimą. Dabar bus liudijimas. Liudijimas - įdomiausia pamaldų dalis šitoj bažnyčioj.

Tribūnoje
atsistojo aukšta jauna moteris. Ji nei kiek nesimaive, pasakojo
nuoširdžiai, nors pradžia kaip paprastai buvo valdiška
ir banali: gimiau ir augau kataliku šeimoje, aplinka buvo
ateistinė, iš tikinčiųjų pasišaipydavai ir t.t. ir pan. ir
nepan… Bet štai jauna mergina Vilniuje, aplink šitiek pagundų,
bet ji viskuo nusivylusi ir niekuo nepatenkinta, gyvenimas kažkoks
tuščias… Kažko reikia gyvenimui!

Eina ji pro “Kronikos” kino
teatrą, tenai prie alaus bačkos stumdosi latrai. Kiti dar jauni, bet
visi prasigėrę, jie pagiringi laikosi įsitvėrę bokalų,
ir jiems nieko daugiau nerūpi. Štai keli sėdi ant soliuko, vienas jau
apsišlapinęs…

- Staiga man nušvito akys, apėmė dėkingumas, ir
aš mintyse sušukau: ačiū, Viešpatie, kad manęs nepadarei tokios, kaip
jie! - prisipažino liudytoja.

Vos neprunkštelėjau. Man pasirodė, kad tai puiki parodija. Bet ne, ji kalbėjo rimtai:

-
Aš ėjau ir dėkojau Viešpačiui, kad netapau tokia, kaip šitie žmonės.
Mano gyvenimas tuščias, pilnas nuodėmių, bet aš dar nesėdžiu su šitais
ant suoliuko…

Prieš akis iškilo biblinis vaizdinys: stovi
išdidus fariziejus, žiūri iš aukšto į muitininką ir dėkoja Viešpačiui
beveik tais pačiais žodžiais:

- Dėkoju Tau, Dieve, kad nesu
toks, kaip kiti žmonės - plėšikai, sukčiai, svetimautojai - arba kaip
šis va muitininkas! (Lk 18,13)

Atsisukau į salę. Niekas nesipiktino.

-
Aš einu sveika, švariai apsirengusi, manęs netraukia alus ir kitas
alkoholis, aš nesnaudžiu kaip šis apsišlapinęs… - liudijo fariziejė.

Salė pritardama linkčiojo galvomis.

O Dieve, kur aš pataikiau?

Vasarą
nuvažiavau i Vilnių ir nuėjau prie “Kronikos” kino teatro. Nei alaus
bačkos, nei tų suoliukų likę… Apvaikščiojau pasikeitusią vietą ir
nebegalėjau atsekti, kur čia stovėdavo bačka, o kur mes stumdydavomės
eilėje, keikdavomės, pasakodavome nešvankius anekdotus ir saugodavomės
milicininkų. Įdomu, kur ji mane pamatė? Gal sėdėjau tada ant suoliuko?
Sykį kažkas atsitiko, ir išvėmiau pusę bokalo - gal jai atrodė, kad esu
apsišlapinęs?..

Brrr… Net nusipurčiau. Pačiam savęs šlykštu. Bet gerasis Draugas atėjo, ištiesė ranką ir tarė:

- Stokis, Petrai! Eime…

Aš atsikėliau ir išėjau iš tos bažnyčios.

 

Rodyk draugams

Komentarai (15)

Anonimas2005-06-23 10:37

Is kokios isejai baznycios - is alkoholiku ar is krikscioniu?

Anonimas2005-06-23 10:52

…" stokis… eime.."Gal paklusnus esi? Paklusniai atsistojai ir nuejai į … šviesą?O kiti gal jau neturėjo jėgų pakilti , per daug alaus prigėrę arba neišgirdo, kad juos kviečia, o gal buvo nepaklusnūs…Kartais tereikia būti paklusniems…

Aralzero

Petras2005-06-23 10:56

Is farizieju. Alkoholiku liksiu visa gyvenima - si liga nepagydoma… Kaip atrodys, jeigu toks toki ims niekinti?

Petras2005-06-23 10:58

Aha, labai paklusnus… Kai nebera kur dingti, tai toks paklusnus, kaip avinelis.

Anonimas2005-06-23 11:00

Skaitau Petro teksta ir toks ispudis, kad as esu ta moteris. Kadangi daug rasau apie ivairius pavargelius ir ju gyvenimo istorijas esu pamegusi ginti juos nuo tu, kurie smerkia tokius pijokelius sakydama: ju likimai sunkus, ar turime teise juos smerkti - ne. Tik dekokime Dievui, kad jis mums nedave tokio likimo.

Dabar kaip tik rasau apie Polekeles pijokiukus su kuriais kalbejausi prie alaus bokalu apie ju gyvenima. Nutvilkde sirdi perskaicius Petro teksta.

Emiau raminti save, kad as ju nesmerkiu, is sirdies su jais kalbuosi, kodel taip, o ne kitaip susikloste ju gyvenimai. Bet tuo pat metu dekoju, kad kol kas nepatyriau ju gyvenimo. Isivaizduoju galinti daugiau nuveikti gyvendama taip, kaip skyre Dievas.

Aciu, Petrai, kad nutvilkdei sirdi.

Zadeikike

Anonimas2005-06-23 11:18

Petrai, nepamirsk, kad taves laukia ne tik skaitytoju bei komentatoriu benruomene, bet ir tavo pavaldiniai darbe. Man jau atsibodo atsiliepineti tavo telefonu ir sakyti "ne, jo dar nera". Ateik greiciau i darba.

Zadeikike

Anonimas2005-06-23 11:48

Nu negerai girtam i baznycia eiti;) Aisku, tau, Petrai, zymiai mielesni tie pijokai, daugiau su jais laiko praleides esi, taigi, naturalu, kad juos ir gerbi ir supranti labiau negu situos baisius fariziejus, kurie viesai apsislapine niekada nebuvo. Nenormalus kazkokie, nesupranta, kad tai visai vyrui naturalu ir net garbinga.

Tik pats pasiskaityk ka parasei - juk tai, ka kalbejo ta moteris kaip tik ir nekvepia fariziejiskumu - ji neteigia (pats rasai, ne as sakau), kad yra teisi. Kaip tik sako, kad jos viduj tuscia… O tu ja emei ir pasmerkei… Ar zmogaus sugedimas tik isgertais bokalais matuojamas? Kitu matu nezinai? Keista.

Bet siuo atveju nemanau, kad kalti tie "fariziejai", o problema siuo atveju esi pats, tik bandai jiems primesti savo supratima. Ar visi turi gerti, kad taptų krikščionimis???

Mano kaime daugelis geria, bet dažniausiai tampa lavonais.

Linas

Anonimas2005-06-23 12:07

Turbut jau tukstantaji karta galiu tau, Petrai, pasakyti kad tai, ka ir kaip tu rasai - labai reikalingas dalykas. Vienas is labai svarbiu dalyku yra tai, kad pededa zmonems atsiskleisti, pasirodyti tokiais, kokie is tikruju yra, o ne tokiais, kokie isivaizduoja esa. Labai gerai, kad davei atsiskleisti Linui. Nors is karto jis mane kiek erzino del to, kad komentuoja ne tai, kas parasyta, o specialiai iesko konflikto ir ji randa. Dabar matau - labai gerai, kad Linas dalyvauja siose diskusijose. Ir jam ir mums i nauda. Jis gali patenkinti savo nora ieskoti ir rasti konfliktu, mes turime galimybe padiskutuoti. Super.

Anonimas2005-06-23 12:08

atsiprasau, pamirsau pasirasyti "konflikta"

Zadeikike

Petras2005-06-23 12:51

Aciu, Zadeikike. Nors si syki ne as esu tikrasis autorius. Ta istorija pradeta pasakoti pries 2000 metu ir, kaip matome, dar greit nesibaigs. O kad Linas taip atsiskleis, ir as nesitikejau.

Anonimas2005-06-24 22:49

Mielasis Petrai, jau kelintą kartą dėkoju Jėzui, kad jis mums išgelbėjo tokį puikų apsakymo meistrą. Suprantu tavo nustebimą, klausant liudijimo. Bet žmonės paprastai juos priima mandagiai ir nekritiškai. Juk sava sesė kalba. Taip galima daugiau pažinti brolius, su kuriais gal ne visada pabendrausi… O pakalbėti apie esmę su jais galima ir po pamaldų, juk tam ir skirtas liudijimas. Ačiū, kad dar garsiai salėje jos nenutraukei :). Bet žinai, kaip pasakyta: "Neteiskite…" Ar ne kasdieną mes nusidedame šia nuodėme? Ar nepagalvojai, kokiu savo bruožu krikščionys yra patys nepatraukliausi? - Ogi teisuoliškumu. (Juk pastebėjai, prisipažink.)

Prašau, kai kada nors kiek atvėsi, dar sugrįšk į tą bažnyčią; gal ten yra žmogus, kuris labai laukia Tavo paliudijimo. (Tokio, kaip tu simonui komentare parešei ar pan. ) Juk Dievas žino, "kokie mes padarai, atsimena, kad mes esame dulkės" (Ps 103). Gal moteris tiesiog nenuėjo į tą Biblijos studiją, kai buvo aptariamas Tavo minėtas palyginimas; o vienumoje tikrai ne kiekvienas paskaito ir suvokia. Nepyk and mūsų, prašau, atleisk. Ir aš neironizuoju. Bažnyčioje renkasi žmonės, kuriems reikalingas Gydytojas. Kada būsime tarp šventųjų - apsičiupinėkime, nes tikriausiai jau esame danguje.

Žinau vieną "patentuotą" išeitį tokiais momentais, kai kas nors tikrai sunervina:

melstis už tą žmogų. Nes Šventoji Dvasia yra pajėgi išgydyti mus abu.

Audronė

Joakimas2005-06-25 12:05

Šiaip jau iš ties čia ne bendruomenėje esmė. Tokį liudijimą manau nesunkiai galima būtų išgirsti bet kokioj bendruomenėj ar nebendruomenėj. Kaip ir Kristaus pasakojime matom kokie skirtingi tos pačios bendruomenės ir toje pat vietoje besimeldžiantys žmonės. Tai gal todėl Petras ir neįvardino bendruomenės pavadinimo.

Petras2005-06-27 11:12

Joakimas visiskai teisus. Bendruomenes sudaro klystantys zmones - tokie, kaip as. Labai puiku, jeigu jie supranta esa nusideleliai - tada jie nieko nesmerkia, net mano brolių akloholikų, kurie niekam daugiau nebera mieli, tik mano Draugui. Bet ir fariziejai turejo savo bendruomenes, jie turi jas ir dabar. Tad Jėzaus papasakota ir Luko užrašyta istorija nesibaige. Vadinasi, mums kiekviena diena tenka rinktis - arba elgiesi kaip fariziejus ir smerki kitą, arba megini mokytis iš savo Draugo ir atgailauji pats. Man teko rinktis arba savo brolius alkoholikus, arba teisuolius fariziejus.

Pats senokai nebegeriu, gal 10 metu, todel fariziejos liudijimas manes nesuerzino. Argi nematote - as pats galiu ziureti i save tarsi is salies ir jums pasakoti apie toki nusidejeli Petra dar baisesniu dalyku. Jeigu buciau perejes i gynyba, situ istoriju ne vienas nebutumete girdeje. Bet as pasakoju, ir jus girdite.

Pasakoju apie save nemalonius dalykus, kad padrasinciau kitus savo brolius, kurie irgi noretu mesti gerti, bet neturi vilties. Tik fariziejams atrodo, kad sitie zmones jau nebe zmones ir nieko nejaucia. Is tiesu jie labai kankinasi, vos ne kasdien (dazniausiai - pagiringi) atgailauja, bet patys vieni nebegali iveikti ligos, kaip diabetikai patys vieni valios pastangomis negali įveikti diabeto. Atminkite, kad alhokolizmas - jau liga, o ne vien moralinis pakrikimas. Teisingiau sakyti, kad tai is moralinio kakrikimo (nuodemes) kilusi liga. Ji nepagydoma, zmogus su ja turi susitaikyti ir ismokti gyventi negerdamas, nes maziausias alkoholio lasas ji vel prazudys. Daugui padedant, tokia apsauga visiskai imanoma, as tai ir liudiju. Tad nenusiminkite, broliai alkoholikai, musu Draugas gelbsti, ir tegu jusu galutinai nepakerta farizieju arogancija.

Taciau sia istorija papasakojau dar ir del to, kad atkreipciau savo teisumu susizavejusiu zmoniu demesi - bukite burdus ir nuolatos lyginkite savo kalbas bei mintis su Jezaus mokymu (zinoma, jeigu laikote save Jo mokiniais). Jeigu jusu susirinke daug, tai nereiskia, kad nuo to tapote teisesni. Greiciau atvirksciai - i isgelbejima veda mazieji vartai, ir nedaug kas pro juos prasibrauna.

O liudytojos fariziejos as nepasmerkiau. Gal ji jau paskaite Luko evangelija ir suprato, ka liudijanti? Bet kazkodel abejoju, kad faziziejisku nuostatu bendruomene galetu taip lengvai pasikeisti. Duok Dieve!

Visi turim savo bendruomenes. Kristaus sekejai renkasi i savo kompanijas, fariziejai - i savo. Ko man eiti ten, kur visi sutartinai linkcioja galvomis ne mano Draugui, bet jo priesams? Arba ko man eiti i aludes, jeigu nebegeriu? Ko man eiti i losimo namus, jei nelosiu? Ir ko man eiti pas fariziejus, jeigu nesu linkes tyciotis is savo Draugo draugu?

Man daznai kyla klausimas, kaip galetu bendruomene apsisaugoti nuo teisuoliskumo. Tikriausiai taip pat, kaip ir konkretus zmones - kiekvienas zmogus ziuri is savo nuodemes, atgailauja, t.y,. krapstosi rastus is savo akiu, o ne iesko sapeliu kito akyje. Deja, protestantiskose bendruomenese labai mazai isgirsi apie atgaila, as ju pazistu kelias, bet nepasakyciau, kad jos susirenka atgailauti, t.y. gydytis. Jos susirenka ispazinti tikejimo, isgirsti Dievo Zodi, slovinti Viespati, panagrineti teologines problemas… Visa tai - puiku, bet dar ne viskas. Kada valandu valandas kalbama tik apie tikejima, ima atrodyti, kad zmones jau tiki savo tikejimu. O man artimesnis ligomis, prases pagalbos tokiais zodziais: "Viespatie, padek mano netikejimui!"

Anonimas2005-06-27 19:37

nu jo,,,apsakymas puikus…bet tos moters kad ji taip ir taip pasake,,,nereiktu smerkti,,ne visi sugeba savo sirdies jautrumus issakyti,,o jau begti is tos baznycios vien del pasisakymo,,hmm sakyciau vaikiska,,nu bet kiekvienam savo,,,,

indre

Petras2005-06-29 10:03

Tiems, kurie dar tikite savo teisumu ir kitu niekinima laikote nereiksminga "smulkmena", i kuria nereiketu kreipti demesio, laikas priminti keliu tukstanciu metu senumo istorija, kuria papasakojo pats Jezus, o uzrase Lukas:

18:9 Tiems, kurie pasitikėjo savo teisumu, o kitus niekino, Jėzus pasakė palyginimą:

18:10 "Du žmonės atėjo į šventyklą melstis: vienas - fariziejus, o kitas - muitininkas.

18:11 Fariziejus stovėdamas taip sau vienas meldėsi: 'Dėkoju Tau, Dieve, kad nesu toks, kaip kiti žmonės - plėšikai, sukčiai, svetimautojai - arba kaip šis va muitininkas.

18:12 Aš pasninkauju du kartus per savaitę, duodu dešimtinę iš visko, ką įsigyju'.

18:13 O muitininkas, atokiai stovėdamas, nedrįso nė akių pakelti į dangų, tik, mušdamasis į krūtinę, maldavo: 'Dieve, būk gailestingas man, nusidėjėliui!'

18:14 Sakau jums: šitas nuėjo į namus išteisintas, o ne anas. Kiekvienas, kuris save aukština, bus pažemintas, o kuris save žemina, bus išaukštintas". Lk

Rašyti komentarą

Tavo komentaras