BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Su jūsų Kalėdomis, tikratikiai!

Šiąnakt gimė antrasis, tikrasis Kristus, be kurio jums nebus nei išgelbėjimo, nei gyvenimo. Iki šiol maniau, kad Kristus buvo tik vienas ir pagal metrikus bei tapatybės kortelę jo gimtadienis sutampa su sena visų pagonių švenčiama saulėgrįžos švente gruodžio 24-ąją, bet šiąnakt netyčia įsijungiau kažkurią Rusijos televiziją ir iš tokio paauksuoto tikratikių šventiko išgirdau, kad Kristus tikrai gimė būtent dabar. Dabar, tai dabar… Du tikri Kristai daugiau už vieną, dvigubas laiko ilgiau.

Už tai ir… Na, patys suprantat.

Tik nedauginkit vyno - po gimtadienio velniškai galvą skaudės.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (7)

2ra2010-01-07 12:35

Mūsų visų gimtadieniai gali būti keli, nelygu, pagal kokį kalendorių žiūrėsim. Pas žydus dabar kelinti metai? O pas mus dar tik pora tūkstantėlių su uodegyte. Tiesą sakant, koks skirtumas, kada Kristus gimė. Juk tiek daug apskritai nemanančių, kad jo būta iš viso…

Petras2010-01-07 13:33

Gal ir nebloga mintis per metus atšvęsti du, tris ar keturis gimtadienius. Svarbu, kad visi būtų tikrieji.

Bažnyčia yra apie Jėzų prikūrusi tiek nesąmonių, kad dabar sveiko proto žmogui tikrai sunku patikėti tokio dėvažmogio egzistavimu. Jr ta dangaus sklautu kažkaip judėjusi žvaigždė, ir daugiavaikė motina Maroja, kažkokiu būdu išsaugojusi dar ir nekaltybės plėvelę… Man lenkviau patikėti Kalėdų Seneliu ir Snieguole, negu tais paistalais.

Manau, toks ir buvo kunigų tikslas - sukurti fantastinę būtybę, kad žmonės nebetikėtų realiai gyvenusiu išmintingus žmogumi ir jo mokymu. Rezultatas pasiektas: šiandien krikščionys prieštarauja beveik viskam, ko mokė Jėzus.

deimantukas2010-01-07 15:38

Kažkaip prisiminiau skaitydamas, kaip seneliai pasakojo apie sukląstotus savo gimimo datos dokumentus, kai reikėjo nuo kažko išsisukti-gal nuo rekrūtų-bala žino. Kada tu ištikrųjų gimei,-kelis kart jo klausiau. Jis susimąstydavo ir pats negalėdavo užtikrintai atsakyti. Matyt pats susipainiojo. Ne-tai nebuvo labai svarbu, nes aš pats nuo mažens nebuvau mėgėjas švęsti gimtadienių tą dieną, kada gimiau. Gal nemėgau būti dėmesio centre, o gal kažkaip suvokiau, kad tai nėra mano nuopelnas, kad gimiau ir labiau reiktų sveikinti tėvus ir jiems padėkoti, kad mane pagimdė. Ir tai- nesvarbu. Svarbu, kad esu gimęs ir galiu tuo džiaugtis nors ir dabar-tyliai širdy džiaugtis. Kasdien nors ir po kelis kartus. Ir niekaip nesuprantu, koks skirtumas, kada gimė Jėzus-svarbu, kad jis buvo ir yra mano širdy visur ir visada. O tie katalikai ir visokie ten protestantai tegul pešasi tarpusavy, kas teisus. Jei jiems tai labai svarbu.

Aras2010-01-07 21:40

Manau, kad kunigai tik žmonės dirbantys savo darbą kaip ir psichologai ar kt., pas rusus vis ne kaip visam sviete, Kristus - tais laikais žmogus prisikėlęs iš klinikinės mirties. Bet savąjį dievą aš turiu, taip kaip aš jį suprantu…

vienas2010-01-08 01:47

labas petrai, parasysiu ne i tema, bet norejau paklaust ar esi mates filma “zeitgeist” pirma dali? jei taip noreciau suzinot ka manai. Jei ne, patariu paziuret ir noreciau suzinot ka manai.

Petras2010-01-08 08:25

Kažkada, kai gėriau bet ką ir su ber kuo, esu plempęs degtinę su vienu jaunu kunigu. Jis pradėjo girtis: “Mūsų profesija, Petrai, dabar kur kas populiaresnė už jūsų”. Tai buvo tais keistais laikais, kai žmonės, kažko ieškodami, masiškai plūdo į bažnyčias, o jaunuioliai būriuais verbavosi į klierikus. Man buvo nelabai suprantama, kodėl jauni vaikinai renkasi tokį keistą lytinio gyvenimo būdą.

“Supranti, Petrai, pajamos geros, o darbas nesunkus”, - toliau gyrėsi mano sugėrovas. Kad pajamos geros, man nekilo jokių abejonių, bet kad jų darbas būtų nesunkus… Tada mažai ką žinojau apie šamanų profesiją ir maniau, kad jie užsiima kažkokia sielovada, kaip, tu, Arai, sakai, man atrodė, kad jie dirba kaip ir kokie psichologai.

“Na, tik jums iš šalies atrodo, kad tai sunku, - pasakojo jaunasis kunigėlis. - Iš tiesų viskas labai paprasta, viską seniai moki mintinai: čia paskaitai iš knygos, čia atsiklaupi, čia padarai kryžiaus penklą…”

Aš nemanau, kad psichologai irgi pagal tam tikras ritualo taisykles kartais pritupia, kartais atsistoja, kartais padaro magišką kryžiau ženklą, o kartais užbaqubia skerdžiamo buliaus balsu:”Gospodi pomilūj!..”

Petras2010-01-08 08:36

Filmo “Zeitgeist” esu matęs kelias dalis, tikriausiai ten buvo ir pirmoji. Man atrodo, ten labai gerai paaiškinta pinigų spaudinimo ir palūkanų afera, teisingai kalbama ir apie religijos funkciją valdyti vergus. Gaila, kad šiame ir kituose panašiuose filmuose Jėzui nepelnytai prikiriama raligijos kūrėjo kaltė. Iš tiesų Jėzus yra krikščionybės, pačios žiauriausios religijos, auka, o ne kūrėjas. Tai krikščionybė realiai gyvenusį labai išmintingą Mokytoją pavertė fantastine būtybe, nuo kitų religijų nukopijuotu dievažmogiu, o iš jo mokslo padarė kraupią parodiją.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras