BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šitos taisyklės žmonėms

Vaikystėje neteko ganyti kiaulių, o dabar visą laiką dirbu su žmonėmis. Kartais pažiūriu per tvorą, kaip jos turškiasi savo mėšle, bet niekada nelindau į jų aptvarą. Tegu kiekvienas maudosi, kur jam patinka.

Pernai keletas paršelių išlindo pro tvoros skylę, atėjo prie mano namų ir pasibeldė. Nieko neįtardamas pakviečiau vidun, ir jie suprato, kad durys neužrakinamos. Pakriuksėjo ant manęs, išeidami nusišlapino prie slenksčio, o aš sutrikęs nežinojau, ką daryti. 

Išvaliau kilimo dėmes, išvėdinau srutų kvapą, laukiu svečių, kurie čia užeina kasdien.

Kartais su svečiais plepame šį bei tą, kartais juokaujame, kartais užsiimame globaliomis temomis, o kartais dėl kokio nieko net susiginčijame, bet niekada mūsų kalbos nepereina į muštynes arba glamones, nes laikomės tam tikro pagarbaus atstumo. Kai draugas suklysta, mes lyg geri korektoriai parodome neteisingą žodį ar sakinį, bet niekada netaisome paties žmogaus - jo ūgio, lyties, intelekto ir apskritai asmens savybių. Kiekvienas kalbame tik už save, nes už mus niekas geriau nežino, ko mes norime, ko bijome, ką galvojame. Suėję galime būti saugūs, nes visi čia saugo vienas kito orumą.

Aš maniau, kad taip bus visada.

Bet štai tarpdury pasirodė keli vyrenieji paršai su savo deglais paršeliais. Užšokę ant stalo, jie išvartė lėkštes su maistu ir pareiškė, kad čia visai ne tas jovalas, prie kurio jie priprato savo aptvare. Viena kiaulė svetainėje ėmė taisytis kinį, o paršeliai virtuvėje įsirengė viešąjį tualetą. Mano svečiai užsiėmė nosis, nes prie tokio kvapo jie nepripratę.

Tada pastebėjau įdomią šių gyvūnų savybę - jie sugeba knisti tik į priekį, atbuli atsitraukti nemoka nė žingsnio, o ausys taip užkritusios ant akių, kad nieko daugiau nemato, tik savo knyslę. Pribėgęs apsukau juos 180 laipsnių kampu, ir visi sugrįžo į savo kiaulidę, iš kurios buvo atėję. Išvaliau namus, o mėšlą suverčiau atgal per tvorą, iš kur jis atkeliavo.

Kurį laiką svetainėje dar tvyrojo negeras kvapas.

Mano svečiai ėmė siūlyti visokių gudrybių: pakabinti spyną, įsivesti durų kodą arba paaukštinti slenkstį, kad kiekvienas paršelis negalėtų ateiti ir įvesti savo tvarkos. Vietoj slaptažodžio sumąsčiau taisykles, kurias kiekvienas galės paskaityti, nes jos pakabintos prie durų. Tikiuosi, bet kuriam žmogui jos nesunkiai įveikiamos, o paršeliams ir kiaulėms bus rimta kliūtis jas apeiti.

Taisyklė Nr. 1: Šiuose namuose galioja šitų namų taisyklės. Kitų namų taisyklės šiuose namuose negalioja.

Taisyklė Nr. 2: Šiuose namuose ir svečiai, ir šeimininkas kalba tik už save, bet niekada - už kitą. Jie sako: “Aš galvoju”, “Aš bijau”, “Aš nekenčiu”, bet niekada - “Tu galvoji”, “Tu bijai”, “Tu nekenti” ir panašiai.

Taisyklė Nr. 3: Šiuose namuose kievienas vilki savo drabužiais, turi savo galvą ir savo nuomonę, kurią taip saugo, kad bijo primesti kitam. Niekas čia neprivalo pritarti arba nepritarti, nes kiekvienas savo fraką siuva pagal savo figūrą.

Taisyklė Nr. 4: Šiuose namuose taisomos klaidos, bet ne žmonės. Komentuodami vienas kito šedevrus, kritikai pabraukia klaidingą žodį, sakinį ar viską straipnį, bet niekada nebraukia vienas kitam per nosį. Jie analizuoja vienas kito rašinius, išnarstydami juos po gabalėlį, bet niekada nenarsto vienas kito kaulų, jie duria pirštu į parašytą klaidą, bet niekada - į akį, jie pataiso kaimyno kepurę, bet niekada netaiso galvos smegenų. Norėdami pataisyti kaimyno kaklaraištį, jie atsargiai paliečia drabužį, bet niekada neliečia jo praeities.

Taisyklė Nr. 5: Jeigu ne čia pataikęs knyslys sulaužo antrą ir ketvirtą taisyklę, jo nebesaugo trečioji. Nešvarumai arba išvalomi, arba įvardis “tu” pakeičiamas įvardžiu “aš”, ir užgaulūs žodžiai pasisuka taip, kad skubota diagnozė ”Tu esi idiotas” pavirstų kur kas atviresniu prisipažinimu ”Aš esu idiotas”, o ganytojiškas pamokymas “Tau nederėjo taip daryti” taptų vieša išpažintimi “Man nederėjo taip daryti”.

Taisyklė Nr. 6: Jeigu taisyklė Nr. 5 kam nors atrodo griežta ir neteisėta, skaitykite taisyklę Nr. 1.

Šia tema skaitykite dar:

Mirtinas apkabinimas

Rodyk draugams

Komentarai (10)

Anonimas2006-01-16 10:49

valio! pritariu 100 procentų - čia ne cenzūra, čia tik padoraus elgesio taisyklės. Manau, kad šios taisyklės neturėtų galioti tik Petro namuose. Tai taisyklės, kurias užmirštame sėsdami prie kompiuterio, bet šiek tiek prisimename atėję iš tiesų pas ką nors į svečius… "Čia internetas, čia viskas galima" jau negalioja. Kiekvienas gyvena ten, kur jam patinka knistis… nori gyventi kariotiškėse - ten ir gyvenk. Nori ateiti į svečius - elkis padoriai :) Bravo

Anonimas2006-01-16 20:55

Tesingai aš irgi pritariu:))/ O tiems ,kurie nesupranta, sovietinės armijos saldofonų pavyzdžiu galima priminti dvi pagrindines taisykles:

1.Vadas ( šiuo atveju šeimininkas) visada teisus;

2.jei vadas neteisus, vadovautis punktu 1.

o kam nepatinka, čia nėra šauktinių kariuomenė, gali ramiai pasišalinti ir nedrumsti kitiems ramybės…

aralzero

anonimas2006-04-02 12:30

nuosirdziai aciu….kazkuo panasaus ir stengiuosi vadovautis gyvenime,bet karts nuo karto pradedu uzsimirst… tik sast…ir vel i kelia parode…aciu…

Petras2006-04-20 08:56

O svarbiausia - taisyklės suveikė! Mano svetainėje buvo pradėję šeimininkauti būrys eilinių sektantų, keletas kunigų ir kitokio plauko fanatikų - jie ne tik įrodinėjo man, ką aš galvoju, ką mėgstu ir ko nemėgstu, bet pradėjo įžeidinėti ir mano svečius. Dabar, ačiū Dievui, nebeliko jų kvapo. Jeigu ir įkiša nosį, dingsta sužvigę.

jurkis2006-06-21 14:36

Liuks taisyklės. Įsimenu šį puslapį.

hm2006-12-20 13:52

o šitos taisyklės galioja tik svečiams, ar ir pačiam šeimininkui?

Petras2006-12-20 17:57

Mewmew, nekvailiok ir nesislapstyk po hm anonimo kaukėmis. Arba elgiesi kaip svečiuose, arba spiriu lauk.

eklipas2007-04-03 12:55

Jo, jei mano namai būtų taip lankomi irgi paskelbčiau panašias taisykles, neprisišavinėsi čia paskui kiekvieną spamerį ar šiaip, truks plyš, norintį sužibėti savo "išmintimi". Nors dialogas tampa kiek vienpusiškas, bet verta, nenuklystama nuo temos. Aišku, norėtusi, kad tarp emocijų būtų mažiau pykčio ir homofobijos, bet, matyt, tai neišvengiama. Tikiuosi mano namuose, jei užeitum, laikytumeisi mano taisyklių… nors neturiu nei namų nei taisyklių. Nesu toks organizuotas, motyvuotas ir tikslingas kaip tu, žodžiu, esu tinginys :) Todėl pas tave svečiuose (man patinka ir įdomu čia užeiti) stengsiuosi laikytis tavo taisyklių.. čiut kas, gali - už pakarpos ir keliu į sėdynę.. nė maž nesupyksiu..

Petras2007-04-03 20:17

Taip, svetur stengiuosi elgtis kaip svečias ir nuėjęs nenurodinėju, kokią tvarką šeimininkas turi įsivesti savo namuose. O kur nepatinka, ten paprasčiausiai nekeliu kojos.

Mano namuose kita nuomonė labai vertinama. Kartais išeina konstruktyvi diskusija be pralaimėtojų ir nugalėtojų. Deja, tai būna retai. Problema kyla dėl to, kad daugelis internautų nesugeba atskirti išgirstų žodžių nuo kalbėtojo. Kai nepatinka išgirsta nuomonė, vietoj to, kad kritikavę nuomonę ir narstę nepagrįstus argumentus, jie paprastai užsipuola kalbėtoją. Tai - jau ne diskusija, o pasispjaudymas. Mano namuose šito nebus.

Kas nori spjaudytis, tegu steigia savo svetaines ir ten spjaudosi į sveikatą. Kartais pavaikštau po įvairių sektantų puslapius, ten randu parašyta ir apie save. Mane yra palyginę ir su Stalinu, ir su Hitleriu, primetę nebūtą siekimą įsteigti nuosavą sektą ir panašių kliedesių. Turiu pasakyti, manęs tai nė kiek neerzina.

Mano galva, fanatikas savo puslapyje turi rašyti kaip fanatikas - iš kur mes suprastume, su kuo turime reikalą?

deimantukas2008-06-28 08:34

Perskaičiau dar kartą,nes labai dažnai pasimirštu.Labai geros taisyklės.Kartais būdamas pas ką nors svečiuose išgirstu šeimininko pasiūlymą,-jauskis,kaip namie.Man tai truputį sukelia šypseną.Aš suprantu,kad tai tik mandagus pasiūlymas.Jei tikrai pradėčiau svečiuose jaustis,kaip namie,manau,šeiminikas nebūtų itin patenkintas.Ne,ne,aš tikrai neverčiu visko aukštyn ratais,bet…..vistiek.Dažnai savo svečius pasitinku pasakymu "jauskis,kaip svečiuose".Jie trumpam sutrinka,nes matyt yra įpratę prie daugumai priimtino ir labiau tradicinio posakio "jauskis,kaip namie".Taip,taip,"kaip svečiuose",-patikslinu aš,pažvelgęs jiem į akis ir jie nusiramina,supratę,kad jiems nepasigirdo ir, kad čia yra mano,o ne jų namai.
Ačiū,Petrai.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras