BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šešis kartus pigiau

Prieš kelias dienas saulės kolektorius užpildžiau vandeniu ir pats suabejojau: ar ne per anksti?

Maniškiai padaryti iš elastingų plastikinių vamzdžių, šalnos jiems nebaisu. Bet ar yra kokios naudos balandžio pradžioje?

Saulės kol kas mažai, vanduo kolektoriaus bose nespėja įšilti daugiau kaip 18 laipsnių. Tokiu vandeniu vis tiek nesimaudysi, sako keletas diletantų. Kas iš to?

Tikrai nesimaudysiu, bet jeigu iš šulinio atbėga kokie 9 laipsniai, man reikia perpus mažiau energijos įšildyti iki reikiamos temperatūros. Bet aš iš šulinio tikrai atbėga 9 laipsnių vanduo? Gal jis šiltesnis?

Keista, bet niekada anksčiau nebuvau matavęs šulinio vandens temperatūros. Buvau girdėjęs, kad jis 9 - 10 laipsnių ir paprasčiausiai tikėjau.

Šiandien pamatavau. Buvau be gali nustebęs. Iš šulinio atbėga viso labo 3,1 laipsnio. Žemė dar neįšilo, šulinio vanduo dar tebėra ledinis!

Dabar skaičiuokime rezultatą. Iš šulinio vanduo atbėga 3 laipsnių, saulės kolektoriuje pašiltėja 6 kartus ir į šilumokaitį patenka jau 18 laipsnių. Dabar, pačioje balandžio pradžioje, reikia šešis kartus mažiau energijos pašildyti jį iki reikalingos temperatūros. Naudočiau elektrą - jos reikėtų šešis kartus mažiau.

- Ar nenorėtum šešis kartus pigesnės energijos? - klausiu diletanto.

- Kaip ją atpiginsi? - traukia pečiais diletantas.

Aš jau atpiginau.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

edmundas2011-04-10 07:46

Ne visai taip. Vandenį nuo 3 laipsnių reikia pašildyti iki kokių 40. Pirmus 15 pašildo saulė, o kitiems 22 reikia elektros ar dar ko. Taigi ne šešis kartus, bet kiek mažiau nei du. Ir vistiek tai puiku!

Petras2011-04-10 10:19

Tikrai taip, Edmundai, skaičiavau “kartus”, o ne laipsnius! :))

Jeigu šildyčiau šaltą vandenį, turėčiau pridėti 37 laipsnius (iki 40)
Dabar šildau pašildytą, tereikia pridėti 22 laipsnius.
37: 22= 1,68 karto
Kaip galėjau padaryti tokią vaikišką klaidą?
Matyt, labai norėjosi kuo geresnio rezultato. :)))
Ačiū, Edmundai, už teisingą pastabą.

Petras2011-04-14 19:41

Šiandien, balandžio 14 d. iš saulės kolektoriaus jau bėgo 30 laipsnių vanduo. Pridėti beliko pridėti 10 laipsnių. Kol išsiviriau valgyti, tiek ir prišilo (mano viryklė sujungta su šildymo sistema)
Viskas - daugiau jokių papildomų išlaidų vandens šildymui!
Ir taip - iki spalio mėnesio.

Stasys2011-04-29 20:52

Saunuolis Petras . Bandysiu ir as ka nors panasaus sukonstruoti. gal ir pavyks ? Ligi siol rankos lyg ir ne is siknos dyge buvo…

Petras2011-04-30 06:41

Aišku, pavyks. Kodėl turėtų nepavykti? :)
Saulės kolektorius - labai paprastas santechnikos įrenginys.
Štai aš nuo balandžio vidurio vandenį šildau tik saule. Man jis visai nekainuoja: pats vanduo - iš šulinio, šiluma - iš saulės. Elektros šiek tiek ima tik siurblys.
Kiek noriu, tiek jo galiu naudoti. Čiaupas atsuktas, o skaitikliai nesisuka. :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras