BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Senutis dar tebelaukia

Buvau šešerių, kai partaukiau į pirmąjį žygį - laukais, pakrūmėmis, vingiuotais  kaimo keliukais nužygiavau pas pusbrolį, kuris gyveno už 5 kilometrų.
Suprantama, namuose kilo panika, kai jie manęs pasigedo. Aš ir pats žinojau darąs sunkų nusilkaltimą. Todėl parlėkiau pavakare drebančiom kinkom, slapta avietynais prisėlinau prie namų ir nužiūrėjau, kur čia galėtų būti senutis. Šiltomis vasaros dienomis jis sėdėdavo už trobos galo ir gažką vienas mąstydavo. Aha, šiandien irgi! Pamatęs tiesiu taimymu šoviau pas jį, o jis be galo apsidžiaugė. Laikydamas glėbyje, jisai sakė:
- Dabar nelįsk į akis mamai, nes tikrai gausi į plutą. Ji visus durpynus išmaišė, šulinius išmatavo…  Verčiau būk pas mane - aš tau paseksiu pasakų.
Tada mes susitarėme, kad daugiau nebeiškeliausiu į kaimą niekam nieko nesakęs. Kadangi mama vis tiek neišleis, tai geriau jai nesakyti. Išeidamas pasakydavau senučiui, o jis visada ir visur išleisdavo - senas gudrus lapinas matė, kad vis tiek iškeliausiu, - tai juk geriau, kad išeinu su kažkieno žinia.
Bet svarbiausia ne tai, kad mane vaiką nuo to sykio kažkas išleisdavo į tolimiausius žygius. Aš supratau, kad visada esu laukiamas savo senučio ir bet kada galiu sugrįžti. Kad ir ką iškrėsdavau, visada bėgdavau pas jį ir pasisakydavau, o jis ramindavo, kad esu jo mylimiausias anūkas.
Užaugęs sužinojau, kad mano dvi sesės ir brolis senučiui buvo tokie pat “mylimiausi anūkai”…
Ko gero, tai pats svarbiausias mano gyvenimo įvykis. Senutis man labai panašus į Evangelijos Tėvą, kuris laukia savo sūnaus paklydėlio ir su džiaugsmu sutinka kiekvieną sugrįžusį.
Iš tiesų mes visi laukiami. Jeigu neturime tokio senučio, kokį man atsiuntė Dievas, mes visi turime tikrąjį, patį seniausiąjį Tėvą. Tai ko mums bijoti? Ko mums nebėgti pas Jį, kai prisidirbam velnių? Kam mums ieškoti tarpininkų ir advokatų?
Senutis dar tebelaukia!
Susitikimai

Rodyk draugams

Komentarai (10)

Anonymous2006-06-17 09:46

O kas neturėjo tokio senučio? Į ką jam panašus Dievas?

LLLLLLLLLL2006-06-17 13:25

o mano bendravimas su krikscioniomis yra kazkoks absoliuciai paradoksalus, nesu uz juos sutikes veidmainiskesniu zmoniu. kiek man teko tarp ju buti, tiesa sakant ir dabar tenka, tai apie "krikscioniska meile" suzinau tik is tokiu straipsniu, kas paskui vyksta tai geriau nemineti. visdelto reikia pripazinti kad krikscionybe skatina zmogu kazkaip ipatingai susidvbejinti. Zmogus ir taip pusiau velnias,o tapes krikscioniu beveik juio ir palieka. Paprasciausia mano tokia patirtis. nuosirdziai sakau kad "krikscioniskos meiles" nei regejau dar nei maciau, nebent viena karta ir tai is tolo (bet man atrodo ten jau toks ipatingas zmogus buvo)

Petras2006-06-17 17:26

Mano nuomone, LLLLLL sako tiesą. Ko gero, nėra žiauresnės religijos už tą, kuri vadinasi krikščionybe. Nei musulmonai, nei kiti nenusiaubė tiek tautų ir nesunaikino tiek kultūrų, kaip krikščionių ordos. Nereikia keliauti toli, į nusiaubtus indėnų kraštus, siaubiami buvo ir mūsų pritėviai.

O jei turėsime omenyje, kad visa tai buvo daroma "meilės vardu", tai didesnės veidmainystės už tą religiją tikrai nėra.

Apskritai nėra krikščioniškos ar musulmoniškos meilės. Mano senutis mylėjo mane, ir to nevadino katalikiška ar pagoniška meile. Kam tie kvaili pavadinimai? Religijos ideologijai pagrįsti?

Meilė yra meilė, ir visai nesvarbu, kas myli.

Aš meilę patyriau ir tuo džiaugiuosi.

Kas nepatyrė - dar gali patirti. Tik nereikia ieškoti "specializuotos" - krikščioniškos, musulmoniškos ar dar kokios meilės. Meilė yra viena, pats Dievas yra Meilė. O religija, įskaitant ir krikščionybės atmainas, - manipuliacija mūsų tikėjimu ir siekimu Meilės.

Anonymous2006-06-18 08:18

Nera ko bijoti ,tuoj musulmonai ateis ir melsis krikscioniu baznyciose,ju daugeja…

Anonymous2006-06-18 08:44

Na, katalikams tai geresia. Sunku patikėti, kad musulmonai eitų į lipdinių, drožinių ir paveikslų priklautas katalikų stabmeldyklas. Tada jie būtų ne musulmonai, o tokie pat stabmeldžiai.

Petras

Anonymous2006-06-18 19:40

Jie jas perkonstruos:))

Anonymous2006-06-18 19:41

Jie jas perkonstruos :)) O jusu manymu jie nera stabmeldziai?Juk Jezumi tikit ….O jie….

Petras2006-06-19 00:29

Na, jeigu musulmonai išneš stabus, man nebus didelis nuostolis - aš tikiu Jėzumi, o ne katalikų ar kitų religijų stabais. Dėl musulmonų nelabai suku galvą, tik žinau, kad jie griežčiau klaikosi pirmojo Dievo įsakymo, kurį katalikai yra nukirpę.

Rūšiuoti žmopnes pagal religinę priklausomybę ir kelti priešiškumą - visų religijų bruožas. Manau, tuo turėtų pasižymėti ir uolieji musulmonai. Pažinojau keletą "tradicinių" musulmonų, ir jie man nebuvo nei kiek baisesni už, tarkime, katalikus. "Tradiciniai" katalikai, kurie nepasižymi davatkišku uolumu - irgi normalūs žmonės.

Nesureikšminkim religijos. Ji jau nebeturi tokios įtakos, kokią turėjo juodžiausiais inkvizicijos laikais.

Petras

Anonymous2006-06-19 14:50

Dar prisimenu ir aš tą senutį… ir jo išmintį :) Norėčiau tokia būti, kai tapsiu močiute

Anonymous2006-06-30 09:43

Senutis dar jaunesnis uz mus visus kartu sudejus

Rašyti komentarą

Tavo komentaras