BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Regimas laikas

- Petrai, ar tau neįkyri ta amžina kelionė?

Rytą - valanda į Šiaulius, vakare - valanda į Kaltinėnus. Ir taip - kiekvieną dieną, kiekvieną  mielą dienelę. Bet niekada apie tai nepagalvodavau.

Ko gero, tai pačios geriausios valandos, supratau šį rytą vingiuotam raitytam kely netoli Kražių, kai pro akis bėgo pakelės tvoros, geltoni rapso ir pienių laukai, plaukė pažaliavusios kalnos, paupiu ėjo balti ievų pulkai, pakalnėj garavo dar juodos, ką tik atverstos dirvos, o ganykloj kvailiavo du paleisti veršiai.

Nėra nieko daugiau už kelią, nieko nėra ryškiau už pamatytą laiką.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Magda2007-05-18 17:39

ar skaitėte tai?

http://www.lrytas.lt/?data=20070518&id=11794864311179435188&view=6

ką manote?

žinau, jog tas išdaužtas vitražas tik stiklo gabalas, bet vistiek manau, jog tai padariusiems žmonėms trūksta elementarios pagarbos savo aplinkai.

p.s. man patiko šis įrašas. asmeniškai aš Dievą geriausiai jaučiu gamtoje - tai Jo kūryba.

Petras2007-05-18 21:54

Atrodo, kad mudu, Magda, esame bendraminčiai. Mano supratimu, gamta - Dievo kūryba, Dievo alsavimas, Dievo kūnas. "Imkit ir valgykit, tai mano kūnas", - sakė Dievas, duodamas savo mokiniams duoną. O ta duona nebuvo kunigų "konsekruota" - magiškai nepaveikta.

Kad chuliganas paleido akmenį į Aušros vartų vitražą - girdėjau. Nemanau, kad vitražas yra tiktai stiklas. Tegu ir stabas, tegu jis išreiškia kvailybę, bet tai meno kūrinys, ir nėra ko niokuoti. Fanatizmu neįveiksi fanatizmo. Aš prieš bet kokią inkviziciją - ne būtinai katalikų. Nereikia sekti katalikų inkvizicijos pėdomis ir smurtauti prieš ktatikius bei jų kūrybą.

Margorita2007-05-19 15:49

Gamta-fizine isminties israiska….Ar nebuwo pagonys dalinai teisus …

Petras2007-05-19 18:14

Aš irgi manau, kad pagonys žiūri į tą pačią pusę, tik jų žvilgsnis užstringa ties medžiu, akmeniu, žalčiu, saule… Saulės garbintojai yra labai arti tiesos, kada sako, jog viskas, ką mes turime, yra iš saulės. Tikrai, visa žemės energija, ar tai būtų vėjas, ar elektra, ar naftos arba akmens anglies šiluma, yra transfomavusis saulės energija. Be saulės neateitų pavasaris, be saulės nebūtų lietaus, be saulės neliktų mūsų. Net keista, kad senovės žmonės galėjo tiek toli nužvelgti - iki pačios saulės…

- O iš kur viską gauna saulė? - paklauskite saulės garbintojų, ir jie sutriks.

Jie nieko daugiau negalės pasakyti, nes bus pasiekta pagonybės riba.

O kitų stabmeldžių riba dar arčiau, tarkim, katalikui užtenka molinio dievuko ir šventoriaus tvoros.

Anonymous2007-05-29 21:03

O alkoholikui užtenka puslitrio.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras