BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Psicholiginis uždavinukas

Į tą pačią situaciją skirtingi žmonės reaguoja skirtingai. Paskelbęs patriotinę išpažintį, kad tinginystė manyje sukelia patriotinį gražbyliaviną, o gražbyliavimas dar labiau susitiprina gražbylystę, sulaukiau dviejų absoliučiai priešingų komentarų.


Štai 2ra, pamačiusi mano prisipažinimą, pirštu rodo į svave ir prašyte prašosi į kompaniją:


ir man taip pat
Petrai, patriotizmas ir mano viduje reiškiasi panašiai. Kai tiesiog dirbu ką nors “vardan tos”, tai visai negalvoju apie jokius didžius dalykus - tiesiog dirbu ir dėl to gerai jaučiuosi. Bet kai tik apninka tinginystė, tuoj pradedu mąstyti, kaip vistik nepatriotiškai jie (aišku, ne aš) elgiasi su valstybe, kaip nevertina jie (žinoma, ne aš) savo piliečių, nieko nedaro (jie, skirtingai nuo manęs), kad Lietuvai būtų geriau. Gerai apsižiūrėjus išeina, kad ir aš sėdžiu ir nieko nedarau. Tu, Petrai, nors sūdynus sumazgojai. O aš per šventes - nu anei nieko ničniekaičio. Net puodo neužkaičiau, tik arbatinį. Užtat klausiausi visokių laidų per televiziją ir piktinausi kitų neveiklumu, tuščiažodžiavimu be patriotizmo stoka. 
Parašė 2ra


Komentatorius L. reagavo kitaip - jis pirštu rodo į kitą:


Pažįstu ir aš vieną tokį… Kai reikia dirbti, prasideda ištisa originalių filosofinių apmąstymų seka. Ir ne tik patriotizmo tema. Genai :) 
Parašė L.


Klausimas: kuris iš šių požiūrių labiau atitinka Jėzaus mokymą?

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras