BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Priimti ar nepriimti?

Štai prieš jūsų akis spaudos pranešimas, kad Romos popiežiui Jonui Pauliui II galėjo būti atlikta eutanazija. Kaip į tai reaguotumėt?

Štai du tipiški pavyzdžiai:

Visko galėjo būti, - tvirtina vienas komentatorius. - Tikriausiai niekada nesužinosim, kaip ten iš tiesų buvo, bet galėjo būti ir taip, ir anaip.Jeigu katalikų bažnyčia pasisako prie eutanaziją, tai dar nereiškia, kad pati elgsis pagal savo kalbas. Juk ji labai griežtai pasisako ir prieš homoseksualizmą, bet niekam jau ne paslaptis, kad kunigų seminarijos - bene didžiausi homoseksualinės kultūros centrai”.

Antrasis:

Kataliku bažnyčia nepaduos to rašytojo į teismą už tokias erezijas… jo laimei. Pirma pateikite faktus gydytoju ten ko priklauso o ne drabstykitės purvais. Butu 16 amžius sudegintu kaip eretikus už nesąmonių muziejus.

Du komentarai - puiki iliustraciją apie žmogaus pasirengimą priimti žinią arba nepriimti.

Vienas mielai patikėtų žinia apie popiežiaus eutanaziją, nes tai ne tik neprieštarautų jo įsitikinkams, bet ir patvirtintų, kad “jie veidmainiai”. Antrasis nė už ką nepriims jokių faktų, nors jų lyg ir reikalauja, - jis daug mieliau pasiųstų, jeigu galėtų, tokius rašytojus ant inkvizicijos laužo.

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad tuose dviejuose komentaruose nėra nieko išskirtinio. Panašiai į bet kurią žinią reaguojame mes visi. Kai ji patvirtina mūsų ankstesnias nuostatas - priimame be didelių sunkumų, kai nuostatas griauna - priešinamės. Šis darbas mūsų galvose vyksta nuolat, kai skaitome laikraščius, klausomės radijo, žiūrime televizorių, klausomės apkalbų…

Žinodami tai, dabar galime patys patikrinti savo nuostatas ir nepasiduoti iliuzijai, kad tikriname “teisingas” ir “neteisingas” žinias.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Anonymous2007-10-01 11:16

Vadinasi, nėra teisingų ir neteisingų žinių - yra tik subjentyviuos mūsų nuostatos?

Petras2007-10-01 11:22

Žinios būna teisingos ir neteisingos. Bet, skaitydami laikraštį, klausydami radijo, žiūrėdami televizorių, naršydami po internetą, klausydami apkalbų, neturime galimybių akimirksniu jų patikrinti. O sprendimas mūsų galvoje gimsta akimirksniu: "Aha, teisybė!" Arba: "Nesąmonės, šito tikrai negali būti!"

Žinodami šį psichologijos dėsnį vis dėlto galime išvengti skubotų vertinimų.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras