BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmasis hidroponikos derlius

Štai tokie ridikėliai užaugo mūsų šiltnamyje, kurio nereikia nei ravėti, nei laistyti, nei žemės jame purenti.

Viską už mus padaro automatika: nedidelė kelių vatų vandens pompa varo ratu vandenį su labai tiksliai pamatuotu ištirpusių trąšų mišiniu, o akvariumo burbuliatorius prisodrina vandenį deguonimi. Kada labai stipriai užspigina vasaros saulė, nuo pakilusios temperatūros termostatas įjungia kelis nedidelius ventiliatorius, kurie varo iš daržinės į šiltnamį vėsų orą ir palaiko 22 - 28 laipsnių temperatūrą. Galima išvažiuoti kur nors visai savaitei, šiltnamį palikti vieną, ir jis pats vienas tvarkysis, tarsi tai būtų gyvas organizmas. Išsamiau apie tai rasite čia.

Iš tiesų jau nurauta antroji tokia ridikėlių porcija, o prieš tai dar buvo svogūnų laiškų derlius. Sąlygos geros, augalai auga labai greitai, ridikėliai užauga per kelias savaites. Mokomės juos auginti nepertraukiamu srautu: vienus sėji, o kitus, jau užaugusius, rauni.

Šiemet mūsų daržininkystė gerokai suvėlavo. Normalūs žmonės gegužės mėnesį jau sodino daigus, o mes birželio pirmąją tesusikalėme savo šiltnamį ir sumontavome visą sistemą. Be to, labai nesisekė su kai kuriomis sėklomis: iš vieno pakelio tesudygo keturi agurkai, iš kito neišdygo nė vienas svogūnas. Užtat iš kito sudygo visi agurkai, labai gerai dygo ir ridikėliai.

Dabar stebime, ką geriausia būtų auginti tokiu būdu. Salotos įsibėgėjo labai sunkiai, ir dar nenustatėme, dėl kokių priežasčių. Svogūnai nesudygo (girdėjau, tokių sėklų nusipirko ir kiti daržininkai), užtat ridikėliai ir agurkai auga tratėdami. Hidroponika itin patinka agurkams. Jie labai mėgsta vandenį, o čia jo gali gerti kiek tinkami. Be to, vandenyje šitiek deguonies! Atrodo, daugiausia biomasės priaugins kaip tik agurkai.

Mes dar tik naujokai ir mokomės daržininkystės, o Vincas labai susidomėjo chemija bei biologija. Jis - šios idėjos autorius ir mokslinių eksperimentų vadovas. Dabar pasišovė padaryti virškalo (be deguonies supūdyto mėšlo) ir pelenų mišinį, kurį būtų galima naudoti vietoje pirktinių sintetinių trąšų. Tokį mišinį naudoja daugelis hidroponikos mėgėjų ir vadina jį pačiomis geriausiomis (lengviausiai augalų pasisavinamomis) trąšomis, bet niekur nerandame informacijos, kaip apskaičiuoti jų kiekį. Tenka eksperimentuoti patiems ir iš naujo išrasti dviratį.

O tai - irgi įdomus užsiėmimas.

Sakyčiau, daug įdomiau, negu nuodytis alumi ar vaikščioti rėplomis apie bažnyčios stabus.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras