BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulio pabaigos laukiantys sektantai užsibarikadavo oloje

Mažiausiai 30 sektos narių užsibarikadavo atokioje oloje Rusijoje ir laukia pasaulio pabaigos bei grasina nusižudyti, jei milicija bandys įsikišti, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai ir žiniasklaida.

“Jie užbarikadavo įėjimą, atsisako išeiti ir grasina susisprogdinti, - “Reuters” telefonu teigė vietos prokuratūros pareigūnas. - Jie grasina susprogdinti dujų balioną ir taip nusižudyti”.

Sektos nariai, tarp kurių yra 29 suaugusieji ir keturi vaikai, pasislėpė sniegu apklotoje oloje Penzos regione, Vidurio Rusijoje. Penzos milicijos atstovė teigė, kad jie barikaduotis pradėjo lapkričio 7 dieną.

“Niekas nenori išprovokuoti netikėtų veiksmų, kadangi, mūsų duomenimis, tarp jų yra vaikų”, - tvirtino atstovė.

Su savimi sektantai pasiėmė maisto atsargų, o filmuotame televizijos reportaže matyti, kaip iš olos kyla dūmai. Šalia olos budi milicijos pareigūnas, siekiantis užtikrinti, kad niekas nebandys jų provokuoti nenuspėjamiems veiksmams.

Vietos šventikas Georgijus teigia: ” Jie yra paprasti krikščionys, tvirtinantys, kad Bažnyčia blogai atlieka savo darbą ir dėl to netrukus ateis pasaulio pabaiga, ir taip bandantys nuo jos apsisaugoti”.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad sektantai mano, jog pasaulio pabaiga ateis kitų metų gegužę. Policija tikisi, kad jie išlįs iš olos, kai baigsis jų maisto atsargos.

Laikraštis “Izvestija” rašo, kad sektos lyderį Piotrą Kuznecovą sulaikė milicija. 43 metų vyrui diagnozuota šizofrenija, o pastaruosius keletą mėnesių jis miegojo karste. Milicija nugabeno P. Kuznecovą prie užsibarikadavusių sektantų olos, kad šis įtikintų juos išeiti, tačiau šis mėginimas teigiamų rezultatų nedavė.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Petras2007-11-19 10:51

Per savo gyvenimėlį aš jau mačiau keturias pasaulio pabaigas.

Pirmą sykį sektantai pasileido į gatves, gąsdindami mane pasaulio pabaiga, kai prie žemės priartėjo Galio kometa, antroji pasaulio pabaiga buvo per dalinį saulės užtemimą, trečią sykį sektantai pasaulio pabaigą suplanavo berods 1999.09.09, kai į vieną datą supuolė penki devintukai, turėjo išprotėti visi pasaulio kompiuteriai, prasidėti masinės transporto katastrofos, branduolinės raketos pačios turėjo pakilti iš urvų ir sukelti paskutinįjį, globalųjį pasaulinį karą… O ketvirtąją pasaulio pabaigą tikintieji darė 2000-aisias, beje, klaidingai manydami, kad antrasis tūkstantmetis pasibaigs 2000-ųjų sausio pirmąją, nors 2000-ieji metai dar priklausė antrajam tūkstantmečiui, kuris pasibaigė tik 2000-ųjų gruodžio trisdešimt pirmąją.

Įdomiausia, kad žlugusios pranašystės nė kiek nesumažina sektantų tikėjimo tokiais svaičiojimais. Tarkime, jahovistų judėjimas atsirado, kai jo pradininkas Raselas išpranašavo pasaulio pabaigą 1914 metams. Tada jo šalininkai vienijosi, kartu laukdami baisiosios datos. Bet kai išaiškėjo kvailybė, jahovistų judėjimas nuo to nežlugo. Naujieji judėjimo lyderiai pasaulio pabaigą nukėlė į šeštąjį ar septintąjį dešimtmetį, bet jahovistai neišsisklaidė, kai ir ta pranašystė neišsipildė.

Tikėjimas yra labai stipri jėga. Kas turi drąsos patikėti Tiesa, tą tikėjimas gali pakelti ir iš srutų duobės. Kas patiki kvailybe, paprastai atsisako naudoti tokia Dievo dovana, kaip protas.

Ką sako Tiesa apie pasaulio galą? Jėzus kalbėjo labai aiškiai: "Nežinai dienos ir valandos". Tai gali įvykti bet kada - tarime, saulė užgeso šią akimirką, bet šviesa iki žemės eina penkias minutes, ir mes penkias minutes apie tai nieko nežinosime, gal visos žvaigždės, kurias matome naktį, jau visas milijonas metų yra užgesusisos, tik nes to žinoti negalime, nes šviesa nuo seniai išnykusių žvaigždžių iki mūsų dar keliaus kelis milijonus metų.

Kadangi negalime žinoti dienos ir valandos, netikriems pranašams demaskuoti naudojuosi atvirkščia formule: jeigu man kas nors sako, kad rytoj bus pasaulio pabaiga, tai esu tikras, kad tai nesąmonė - gal pabaiga bus poryt, gal šiandien, bet tikrai ne rytoj, nes jos nuspėti niekas negali. Pagal tai skiriu kvailybę ir Tiesą.

Biblijos laikais žydai labai žiauriai pasielgdavo su netikrais pranašais - jeigu pranašystė neišsipildydavo, jie ištempdavo apsišaukėlį už Jaruzalės vartų ir užmėtydavo akmenimis.

Jeigu kas nors vėl atgaivintų tokią žiaurią senovės žydų tradiciją, kiekvieno laikraščio puslapiuose mirgėte mirgėtų pranešimai apie susidorojimus akmenimis: atėjus speiguotai žiemai, būtų žudomi visi "liaudies išminčiai", pranašavę šiltą žiemą, užėjus šiltai, būtų užmėtomis akmenimis pranašavę šaltą…

Žūtų ir "mokslinių" pranašų. Šiemet mirties bausme užmėtant akmenimis būtų nubausti lenkų sinoptikai, parnašavę mums rekordinius karščius ir stichine nelaime turėjusia taptį vasaros sausrą. Atsimenu, buvo žmonių, kurie nuo tų pranašysčių labai išsigando ir visai rimtai svarstė, kuo reikės girdyti karves, jeigu iždžius visos kūdros, šuliniai ir upeliai.

Redagavo Petras 2009-03-26 07:44

Rašyti komentarą

Tavo komentaras