BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pareiga būti maustomam

Niekada nemaniau, kad tarp religingumo ir politiškumo būtų šitoks ryšys.

Po ilgo telehipnozės seanso daugybė politikos objektų sekmadienį trumpam atsitrauks nuo televizoriaus, tarsi savarankiškai nueis į paskirtas balsavimo vietas ir paklusniai palaikys arba paklusniai išbraukys paduotus nepažįstamų žmonių sąrašus - žiūrint, pagal kokią programą jie veiks.

Hipnozės paveikti žmonės paprastai ieško kokio nors racionalaus motyvo tokiam savo veikimui paaiškinti. Dažniausiai jie vardija banalias į galvą pačių politikų sukaltas steretipines mąstymo klišes - esu pilietis, tokia pareiga, balsuosiu, kad neišrinktų dar blogesnių ir t.t.

Tačiau vieno balsuotojo motyvas man padvelkė tokia atvira pareiga būti maustomam, kad nustebau.

Tas žmogus nėra kvailas ir nujaučia, kad politikai jam nieko neduos. “Su mūsų respublikiniais ir vietiniais politikais tokia nepatikima situacija”, - rašo jis internete ir prisipažįsta, kad iki šiol balsuodavo tik todėl, “kad neišrinktų kai kurių labai jau pagarsėjusių veikėjų”.

O štai šiemet balsuotojui atsirado naujas motyvas: “Pasirodo, vietinis Petriukas (Petras Vaitiekūnas - Žemųjų Panerių vaistininkas) bus tarp renkamųjų. Šiaip visai nieko bičas, vis tenka pabendrauti perkant vaistus ar tiesiog kieme susitikus”.

Visgi balsuotojas nėra naivus kvailys ir puikiai supranta, kad jo Petriukas - paprasčiausias politikos sukčius: “Pažadų bukletuke tai kaip ir pas rimtą politiką visokių nerealiai juokingų vietiniams gyventojams prižadėta. Patikėjus tai net ir iš Žemųjų Panerių nesinorėtų kraustytis”.

Taigi ką šiemet darys politinę situaciją neblogai supratęs pažaduko Petriuko pažįstamas? Sekmadienį numos ranka į tuščius pažadus pasiliks prie televizoriaus?

Ne, jis eis ir padės sukčiui Petriukui pakilti aukščiau: “Petriukas tik 26 numeriu pažymėtas. Ką gi, bandysim aukščiau pastumti”, - pasižada Petriuko mulkinamas Ženųjų Panerių gyventojas.

Anksčiau šį balsuotoją pažinojau tik kaip labai religingą žmogų. Savo religinę karjerą pradėjęs klapčiuku, klapčiuku tikriausiai ir baigs. Tiesa, vienu metu buvo atsiradusi viltis iškilti iki savo dievulio tarpininkų ir užvaldyti visą parapiją, bet seminarijoje, kur pilna šitiek jaunų klierikų ir patrauklių kunigų, vaikinas ėmė dairytis pro langą į hierarchų išbrokuotas moteris ir už tokį nukrypimą nuo vyriškosios lyties negavo brangiųjų šventinimų.

Kurį laiką bažnyčios atstumtasis mėgino vaidinti liberalą ir netgi maištininką, bet klapčiuko stuburas per menkas stovėti vienam prieš Dievą. Pagaliau ekskunigėlį priglaudė radikali protestantų sekta, ir viskas stojosi į savo vietas. Sektos vadas pasirodė esąs toks valdingas, kad nesitenkina savo avinėlius ganyti tiktai sekmadieniais - jis rašo jiems savo genialius pamąstymus kiekvienai paprastai dienai, ir avinėliai žino, apie ką jiems tą dieną galvoti.

Įdomiausia, kad kelių religijų ideologijos uostęs avinėlis puikiausiai supranta, kad toks mąstymo matricų kūrimas yra kvailas dalykas. Nežiūrint į tai, jis tą žmogų pasirinko dvasiniu tėvu.

Kaip ir savo pažįstamą sukčių Petriuką - savo politiniu lyderiu.

Kažkas juk turi vedžioti už nosies!

Rodyk draugams

Komentarai (6)

Anonymous2007-02-12 23:36

Mano mama irgi žino, kad į valdžią einantys žmonės siekia susitvarkyti ir susitvarko savo asmeninius reikalus mūsų visų sąskaita. Ji taip pat supranta, kad vienas žmogus nieko nereiškia ir nieko nenulemia. Visgi per kiekvienus rinkimus paklusniai eina ir balsuoja. Kodėl?

Kartais irgi pagalvoju, kad tai savotiška hipnozė.

Anonymous2007-02-13 09:45

O as nemanau kad balsuoti yra blogai. Nejau netikit, kad is tikruju yra zmoniu, kad ir politiku kurie is tikruju nori gero savo miestui? Na, mes zinom kad is tikruju statyi miestus kaip ir juos griauti gali tik Jis. Bet yra zmoniu kurie statyti bando Dievo vedami.

O ar geriau jei esi nusivyles zmonem, rinkimais, pasauliu, niekuo nebetiki, ir tau apskritai niekas nerupi?

"kas is musu gali bent viena diena pasiilginti sau gyvenima?" atsakysit.. taip, bet gyvenimas toks jau yra kad zmones planuoja, kuria, stengaisi, kazka daro… ir jei tie darbai yra Dievo palaiminti jie visada igyvendinami.

Petras2007-02-13 10:04

Puikus anonimo komentaras apie tikėjimą "Dievo palaimintais" sukčiais ir apie truputėlį praregėjusių žmonių "nusivylimą gyvenimu". Nesitikėjau, kad mano mintis susilauks tokio patvirtinimo.

Gali būti, tikėjimas "dvasios tėvais" ir "tautos tėvais" yra tas pats tikėjimas.

Redagavo Petras 2007-02-13 10:08

deimantukas2007-02-13 11:14

kalbu,kurias,pvz.,vakar maciau per tv papiktino ir aiskiai maciau mela.Manau,kad eisiu prabalsuoti uz vienos gana jaunos partijos zmones,kurios lydere yra mano gera pazistama(manau,kad gerai ja pazistu,nes labai daug kalbames laisvalaikiu).Nors ir ji ten irasiusi savo sunu,kuris nezinau,ka nuveiktu,jei butu isrinktas.Ji pazistu nuo kudikystes.Galiu ir klysti,bet pameginsiu.Galu gale dar karta isitikinsiu,kaip valdzia pakeicia zmoniu isitikinimus.O gal ir ne?

Petras2007-02-14 15:15

Netgi bundančiam ir jau nemenką sąmoningumo laipsnį pasiekusiam žmogui kartais nėra lengva suprasti savo tikruosius motyvus. Dažniausiai sutrukdo racionalizavimas - tokia būsena, kai žmogus ką nors daro veikiamas tam tikrų vidinių jėgų (tarkime, baimės ar potraukio), o savo veiksmams ima ieškoti racionalių išorinių paaiškinimų - tarsi būtų veikęs pagal iš anksto gerai apgalvotą planą (norėjęs užkirsti kelią dar blogesniems, bandęs išsaugoti tikėjimą žmonėmis, nusprendęs palaikyti pažįstamą ir t.t.).

O kas iš tiesų žmogų stumia prie užrnų ir verčia žaisti šitą žaidimą, jeigu jis protu suvokia, kad tai - viso labo žaidimas, melas, apgaulė, jo kvailinimas? Bandos instinktas? Baimė likti vienam, atskirtam nuo minios? Noras pademostruoti galias, būti stiprensiam už pačią valdžią, kurią neva skiri?..

Į tuos klausimus gali atsakyti kiekvienas žmogus, jeigu tik nukreipia žvilgnį nuo rinkiminių lozungų į save, jeigu bent kelias akimirkas stangiasi pasiklausyti į savęs, o ne televizoriaus. Tai nėra lengva, bet įmanoma.

Deja, dauguma žmonių to vengia - jiems nejauku būti vieniems su savini net namuose, todėl eina prie televizoriaus arba dirbdami įsijungia radiją.

deimantukas2007-02-14 23:01

Su ta radija cia ,Petrai ,gerai parasei :-)).Bet cia tarp kitko.Mastau apie savo balsavima.Bandau atpazint savo jausmus.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras