BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paprasčiausios orkaitės

Jeigu norite išsikepti kokį skanėstą, bet neturite orkaitės - tai ne bėda. Orkaitę galite labai greitai susimeistrauti iš kelių plytų, skardos lapo ar didelio puodo.

Kaip jūs manote, kas kalėtų būti po tuo skardiniu dangčiu, padėtu ant viryklės?

Taip, čia užkaistas puodas, kuriame šuste šunta skani sriuba. Skardos dangtis ir po juo sudėtos plytos sulaiko karštį, kuris sklinda nuo viryklės, ir viduje susidaro aukšta temperatūra. Puodą mėsos galima išsivirti ant labai menkos ugnies. Itin gerai tokioje orkaitėje virti įvairius troškinius, kepti pyragus ar kugelį (atsiprašau, plokštainį). Tokį dangtį iš cinkuotos skardos gali susilankstyti bet kuris namų meistras, tam net nereikia skardininko. Kelios aplink puodą sudėtos plytos, skardinis dangtis - štai jums ir puikiausia orkaitė. Ką nors kepant joje, skardinį dangtį patartina kuo nors pridengti - tada viduje išsilaiko dar aukštesnė temperatūra.

O kas galėtų būti po šituo puodu, kuris uždėtas ant ketaus  krosnelės?

Taip, atspėjote - po tuo puodu užkaistas kitas puodas! Tai dar paprastesnė orkaitė - nereikia gaminti nei dangčio, užtenka turėti puodą, kuris užtilptų ant pirmojo. Tokioje orkaitėje irgi galima virti bet ką, tačiau kepti - tik smulkesnius dalykus. Mat metalinis puodas blogiau laiko šilumą, po jo susidaro mažesnė temperatūra, nei skardos dangčio ir plytų orkaitėje. Tačiau dideliu puodu labai paprasta uždengti kitą puodą, kuris užkaistas ant elektrinės viryklės. Brangstant elektrai, toks šilumos taupymo būdas sutaupytų dar ir pinigų. Bet jei puodas verda ant dujinės viryklės, aš jo pridengti kitu puodu nelabai patarčiau - tokioje orkaitėje liepsnai gali pritrūkti oro, ugnis užgesti, o dujos tokiu atveju eitų į kambarį. Nebent puodą-dangtį dėtumėt taip, kad po jo apačia liktų nemažas tarpas įeiti orui.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

deimantukas2010-01-11 12:26

Va čia tai geras. Petrai, o tu pasirodo esi didis išradėjas. Smagu tai matyt. Kadangi aš piniguose nesimaudau, būtinai pamėginsiu šitą būdą sode. Ačiū.

Allvydas2010-01-11 13:35

nu man ant dujines butu sudetinga toki pasidaryt :)P

Petras2010-01-11 13:44

Ant dujinės - taip… Reikėtų eksperimentuoti.

bernadeta2010-01-11 14:20

Nauja - tai seniai užmiršta sena. Tas pats kugelis DAUG skanesnis, iškeptas senovinės molio plytų krosnies orkaitėje, negu elektrinėje ar dujinėje orkaitėje. Su nostalgija prisimenu senąjį mūsų pečių (atsiprašau - krosnį).

Petras2010-01-11 14:31

Mano plytų ir skardos orkaitėje tikrai kepa kugelis, o ne plokštainis. :)

Magnolija2015-06-23 10:06

Nu tikrai paprastas orkaitės pasigaminimas. Jūsų idėjos tikrai įspūdingos ir džiugu, kad jomis dalinatės su kitais.

Nijolė2015-08-11 10:14

Kam tos elektrinės ir dujinės viryklės kai galima tokius daiktus savo rankomis pasigaminti. Pagirtina.

Valdas2015-09-23 20:03

Geras. Pagarba autoriui.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras