BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujasis Kaltinėnų klebonas sumušė tikybos mokytoją

Pirminiais duomenimis, vyskupo Jono Borutos paskirtas naujasis Kaltinėnų klebonas vakar vakare savo ganytojišką veiklą miestelyje pradėjo, sumušdamas tikybos mokytoją.


Grįžę iš piketo prie Telšių vyskupijos kurijos, kaltinėniškiai dar ilgai vakare būriavosi šventoriuje, nutūpę bažnyčios laiptus. Telšiuose jie tikėjosi vyskupo Jono Borutos iškaulyti, jog tas neiškeltų jų mylimo ir miesteliui daug padariusio klebono Petro Linkevičiaus, bet taip ir nesulaukė, kad vyskupas pasirodytų žmonėms į akis.
Po nebaigtos akcijos jie niekaip nenorėjo skirstytis.


 Iš Šiaulių į Kaltinėnus po darbo grįžau vėlai, jau po aštuonių, o žmonės dar būriavosi.


- Ko laukiate? - klausiau.


- Vyskupo…


- Manote, pasirodys?


- Tikimės… Reikia kažkuo tikėti.


Aš tokio tikėjimo vyskupais neturiu, tai nuėjau į namus. O gaila… Visus įvykius būčiau pamatęs savo akimis.
Dabar pasakoju tai, ką girdėjau iš liudytojų. Tuos faktus dar reikės tikrinti.


Taigi liudytojai papasakojo, jog vakar vyskupas Kaltinėnuose taip ir nepasirodė. Naująjį kleboną į miestelį vėlai vakare atvežė vyskupijos generalinis vikaras. Kadangi buvo pasklidusios kalbos, jog naujojo klebono žmonės neįleis į bažnyčią, generalinis vikaras su naujuoju miestelio ganytoju prasmuko pro užpakalines duris. Tada susikvietė vidun žmones.


Kai vyskupijos generalinis vikaras pristatė tikintiesiems naujai paskirtą kleboną ir pranešė, jog tas dabar jiems prisieks, žmonės apsisuko ir patraukė iš bažnyčios. Viduje liko tik kelios naujajam klebonui palankios davatkos. Manoma, kad naujasis ganytojas joms ir prisiekė.


Kai jis išėjo lauk ant bažnyčios laiptų, rankomis susikabinę žmonės bažnyčią jau buvo apsupę gyvu žiedu. Viską filmavo tikybos mokytojas Giedrius.


Dvasiniam tėvui neišlaikė nervai, ir jis skėlė mokytojui kumščiu į veidą, kiti sako - į akį.


Girdėjau, kad tikybos mokytojas parašė pranešimą policijai, bet šį faktą dar reikės patikrinti. Mokytojas Giedrius - vienas iš protesto akcijos organizatorių, po bažnyčia veikiančio jaunimo centro vadovas. Vyskupijos kancleris sakė, kad kaltinėniškiams nereikėtų labai nusiminti, nes į Kaltinėnus vietoj jų mylimo Petro Linkevičiaus siunčiamas kitas elitinis kunigas. Žmonės buvo apstulbę, kai elitinis kunigas ganytojo veiklą pradėjo muštynėmis.


- Atsiimkite savo elitinį kunigą! - šaukė jie generaliniam vikarui. - Jeigu elitiniai nuo to pradeda, dą daro paprasti kunigai?


Kaltinėnų klebonas Petras Linkevičius buvo mėgstamas kaltinėniškių ne tik dėl to, kad pastatė naują bažnyčią (senoji sudegė), senelių namus, sveikatingumo centrą, šalia apleisto piliakalnio įrengė meniškai nukaltų skultūrų Kaltinėnų kalvarijas, bet ir dėl savo švelnaus būdo. Jis niekada ant žmonių nešaukdavęs, o apie mušimą būtų kvaila kalbėti.


Prisimenu, kaip ėmiau pirmąjį interviu iš Petro Linkevičiaus. Tą dieną jis buvo ką tik atvykęs į Kaltinėnus - pats pasiprašė, kai išgirdo, jog čia sudegė bažnyčia.


Sužinojęs, kad esu kaltinėniškis, jis man prisipažino, kad nerimaująs dėl “sunkaus žemaičių būdo”. Mat jis girdėjęs, kad žemaičiai sunkiai priimą svetimus, o pirmąją dieną jį jau praminę dzūkeliu.


- Dzūkeliu? - nusijuokiau. - Reikia džiaugtis dėl to! Žemaičiams tai - maloninis, o ne paniekinamasis kreipinys. Na, kaip ir Petrelis, brolelis…


Nežinau, ar jaunasis klebonas tada patikėjo mano raminimais, o dabar visi mato - Kaltinėnų žemaičiai savo dzūkelio taip lengvai iš čia neišleis.


Iškelti Petrą Linkevičių iš Kaltinėnų vyskupas Jonas Boruta nusprendė po to, kai Šilalės rajono savovaldybės administracijos diretorė Zita Lazdauskienė parašė vyskupui raštą, kuriame skundėsi klebono veikla - jis neatitaisomai sugadinęs miestelio piliakalnį, neinventorizavęs pastatytos bažnyčios, nesutvarkęs ir sveikatingumo centro bei senelių namų pastatų dokumentacijos. Į Kaltinėnus vyskupo atkeliamas klebonas yra Z. Lazdauskienės giminairtis.


Kaltinėnų klebono išvijimą iš jo atgaivinto miestelio kaltinėniškiai sieja ir su būsima senelių namų bei sveikatingumo centro privatizacija, kuriai būtų galėjęs trukdyti jų tikrasis steigėjas - Petras Linkevičius.


Išsamiau apie incidentą prie Kaltinėnų bažnyčios skaitykite rytojaus “Šiaulių krašte”.


 

Rodyk draugams

Komentarai (14)

Anonymous2006-07-14 13:50

Čia tai bent. sunku patikėti.

Anonymous2006-07-14 15:48

Vyskupui ir kancleriui. Gerbiamieji, pasiimkite tą, atsiprašant, elitinį kunigą, kol visiems parapijiečiams akių neišbadė. Ačiū iš anksto.

2ra2006-07-14 17:34

Tas įvykis tik dar kartą įrodo, kad kunigai - jokie geriečiai, teisuoliai ar esantys arčiau Dievo. Elgiasi kaip smuklės mušeika.

Gėda visai kunigijai už tokius "elitinius" kunigus. Juk čia akivaizdu, kad yra gviešiamasi Linkevičiaus sukurto senelių rojaus.

Pati gydžiausi reabilitacijos centre, buvau nepaprastai patenkinta: labai pigu, labai švaru, geras maistas, kuris toks pat buvo globos namų gyventojams, toks pat - reabilitacijos centro ligoniams. Matydavau, kaip kunigas Petras pats apeidavo patalpas, šnekėdavo su seselėm.

Nesu uoli bažnyčios lankytoja, taigi ten buvau užėjus trumpai, bet paliko labai gerą įspūdį. Mačiau jaunimą, vakarais einantį iš pasibuvimo…bažnyčioje, tiksliau - salėje po bažnyčia. Blaivius, linksmus veidus.

Lazdauskienei užkliuvo nesutvarkyti popieriai? Ji galvoja, kad tuo pridengs savo grobuoniškus kėslus? Juk popierius buvo galima sutvarkyti, o ne atimti iš kunigo tai, kas tokiu vargu su parapijiečiais sukurta.

nežinau, ką darys parapijonys, bet kunigija dar kartą apsiviešino kaip amorali turtų ištroškusi organizacija. Su Kristaus mokymu ji neturi nieko bendro. Dirba sau ir dėl savų UAB'o principu. gaila dorų kunigų, kuriems iš tiesų rūpi žmogaus dvasia. Pasorodo, tokiems idealistams ne vieta tarp korumpuotų kunigų. Idealistus broliai kunigai baudžia, tremia, atima, kas jų sukurta. Stiprybės kaltinėnų žmonėms. Apie kokią dvasią galima kalbėti su kunigu - mušeika?

Anonymous2006-07-16 19:15

Kunigai - tik žmonės? Tai tu, 2ra, ne katalikė?

Anonymous2006-08-01 11:37

nesamone!!! kiek as girdejau, tai tas tikybos mokytojas tiek stengesi filmuoti, kad ikiso savo kamera kunigui i veida, tas tad ji truputi stumtelejo, ir cia jau gavosi kriminalas, man geda uz tokius tikybos mokytojus!!!! Ka jis ismokys vaikus?? Nuolankumo? Ar mokys kaip smeizti ir meluoti???Ir man atrodo, kad ne kunigaI CIA DEMONSTRUOJA SAVO MATERIALIZMA, O KAIP TIK TIE LAAABAI SUSIRUPINE PASAULIECIAI, KURIE JAU NEBEGALES PER IVAIRIAUSIAS LABDARINGAS ORGANIZACIJAS PLAUTI SAVO NESVARIUS PINIGUS.O kiti tikintieji kaip naivios aveles patikeje eina is paskui ir garsiausiai blauna. koks skirtumas, kuris kunigas, juk Dievas tai pasiliks tas pats.

Petras2006-08-01 18:21

Atsiprašau tikybos mokytojo, apie kurį "kažką girdėjo" anoniminė davatka, bet šmeižtus jo adresu palieku. Ne todėl, kad norėčiau teršti savo puslapį kažkieno spjaudalais, bet kad žmonės matytų, kokie būna davatkos dantys.

Anonymous2006-08-02 10:23

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai sukures toki puslapi ir teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Anonymous2006-08-02 10:24

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai sukures toki puslapi ir teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Anonymous2006-08-02 10:25

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Anonymous2006-08-02 10:26

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Anonymous2006-08-02 10:27

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Anonymous2006-08-02 10:29

Ei, Petriuk, ka tu cia davatka vadini? manai teigias jog tu tiki i Dieva be kunigu leidima ,esi geresnis uz tos, kurie eina i baznycia? Jei tavo tikejimas butu jau toks tyras ir tikras, kaip tu visai Lietuvai nori irodyti, tai kunigu ydos tau tikrai netrukdytu, nes as, pavyzdziui manau, kad ir koks geras ar blogas butu kunigas, ir ar jis to nori ar ne, misiu metu per jo rankas i zmones plusta Dievo malones. Ir man nekiek neidomu koks tas kunigas, as tuo metu bendrauju su Jezu. Ir tikintys zmogus negali buti toks saliskas kaip Tu, as pavyzdziui tikrai nieko is tikruju apie tos yvykius nezinau, tiktai man pasidare gaila to naujojo kunigo, nes pabandyk isivaizduoti save jo vietoje - dar net nemates savo parapijos jau is tolo jaucia jos neapykanta sau, bet ir Jis gi, manau pats nesiprase i kaltinenus, jis tiktai vykde Vyskupo isakyma, tai manau kad nei as nei tu neturetumeme pyktis ir metit nesvarumus del dalyko, kuri nelabai ismanome. ;)

Petras2006-08-02 10:43

Aš bent vardą, pavardę turiu… O tu kas toks? Ar tu iš tiesų esi, ar tai tik kunigo kvapas, kurios padvelkia iš po sutanos?

Redagavo Petras 2006-08-02 10:44

Anonymous2006-08-02 12:13

na koks tau skirtumas, koks mano vardas, vadink mane - Ele, bet jau tikrai galiu tau uztikrinti - joks as ne kunigas, jei tau idomu - tai pries 4 metus buvau dar baisesne baznycios priese nei tu, buvau ne tai ateiste, nei pagone - buvau niekas, ir man dabar geda ir gaila uz tos prarastus metus. o dabar esu tikinti, ir tikrai kad ir kaip ir kartais buciau pasipiktinusi kunigais ir baznycia, niekada nereksiu garsiau uz kitus - paziurekite koks jis blogas!suprask -tai stiprai priestarauja kad ir cia tavo svetaineje skelbiamiam geriui ir krikscioniskumui. Siap jau galiu pasakyti - paskaicius tavo straipsnius pasirodei man labai idomus zmogus, tik nesprantu, kodel kartais toks piktas ir sarkastiskas, pavyzdziui apie minios baubima per atlaidus - gal negirdejis graziu giedojima? As pati giedu ir giesmeje susitinku su dievu ir joks "nedoras kunigas" man netrukdo .Na manau - esi daug vyresnis ir protingesnis uz mane ir ne man tave mokyti - bet buk atlaidus vargdieniams dvasioje - t.i. tavi vadinamim davatkom, manau jos piktinasi tavim lygiai taip pat kaip ir Tu jomis, bet dar karta kartoju - tai negerai, taip neturetu buti. Ir jei izeidziau Tave ar ta tikybos mokytoja - atsiprasau, tiktai tokia ivykui versija girdejau as, ir iki siol manau, kad be priezasties kuniga nekeldintu is parapijos - turi buti kazkas daugiau.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras