BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujas kūrinys - nebe alkoholikas?

- Petrai, turim lašelį brendžio, - sako reklamos skyriuje užklupti kolegos. Pasislėpę toliau nuo akių, jie į dienos galą švenčia kažkurio gimtadienį.


- Ačiū, aš negeriu.


- Girdėjom… Seniai?


- Senokai… Gal dešim metų.


- O, dešimt metų! Yra proga aplaistyti, - juokiasi jie. - Nekyla tokia mintis?


- Kartais kyla, bet negaliu, - sakau atvirai. - Aš alkoholikas.


- Taip, taip, - suptaringai likteli galvomis kolegos.


Ir štai iš kažkur, tiesiog iš interneto puslapio lyg vaiduoklis iššoka paties šėtono atsiūsta sektantė, timpteli už alkūnės ir šnibžda į ausį:


- Petrai, Tu esi ne alkoholikas! Tu esi NAUJAS KŪRINYS KRISTUJE!


Kaip tai suprasti?


Šėtono tarnaitė pasiima Bibliją, atsiverčia ir skaito citatą:


- Raštas sako: „Taigi, jei kas yra Kristuje, tas yra NAUJAS KŪRINYS. Kas sena-praėjo, štai visa tapo nauja” (2 Kor 5,17). Jeigu Tu atmeti tai, ką tau sako Raštas, tai kas tada Tu esi? - spigina ji akimis.


Tikrai, jeigu aš - naujas kūrinys, tai gal - bene alkoholikas? Gal mano kepenys, smegenys kitos, inkstai kiti? Juk pasikeitė požiūris, interesai, visa elgsena ir mąstysena, manęs nebetraukia aludės, kavinės ir restoranai, girtų kalbos manęs visai nebedomina… Kodėl nepabandžius iš naujo, protingai, po kelis šimtus gramų?


Daugelis mano likimo draugų patikėjo šia gyvate ir krito. Buvęs kursiokas negėrė metus, antrus, trečiaus, o ketvirtaisiais patikėjo šėtono kalba, kad jis dabar - visai ne alkoholikas. Nežinau, kur jis šiandien - gal prieglaudoj, gal sąvartyne, bet darbe jo seniai nėra - darbdaviai nebeteko kantrybės, išvijo, o buvę bendradarbiai apie jį nieko nežino.


Atkritimas būna baisus, jis baisesnis už pradžią.


“Netyroji dvasia, išėjusi iš žmogaus, klaidžioja bevandenėse vietose, ieškodama poilsio, ir neranda. Tada ji sako: 'Grįšiu į savo namus, iš kur išėjau'. Sugrįžusi randa juos tuščius, iššluotus ir išpuoštus. Tada eina, pasiima kitas septynias dvasias, dar piktesnes už save, ir įėjusios jos ten apsigyvena. Ir paskui tam žmogui darosi blogiau negu pirma,” - perspėjo Jėzus apie atkritimą. Mt 12,43-15


Ką tada reiškia žodiai - kitas žmogus?


Tai kitas kūnas ar kita elgsena, kita mąstysena, kitokia gyvensena?


Jėzus sakė: jums būtina gimti iš naujo.Jn 3,7


Vienas fariziejus nustebo: “Bet kaip gali gimti žmogus, būdamas senas? Argi jis gali antrą kartą įeiti į savo motinos įsčias ir gimti?”Jn 3,4


To negali suprasti iš šių dienų fariziejai bei Rašto aiškintojai. Jie kliedi apie kažkokį naują žmogų, tarsi tas būtų sugrįžęs į motinos įsčias ir gimęs su naujomis kepenimis, inkstais, smegenimis ir visu kūnu.


Kaip čia yra?


Kas tasai naujas žmogus?


Jėzus atsakė labai aiškiai ir paprastai:  “Iš tiesų sakau jums: jeigu neatsiversite ir nepasidarysite kaip maži vaikai, niekaip neįeisite į dangaus karalystę”.Mt 18,3


Taigi atgimę netapsime kūdikiai, tai graži metafora, mes būsim kaip maži vaikai - atsikratę pasenusių nuostatų, prietarų, nusimetę nuo pečių senuosius stabus, nusiplovę smilkalais aprūkintas akis. Tada atsivers akys ir ausys, ir mes lyg patiklūs vaikeliai sušuksim:


- Koks aiškus Tėvo žodis!


- Kokia paprasta Išmintis!


Priklausomybės

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Anonymous2006-07-05 18:43

manau į vaikus atsiversti sunku.Geriau saugotis ir prisiminti,kad esame kas esame.(iš patirties).rs

Anonymous2006-07-05 19:15

kaip suprantu - jei jau sakė, kad nebūdami vaikais neįeisime į Dievo karalystę, vadinasi pažvelgti į pasaulį vaiko akimis yra būtina ir pakankama salyga.

Anonymous2006-07-05 19:15

Taip, labai svarbu neužsimiršti. Sakyčiau taip: reikia žiūrėti į save vaiko akimis ir nepamirši, kas esi.

Petras

Redagavo Petras 2006-07-06 01:13

Anonymous2006-07-09 18:11

Visi mes esame Vaikai, tik sunkiau yra tai pripažinti.Ne bejėgiai kūdikiai, o mylimi Vaikai. Su savo paklydimais, su savo gerais darbais. Ir Dievas viską mato ir žino apie mūsų darbus ir išdaigas… Mylintis Tėvas nebaudžia savo Vaikų skausmu, tik pamokymu ir priminimu. Smurtas, fizinės bausmės neišauklėja, deja.O Meilė padeda suklupusiam ir norinčiam atsikelti ir išsitiesti, bet tik LABAI NORINČIAM,ir žinančiam, kad PATS BE TĖVO PAGALBOS to padaryti negalės… Negalės nei išsivaduoti iš alkoholizmo, nei iš kitų bėdų…

aralzero

Rašyti komentarą

Tavo komentaras