BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nacizmo ištaka: klausimas

Sekmadienį vienas įsitikinęs katalikas, beje, mokslų daktaras, man išaiškino, kad nebuvo jokio žydų genocido - papraščiausiai žydas Hitleris, žydas Himleris ir dar keletas žydų išnaikino savo brolius žydus, tokiu būdu norėdami atsikratyti viso blogio, kuris slypi žydų tautoje.

Klausimas: ar ši nuostata apie žydų tautoje slypintį blogį atitinka katalų bažnyčios mokymą ir apskritai krikščionybės doktriną?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

kostia2009-06-06 11:12

kad tu Petrai pavienio zmogaus kliedesius priskiri visai kataliku Baznyciai. Oficialu Vatikano poziuri zinai ? o tai,ka kalba pavieniai asmenys, pateikti kaip visos bendruomenes poziuri yra naivu ir neetiska. Na , kada zadi mane uzbaninti ?

Petras2009-06-06 11:42

Kostia, vaikeli, aš dar nieko nesakau. Aš tik klausiu, o tu man aiškink, cituok šventuosius savo bažnyčios raštu, įtikink visus Vatikano nekaltybe.

Tik nesispjaudyk kaip prasigėręs kunigas, nes spjaudalais dvokianti teologija vėl eis į šiukšlyną.

kostia2009-06-06 11:58

Petrai, tai tu irodineji paemes viena pvz. As tau galiu irodyti vienu nesenu faktu , kai buvo suspenduoti 3 vyskupai, neige holkausta. As nesakau, kad Vatikanas toks jau nekaltas, nes buvo pasirases konkordata su Reichu 1933 metais. Beje, 187 Lietuvos kunigai per 2 pasaulini kara yra gelbeje zydus.
o dabar man pasakyk bent vieno laisvamanio ar komunisto pavarde, kuris yra isgelbejes bent viena zyda ?
beje, tai tu nebuvai tolerantiskas, o ne as.

Petras2009-06-06 12:08

Kostia, sakau dar sykį: kol kas aš tik klausiu, ar antisemitizmas atitinka krikščionių doktriną. O tu nuosekliai aiškink. Ne kumščiais mosikuok, bet logiškai ir faktais išdėstyk, kad krikščionių doktrinoje nėra antisemitizmo.

Perspėju paskutinį sykį: dar užsipulk mane, ir visa tavo teologija vėl nueis į šiukšlyną.

kostia2009-06-06 12:44

tai juk akivaizdu - krikscionybeje negali buti antisemitzmo savaime, nes vienas is krikscionybes fundamentas yra Sv. Rastas ( ST ), kuri kriskcionybe yra peremusi is judeju.
kaip Jezaus liudytojas turi zinoti, kad krikscionybes esme yra meile ir tolerancija artimui savo, tad antisemitizmas ir krikscionybe yra du nesudrinami dalykai.:)

Petras2009-06-06 12:54

Taip, Kostia, ši tavo išvada logiška. Neapykantos kurstymas ir žmonių žudymas negali būti suderintas su Jėzaus mokymu. Teoriškai krikščionybė, jeigu ji laikosi Jėzaus mokymo, negali derėti su antisemitizmu.

Bet… Ar viskas, ką darė ir daro krikščionių bažnyčios, dera su Jėzaus mokymu?

Ar Jėzaus mokymą galima kaip nors suderinti kad ir su tokiu krikščionių išradimu, kaip inkvizicija?

kostia2009-06-06 17:44

Petrai - asmenine mano nuomone: tikejimas, baznycia, konfesija ir siu esminiu zmogui dalyku valdymas yra improvizacija. ” Razvedka boem” jeigu nori. Kadangi esu katalikas, turiu pripazinti Vatikano ir Popieziaus absoliutu neklaidinguma. Savo klaidas kataliku baznycia viesina, jas taiso. pvz. Bruno realibitacija ir pan. Tai daug svarbiau, negu tyleti ie neigti.

dabar del invizicijos - as manau, kad inkvizicija buvo del ivairiu politiniu - ekonominiu svertu susiklosciusi fizine tikejimo ir tikinciuju visuomenes apsauga nuo neigiamu veiknsiu ( sarlatanu, apsisaukeliu ), nors reikia sutikti ir del nekaltu auku . Manoma, kad viso nuo inkvizicijos rankos zuvo ne daugiau kaip 20 000.

Kiek man zinoma, cia, Zemaitjoje buvo sudeginti tik 2 Blinstrubiskio kaimo ( Raseiniu raj. ) valstieciai, kurie buvo apkaltiniti raganavimu. Taciau tas faktas jokio pedsako tu krastu folklore ar istorineje atminti nepaliko. Kaip bebutu keista, Inkvizicija nepaliko jokio pedsako jokios tautos folklore.

Petras2009-06-06 18:31

Supratau, Kostia. Popiežius ir Vatikanas neklysta, o 20 tūkstančių nukankintų žmonių - nereikšminga smulkmena. Tvirta katalikiška nuostata.

Bet klausimas buvo kitas: ar inkvizicija suderinama su Jėzaus mokymu? Iš mėginimo pasukti kalbą kitur seka kitas klausimas: ar tavo neklystantis “šventasis tėvas” suderinamas su Jėzaus nurodymu nieko žemėje nevadinti tėvu, nes yra tik vienas Tėvas - dangaus?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras