BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mirtumei už idėją?

Reikalingi savanoriai, kurie mirtų už mano idėją. Jos kol kas nėra, bet tai bus kokia nors graži idėja. Jeigu esate politikas ir žavitės didvyriška mirtimi už tėvynę, galėsite tai išbandyti pats. Jeigu labai religingas ir galėtumėt galvą padėti už tikėjimą - padarysite tai neatidėliodamas. Jeigu esat konfliktiškas, galėsite savo mirtimi išreikšti kokį nors protestą - pavyzdžiui, prieš klimato atšilimą, prieš globalizaciją, prieš nutukimą, prieš reklamą, prieš uodų žudymą, prieš lytinius santykius ar dar ką nors.

Svarbu, kad būtų žmogus, o idėją jo mirčiai surasim.

Savanoriams, jeigu tokių atsirastų, bus pateikta daug pagalbinės medžiagos: įvairių meninių ir dokumentinių filmų apie mirties grožį bei mirusius didvyrius, politikų kalbų prie didvyrių kapo, pliauškalų parlamentuose ir per televiziją, iškilmingų  laidojimo procesijų ir didingų paminklų nuotraukų bei kitos įtaigios agitacijos. Kai savanoris peržiūrės visą mūsų kultūros sukurtą mirties  reklamą, jam nusišauti arba susideginti bus vienas juokas.

Nepraleiskite savo šanso numirti!

Rodyk draugams

Komentarai (13)

deimantukas2008-06-14 10:13

Kiek prisimenu, lietuva-marijos žemė.Aišku ir didvyrių turbūt yra.Bet aš-gal pasitraukiu.

Petras2008-06-14 10:17

Gėda, Deimantuk! Lietuva - didvyrių žemė, o tu traukiesi?

deimantukas2008-06-14 10:23

Bijau aš,bijau mirti.Noriu sulaukti pensijos,krapštytis sau ramiai sode,garaže.
Ei,gal yra čia nors vienas drąsuolis?!

Well2008-06-14 11:03

Tik asilas mirtų už tokią tėvynę.

deimantukas2008-06-14 11:43

Tai va,bet kad asilų šiais laikais retenybė ant lietuvos.

Anonimas2008-06-14 16:28

Tai va, taip ir neatsirado norinčių gražiai ir "prasmingai " numirti. Įdomu,ką čia vėl Petras sugalvojo?…

Anonimas2008-06-14 16:28

Tai va, taip ir neatsirado norinčių gražiai ir "prasmingai " numirti. Įdomu,ką čia vėl Petras sugalvojo?…

Petras2008-06-14 19:30

Well, o už kokią tėvynę tu mirtumei? Gal sutiktumei mirti už mano tėvynę, jei sugalvočiau gražesnę?

Dezertyruoju2008-06-14 19:53

Kai susirasi idėją, pats eik ir numirk. Tai būtų geriausias sprendimas.

Petras2008-06-14 20:31

Taip ir maniau… Yra daugybė politikų, generolų ir kapelionų, kurie už savo idėją mielai pasiųstų į mirtį kitus, bet labai sunku surasti bent vieną kvailį, kuris savo noru sutiktų mirti už gerą idėją.

Siūliau keliems savo kolegoms ir pažįstamiems, sakau, gal norėtum gražiai numirti, bet jie suka nosį į šalį, gal ne, mykia jie, dabar neturiu laiko. Vienas dar nebaigęs statyti namo, kitas neišgėręs rytinės kavos… Mano svetainę lanko vienas inkvizicijos rėmėjas, maniau, gal bent tas sutiktų už motiną savo bažnyčią nuogu užpakaliu atsisėsti ant nusmailinto kuolo arba prisipilti į gerklę verdančio švino. Deja…

Nebėra dvasingumo, visiškai nebėra.

deimantukas2008-06-15 15:16

Taip,dvasingumas su aštriu kuolu subinėj-nežinau,nežinau.Mirti už,kad ir gerą idėją?Bet kam to reikia?Niekaip nesuprantu,kam atneštų naudos,na,kad ir mano pasiaukojanti mirtis,nušokus nuo Vilniaus katedros varpinės?Arba man turėtų pasimaišyti protas,arba…..nerandu kito arba.

Petras2008-06-16 07:53

Aš irgi manau, kad sveiko proto žmogus neis savo noru žudytis už idėją. Žinau, kad žmonės rizikuoja gyvybe, gelbėdami skęstantį žmogų, kartais jiems pasiseka, kartais žūva patys, išgelbėję draugą Esu matęs berniuką, kuris rizikavo gyvybe, gelbėdamas iš gaisro ugnies savo mylimą šuniuką. Bet kad žmogus dėtų galvą už tokį abstraktų dalyką, kaip idėja…

Mirti už abstrakciją kažkas išvaro arba nuvilioja apgavęs.

Neseniai mačiau dokumentinį filmuką, kaip anglų jaunuoliai žygiavo į pirmąjį pasaulinį karą. Linksmi, dainuodami, lydimi susižavėjimo šūksnių, tarsi eitų į karnavalą. Visai nepanašu, kad juos kas varytų į parengtas skerdyklas. Paveikti politikų, žiniasklaidos ir bažnytininkų sukeltos psichozės, jie nenutuokė, kad jų laukia visai ne tai, ką įsivaizduoja. Iš tiesų jie ėjo ne mirti, bet pasivaikščioti ir parsinešti nugalėtojų ordinus.

Praėjus kelioms dešimtims metų, labai panašiai į Rusijos gilumą traukė vokiečių vaikinukai - dainuodami sunkvežimiuose ir ant tankų, grodami lūpinėmis armonikėlėmis…

Yra nufilmuota, kaip karo pabaigoje tarp Berlyno griuvėsių verkia kareivio uniforma apvilktas hitlerjungendo berniukas. Išsigandęs, nuo mamos atitrauktas bejėgis dėdžių mirčiai pastatytas vaikas. Sakyčiau, tai pats teisingiausias filmukas apie antrąjį pasaulinį ir apie karą apskritai.

Pačios baisiausios idėjos, kurios aukoja žmones.

Hitleris, Stalionas, Mao ir kiti žmonijos pabaisos buvo užvaldyti tokių stiprių idėjų, kad dėl jų galėjo aukoti ištisas tautas. Romos popiežiai, kurie rengė šventuosius karus ir siundė ant žmonių inkvizicijos budelius, irgi galvojo ne tik apie turtus - jie siūlė kariams atkariauti nuo kažkokių kitataučių Kristaus kapą, nunešti pagonims krikščionybę arba išpjauti juos. Inkvizicijos vienuoliai, kurie mėsinėjo gyvus žmones, nacių esesininkai, varę vaikus į dujų kameras, bolševikų enkavedistai, badu marinę valstiečių kaimus, irgi turėjo susikurti kokią nors idėją savo žiaurumams pagražinti.

Tie, kurie diktuoja idėjas, visada gyvena geriau. Jie sėdi šiltuose savo rūmuose ar bent tolėliau nuo fronto šiltuose bunkeriuose ir valgo geresnį maistą. Iš karo jie gaus naujų teritorijų, aukso, sidabro, kitų lobių, naftos, galimybę reguliuoti pasaulines kainas.

O ką gaus tie, kurie žūva?

Gražią idėją.

Pažiūrėkim į visai nesenus laikus. Tie, kurie dalijo Sąjūdžio idėjas ir pirmieji nusikasė iki lovio, šiandien sotūs ir gerbiami. O kaip su tais, kurie ir vėliau mėgino gyventi idėjomis? Vienas prasigėrė, kitas pasikorė, trečias vaikšto piktas ir alkanas. Jie gavo visai ne tą Lietuvą, kurią matė savo idėjose.

Dvasingumo aukos atrodo kvailai.

Redagavo Petras 2008-06-16 07:55

deimantukas2008-06-16 08:09

Neseniai troleibuse mačiau žmogų,jauną palyginus žmogų,kuris sąjūdžio metu badavo prie katedros.Tada jis buvo entuziastingas,jo akys švytėjo,-kaip dabar prisimenu.Dabar to negalėjau apie jį pagalvoti-jis buvo smyrdantis alkoholio tvaiku,suglebęs ir nusivylęs-man taip pasirodė.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras