BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Likejimai is Sofijos

Atleiskite, kad rasau sveplomis raidemis. Sofijos viesbutyje, kur radau interneta, kompiuteris neturi lietuvisku raidziu.


Cia tenka ziureti visokius neidomius dalykus, na, kaip Valdas su savo zmona Adamkiene gastroliuoja po Bulgarija, laika uzima visokie sutikimai, paradai, geliu dejimai ir kiti ritualai, Valdo kalba valstybine anglu kalba… Bet juk isvaziavau ne visai i turistine kelione.


Sis miestas man patiko, nors mano keliones draugai kolegos i ji ziuri kazkaip is auksto, girdi, pas mus viskas kitaip, mes (iskaitant tikriausiai ir mane) geresni uz bulgarus, nes jau esame ES nariai, o jie dar tebeskaiciuoja dienas iki tos laimingos minutes, kai ir jie gales pasijusti ne tik pirmarusiai, bet ir uzriesti nosi pries savo kaimynus, tarkime, rumunus.


O as matau labai panasius vaizdus kaip ir Lietuvoje. Zmones  labai panasiai apsirenge, jie tokie paprasti, gal net pavarge. Po ju siuksliu konteinerius kapstosi labai panasiai apsirenbge vargsai, tokias pat liudnas melodijas gatveje groja elgetos. Ir turtinguju kostiumai tokie pat svytintys, gatveje vazineja tokie pat kaip mano golfukai ir ne kaip mano mersai.,,


Siek tiek pavaiksciojau po Sofijos centra. Nuejau i staciatikiu cerkve, pasiziurejau ikonu, pasedejau. Biznis eina gerai - cia pat zmoneliai nusiperka zvakute ir uzdega prie savo garbinamo paveikslo. Kiti zvakute istato i toki inda su vandeniu. Nezinau, tikriausiai tas vanduo stebuklingas. Cia ikonas garbina seni ir jauni, jaunu gal net daugiau, negu pasitaiko matyti Lietuvos baznyciose. Visi jie kazkokie susirupine, liudnais veidais kazko praso savo ikonu.


Sedejau ir galvojau - is veidu ir is drabuziu tie zmones man labai artimi, tarytumei butu mano namo kaimynai. O kas bendro tarp ju ir mano tikejimo? Tas pats minimas Jezaus vardas? Taciau ka bendro turi ikinu garbinimas ir Jezaus mokymas?


Tiesa sakant, atsakymo neradau.


Ir dar viena mintis atejo i galva. Jeigu Jezus mato zmogeliu varga ir kaip jie nuosirdziai praso stabu pagalbos, ar Jis ateina padeti? Ne todel, kad praso stabu, bet kad zmogui blogai?


Jeigu matytume, kad vaikas praso savo tevo duoti kasneli duonos, o jo tevas neduoda, ar mes jo nesuselptume, ar jam alkanam neduotume duonos, nors jis praso ne musu?


Sededamas cerkveje, ir to atsakymo as neradau, tik klausima.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

ghostdog2005-11-22 13:30

Jei gerai atsimenu, biblijoje kažkas kalbama apie tai, kad kas vargsta žemėje, ras atlygį danguje, tad abejoju Jėzus iš tikro padeda, gal nebent suteikia stiprybės iškentėti tai ir sulaukti atlygio.

Anonimas2005-11-22 20:00

Jis gi bylojo: neteiskite ir nebūsite teisiami.just

Petras2005-11-22 23:10

Taip, Just, negalima teisti ir pasmerkti žmogaus už jokią nuodėmę. Tegu tuo užsiima inkvizicija. Bet tai nereiškia, kad kad Jėzus mokė toleruoti nuodėmę. Mes turime nekęsti nuodėmės ir tuo pat metu mylėti nusidėjėlį. Nusidėjėlis ir nuodėmė nėra tas pats. Tai ne visada lengva atskirti, bet pasistengus įmanoma. Religinis mąstymas veikia atvirkščiai - jis toleruoja savo bendratikių nuodėmės, tarkime, stabmeldystę, bet pasmerkia jo religijai nepriklausantį žmogų.

Toleruoti nuodėmę ir to mokyti kitus nėra krikščioniška. "Todėl, kas sulaužytų bent vieną iš mažiausių įsakymų ir taip mokytų žmones, tas bus vadinamas mažiausiu dangaus karalystėje. O kas juos vykdys ir jų mokys, bus vadinamas didžiu dangaus karalystėje." Mt 5:19

Ajona2005-11-23 21:24

Atleisk, Petrai, kad nerimtai. Ir ko Tau reikėjo belstis į tą Sofiją? Ar čia per mažai klausimų be atsakymų?

Petras2005-11-24 02:04

Beldžiausi, kad Lietuvai būtų geriau. Jeigu Valdas su savo žmona Adamkiene siūlo žurnaliūgoms dykai kartu paskraidyti orlakiais, ko neišbandžius tokios valstybinio turizmo formos? Kai paskui senelį slankioja būrys spaudos atstovų, susidaro įspūdis, kad jo vizitas kažkam labai rūpi. Per vieną ceremoniją iš mandagumo aš net pablykčiojau aparatu. Kur tas nuotraukas dėsiu, net nežinau. Bet Lietuvai juk pagerėjo… :))

Rašyti komentarą

Tavo komentaras