BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laiko dvasia

Dokumentinis filmas. Verta pasižiūrėti.

Kažkada vienas žydų disidentas mėgino “prigimtinį” žmonių tarpusavio priešiškumą pakeisti meile, tačiau susilaukė kunigų nuosprendžio ir buvo prikaltas prie kryžiaus. Įvyko baisiausias visų laikų paradoksas: iš antireliginio ir pacifistinio mokymo buvo sukurta neregėto žiaurumo ir karingumo krikščionybės religija, o Mokytoją sunaikinusi kunigų institucija pasigriebė monopolio teisę “aiškinti” Jo mokymą.

Po dviejų tūkstančių metų ta idėja atgimsta iš naujo. Šį sykį jos šalininkai tvirtina žiną, kaip būtų galima (irgi taikiu būdu) sukurti mūsų prigimties nežalojantį naują visuomenės modelį, kurį Jėzus kažkada vadino Karalyste…

Apie tą judėjimą dar galima rasti čia.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

deimantukas2009-01-05 16:54

Vakar žiūrėjau šį filmą. Man labai patiko. Tik man rods, kad Petrai tu žymiai anksčiau rašai apie panašias įdėjas, nei buvo sukurtas tas filmas. Jei teisingai supratau, filmas sukurtas pernai. O tavo mintys- kelis kart anksčiau. Pagarba.

Petras2009-01-05 17:53

Na, mano Mokytojas kalbėjo kur kas anksčiau… Jeigu ne Jis, man tikriausiai ir į galvą nebūtų atėję, kad paties Dievo nustatyta prigimtinė žmonių jungtis yra meilė, o ne priešiškumas. Juk aš irgi kažkada maniau, kad žmogus iš prigimties yra blogas, vadinasi, nepataisomas. Pasirodo, galima pakeisti savo gyvenseną ir bent šiek tiek pataisyti kreivą kelią… Svarbu nepasiduoti manipuliatorių apgaulei, kad jų primestos žaidimo taisyklės yra nustatytos paties Dievo.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras