BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kuo pakeisit iliuziją?

Tarp interneto plepalų aptikau keistą klausimą, kuris sukėlė didžiulę diskusiją. Teiginys diplomuoto tautologo lūpomis nuskambėjo taip: “Nusigręžiame nuo Dievo, bet neturime kuo jį pakeisti”.

Sakytum, diskusija kilo iš nieko, bet jeigu žmonės susidomėjo, vadinasi, tai gali būti aktualu daug kam. Alkohiolikas meta gerti, bet neturi kuo pakeisti nuodų, kitas vergas padeda cigaretes, bet neturi kuo pakeisti nikotino. O juk pakeiti reikia… Taip jiems atrodo.
Šiauliuose gyveno tokia silpnaprotė močiutė, kuri tampydavo su savimi rogutes, apkrautas visokiu šlampštu. Žmonės pasakoja, kad sykį Šimšės vaikigaliai nušvilpė jos rogutes ir paleido kažkur nuo kalno. Be tų rogučių ir kalno supuvusių skudurų silpnaprotė močiutė pasijuto labai blogai, jai prasidėjo psichozė. Vargšelė neturėjo kuo pakeistoi savo balasto.

O štai aš visą gyvenimą išsiverčiu be tų rogučių, be puvenų kalno ir nejaučių dvasinės tuštumos. Panašiai yra su alkoholizmu, narkomanija, religija ir kitomis priklausomybėmis. Kas neragavo kvaišalų, tas neieško, kuo juos pakeisti.

Bet jei ragavo?.. Kuo pakeisti dievą, kuo pakeisti alkoholį, kuo pakeisti narkotikus?

Kuo pakeisti rogutes su dvokiančių skudurų kalnu?

Yra siūlymų mirtiną priklausomybę keisti švelnesne, ne tokia baisia priklausomybe. Tarkim, alkoholikui ir narkomanui siūloma užsiverbuoti į kokią sektą, sektantui - grįžti į “tikrą” bažnyčią, rūkoriui - kramtyti gumą arba čiulpti ledinukus. O štai ta silpnaprotė Šiaulių močiutė vietoj pavogtų rogučių ėme tampyti seną vaikišką vežimuką. Vežimuke ji vežiojo tokį pat dvokiantį šlamštą.

Klausimas toks: ar žmogus gali apsieiti be šlamšto?

Sveikas - taip, savaime suprantama. Daugybė žmonių neragavo, neuostė, nečiulpė ir nelaižė - jiems nereikia ieškoti iliuzijos pakaitalo. Sveikas protas neklaidina savęs.

Jeigu alkoholikas liovėsi gerti, tai dar nereikškia, kad jis pasveiko. Gali būti, jis kenčia, sukandęs dantis, ir tik laiko klausimas, kada sugrįš į dvokiančią samuklę. Kitas kenčia nerūkęs, bet širdyje svajoja apie “gaivinantį” dūmą. Jis iš tiesų tiki, kad troškinantis dūmas gaivina, o alkoholikas tiki, kad depresantas pakelia nuotaiką. O tai ligotai Šiaulių močiutei pūvančio šlamšto krūva yra didžiausia vertybė. Todėl ji negali kitaip, nes šiukšlę laiko vertybe.

Juk tai - tik vertybių liga!

Aš nežinau, kaip pagydyti konkretų ligonį Joną ar Petrą, bet jeigu Jonas ir Petras išsklaidė iliuziją, jie tikrai nebeieškos kitos apgaulės. Atsitinka keistas dalykas - nuo pečių krenta sunkiausia našta, o tada pasisaugai, kad neužvirstų nauja. Taip gera, taip lengva visai be naštos ir neskaudančia galva!

Alkoholikai sako:

- Kokios tu geležinės valios!

- Kodėl?

- Na, kad turėjai jėgų mesti!

Jų žodžiai reiškia štai ką: “Tu labai stiprus, nes įstengei atsisakyti tokios vertybės, tokio puikaus dalyko, kaip alkoholis!”

Todėl jie alkoholikai, kad alkoholį laiko vertybe. Vertybės atsisakyti sunku.

Aš alkoholio nebelaikau vertybe, todėl nebe alkoholikas. Šlamšto atsikratyti visai nesunku. Tiesą saknat, tam nereikia jokių pastangų.

- O ką suradai vietoj to? - klausia jie vėl.

Kaip pasakyti aiškiau?

Štai išsivalėm namus, išvėdinome kambarius, išnešėm šiukšlių maišus į konteinerius. Ar klausia kas nors: kuo pakeisime dulkes, šiuškles, voratiklius?..

Alavinio stabuko pakeisti kitu irgi nereikia. Jeigu tai - tik niekutis, žinoma, jeigu ne vertybė.

Jeigu tai ne liga, jeigu iliuzija jau išsklaidyta.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras