BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Klaidinantis Dievas

- Tu vienas skaitai Evangeliją? - nuoširdžiai nustebo Romkis. - Ir kaip nebijai nugrybauti?

Romkis yra iš tų retų mano pažįstamų katalikų, kurie skaito Šventąjį Raštą. Jis neblogai žino Evangeliją, bet kiekvieną jos žodį bėga derinti pas “dvasinį tėvą”, nors šimtą sykių skaitė ir įsidėmėjo, kad Evangelija draudžia ką nors žemėje laikyti “tėvu”.
 
Kodėl jis daro atvirkščiai, nei liepia Dievas? Bijo “nugrybauti”…

Kaskart įsitikinu, kad religingi žmonės negali išsilaisvinti tik todėl, kad nepasitiki Dievu. Jie gali mintinai išmokti ir Senąjį, ir Naująjį testamentus, bet nenueis toliau šventoriaus tvoros, nes bijo paleisti “dvasinio tėvo” ranką. Iš esmės jie visi yra bedieviai - tiki ne Dievu, bet savo parapijos kunigu, raštingesnieji - teologiniais savo organizacijos leistrais. “Netikėčiau nei vienu Evangelijos žodžiu, jeigu to neverstų daryti Bažnyčios autoritetas”, - prisipažino jų “tėvas” Augustinas.

Panašiai elgiasi ateizmą išpažįstantys bedieviai, tik jie Evangeliją tikrina, jos žodžius lygindami su ateistinių pažiūrų filosofiniais veikalais.

- O kaip tikrini tu? - paklausė Romkis.

- Aš tikrinu pats. Neradau nieko, kas būtų nesąmonė.

Romkis žagtelėjo.

Čia mūsų keliai išsiskyrė.

Rodyk draugams

Komentarai (40)

pieska2008-02-19 13:05

o tu pats asmeniškai nemanai kad irgi netiketum nei vienu evangelijos žodžiu, jeigu ne bažnyčios autoritetas?
negi daugiau nėra knygų kuriuose nebūtum radęs nesamonės?

Petras2008-02-19 13:37

Tiesą sakant, bažnyčia man nėra joks autoritetas. To betrūko, kad imčiau žavėtis šiolaikiniais kunigais, Rašto aiškintojais, davatkomis ir kitais Jėzaus priešais.

Jeigu knygose nėra nesąmonių, jomis tikiu. Kodėl turėčiau netikėti daugybos lentele ar telefonų knyga?

Anonymous2008-02-19 15:04

Štai tu sakai, kad tiki Evangelija, o ne Bažnyčia? Iš kur man žinoti, kad tai tiesa? Ar ne todėl skaitai Evangeliją, kad apie ją išgirdai Bažnyčioje?

pieska2008-02-19 15:20

turiu omeny kad autoritetas ne tau asmeniskai, o autoritetas apskritai.

o nemanai, kad jei bažnycia skelbtų kad daugybos lentelė yra kelias tiesa ir gyvelnimas, tada burnotum pries bažnyčią sakydamas, kad bažnyčia yra daugybos lentelės priešas ir kad tau jos nereikia nes tu ir taip tiki daugybos lentele, nes ten nera nesamoniu! ?

pieska2008-02-19 15:28

negi nematai, kad gyva bendruomenė besitęsianti ištisus šimtmečius ir padaro evangeliją kažkuo daugiau negu tiesiog kažkada parašyta knyga, gal būtent dėl to ir pats rašai apie ją o ne apie platono mokymus, ar kažką panašaus, o burnoji tiesiog prieš žmogišką kvailumą, kurio tavyje irgi apstoka ;)

Petras2008-02-19 15:28

Tikrai, gal aš tikiu bažnyčia, o ne Evangelija? Ar įmanoma tai sužinoti?

Būtų sunku atskirti, jeigu bažnyčios mokymas sutaptų su Jėzaus mokymu. Bet taip nėra.

Kritiškose situacijose, kai Dievas moko vienaip, o bažmyčia kitaip, geriausiai matyti, kuo žmogus tiki ir kam paklūsta.

Štai stovite prieš bažnyčios stabus. Bažnyčia juos moko garbinti, o Dievas draudžia. Kam paklusite? Bažnyčia varo melstis į atlaidų minią, o Jėzus draudžia melstis "sinagogose ir gatvių kampuose", liepdamas mestis užsirakinus kambarėlyje. Kaip darysite? Bažnyčia jums siūlo "dvasinius" ir net "šventuosius" tėvus, o Jėzus draudžia bet ką žemėje vadinti tėvu. Bažnyčia moko kalbėti ilgiausias litanijas, Jėzus perspėja nedaugiažodžiauti. Kas, jūsų nuomone, teisus - bažnyčia ar Dievas? Kurį mokymą priimate, o kurį atmetate?

Tokių situacijų yra daugybė.

Jeigu jose elgiatės pagal bažnyčios mokymą, jūs paklūstate bažnyčiai ir jos kunigams, o ne Dievui, kad ir ką deklaruotumėte. O jeigu tikite Jėzumi, jūs paklusite Jam ir tik tik Jam, kad ir kaip jus norėtų išmušti iš kelio bažnyčia su savo tariamais autoritetais. Kaip žinome iš istorijos, Jėzaus mokinių neišnaikino netgi katalikų inkvizicijos žvėriškumai.

Pagal tokius testus galite patikrinti ne tik save, bet ir kitus. Susipažinęs su nauju savo "gerbėju", nedelsdamas pasuku kalbą į "kritiškas" Evangelijos eilutes ir netrunku pamatyti, ar tas žmogus iš tiesų Jėzaus mokinys, ar tiki kažkokiais kitais savo dievais.

Žinoma, taip galite patikrinti ir mane. Sėkmės!

pieska2008-02-19 18:09

nesu aš biblijos specialistas, nedrysčiau laikyti egzaminų pas tamstą :) bet pasiginčyt galim, nors ir elgiesi nesąžiningai iš kart nukreipdamas kalbą ten kur tau patogiau :), neatsakydamas į mano ir prieš tai rašiusio komentatoriaus argumentą. Tada toks klausimas: kodėl tavo manymu bažnyčia perrašinėdama raštus kuriais ji remiasi milijoną kartų nepanaikino tavo vadinamų "kritiškų" eilučių, jeigu ji tokia organizuota struktūra?

Petras2008-02-19 18:31

pieska, būtų gerai, kad prieš pradėdamas ginčytis ir kaltinti, bent pasistengtum suprasti, apie ką kalbama. Apie egzaminus kalbėti anksti.

pieska2008-02-19 19:09

priimu tai kaip kapituliaciją.

P.S. tikiu kad tikrai liudiji kristų, bet manau kad bažnyčios indėlis į tai nepalyginamai didesnis, ir tavo bandymai išsikelti aukščiau už bažnyčią atrodo mažų mažiausiai neįtiknamai.

Petras2008-02-19 19:32

Pieska, vaikeli, šis straipsnis, kurį mėgini komentuoti, yra apie tai, kam žmonės paklūsta: Dievui ar savo bažnytinei organizacijai. Apie tai ir kalbėkim. Jeigu nori kalbėti apie ką nors kitką, tarkim, apie tavo tikėjimą savo bažnyčia, taip ir sakyk: noriu pakalbėti kita tema.

Anonymous2008-02-19 21:32

štai ką pavyko sužinoti šiek tiek pasidomėjus:

-bažnyčią įkūrė kristus
-dėl įvairaus plauko eretizmų kristaus mokymui grėsė išnykimas
-kristaus mokymas buvo užrašytas bažnyčios, taip atsirado evangelija, dėka kurios turbūt ir pats žinai apie kristaus mokymą
-būta įvairaus plauko eretikų klaidinusių tikinčiuosius
-buvo nutarta kad "tikėjimo šaltiniai yra šv. raštas IR TRADICIJA". ir kad "Šventąjį raštą aiškinti bei autoritetingai kalbėti apie tikėjimą ir dorovę gali tik katalikų bažnyčia"

tai va, jeigu randate "nesutapimų" tarp jėzaus ir bažnyčios mokymų, siūlyčiau geriau pasidomėti sukauptasi žmonijos lobynais ir išsiaiškinti dominančius klausimus, o ne pasikliauti savo nors ir labai lakia fantazija (visdelto su kristum prie vieno stalo nesėdėjot).

tas pats augustinas už kurį jaučiatės gerokai pranašesnis mokė, kad privalome neabejodami priimti dievo žodį kaip tiesą, tačiau taip pat turime ieškoti atsakymo - kodėl tai tiesa? Šiuo atveju jūs elgiatės priešingai, išvystėt savo idėją, ir bandot sumodeliuoti rąštus ir mokymus pagal savo idėją, neabejojant atmesdamas ne tik šiaip kokią jūsų idėjos neatitinkačią rašto eilutę, bet kartu ir pačią bažnyčią, kuri tam pačiam raštui ir tarnauja.

tikiuosi šį kartą, pataikiau į straipsnio temą, ir pakankamai aiškiai išdėsčiau, nors ir grubiai, kodėl manau, kad bažnyčios (ne klebonėlio) aiškinimas yra būtinas.

lauksiu atsakymo, tik nepykit :)

Petras2008-02-19 22:43

Pieška, aš nurodžiau kelis labai konkrečius prieštaravimus tarp Jėzaus ir tavo bažnyčios mokymo. Jų yra daugiau, bet užteks ir tų, kuriuos nurodžiau. Norėdamas palaikyti dalykišką diskusiją, turėtumei atremti iškeltus argumentus.

Bet neįsivaizduoju, kaip galėtumei tai padaryti, nes paskaitęs Šventąjį Raštą, tu iš tiesų rastumei, kad Dievas uždraudė garbinti stabus, kad Jėzus liepė melstis užsirakinus kambarėlyje, o ne sinagogose ir gatvių kampuose, kad jis draudė ką nors vadinti tėvu, išskyrus Tėvą, kad neleido meldžiantis daugiažodžiauti ir t.t.

Aš tiek daug sykių atmušinėjau mano svetainėn užklystančių kunigų, Rašto aiškintojų ir davatkų atakas, kad nebenoriu kartoti tų pačių citatų. Būtų kur kas naudingiau, jeigu pats paskaitytumei Šventąjį Raštą. Tada pamatytumei, ar tai, apie ką kalbu, iš tiesų ten parašyta, ar tai yra, kaip čia mane kaltini, tik mano fantazijos vaisius.

Deepblue2008-02-20 01:07

Mano manymy baznycia naudojosi sv rastu tik siekdama sau naudos ka sekmingai dar ir dabar. Davatkeles ir ir ju vaikai baznycios aukos, panasei atsitiko ir man, visada buvau verciamas eiti pas dieva ir i jo namus, ten kankintis klaupt stot klaupt stot, laikas lyg sustodavo ir tai prisimenu tik kaip kancia…. bet kazkada atverciau savo religingai ir tikinciai i dvasika teva maimai sv rasta, parodziau tas eilutes kur liepiama melstis vienam ir t.t. greitai supratau kad tai buvo pirmas kartas kai atsiverti sia knyga, pamaciusi tas eilutes puole ieskoti esmes gal pries tai kas parsyta gal cia tik istrauka o esme kita… bet nieko… atsakymas buvo vienas biblija reikia moketi skaityt.. na sakau skaityt ismokau jau 5 klaseje, galiu perskaityt jei neyskaitai, ji atsake : ne tu neturi teologinio isilavimo. ech, nusispjoviau uzverciau knyga ir padejau toliau dulketi. Baznycia nugalejo juk ten dirba dievas ir tiek daug dvasisku teveliu…..

Petras2008-02-20 10:52

Tikrai taip, Deepblue, ne kartą panašiai yra buvę ir man, kai mėginau kokiam bažnyčios vergui porodyti Šventojo Rašto eilutes, kurios prieštarauja kunigų mokymui. Nieko neišėjo. Neurotinis neigimas yra toks stiprus, kad neįleidžia į sąmonę to, kas akivaizdu, bet ardytų religinius prietarus. Štai ir dabar prie manęs prikibo katalikų fariziejus, negalėdamas sustaikyti su akis badančiais faktais, kad jo mažnyčia eina prieš Dievo mokymą. "Žiūrėsite, bet nematysite, girdėsite, bet nesuprasite", - sakė jiems mano Mokytojas.

Fariziejai turi kitus mokytojus. Tegu. Apmaudu tik tai, kad Jėzaus priešai susuka žmonėms galvas, savo teologiniaus pliauškalus painiodami su Dievo žodžiu. Šita bažnyčia yra paklaidinusi ir pavergusi ne tūkstančius - milijonus žmonių.

pieska2008-02-20 18:35

nors pats dar neatsaket nei į vieną mano klausimą ir tik kaišiojat padrikas frazes ištrauktas iš konteksto, pabandysiu atsakyti: Nors sutinku, kad taip kaip jūs pateikiat citatas jos ištiesų skamba abejotinai, tačiau negaliu jums paaiškinti kodėl taip yra ir kas čia teisus, aš nesu tas kuris gali aiškinti šventąjį raštą, kadangi jūs toks esate, būtų labai įdomu sužinoti kaip jūs sau atsakote į šias eilutes:

"Pirmiausia žinokite, kad jokia Rašto pranašystė negali būti savavališkai aiškinama"

"Juose esama sunkiai suprantamų dalykų, kuriuos neišmokyti ir svyruojantys iškraipo, aiškindami, kaip ir kitus Raštus, savo pačių pražūčiai."

"Bet jeigu užtrukčiau, noriu, kad žinotum, kaip reikia elgtis Dievo namuose, kurie yra gyvojo Dievo bažnyčia, tiesos ramstis ir pamatas."

ačiū

Petras2008-02-21 00:38

Suprantu, pieska, kad Šventojo Rašto eilutės tau atrodo abejotinai. Visiems katalikams, kuriems citavau, Dievo Žodis kėlė didelių abejonių. Neabejojate jūs tik savo kunigų išvedžiojimais.

Bet jeigu abejoji tik dėl to, kaip tas eilutes pateikiau, atsiversk Evangeliją ir savo kaltinimus patikrink. Žinoma, prieš tai paprašyk parapijos kunigėlio, kad jis tau leistų savarankiškai skaityti. Abejoju, ar leis. Be priežiūros Dievo Žodžio klausyti savo fanatikams neleidžia ir protestantai. Tam juk ir tarpininkai, kad neprileistų prie Dievo.

O kol neskaitei ir nežinai, nesvaičiok apie "dalykišką diskusiją". Kol kas tu gali tik pasispjaudyti nepamatuotais kaltinimais. Jeigu į galvą šauną ne tik kaltinimų, bet ir klausimų, kelk juos tam, kuriuo pasitiki. Man juk visai nerūpi, į ką tu tiki - į Dievą ar į kunigus. Už savo žodžius atsakysi tu, o ne aš.

Deepblue2008-02-21 03:01

Pabandysiu atsakyt i pieskos klausimus kaip man atrodo, Petras cituoja sv rasta o ne savavaliskai aiskina ar iskraipo kaip tai daro dvasiski teveliai. Ir gyvojo Dievo baznycia nera lygu kunigu ir davatku UAB baznyciai.

pieska2008-02-21 10:32

petrai - neatsaket į mano klausimą!

deepblue, ar tai nera bandymas interpretuoti?

"Štai stovite prieš bažnyčios stabus. Bažnyčia juos moko garbinti, o Dievas draudžia."

"Bažnyčia varo melstis į atlaidų minią, o Jėzus draudžia melstis "sinagogose ir gatvių kampuose", liepdamas mestis užsirakinus kambarėlyje."

"Bažnyčia moko kalbėti ilgiausias litanijas, Jėzus perspėja nedaugiažodžiauti."

konkrečiai - p. Petras sako, kad bažnyčia laužo jėzaus draudimas garbinti stabus, jis ne tiesiog cituoja biblijos eilute, nors bažnyčioje niekas nesimeldžia skulptūroms (aišku pasitaiko visko).
p. Petras sako, kad bažnyčia organizuodama atlaidus, bei mišias prieštarauja jėzui (tai nėra tiesiog citavimas), bet pamiršta, kad jėzus pats liepė laikyti mišias, o atlaidai turi savo funkciją, beto niekas neverčia juose dalyvauti, o daug kam jie yra reikalingi.
Ir p. Petras aiškina, kad litanijos tai yra būtent tai, ko jėzus tikrai nemėgo, nors sveikas protas sako, kad daugžodžiavimas nelygu ilgam tekstui, daugžodžiavimas tai - daug žodžių, mažai minties, pats šv. raštas kaip žinia nesusideda iš poros puslapiu.
ar tikrai p. Petras cituoja ir neaiškina? viena aišku, kad jis tikrai neatsako į klausimus kurie jam yra nepatogūs, jis tiesiog įsikandęs to paties savo vadinamųjų abejotinų eilučių. Drystu daryti išvadą, kad viskas ką liudija petras yra bukas užsispyrimas, nesugebėjimas įsiklausyti, savęs išaukštinimas ir netolerancija, kažin ar tai neprieštarauja jėzaus mokymui?

P.S. aš nesu bažnyčios tarnas ar kitoks atstovas, aš eilinis nusidėjelis, šališkumu prašom manęs nekaltinti. ačiū

pieska2008-02-21 10:36

ten dar petras apie tėvą kažką bandė aiškinti, tai gal ir žmogaus kuris mane užaugino nebegaliu vadinti tėvu? kas turi būti per paukštis kad nesuprastum, kad žodis žodžiui, o tėvas tėvui nelygu…

Petras2008-02-21 11:10

Skaityk, pieska, bent biškį skaityk, ką sakė Jėzus, tada nereikės klausinėti visokių nesusipratėlių, kurie juodina tavo dvasinius tėvas. Dabar čia atrodai kaip plikas įšokęs į bobų pirtį.
Negi, prieš keldamas ginčus, nenorėtum sužinoti, kas iš tiesų parašyta?

pieska2008-02-21 12:35

eilinį kartą nieko neatsakot.

atidžiai perskaičiau ką jūs siūlote perskaityti, patariu ir jums tai perskaityti be išankstinio nusistatymo, labai išmintingi žodžiai, labai skaidrūs, labai jautrūs ir manau, kad yra tiesiog nusikaltimas taip grubiai juos interpretuoti, kaip kad jūs tai darote.

man asmeniškai tai panašiau į draudimą veidmainiauti, melstis dėl akių, o ne liepimą niekada nedaryti to kartu su kitais, kai žmonės meldžiasi bendruomenėj jie nebūtinai meldžiasi dėl to kad juos kas pamatytų, nors jums atrodo kitaip. "Mt 18,20 Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir Aš esu tarp jų" o jūs kai skaitote rąštą, tokias eilutes turbūt tiesiog praleidžiate, nes jums matomai užtenka lengviau iškraipomų.

tikrai įsitikinau kad jūsų "citavimas" tėra iš konteksto ištrauktų eilučių interpretavimas.

būtų malonu sulaukti adekvataus atsakymo iš jūsų pusės (kuom labai abejoju) nes man jūsų patarlės nėra įdomios. ačiū

pieska2008-02-21 12:50

anglų kalba šita vieta išsiverčia kaip "bereikšmis kartojimas" panašu į draudimą kalbėti mantras ar kažką panašaus ar ne?, kaip aš ir sakiau, esmė ne žodžių kiekyje o žodžių tuštume, bet jūs turbūt skaitėt šitą eilutę hebrajų kalba ir jums yra aišku, kad jėzus bandė pasakyti jog negalima sakyti teksto ilgesnio nei vieno mašinraščio lapo apimties.

pieska2008-02-21 12:52

o užsirakinti savo kambarėlyje negali reikšti užsidaryti savyje ar dar kažką panašaus??

Petras2008-02-21 13:31

Atrodo, pieska pagaliau atsivertė Evangeliją ir paskaitė dvi ar tris eilutes eilutes. Tai jau šis tas. Beje, nuo to ir reikėjo pradėti. O paaiškinti man dar spėsi. Tau dar skaityti, skaityti…

pieska2008-02-21 14:42

tikėjaus kad jūs galit ką nors paaiškint…

skaičiau, kad žmogus toks sutvėrimas, kad linkes laikyti save geresniu už kitus, buvo vykdomos apklausos ir jos parodė kad daugelis laiko save geresniais už motiną terezę…

prieš mus akivaizdus pavyzdys - žmogus įsivaisduojantis esąs geresnis už bet kurį šventąjį ar popiežių, ką jau bekalbėti apie eilinį kunigą ar šiaip kokį valkatą.

Petras2008-02-21 15:50

Nesiblaškyk, pieška, skaityk Evangeliją - tada turėsi dar ir žinių, ne tik nuomonę. Yra užtikrintas būdas pažinti Dievo Žodį - jį paprasčiausiai perskaityti. Ginčai prieš skaitant tau nepadės. Juk ne taip svarbu, ką tu manai apie daugybos lentelę - man užtenka, kad galiu ja pasinaudoti.

deimantukas2008-02-21 16:31

neišlendu iš garažo nuodugniai tvarkydamas savo automobilį.
Ką tu ten su juo darai taip ilgai,-paklausia ne vienas,kuriam pasakau,norėdamas pasidžiaugti savo brestančiais darbo vaisiais.
Va,sakau,nusipirkau nebrangiai,pasinaudosiu savo įrankiais(žiniom ir gabumais),tuo labiau,kad man patinka taisyti,o dar ir viską perrinkęs žinosiu,kad automobilis bus užtikrintas ir tada ramiai ir džiaugsmingai važinėsiu.
Nusipirktum tu geriau naujesnį,-pataria ne vienas.Nusipirkai laužą,nieko tau nesigaus,-mėgina sugniuždyti mano siekius nieko apie tai neišmanantys pašnekovai.
Aš ne juokais net pasimetu,susirūpinu.Gal tikrai nesigaus,jei jau beveik visi,kuriems pasakau,ką veikiu,taip pat sako.Susimąstau.Po kiek laiko mintys prašviesėja.Gausis,-ryžtingai mintyse tariu sau.Juk visada gaudavosi,kiek betaisydavau.Su vienom ar kitom klaidom,bet gaudavosi.Klaidas pataisydavau.
Kai su atnaujintu automobiliu(turiu juos du)jau sėkmingai važinėdavau,pašnekovas,kuris niekino mano pastangas,akimis palydėdavo mano automobilį ir pavymui dar suspėdavo apdergti,-visvien jis ilgai ne tarnaus.
Aišku ne tarnaus amžinai,-pagalvodavau aš ir mintis nukreipdavau savo darbo vaisiaus puikaus važiavimo dėmesiui.
Su tokiais pašnekovais stengiuosi nesikalbėti.Paklausau,ką pasako,kartais sutinku,kartais patyliu.Taip geriau man.Nes jie trukdo ir gaišta mano laiką.Jie visai nesupranta technikoje.Jie MANO,jie GALVOJA,kad gerai važiuoja tik nauji automobiliai,kurie ką tik iš salono.O aš ŽINAU,KAIP YRA IŠ TIKRŲJŲ.Nes teko dirbti servise,kur pardavinėjami ir taisomi nauji automobiliai.

pieska2008-02-21 16:52

Petrai esate konkretus demagogas-eretikas (neargumentuojat savo teiginių).

Tai tu petrai ir tiesiog naudokis evangelija, o nesiskelbk esąs pranašas išlaisvinsiąs tikrąją evangelijos prasmę iš bažnyčios gniaužtų.

Deimančiuk, kam bebūtų skirta ši istorija, kalbėk tiesiai ir sąžiningai, neburk, nesislepk.

P.S. žmogus manantis - ŽINAU,KAIP YRA IŠ TIKRŲJŲ - miręs žmogus.

deimantukas2008-02-21 17:00

paieska,nesuprantama mano pasakojime???
Aš,jei kažką žinau-sakau,kad žinau.O ko nežinau-sakau nežinau,o ne paistau kažkokiais"man atrodo","aš girdėjau".Man nesuprantami žmonės,kurie nieko neišmano apie konkrečius dalykus,bet sugeba mokyti ir aiškinti,net nenorėdami į kažką konkretų įsigilinti ir pasidomėti.Mane studentavimo laikais buvo praminę kodelčiumi.Bet sulaukiau amžiaus,kada jau pats galiu kažką atsakyti,nes ŽINAU,o ne MAN ATRODO,KAD…..

pieska2008-02-21 17:34

matai, užteko vieno sakinio kad pasakyti ta patį, tai kam ten ta graudulinga istorijėlė buvo reikalinga?
nežinau kiek tamstai metų, bet manau, kad atsirastu ne vienas vyresnis už tave kuris pasakytų "nieko nežinau" tai kuris būtų teisus?
klausimas retorinis, nes neverta plestis visiškai nutolstant nuo petro padiktuotos temos.

pieska2008-02-21 17:38

jeigu jum taip smagu joti ant vieno arkliuko - neva aš neskaitęs šv. rašto tai turiu jus nuvilti, skaites petrai ir ne vieną kartą tik kažin ar tai ką nors keičia, vistiek į mano klausimus jūs neatsakysite.

deimantukas2008-02-21 17:42

istorijėlė graudulinga,nei ką,-dirbu pats savo džiaugsmui-nieks neverčia,bet pasirodo man dirbti yra lengviau,negu kai kuriems matyti,kaip dirbu :-))))).
Bet va ir perpratau pačią,paieska,kad vieną sakinį gal dar ir įstengi perskaityti,o kai istorija ilgesnė-nė velnio nesupratai,ką norėjau pasakyti.Trūksta kantrybės įsigilinti?Tiesiog projektuoji savo vidų kitiems ir tiek,tsknt,kokia esi pati,tokiais ir kitus matai.
Ką gi-nieko naujo ir stebėtino.

pieska2008-02-21 17:49

o tai tau gražiai išrišai, nai nai nai :)) jeigu tu taip pat apie viska žinai tai sveikinu brolau.
O žinai atsakymą į klausima:
iš kur žinoti, kad saulei apšvietus akmenį po kiek laiko jis pasidarys šiltesnis?

deimantukas2008-02-21 17:55

kad VISKĄ žinau???
Aš gi tau sakiau,ir Petras sakė,kad tu tiesiog neįsiskaitai.Neįsigilini.Bet tu to po tiek rašliavos dar nesugebi suvokti.
Va tai ir yra bėda,kad tu skaitydamas sužinai,ne tą,kas parašyta,bet tą,ka TU NORI sužinoti.Ir tai tik pradžia :-(.

pieska2008-02-21 18:20

paskaitykit ką jūs rašot
aš uždaviau ne vieną klausimą ir ne į vieną atsakiau, iš petro pusės nesulaukiau nieko panašaus, visi jūsų argumentai yra - nesupranti, neįsiklausai, aš geriau žinau ir pan.
Tokiu atveju aš irgi turiu pilną teisę pareikšti, kad tai jūs neįsiklausot, nesuprantat, nusišnekat ir panašiai, taip kaip daro vaikai pritrūkę argumentų.

Deepblue2008-02-21 18:40

demagogas, eretikas, krikcionis, literonas, protestantas cia Dievas taip suskirste zmones i tokias sektas? gal ir pats priklause kokei? nzn bet as nenoriu but bandos dalis ir klauptis kaip suo pagal komanda todel man priimtiniau paskaityt sv rasta.
o tau pieska patarciau paskaityt Petro blog'a placiau, manau atrastai daug atsakymu i tau rupimus klausimus, Petras jau nekarta sake atsakinejo davatkoms panasiais klausimais.

pieska2008-02-21 18:52

žodžiai kuriuos išvardinai nėra sektų pavadinimai, tai tiesiog terminai nusakantys tam tikras sąvokas (jei nori sužinoti ką jos reiškia gali pasižiūrėti į žodyną), žmonės yra sugalvoję ir daugiau žodžių, kurie padeda jiems susikalbėti, bet tai nebūtinai sektų pavadinimai, o tu gal kalbi tik dievo sugalvotais žodžiais?

viskas tvarkoj, už tai, kad nenori būti komanduojamas tave gerbiu. Tačiau nereikia visko taip supaprastinti.

Būtinai dar paskaitinėsiu petro blogą, beje gal turi kokį straipsnį parekomenduoti, nes kol ką skaičiau tai tik kitų žeminimas, savęs aukštinimas bla, bla, bla… nebenoriu kartotis.

Petras2008-02-21 18:52

Žiūriu, pieska jau plūstasi. Neblogas ženklas. Buvau galvojęs vyti jį lauk iš savo svetainės už dergliojimąsi, bet tiek to. Atrodo, Evangelija jo nesudominau, tegu bent išsituština. Negi varžysimės?

pieska2008-02-21 18:55

Petrai, sutinku, kad biški pasiduodu jausmams, bet tam yra priežasčių, gal pats galite pasiūlyti ką nors perskaityti savo bloge kas atsakytų bent į vieną mano užduotą klausimą?

Petras2008-02-21 19:13

Pieska, tu iš tiesų manai, kad po viso to mėšlo, kurį pavarei ant mano galvos, aš bendrausiu su tavimi kaip nieko nebuvę? Kol kas tau leidžiu landžioti po mano svetainę, skaityti mano darbus, spjaudytis, pravardžiotis, ir to užteks. Dalintis su tavimi savo tikėjimu būtų kvaila - mano Mokytojas neleido savo perlų mėtyti bet kam.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras