BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Katalikų kunigas nuteistas kalėti iki gyvos galvos

Argentinoje pirmą kartą dėl nusikaltimų karinės diktatūros metais kaltu pripažintas ir kalėti iki gyvos galvos nuteistas katalikų kunigas, praneša agentūra AP.

Buvęs policijos kapelionas Kristianas fon Vernichas antradienį pripažintas kaltu pagal visus kaltinamuosius punktus. Jis buvo kaltinamas prisidėjęs prie septynių nužudymų, 31 kankinimo ir 42 grobimų.

Šis procesas metė šešėlį bažnyčios vaidmeniui karinės diktatūros metais (1976-1983) “purviname kare” prieš opozicionierius.

Paskelbus nuosprendį, buvę chuntos kaliniai, aukų artimieji ir žmogaus teisių organizacijų atstovai neslėpė džiaugsmo ir plojo rankomis.

Žmogaus teisių organizacijų duomenimis, karinės diktatūros metais Argentinoje buvo pagrobta, nukankinta ir nužudyta apie 30 tūkst. žmonių.

K. fon Vernichas nuosprendį išklausė be didesnio susijaudinimo. Tardamas baigiamąjį žodį jis ragino visus argentiniečius susitaikyti.

Už žudymus, kankinimus ir grobimus teisiamas kunigas

K. fon Vernichas tesime kalbėjo apie susitaikymą.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Anonymous2007-10-10 15:43

Žudikas nepmiršta, kad jo profesija - plepėti apie susitaikymą. Net nejuokinga.

churchill.lt2007-10-10 18:13

O uz vaiku pisima niekas nebus nuteistas…

Petras2007-10-10 20:32

Kodėl nebus nuteistas? Pasaulis atsikrato bažnyčios baimės, ir kunigai teisiami. JAV pakėlė galvas pedofilų aukos ir savo kunigams kelia milijoninius ieškinius. mano puslapyje apie tai jau rašyta: http://www.blogas.lt/Petras/272822/seksualiniai-kunigu-nusikaltimai-baznyciai-kainuos-660-milijonu.html

Rašyti komentarą

Tavo komentaras