BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kanados vyriausybė atsiprašys indėnų už krikščionybę

Kanados vyriausybė planuoja istorinį gestą - atsiprašyti indėnų už neteisybę, kurią patyrė dešimtys tūkstančių jų vaikų, kelis dešimtmečius buvę priversti lankyti krikščioniškas mokyklas, praneša agentūra AP.
Ministras pirmininkas Stivenas Haperis birželio 11-ąją parlamente ketina pasakyti atitinkamą kalbą. “Atsiprašymas yra svarbus žingsnis kelyje į susitaikymą ir išgijimą”, - sakė indėnų reikalų ministras Čakas Štralis.
Nuo XIX šimtmečio iki aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio indėnų vaikai Kanadoje turėjo lankyti krikščionių bažnyčių vadovaujamas mokyklas. Jose pasitaikydavo psichologinio smurto ir seksualinio išnaudojimo atvejų. Be to, buvo mėginama priversto vaikus atsisakyti savo indėniškos kultūros ir kalbos.
Kanada šiuo gestu pasektų Australijos pavyzdžiu. Australijos vyriausybė vasarį atsiprašė aborigenų už žeminantį elgesį.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Petras2008-05-16 16:31

Vienas komentatorius katalikas neseniai mano puslapyje rašė, kad indėnai turėtų būti dėkingi už tą gėrį, kurį jiems atnešė iš Europos užplūdę kolonizatoriai krikščionys.

eklipas2008-05-17 01:18

Klausimas čia iškyla, tikrai slidus… juk mes, kažkada, irgi buvo kaip tie indėnai ar aborigenai…

Petras2008-05-18 14:48

Aišku, šių dienų krikščionys niekuo nebepadės kažkada krikščionių išžudytiems mūsų protėviams ar indėnams. Dabar jie gali padėti tik sau, keisdami požiūrį į savo religiją - pačią žiauriausią religiją, kokią tik buvo sukūręs pasaulis. Kuo mažiau savo "šventumo", tuo mažiau konfliktų ir kraujo.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras