BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip užsikurti ugnį be nieko?

Ką daryti, jeigu įsigeidžiau išgerti kavos, o namuose neturiu nė vieno degtuko? Tikiuosi, nepatarsite tokios nesąmonės nuvažiuoti ir nusipirkti…

Dujinę galima užkurti ir be degtukų, ir be žiebtuvėlio. Daug sykių esu matęs, kad įjungiant ir išjungiant galingesnį elektros prietaisą, kontaktai kibirkščiuoja. Ar tokia kibirkštis neuždegtų dujų? Puikiausiai!

Štai keletas laidų, rozetė, kyštukas, peilis plastmainiu (elektros nepraleidžiančiu) kotu - tai viskas, kas reikalinga savadarbiam avariniam degikliui. Tikriausiai supratote, kad peilis naudojamas kaip lygintuvo jungtukas. Peilio geležtimi junginėjat laidus, šokinėja stipri kibirkštis. Dujos užsidega. Norėjau nufotografuoti tas kibirkštis, bet nepavyko pagauti momento.

Tačiau junginėti laidus peilio geležtimis labai nepatogu. Viena ranka turi laikyti laidus, kita - peilį… Ar nebūtų galima pasidaryti normalesnio, viena ranka laikomo degiklio?

Taip, tai labai paprasta! Plastikinis pusiau sulenktas vamzdis, du pagaliukai, perverti medvaržčiais, prie kurių prijungti laidai. Štai jums lygintuvo gungklis ir tuo pačiu degiklis! Kibirkščiuoja dar geriau!

Jeigu dujinė dega, nuo jos galima užkurti ir krosnį. Užsidegi šakaliuką ir perneši liepsną. Tačiau kitą dieną mano balione pasibaigė dujos. Kaip dabar užsikurti ugnį?

Nėra jokios vilties, kad elektros kibirkštis uždegtų popierių arba medį. Bet jeigu popierių pašlapinsiu kokiu nors degiu skysčiu?..

Paėmiau ploną pagaliuką, apvyniojau popierinio rankšluosčio skiaute (galima būtų ir tualetiniu popieriumi), sušlapinau dažų tirpikliu.

Dabar kibirkščiuojame…

Dega puikiausiai!

Beje, mėginau tokiu būdu uždegti popierių, sušlapinęs jį dyzelinu. Nedega. Dyzelinas per menkai garuoja. Benzinas, manau, tiktų.

O ką daryti, jeigu namuose nebeliktų nė elektros? Kaip užsikurti ugnį tada? Tada parsineščiau iš mašinos akumuliatorių ir elektros vis tiek turėčiau…

O jei nebūtų nė akumuliatoriaus, nė degtukų, nė dujų, nė elektros?

Tada, aš manau, reikėtų pasidaryti branduolinį reaktorių. O gal kas žinote paprastesnį būdą?

Daugiau visko rasite čia

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

MM2012-05-04 21:26

o ka daryti elektrai pasibaigus?

Petras2012-05-04 22:43

Elektrai pasibaigus dar galima naudoti akumuliatorių. Arba dar ką nors sugalvoti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras