BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jo šventenybė daiktas

Praeitą sykį papasakojau, kiek daug naudos išspaudžiu iš įstatymų - netgi tų, kurie rašyti naftos magnatams ir kitiems šalies šeimininkams.


Mėginau šildytis ir knygomis, bet tas procesas buvo skausmingas.


Kai mūsų kontora surengė labdaros akciją “Padėk kaimo bibliotekai” ir žmonės pamatė į laikraštį įdėtą skelbimą, visi tai suprato kaip kvietimą atsikratyti šiukšlių. Kas tik galėjo, senas ir jaunas, tempė į mūsų kontorą visą šlamštą, kurį rado sekcijose, rūsiuose ir palėpėse.


Keista, bet šiukšlių krūvoje pasitaikė dalis visai nieko knygų. Tą dalį bibliotekos kruopščiai išsirinko, o didžioji dalis liko gulėti koridoriuje ir ėmė trikdyti darnų mūsų kontoros darbą. Įdomiausia, kad ten buvo ne tik senų, bet ir visai naujų knygų storais viršeliais. Vieną tokią storą, berods, apie Europos Sąjungos konstituciją, parsivežiau dėl juoko ir įmečiau į pečiuką. Kad jūs žinotumėt, kiek kalorijų!..


Taip mūsų valytojos džiaugsmui aš tą sąvartyną patyliukais mažinau, mažinau, kol pamatė mano kabineto draugas ir šventai pasipiktino.


- Kaip šitaip galima? - ėmė jis rėkti ant manęs. - Deginti knygas! Ar tu nežinai, kad knyga – šventas dalykas?! Barbaras – štai kas tu esi.


- Štai angliška Europos valdininkų telefonų knyga - ar tu ją skaitysi? Arba gal įdomu, ką valdininkas Pūtviskis savo laiškuose rašė savo mamytei, tetai? Štai knyga apie tai, ką prieš 10 metų Brazauskas pasakė per Lietuvos radiją. Imk, paskaityk - gal tada negirdėjai…


- Knyga yra knyga! - nukirto šventenybių garbintojas.


Į galvą atėjo viena neatsargi mintis.


- Klausyk, bičiuli, o jeigu surinkčiau naudotą tualetinį popierių, nuneščiau į knygrišyklą ir įriščiau į storus gražius virželius? Tie popierėliai irgi taptų jos šventenybe knyga? Tu ją pasidėtum į sekciją?


Po to klausimo kolega su manimi nekalbėjo visą svaitę. Aš tai turėjau suprasti kaip bausmę.


Tikuosi, nereikia laiškinti, kad tas prietaringas žmogus yra didžiai religingas?


Ak taip, jau prasitariau, kad jis prietaringas…


 

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras